logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2020, 06:34       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Да целта е мерниците и ред-дота да co-witness, за целта сложих Ameriglo GL-511 (XL/suppressor height), но базата на Бушнела който има footprint на Delta Point е по-висока.
Закачам няколко снимки на това как е в момнета, на практика ако базата (ограденото в червено) на РМР-а е по-ниска ще стане, ще видим като дойде, ако е прекалено високa тогава ще сменям пак мерниците с още по-високите =3/5XL

Изображение

Изображение

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 04:40       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Може и да бъркам, но ти си го закачил над оригиналната Глокова вложка ? Ако я махнеш, леглото би трябвало да е съвместимо с триджиконските модели.
Тая вложка е около 3 мм ако не и повече, ако сложиш РМР2, дори ис адаптер, пак ще имаш около мм и нещо от мерниците, да се виждат през прозореца на РМР-а, би трябвало да си точно на 3/4 коуитнес схема ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 05:36       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Използвам стандартната МОС монтажна плочка за Делтапойнт. Няма как да сложиш РМР (или друг ред дот) директно на МОС слайда без плочка.



В моя случей обаче за РМР-а няма да ползвам Глокската плочка + Trijicon Sealing plate, а тази която е доста по-стабилна:
https://www.forwardcontrolsdesign.com/OPF-G-RMR_p_224.html

Надявам се до края на седмицата да дойдат и ще видим как ще пасне всичко :-)

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2020, 08:33       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2020, 19:42
Мнения: 25
Къде в България (още по-добре в София или околностите) може да се фрезова рамата (за РД) и след това да се направи подходящо професионално покритие на фрезованата част-в случая си мисля за работа изцяло поета от оръжеен майстор....иначе за импровизации и аз имам къде. Покритията със спрей и церакот не са за мен.
Пистолетът e CZ p10 F, РД ще бъде Holosun 508T V2, захватът е като на Trijicon RMR.
Благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2020, 12:34       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Suhoi27 написа:
подходящо професионално покритие на фрезованата част

така както те чета - отиваш на фабричен блок :)

какво значение има?
фрезоването е проста операция .. всеки сръчен майстор ще го направи, особено тези които не им е за първи път
даже с ръчна фреза е по безопасно, отколкото с цифрова, че там по лесно може да се обърка

покритието - така или иначе не се вижда

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2020, 20:01       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2020, 19:42
Мнения: 25
Няма да се занимавам с милицията заради нов блок. Това желязо е за употреба и като се скапе ще купя ново :) НО, не обичам да пренебрегвам красотата на хобито, т.е. "всичко трябва да е, както трябва".
Има едни пинове,които съм сигурен, че без цифрова фреза няма как да се направят....дали трябват е друг въпрос.
А да оставя гол метал е против религиозните ми убеждения :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2021, 19:32       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Suhoi27 написа:
Няма да се занимавам с милицията заради нов блок.


исках да кажа - нов пистолет с МОС опция :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2021, 00:52       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
така ако го резнеш .. не е много естетически :)
http://legion-precision.com/slide-milli ... ded-slide/

така е по завършен - http://legion-precision.com/slide-milli ... red&page=2

едно керакотче Е серия - че е по финна ще спаси мача :)


иначе това е по естетическо
https://images.nicindustries.com/cerako ... BsQAvD_BwE

https://www.cerakote.com/project-galler ... d-glock-17

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2021, 08:31       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2020, 19:42
Мнения: 25
Благодаря за линковете!
Дори на МОС пистолетите не е възможен директен монтаж, пак ще трябва да се слага адаптер и това повдига РД. Чакам РД да се появи след две седмици и ще преценя тогава. За всеки случай ще поръчам и стоманен монтаж, който се държи в слота на задния мерен прибор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2021, 03:35       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Suhoi27 написа:
Има едни пинове,които съм сигурен, че без цифрова фреза няма как да се направят....дали трябват е друг въпрос.


Ако ще дялкате слайда силно препоръчвам да направите такива пинове, както и самите толеранси на отвора да са такива че реално болтовете само да придържат ред-дота към слайда. Силно желателно е колкото се може по-голяма част от отката да се обира от слайда или монтажната плочка, това е и причината аз да не използввам фабричните МОС планки а тази на Forward Controls.
Говорейки за което днеска дойде и тя и се хванах да я монтирам. По принцип толерансите да супер близки и от фирмата си казват че е възможно да се наложи леко фитване. Аз бъдейки роден под "щастлива" звезда автоматично се класирах РМР да не влиза в плочката.

Изображение

Пуснах запиватане към фирмата за препоръка как точно да напрасна всичко без да прецакам плочката или рмр-а, като разбира се очаквах отговор най-рано в Понеделник. Буквално 2-3 минути след като пратих запитването, ми се обади собственика Роджър което не очаквах да се случи в Събота в 17:30 на 2-ри Януари. Общо взето каза да я подкарам с някаква пиличка/шкурка и да не се притеснявам ако се прецака, щели да ми пратят друга която седи по хлабаво на тестовите РМР-и и СРО-та. След известно време прекарано в пилене всичко пасна толкова близко че буквално е невъзможно да махнеш рмр-а от плочката с голи ръце.
Относно мерниците, и със РМР-а не се получава 1/3 co-witness, по-скоро 1/4 което всъщност ми допада дори и повече понеже прозореца на ред-дота е сравнително малък и при по-високи мерници ще закриват значителна част от него.

Изображение

Като цяло съм доволен, остана само да прехвърля Agency Arms спусъка от 45-цата на този и проекта за офанзивен пищов е завършен :armed: .

Изображение
Изображение

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer