logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 07:11       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Благодаря и на двама ви. Определено ще се насоча към такъв монтаж.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 13:43       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Amazon написа:
Благодаря и на двама ви. Определено ще се насоча към такъв монтаж.


според мен
фрезовай блока и го прави както трябва :) за да има пълно удоволствие
.. иначе е нещо недоклатено и .. ще остане един горчив привкус накрая
все едно си вързал нещо с канап или сезал :)) тел

ще работи - някакси, но няма да радва душата :)



ето в тази тема .. има фрезоване на Глок цялата операция - http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic ... 30&t=18599

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2020, 02:43       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
За мене също фрезоването на блока е по-добрият вариант но и закачането на лястовичата опашка на мерника е решение,
особено ако човек иска да пробва как е с ред дот и после да реши дали да събира такъв пистолет както трябва.
В момента има доста евтини части за всичко, мисля колегата се интересуваше за Шилд, не съм търсил скоро само блокове,
но цял пищов беше по шоутата около $350-60 кинта, покрай моят си купиха още трима приятели такъв.
Eй тея например режат блока за $125 кинта което не е никак зле за професионална работа:
https://www.mapleleaffirearms.com/s-w-m ... 0s-w-only/

Изображение

Важното е да има различни възможности а как ще го подкара човек сам си решава...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2020, 04:05       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Ще помисля и този вариант. Съгласен съм с Иво, че другото е компромис. Около мен поне онлайн не намерих работилница да го прави това, но предполагам няма да е проблем да изпратя слайда по UPS до фирмата от линка на 38. Цената и на мен ми се вижда много добра за прецизно фрезоване.

Иначе ютията съм я споменавал: M&P 9 Pro от старите с 5 инчовата цев “състезателни” модели.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2020, 16:47       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Кой ти е зип кода ? 100% ако питаш в някой от гън шоповете, имат оръжейник който знае къде наоколо режат блокове по този начин.
При мене имам поне 5-6 места на 20 мили радиус където я вършат тази услуга. Местен гън шоп или някое неделно шоу са първите места където да питаш.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2020, 02:49       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Ако аз бях в щатите и исках да си правя нещо по блокът на пистолетът , бих го пратил на NCEngravers.
Този е най-завършеният творец в тази област според мен , комбинира CNC фреза и мощен фибро лазер ...просто прави уникални неща . - http://ncengravers.com/

Ето тук обработва един Смит MP

https://youtu.be/ZXRre1-IQSQ?t=383


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2020, 17:22       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Цитат:
Ако аз бях в щатите и исках да си правя нещо по блокът на пистолетът , бих го пратил на NCEngravers.

Леле каква красота! И цените са прилични.

Цитат:
Местен гън шоп или някое неделно шоу са първите места където да питаш.

Така и ще направя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2020, 19:13       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Колеги,

Имам познат оръжейник, който ми е правил неща по пистолети, също реставрира стари пушки и ремонтира. Много е в час, сериозен опит и с диплома!

Та му показах фрезоването на слайда и каза, че в сравнение с каквото прави, е несложна процедура.

Който желае, да ми пише ЛС

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2020, 00:09       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
kouzi написа:
Колеги,

Имам познат оръжейник, който ми е правил неща по пистолети, също реставрира стари пушки и ремонтира. Много е в час, сериозен опит и с диплома!

Та му показах фрезоването на слайда и каза, че в сравнение с каквото прави, е несложна процедура.

Който желае, да ми пише ЛС



Браво!
отчитаме прогрес :)

който иска компромис - планка
който не иска компромис - фрезата ще танцува :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2020, 09:54       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
kouzi написа:
Колеги,

Имам познат оръжейник, който ми е правил неща по пистолети, също реставрира стари пушки и ремонтира. Много е в час, сериозен опит и с диплома!

Та му показах фрезоването на слайда и каза, че в сравнение с каквото прави, е несложна процедура.

Който желае, да ми пише ЛС



От вече 3-4 години я предлагаме тази услуга.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2020, 12:17       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
SSG написа:
kouzi написа:
Колеги,

Имам познат оръжейник, който ми е правил неща по пистолети, също реставрира стари пушки и ремонтира. Много е в час, сериозен опит и с диплома!

Та му показах фрезоването на слайда и каза, че в сравнение с каквото прави, е несложна процедура.

Който желае, да ми пише ЛС



От вече 3-4 години я предлагаме тази услуга.

Адрес, тел? Снимки
Предв. Мерси

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2020, 23:19       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Има ли някой с Triji RMR или Holosun 507c да удари едно рамо с измерването на дебелината на основата - часта където се намира болта за регулиране по хоризонтал (windage)?
Искам да видя дали ще седи по-ниско от Bushnell RSX250 който заради дебелината на планката на MOS блокира задния Ameriglo XL мерник изцяло, та се чудя дали да сменя Bushnell-a или мерниците с 3/5 XL.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2020, 04:04       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Няма ли да ти я дадат тази информация ако се обадиш във фирмите ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2020, 01:09       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
Няма ли да ти я дадат тази информация ако се обадиш във фирмите ?

Сигурно, просто вчера се сетих че мога да ги измеря и сравня та реших да питам тук.
Доста хора по други форуми казват че rmr-а седи достатъчно ниско за да може мерниците да се виждат и днес поръчах един type 2 с 3.25 moa точка заедно с Forward Control Design OPF-G планка.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2020, 02:22       Заглавие:  Re: Монтиране на РД на пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Сайта на type 2 го дава точно 1" височина без пластината, дебелината на самата пластина/адаптора би трябвало да я има от където я купуваш.
Тя дефакто е с дълбочината на изреза в рамата. Ако правилно съм разбрал в края на краищата те интересува дали ще co-witness среза на мерника с точката на RMR-a и мушката ?
Това може да се измери лесно при положение, че имаш и трите елемента и основите им са ти нулата... ?
Ето размери на Триджиконски suppressor мушки: https://www.glocktalk.com/threads/triji ... r.1751436/
Дано не бъркам но адаптор плейта мисля е 2мм дебел, 3мм е с кръглите постове които стърчат. някъде го дават да е .125" което е 3.175мм. но трябва да си провериш пак защото за различните пистолети адапторите са с различна дебелина.
Аз бих сменил мерниците с такива за заглушител by default, само тоя сетап е правилният си мисля аз, но разбира се може и да бъркам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer