logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2021, 18:32       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Ivo III написа:
това го променихме в правилника от 2020 год за SBW


Като си спомня какви разправии бяха за това фиксирано увеличение от 1.5х за мерните прибори в MG..

Как било нечестно един да стреля с оптика, друг да стреля с бързомер, а трети да стреля с мерни прибори. От самото начало, аз бях против това да има такова ограничение - с идеята, че резултатите на всеки състезател ще му покажат кой е най-удачният избор за самия него. Имаше цели теми и дискусии. Повечето бяха настроени да има ограничение до 1.5х и така си остана. А простата истина беше, че повечето състезатели по това време бяха екипирани с АК и поради тази причина бяха твърдо против оптичните екстри...

Уж Т-Клас трябваше да стимулира иновациите, ама в този случай не беше баш така...

Сега ограниченито от 1.5х е премахнато, ама само за SBW и то с отделно класиране. Да се надяваме, че някой ден сянката на ИПСЦ ще отпадне и за MG дисциплината на Т-Клас...

:tu:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2021, 18:40       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
верно е така беше, даже и в форума има история на дискусиите

иновативноста е много хубаво нещо, но трябва да е разбрана и приета от масовия стрелец, а не да го откаже
също трябва да се въведе, в точния момент .. иначе провала е гарантиран

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2021, 19:11       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
p_markov написа:
Как било нечестно един да стреля с оптика, друг да стреля с бързомер, а трети да стреля с мерни прибори. От самото начало, аз бях против това да има такова ограничение - с идеята, че резултатите на всеки състезател ще му покажат кой е най-удачният избор за самия него. Имаше цели теми и дискусии. Повечето бяха настроени да има ограничение до 1.5х и така си остана. А простата истина беше, че повечето състезатели по това време бяха екипирани с АК и поради тази причина бяха твърдо против оптичните екстри...


реално това си е истината
надявам се последния мач даде материал за анализ .. и дано участниците да са си направили анализ

но с това втори класиране на категория, а не дивизия .. дава мотивация на участниците с механични мерни прибори да участват


накратко
показа, че механиката на мач с нощни сцени и до 500м мишени няма никакъв шанс за класиране над средата
също и 7,62 .. няма особен шанс .. а комбинация от механика и 7,62 пък е отчайваща комбинация

и още много изводи за лазери и фенери .. но са за друга тема

но трябва да отбележим че става дума за конкретен спорт, мач и дизайн .. а не генерален извод :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2021, 20:56       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
за спортисти Дефенс дават наистина добри цени


По-скъп е с 200$ принципно, ама и аз не съм спортист :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2021, 22:33       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
rosen71 написа:
Ivo III написа:
за спортисти Дефенс дават наистина добри цени


По-скъп е с 200$ принципно, ама и аз не съм спортист :)

Колега, с тези оръжия в подписа си си направо за спортист ;)

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2021, 09:40       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Баян написа:
Колега, с тези оръжия в подписа си си направо за спортист


:armed:

Аз съм, ама засега се състезавам сам със себе си. Награждавам се сам, псувам се сам. И така....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 09:34       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Все по-трудно става човек да се ориентира какво да си избере -

- при положение, че дадеш сума ти пари за най-скъпата оптика от най-реномирания производител и след три месеца чакане получиш ето това:

Изображение

Явно навсякъде вече се занижава контрола върху качеството, за сметка на количеството и НЕ за сметка на цената..

Ето и линка:
https://www.snipershide.com/shooting/threads/shortdot-whacked.7063952/#post-9329140

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 12:55       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Това е скала на коя оптика?

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 13:14       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Баян написа:
Това е скала на коя оптика?


Ето тази:

https://www.optics-trade.eu/en/schmidt-bender-1-8x24-pm-ii-short-dot-dual-cc.html

Ако не се ориентирате на горната снимка, обърнете внимание къде е разположена централната точка...

За 4000 евро, толкова!

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 15:56       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Какво оправдава такава, поме за мен стряскаща цена? Знам че сравнението е глупаво, но това ако го обърна в долари, ще си взема най-ниският клас на Харли Дейвидсън.
Порових в сайта на еврооптика и изглежда, че Schmidt & Bender имат и още по-скъпи модели.

Разбирам, че примерно Вортекс е висококачествена ширпотреба произведена в Китай, Липолд е специфичен за американският пазар и т.н., обаче разликата в цените е 10 пъти. Дори NightForce който се слави, като скъпа оптика е на по-малко от половината цена.

И като знам Вортекс какви прилични лещи има, наистина не се сещам какво може да оправдае 10 пъти разлика. Още повече, че качествени лещи се произвеждат само в няколко завода в света. Нищо чудно изредените оптики стъклото им да е рожба на един и същи завод в Япония, или Филипините.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 18:13       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Amazon написа:
Какво оправдава такава, поме за мен стряскаща цена


Ами в повечето случаи е меренето на п.ишки, особено сред авджиите...кой има по-скъпа оптика.

Провел съм няколко "съревнования" с хора, чиито пушки и оптики струват колкото среден клас кола....
Еми да ти кажа, с моя прост Рюгер с Вортекса за 500$ ги бих всичките, и то на дистанции 400м и 500м....а не бих казал, че съм по-по-най стрелец.
Не твърдя, че скъпите оптики не са по-хубави, но ако нямаш някакви специални задачи или високи цели, поне аз не виждам смисъл да се дават такива пари.

Едната оптика за близо 6 бона беше една проста червена точка, а другата за толкова пари беше кръст с точка.
И ги питам - добре бе хора, защо са ви тези неща, като не можете да уцелите нищо....
Миии....щото пишело Сваровски да кажем....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 22:40       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
значи има нещо и е във вас :)

има вино за 2лева килото и селския пияница се чуди защо се дават пари за ХХХ $ като ще се нафирка и с 2лв на кило

щом се продава и има хора да ги дават тез пари значи има защо

и не е само как гледа на слънчаво време една оптика ... но не може да се обясни :)
трябва да се чете и стреля ... толкова статии пуснахме в форума и нищо

пп: същото е и за фенерите, как да обясниш, че на сняг дъжд .. протичат, светят като заслепяват повече стрелеца ... на някой който ще го търка в гащите до мола и на 3 години може да пукне е така ако някой го почерпи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 04:58       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Да де, ама като се пускат такива тежки мнения е хубаво да се даде конкретен пример. Защото пък аз съм гледал сравнения, където Вортекс даваше най-чистата картина в сумрак, от няколко тествани оптики от висок клас.

Та за това питах за някой с опит, да сподели какво толкова дава на стрелеца абсурдно скъпа оптика с ниско увеличание, спрямо такава от среден клас.

Вече за оптики с голямо увеличение е тема за друга дискусия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 07:16       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Защото пък аз съм гледал сравнения, където Вортекс даваше най-чистата картина в сумрак, от няколко тествани оптики от висок клас.


Оптиката не е само стъкла. Вземи една оптика и започвай да стреляш като въртиш туретките нагоре. След като се връщаш на долу виж дали ще стрелят на същите нива както преди.След това върти хоризонтална туретка. То е нещо като механичен паралакс тест.

Още - стреляй с нея една година с як откат. Провери след това дали те насочва в същата дупка.

Вярно скъпи са, но тези дето дават големите пари знаят за какво ги дават. Може да има и малко фукария, но то е за да дрзнят другите. Вероятно има малко под масата заради държавни поръчки и за това производителите не им пука за частния пазар.

Същото е и с часовниците, но там фукарията е по изявена. Ловците нямат много светски прояви за да покажата парата дето са дали за оптика.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2021, 09:30       Заглавие:  Re: NF Atacr 1-8 vs Kahles 1-6 vs Vortex vs SB vs Minox vs .
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Ivo III написа:
щом се продава и има хора да ги дават тез пари значи има защо


Аз нямам нищо против скъпите оптики. Всичките ми оптики са скъпи.. :oops:

Вероятно има множество обяснения за високата им цена.

Обаче, имам против - да дам 8000 лв за оптика, да чакам три месеца да ми я доставят и накрая да цъфне с крива точка на скалата.

И то, централната точка - тази дето ще гледам постоянно. Нали се сещаш, че всеки път като погледна през оптиката - няма да виждам нито мишени, нито гонгове, нито прасета или лисици. Ще виждам само тая крива точка.. За 8000 лв... :danger:

Добре, че досега съм имал късмет и такова нещо не ми се е случвало.

Вероятно на колегата от американския форум ще му сменят оптиката и всичко ще е наред. Въпросът е, че за тези пари и за тази репутация - такива "грешки" не би трябвало да се случват.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer