logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2021, 05:02       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
има монтажи които качват на 2 часа горе в дясно и приближават фенера към цевта
така ще прибереш към цевта тежеста

Ще пробвам как ще седи там, имам м-лок слотове на 2ч така че само трябва да преместя пик. релсата.
Предвид теглото на пушката едва ли ще се усети разликата в баланса, но това че ще седи по-прибрано е доста голям плюс.
Относно опушването на фенера, мисля че е защото стреляш с дулна спирачка. При мен със стандартната А2 което се води flash hider и от части компенсатор нямам проблем. Като цяло при нощна стрелба особено с NVGs се препоръчва да се ползва възможно най-ефективния flash hider.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2021, 08:13       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
в моето задание, целта ми беше да тествам няколко неща
- нулата на китайския лазер, който се продава в 3-4 варианта и бранда и различни цени
- да оставя слот на арката за IR прибор
- да тествам местата на бутоните и работата с тях
- да тествам поведението с 600 грама добавена маса

и да имам начална база за сравнение, с натрупани изходно данни


този компенсатор е един модифициран от мен американски за АР - увеличен диаматър, добавен четвърти порт и двоен ред горни отвори, под формата на V

работи невероятно добре, вкл и като спирач (намаля отката, има порт с посока) и балансиран за АКМ компенсатор на подскачането, също работи прилично и за пламегасител - но това зависи и от патроните
също така е отворен дизайн веднага от ръба на дулния срез и след 12000 изстрела АКМа ми има перфектенна цев на дулото

има серии патрони с голям пламък, интересно е че новите руски патрони имат по малко пламък от тези от соца

незнам Арсеналските нови как са с пламъка, и дали го следят този параметър

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2021, 17:02       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
първи впечатления след няколко стрелби с лазер :)

дневен лазер е много добро средство за обичение
- помага да се видят грешки - по проекцията и поведението на лазера върху мишените
- помага за работа с бутоните т.е. работа с две ръце синхронно


за лазерите .. и фенерите
най важното нещо след надежноста е ... да имат добре монтирани спусъци!
... и на ложата да има фиксатор/дружка отдолу да хващете на едно и също място!!!

дори и за 5000$ ЛЦУ да забодете .. ползата е никаква ако трябва да се бавите да го вкл и излючвате

трябва да се приготвите, светвате и за максимално кратко изтрел и гасите ..

така да си светите с лазерите като с показалки ... не е за сериозни неща ;) а за модерна презентация и да сочите на екран :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2021, 14:43       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
при шмайзерите - нямаше изненади за мен лично

обаче, с пистолет се втрещих
пистолета нямаше нито фенер, нито лазер, нито РД .. гол пищоф

стрелям на 7 метра, като гледам с очила
по две мишени, цял пълните - нищо в две мишени
като бях абсолютно сигурен в хват, спускане и т.н.

така че .. за мен няма две мнения - фенер + лазер + РД .. за Глока

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2021, 02:21       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Изображение
Иво, това е по-лесно да го прескочиш от колкото да го заобиколиш бре... Можеш ли да минеш през врата с него ? PDT_Armataz_02

На Арисака Скаут маунта за М-Лок е най-прибран от всичко. Те продават и един техен фенер, не знам с какво е по-различен от на Surefire,
но е доста подобен. За АР малкият и големият Один на Олайт са се утрепали ако някой търси нещо по-евтино, не съм срещал по-събран крепеж от тях
в тоя ценови клас а специално съм търсил.

Ivo III написа:
опуши се яко та местех назад фенера че реших че спря нещо
Опушил ти се е щото е в една равнина с отоворите на компенсатора,
трябва да е или над тях или под тях но при АК това си е rocket science как да го постигнеш...
Стандартният бърдкейдж на АРките, като на снимката на Модулар, не бута газова назад и за това можеш да си слагаш каквото искаш около него,
при мене е компенсатор и прави огромна разлика ако е в равнината на отворите които духат назад или преместя фенера на 2 часа над хоризонтала.
На 3-4 пълнителя, стъклото на фенера няма и помен от нагар ако е над хоризонтала на отоворите на компенсатора.
За евтин 45 градуса офсет крепеж за фенер, тоя се е утрепал, 1" диаметър стандартен фенер, някой идват и с полимерни планки ако фенера е с по-малък диаметър.
Хосето ги имаше по $4-5 едно време, аз съм раздал тонове на приятели и са им все по пушките:

Изображение

Това е на съседа ми пушката, фенера е ТД16 на Луминтоп, крепежа е същият 45 офсет,
и двата съм му ги давал аз, свети без проблем от години и крепежа не е мръднал.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2021, 11:10       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
нали написах, че събрах нещо с наличното
целта беше да започна, да си изградя база

като задачата е работа с NV, а не да си кича шмайзера за снимки


когато са много близко се получава отражение от цевта, наясно бях че ще се опуши, но исках да видя колко и къде
когато са по назад, пречи на хвата или не остава място за бутоните - за АР е лесно, слагат се отгоре, но за АК там е газовата тръбичка, въобще АК системата е много куца от всякакъв ъгъл

фенера и лазера е без значение какъв е, ако няма бутони поставени така, че да може да се пуска миг преди изстрел и да се гаси миг след изстрел, не да си цъкнеш копчето и да си светиш

този от снимката, ми е интересно с коя ръка ще цъкне фенера, колко време преди изстрели и колко време ще му трябва да го изгаси?
ако е левичар .. ще е малко по успешен .. иначе ще го засекат и видят и от МИГ23 :DD

имам идея, за сенник ... ще я пробвам
нещо такова за сенник ще пробвам ... дали ще работи
Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2021, 12:11       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за фенери, едно момче в София, преработва фенери .. сменям им диода и драйверите
и за цена 100лв стават .. много зловеши, имах възможност на практика, да ги сравня

фенера, трябва да се избира спрямо заданието
и задължително с изнесен бутон .. ако ще е за шмайзер (да гоповторя пак :D)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2021, 12:30       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ето един много прибран монтаж - директно за М-Лок, и за вграден монтаж на фенер

Изображение
Изображение

https://www.aliexpress.com/item/4001365 ... web201603_



Изображение
Изображение

https://www.aliexpress.com/item/4001090 ... 5614%23567


Изображение

https://www.aliexpress.com/item/3303839 ... web201603_


за да се махнат пикатините, които придават излишен офсет, обем и маса

но това ще стане, чак когато се изясни ситуацията .. къде точно да бъде, и дали ще пречи на нещо друго :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2021, 12:49       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ако някой иска да си прави свой монтаж за МЛок .. поне ще му се наложи да си купи болчетата за МЛок
ето .. източник - https://www.aliexpress.com/item/4001118 ... web201603_

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 03:26       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
огато са много близко се получава отражение от цевта, наясно бях че ще се опуши, но исках да видя колко и къде
когато са по назад, пречи на хвата или не остава място за бутоните - за АР е лесно, слагат се отгоре, но за АК там е газовата тръбичка, въобще АК системата е много куца от всякакъв ъгъл

фенера и лазера е без значение какъв е, ако няма бутони поставени така, че да може да се пуска миг преди изстрел и да се гаси миг след изстрел, не да си цъкнеш копчето и да си светиш
Бързилов, м-у китайски фенери и китайски фенери разликата е, че някой са събирали опита от реални ползватели на оръжие, докъто други разчитат на фиидбак от бъджетфорума и запояване на драйвъри с 12 вида функции за да светят с 50 хиляди лумена за повече от 3 секунди... Има огромно значение какъв е фенера, аз лично на оръжие не бих сложил нищо производно на Конвой, събиран от ентусиаст, въпреки, че за общо ползване Конвоите са ОК. Имам предвид именно тоя фенер дето си го гледал. Свестните китайски фирми, ако не ти се занимава със скъпите американски, имат специално правени модели за оръжия, чиито контактни повърхности не повреждат меките дъна на незащитените 123 батерии, съответно шанса ти да не ти светне фенера е по-малък. Тея същите имат и вариации на прешър суича, който да работи на мометално вкл/изкл. или да включва постоянно, разгледай долната снимка по-подробно. Освен това, самият бутон отзад също работи на моментна функция когато модела е за оръжие, имам чувството от коментара ти, че не си пипал такива, дано да бъркам. Мисълта ми е, че ми е ясно, че само пробваш за да събереш опит, но с местене напред и назад явно няма да стане за това намекнах за 45градуса офсета...
Също, това дето трябвало да си включиш фенера преди изстрела и да го изключиш след това, едва ли има нужда да го обясняваш в този форум, дори и Посейдон ще вдене защо...
Ето ти видове прешър суичове на Луминтоп и Скилхънт, с различни вариации на бутони, по капачката и по самият суич, тея неща не стават на преправяните фенери от бъджетфорума а и няма нужда човек да се занимава с тях, щото в БГ си има вносители а тея джаджи не струват милиони.
Едно време като се баламосвах със Скилхънт, хората ми сложиха по-силни пружини на контакта в капачката за да не прекъсва тока при стрелба с помпа или АК,
продал съм сума ти такива на разни от Глок и АК форума и никой не се е върнал да реве.

Изображение

Ей това са капачки правени за фенер дето ще седи на оръжие със сериозен откат:

Изображение

Хубаво е да са такива, защото някой предпочитат да използват СР123 стандарт поради определени причини, а техните дъна не са като на защитените батерии и ако имаш просто пружина в капачката като на кастъмизираните ти в България Конвои, се получават ей такива вдлъбнатини и може да ти изпуши батерията баш когато не трябва:

Изображение

За по-големи стандарти батерии със защита, дъната са им здрави и са подходящи за пружини в капачката но въпреки всичко е за предпочитане контактна повърхност с по-хирока основа,
очевидно е защо:

Изображение

Фенерите са стари модели, както и снимките, но показват именно това за което говоря.

А 45градуса Офсет крепежа за фенер ти поставя фенера именно далече от равнината на компенсатора ти, било отгоре, било под него,
където ти дойде музата, разрешава ти и да го изнесеш напред за да не правиш сянка, нито ще има отражение от цевта, долу е само един пример и то на смотаната къса ложа за АК. За това хората ти казват, че с дълги ложи е по-добре, дългата ложа се вписва в габарита на оръжието просто ти дава повече свобода да си позиционираш обвесите където ти вършат работа, не прави в никакъв случай оръжието по-дълго или не-компактно.
Това на снимката е на Олайт крепеж, не го използвам защото е за конкретен фенер който не е на пушката ми и освен това винта малко ме дразни, но ония от снимката в предишният ми пост е универсален, само дето заключването му стърчи повече но при калашника толкова много неща стърчат, че два ли някой ще опре до фенера...
И да, съгласен съм, че Калашника е куц за такива неща, аз не мисля, че някой тука обаче слага снимки за да им се радва, всичко което е поствано е с някаква цел.

Изображение

За тоя монтаж дето си го показал на долната снимка ( а и на горните от поста ти), фенера ти трябва да има Скаут маунт, това е стандарт на Шуърфаиър, не е "вграден" монтаж щото друг освен тях и Арисака на правят тела с две дупки и пост, иначе нищо не пасва на него, това е копие на Арисака маунт за Скаут.
Сваля се поста с двата винта от фенера, после се сваля капачката на фенера, фенера се монтира на копието на Арисака маунта с винтовете от към страната на ложата, после стойката се монтира на ложата и после се слага капачката. Това е може би най-прибраният крепеж за фенер но става единствено на фенер със Скаут маунт, като тези на Шуърфайър или Одините на Олайт.
АКо на тоя маунт закачиш Олайт Один мини, получаваш възможно най-прибраният сетап за фенер било на АР, или на АК ( ако има къде да го бутнеш напред и на 2 или 4 часа, на Калашника)

Изображение

Ivo III написа:
този от снимката, ми е интересно с коя ръка ще цъкне фенера, колко време преди изстрели и колко време ще му трябва да го изгаси?
Този от снимката имаше прешър суич но го скъса като гонил някакви кози из Аризона, снимал съм го единствено за да се види къде ти дава възможност да слагаш фенера 45 градуса офсет, аз му дадох друг, седи баш където си трябва за да се цъка когато му трябва. Аз и двуточков ремък му дадох но по-наблюдателните ще забележат как го е преправил... :DD
Общо взето не е много в час, качествени неща е накичил но пушката я използва за лов не за каквото друг би го интересувало...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 12:06       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super
ако ти отговоря по същия начин, ще почнеш и мен да триеш ;)

незнам защо ни подценяваш толкова

опитвам се да предизвикам дискусуя, да се започне от наличното, да се покаже през какви дилеми и драми се минава, какво и как се подобрява, защото не е достатъчно за човек който няма опит, да си купи е така фенер и лазер

имаме фреза Хаас (скоро стават две)
мога да си направя всякакъв монтаж, стига да си подредя пъзела, моя фенер си има вграден монтаж, освен това имам и портове горе на компенсатора, исках да оставя свободна пикатината на арката за да сложа друг уред при нужда

тествахме това онова ... на много "добри" условия - дъжд, сняг, студ и почивки за релоад на топло .. масово китайчетата на колеги протекоха или кондензираха, даже и скъпите китайски бързомери отказаха

а за бутоните,.. даже и китайчетата от 16$ вече са с двойни бутони (задържащи и моментни) и широки пластини
важно е мениджмънта на жиците и да се нагласи правилното място, за да се борави стабилно и да не се късат като на тъп американец :)

и т.н. да не продължавам

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 15:42       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
.38 Super
ако ти отговоря по същия начин, ще почнеш и мен да триеш
...незнам защо ни подценяваш толкова
Няма такова нещо, каквото повикало, такова се обадило... Първо, никога няма да те трия, после в никакъв случай не те подценявам, тебе или който и да е друг,
само се опитвам да ти дам малко информация за това за което мога и съм забелязал в поста ти, не бъди толкова чувствителен и твоят тон не винаги е цвете, а дискусията вече сме я почнали, поне ние двамата.
Както казах - единственото което трябва да се направи в твоят случай за да се избегне зацапването е да се премести фенера на 2 или 4 часа,
около плоскоста по която духа назад компенсатора ти, не напред или назад ако там ти е удобно да го държиш...
За останалото, аз съм се аргументирал в поста си защо една капачка е по-добра от друга и подобни неща, това е информация, дали е нова за тебе а зне знам,
но със сигурност някой може да намери нещо полезно защото показва опции на капачки и прешър суичове, всеки следва някакви правила но си има и изключения и е добре да има повече информация. Например капачка с бутон от страни ти дава възможност да компенсираш липсата на суич и да поставиш фенера от ляво, ако ти върши работа, по-удобно е за палеца защото работи на стискане а не на бутане, свързано е с моторните реакции, особено ако ложата е с по-голям диаметър заради пикатини или нещо друго, за това съм я сложил снимката там, не щото си мисля че подценявам някой...

Ти може да имаш фреза но не всеки който чете тука е със същите възможности. В този случай е по-добре да се показват снимки на фенери без Скаут маунт,
или поне да се обаяснява какво е и защо е там за да могат хората да си преценяват техните опции, не е ли така ?
Дали са тъпи американците или не, това всеки си решава сам, аз не мисля, че някой дето си е скъсал жицата е тъп, още повече когато не знам обстоятелствата при които е станало но е възможно,
пушката му има много грешни неща но пак - полезно е когато ги показваме, не когато коментираме кой тъп и кой - умен...
За "китайчетата" от $16 кинта може много да се спори колко са читави за това за което говориме поради много причини,
аз няма да седна да убеждавам никой защо един фенер като Один например ( нарочно давам пример с достъпен в БГ и не ужасно скъп фенер) е по-добър от един "барнат"
Конвой но аз лично виждам Одини по пушките на доста народ по стрелбищата а Конвой почти никъде по оръжие, изглежда има причина за това.
И понеже правиме дискусия и пробваш неща, любопитен съм да видя дали сравняваш фенер за $16 кинта ( образно казано) с друг който е правен за ползване на оръжие ?
Ще е интересно да споделиш наблюдения, също понеже спомена "вграден" монтаж - какъв именно е твоят фенер, прилича на модел на Стриймлайт но може и да бъркам ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 16:26       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
И понеже правиме дискусия и пробваш неща, любопитен съм да видя дали сравняваш фенер за $16 кинта ( образно казано) с друг който е правен за ползване на оръжие ?


фенера на моя шмайзер от снимката е Стриймлайт Протак райлмонт HL-X
и да имах възможност да го сравня в сняг и дъжд с Олайт .. ако не се лъжа всички Олайти кондензираха или протекоха и т.н.
лазерчето го взех за други цели - за целеуказване на снайперски мачове защото има индустриален лазер 30-50mW
сложих го е така .. за тест, с наличното като написах че е нещо временно стърчащо и смешно
лазерчето му се скъса жичката предния ден, на ремоута .. но го кирилизирах, с топло лепило и си издържа на над 500 изстрела в същите условия
не му мръдна и нулата .. само че е безобразно мощен лазер за нощни стрелби, но пък става отлично за дневни за тренировки

много лесно ще кача всичко на 2 и 10часа, но ще загубя слота на Аркста си
затова умувам и разглеждам за решения ...

казваш, че не трябва да го казвам, че фенера и лазера трябва да са изнесени на бутони
но това което виждам не е така .. най-честото е монтиран отдялно, защото така са по клипчета и без спусък :)
отдолу също не е опция, защото не може да се стреля от опора


Олайт може да са хубави фенери, но за монтиране и използване на оръжия не ми изглеждат много надеждни, както и се видя не са водоустойчиви
за пистолета си поръчах Стриймлайт TRL2G с 300 лумена и тесен лъч, пробвах един такъв до 70 метра е екстра

нека да се опитаме да не се заяждаме персонално,
а да споделяме опита си, за да сме от полза за колегите или за да обогатяване личните си познания

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 16:42       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Моя модифициран Конвой не се запоти на въпросните стрелби. :-) Това за протокола само...

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 16:50       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Моя модифициран Конвой не се запоти на въпросните стрелби. :-) Това за протокола само...


незнам
само видях лъча как свети и ми хареса, но дори и не запомних кой ми го показа :D
всички бяха добре завити и така екипирани и не се виждаше човека

в софия има двама дето модифицират фенери
https://customlight.bg/
https://lightmaster.org/
преди време разговарях с тях дали могат на един фенер на колега Стриймлайт с халоген да му сложат лед, но ме освириха и двамата :)

Стриймлайта при същите условия, не се запоти и не протече, само му се развиха болчетата на вградения монтаж, но аз го бях свалял и явно не бяха добре стегнати, в една почивка ги стегнах .. и не са мръднали
РД на Оптикс, също се държа добре ... но той е военното изпълнение и е пълен с азот и със различни уплатнения от цивилните

единствения ми проблем бе .. зацапването, което бе очаквано
ще им измисля сенници под 45градуса и ще помисля за къстом прибрани монтажи
може и да направя нещо за Арката да се хваща

другото което ми се иска е .. да може да се свалят лесно и бутоните, гледам сега за Млок бутони като това ..
Изображение

при мен най-бързо се получи работата с палеца на лявата ръка, да се пуска лазера, и с пръстите - фенера

използвам тази скоба .. и винаги хвата ми е еднакъв, мога да го ползвам и за предна упора от барикада
Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer