logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2008, 15:32       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
SSG написа:
Ivo III написа:

обаче тази надяната монтажна скоба .. на края не цефта ще оказва влияние вероятно

:)


:-) .... на кратко оставяйте цевта да се "успокоява" на равен интервал от време и не я мислете миражната лента , щото нейното влияние върху вибрациите на цевта и съответно върху попадението ви е най-малкия ви проблем .. PDT_Armataz_01_20

:tu: :tu: :tu:
Кратко, точно и ясно. Който не му е ясно да ходи на лекции при SSG.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2008, 15:38       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
SSG написа:
Ivo III написа:

обаче тази надяната монтажна скоба .. на края не цефта ще оказва влияние вероятно

:)


Ама вие взехте да задълбавате с тия вибрации.....всичко което има контакт с цевта й оказва влияние .......а монтажа за оптика стегнат в края на цевта сигурно не оказва влияние ... Миражната лента е нещо което e замислено да внесе допълнителен "комфорт" в стрелбата на професионалните снайперисти , а те са фенове на фразата "One shot , Оne kill"....с две думи рядко стрелят по два пъти... не случайно съм подчертал "One" , за това защото на първия изстрел не му влияят вибрации(щото няма такива) , те възникват от него и влияят на следващите изстрели , та в тоя ред на мисли миражната лента не влияе на първия изстрел...а ако имате и точно определено темпо на стрелба няма да влияе и на останалите изстрели ...но само ако темпото ви на стрелба е в съответствие с възможностите на пушката ви :-) .... на кратко оставяйте цевта да се "успокоява" на равен интервал от време и не я мислете миражната лента , щото нейното влияние върху вибрациите на цевта и съответно върху попадението ви е най-малкия ви проблем .. PDT_Armataz_01_20


маи не е точно така
виждал сам една Мазалатка с цеф от картечница
правеше уникални групи .. на 300м
но на края на цефта имаше нещо като модератор на вибрациите
тежест .. която се върти и мести .. и групите се променят

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2008, 20:19       Заглавие:  
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2007, 00:44
Мнения: 92
Местоположение: САЩ
Вибрации има при всеки изстрел - рязкото разширение в патронника действа на цевта като механичен удар, и я кара да звънти като камбана.

Поради това, че цевта е дълга и тънка, в нея се получава стояща вълна, т.е. по дължината на цевта има места с пикови вибрации, и други, които не вибрират. Честотата на вибрацията и разположението на пиковете зависят от формата на цевта, но не и от силата на патрона.

Най-добра точност се постига, ако дулния срез се намира в място без вибрации. Това се става по два начина - или цевта се срязва там, където няма вибрации, или на дулото се поставя подходяща тежест, която да докара нулевата вибрация до дулото. Първия начин едва ли се ползва в съвременното производство, защото цевите се продават с определена стандартна дължина и диаметър. Втория начин се ползва при спортните оръжия с променливи тежести на дулото.

Ако тунинговането на цевта е непрактично, другия вариант за точност е да се тунингова заряда. Точността се подобрява, когато куршума минава през дулото в момента на затишие, и вибрацията е достигнала крайно положение и тръгва в обратна посока. За тази цел куршума трябва да достигне дулото в точно определено време след изстрела.

В това се състои смисъла при подбора на най-точен заряд в релоудинга с даден куршум. Намира се заряда, при който куршума достига дулото близо до момент на затишие. При този заряд, дори и при неизбежните вариации, дулото оказва малко странично влияние върху куршума. Докато ако куршума минава през дулото насред вибрацията, подмятането е значително, и с различна сила в зависимост от точно кога куршума минава през дулото.

Комерсиалните дулни наставки от типа на Браунинговия BOSS имат достатъчно влияние, за да променят вибрацията на цевта толкова, колкото да може даден заряд да достигне дулото в момент на затишие, но не и да докарат нулевата вибрация до дулото.

По въпроса за лентата ще кажа, че сигурно ще промнени вибрациите. Важното е да се монтира така, че ефекта винаги да е еднакъв. Тогава може да се избере заряд, който да работи най-добре за тази комбинация. Лично мое мнение е, че ако дулото се утежни, независимо дали вибрациите се тунинговат според казаното по-горе, точноста се подобрява поради намаления ефект на температурните вариации, и по-голямата инертност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2008, 21:56       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
мдаа..малко съм се поизхвърлил с първия изстрел :oops: :-) ....грешката е моя ....както и да е мисълта ми беше друга.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2008, 22:22       Заглавие:  
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2007, 00:44
Мнения: 92
Местоположение: САЩ
Имал си предвид студен изстрел... Но и там е желателно преди официалната стрелба да се гръмне няколко пъти за омърсяване на цевта и стабилизиране на попаденията - може и предната вечер, ако така е по-удобно.

А за снайперите - ако наистина се наложи втори изстрел, дали ще доживее снайпера да стреля повторно - това е въпроса...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2008, 08:08       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2006, 21:05
Мнения: 1411
Местоположение: Пловдив
, много точно описано PDT_Armataz_07


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2008, 09:59       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
Дам и аз като гледам как яко и най-важно директно е закрепено това за цевта, смятам че вибрациите ще са пагубни за точността. Златното правило е нищо да не пипа цевта.

_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2008, 19:18       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
‡ написа:
Имал си предвид студен изстрел... Но и там е желателно преди официалната стрелба да се гръмне няколко пъти за омърсяване на цевта и стабилизиране на попаденията - може и предната вечер, ако така е по-удобно.




Действително студен изстрел имах в предвид.
....за вибрациите това дето го бях написал посред нощите не е вярно по начина по който съм го написал. Всъщност имах в предвид остатъчните вибрации и това че първият изстрел не става под влияние на остатъчни вибрации породени от предходен изстрел , само че така както съм го написъл се разбира съвсем друго и погрешно нещо а то е че отсъстват всякакви вибрации , за което грешката е моя , другия път няма да бързам толкова да си лягам . :-)

Иначе идеята ми като цяло беше , че когато някой ден стана робот и пушката седи в ръцете ми като стегната с менгеме и не шава , може би тогава ще почна да отдавам значение на това до колко миражната лента е виновна за това че не уцелвам. :-)
Аз лично гледам да не си слагам никакви джажи по цевта , надулен компенсатор щях да слагам по едно време но се отказах защото не бях сигурен как ще се отрази ,пък и цевта не е предвидена за такъв и май минусите щяха да са повече от плюсовете.
‡ написа:
А за снайперите - ако наистина се наложи втори изстрел, дали ще доживее снайпера да стреля повторно - това е въпроса...


...не знам дали ще успее ,обаче според мен дуела между двама снайперисти е висша форма на изкуство :DD


Последна промяна SSG на 01 Фев 2008, 23:31, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2008, 20:56       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
добре де,колко време траят вибрациите след изстрел,примерно за .308, 168 грн куршум,25 мм цев в диаметър и 60 см дълга,ей така казано-условно

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2008, 19:37       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Моята цев е подобна ,съвсем малко по-дълга , гледам минимум на 20-30 сек. да правя изстрел щото и аз не я знам точно колко вибрира след изстрел , лятото пък стрелям с още по-голям интервал .Бях чел някъде една интересна статия точно за тия работи , ще се опитам да я намеря и да я постна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2008, 20:21       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
и аз намерих нещо,ама нъцки...надолу,където пише "ТЕОРИЯ"

http://ada.ru/guns/ballistic/index.htm

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2008, 21:53       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Това дето си го намерил не мога да го отворя ( не тръгват линковете в сайта),пък и не знам руски, но ако е за вибрациите в цевта , ето един линк с графики на които деформациите при изстрел са засилени 1000 пъти за да са по-нагледни , показват цев с различни тунери и без тунер на вибрациите как се "гърчат" с различни честоти:-)
Сайта е много интересен , доста го разглеждах преди няколко месеца.

http://www.varmintal.com/atune.htm


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer