logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 03:02       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
...нека да се опитаме да не се заяждаме персонално
Не си ме разбрал правилно, в никакъв случай не се заяждам особено пък персонално с тебе, няма за какво, аз обясних подробно какво коментирах в поста ти, особено за дъната и батериите, и за Скаут маунта, това не е заяждане а подробности които не споменаваш а спред мене са важни при избора на професионален фенер,поне от моят скромен опит от комуникации с такива хора.
Ivo III написа:
казваш, че не трябва да го казвам, че фенера и лазера трябва да са изнесени на бутони...
Такова нещо не съм казал, коментирах обясненията ти за това как да се работи с моментната функция на прешър суича, писаното е само един пост по-назад, всеки може да го види. Всъщност видях, че прешър суича на Стримлайт е монтиран обратно, ако правилно виждам, ключа за постоянно светене се пада под малкият ти пръст, което явно съвпада с начина на използване за който говориш, за това и не се обадих. Предполагам така си го сложил защото не използваш постоянното светене толкова. М-у другото тоя суич на Стрийм лайт е един от най-добрите в индустрията и като работа и като монтаж.
Това, че фенера не трябва да е отдолу е малко на кантар. Проблема с калашника или която и да е пушка, когато фенера е директно под цевта не е, че не може да се стреля от упора, понеже много рядко ще ти се наложи да подпираш на самият фенер предвид това, че и на двете платформи пълнителите са доволно дълги и стрелянето от упора си има особености. Също така никой не слага фенер директно под цевта, аз показах снимка която беше единствено илюстрация, как седи фенера на офсета на 4 ч под цевта на Калашника, защото на тоя сетап можеш да го сложиш едунствено толкова напред а ако беше на 2 часа, шанса да осветява мушката е по-голям. Специално това с фенера под линията на цевта е в зависимост от приоритетите на стрелеца, но да, не е от най-подходящите места и упората не е най-важното нещо което ще загубиш евентуално ако сложиш фенера там. Проблема с фенер под цевта, било на 4-5ч или директно отдолу е че сянката от цевта се позиционира над мерната ти линия, затъмнява ти полето, вместо да го осветява. Иделаният вариант е колкото се може по-близо до 12ч, което е общо взето невъзможно заради статичният мерник на Калашника или заради разни други уреди при АР, но 1 или 11ч е добра алтернатива, защото ако не можеш да изкараш максимално напред фенера, сянката от цевта се пада под самата цев, съвпада с ъгъл от полезрението ти, който така или иначе е ограничен от оръжието, това е с монтажа на фенерите...
Напред - назад, зависи от това дали имаш компенсатор или просто флашхайдър и от това дали лъча ти е концентриран или имаш спил... при концентриран лъч можеш да го държиш доволно назад, няма да ти създава сянка в полезрението, друго е обаче ако фенера има спил, тогава ще ти затъмнява сектор от полезрението и би било добре да се изнесе максимално близо до края на цевта по разбираеми причини. Нормалният бърдкейдж на АР разрешава да слагаш фенера максимално близо до него, като по този начин намаляш или елиминираш тъмният сектор, при калашника както сам спомена и ти не си първият да го каже, това е доста по-сложно поради ред причини вече обяснени и тука и другаде. Именно за това 45градуса офсет ти дава възможност да позицинираш фенера на 1-2ч место, докъто крепежа си седи на стандартната за повечето вградени пикатини 3 часа позиция.
Относно дали лъча трябва да е концентриран или не, на времето когато продавах фенери на мойте полицаи, те предпочитаха концентрирана точка до 50-60м със плавно преминаващ спил, защото с периферното зрение се засича по-добре движение а в тъмното, ако имаш ясно изразена точка, тя ти върши работа само през мерниците, били РД, железни или "модерните" сега LPVO оптики, ако трябва да сканираш над мерниците е по-добре да имаш спил а не рязко ограничено силно светло петно без добро периферно осветяване. Говориме конкретно за полицейски приложения из града, за затворени помещения си има други критерии, даже фенерите не трябва да са толкова мощни, това е ясно...
Ivo III написа:
Олайт може да са хубави фенери, но за монтиране и използване на оръжия не ми изглеждат много надеждни, както и се видя не са водоустойчиви
За кой модел Олайт става въпрос ? Големият Один толкова хареса на моите полицаи, че си изпонакупиха всички по един но те разбира се са американски идиоти ине знаят какво правят...
Относно запотяването, за това има скъпи и бюджетни фенери, за да не се запотяват. От друга страна, при 30-40 секунди 2000 лумена на Олайт специално, всякакъв кондензат изчезва, при мене е 90-100% влага и никога не съм имал проблеми с никоя от марките с които съм се занимавал а ползвам фенери непрекъснато, дори и когато във Флорида температурите са около нулата а влагата е 80%, снимките от впечатленията ми от големият Один са именно от такова време, в дъжд, няма помен от вода или влага във фенера но разбира се някой може да имат други впечатления, за това и питам дали фенера е правен за оръжие или само е боядисан в черно и му е лепната думата "тактически" като на Конвоите например.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 05:58       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
.38 Super какво ти е мнението за този фенер, защото много съм го харесал и иска да го сложа на една пушка.
Acebeam L16 https://www.acebeam.com/l16

Изображение


По принцип какво ти е мнението за тази марка, защото искам да взема и този за всекидневно носене винаги да е в мен.
Acebeam EC60 https://www.acebeam.com/ec60

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 16:26       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ейсбим са хубави фенери но не съм запознат добре с марката, особено с тези които може да се слагат на оръжие, трябва да питаш някой около тебе който използва такива.
Иво даде линк до два магазина, има и още други които продават фенери, аз бих се насочил там за информация.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 17:19       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Мерси за мнението! :tu: Ще ги купя щом казваш, че са добри фенери.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 00:41       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
лепната думата "тактически" като на Конвоите например


на въпросната тренировка .. в много интересни условия - дъжд + сняг + топло помещение и обратно и така много пъти
Конвоя .. не е протекъл, не е давал бъгове

открих колегата и го разпитах
може и да им сменят уплатнения, нямам идея

аз имам разни Феникс, някакви стари фенери, може да пробвам да видим какво ще подобрят :) и ще споделя
предпочитам .. по читави корпуси да се къстомизират от колкото китайчета с мек алимин

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 01:38       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
друго нещо се сетих

моя лазер .. дето го боднах .. се оказа че е с индустриален диод - 50mW !!!
освен че е мега опасно за очите .. за милисекунди ще изгори ретината и трябва да се внимава

тествах го с очила 3+ поколение
направо нищо не се вижда на мишената .. все едно я заливам с огнехвъргачка - около 1метър петно от отраженията
с 2 поколение .. е поносимо, и се вижда добре .. но с новите поколения .. драматично

но за дневни тренировки става.. показва нивото на техниката и за няколко изстела се вижда, както и напредъка на стрелеца

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 02:11       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
От гледна точка на компактност, на мен лично много ми допадат новите фенери на Surefire, идват фабрично с м-лок (и пикатини) монтаж с "панта" който позволява фенера да легне супер близко до хендгарда.
За съжаление това с което НЕ идва е pressure switch и който трябва да се закупи допълнително и цената утива на около $350 което ми е малко над психологическия лимит за фенер PDT_Armataz_01_20


_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 14:11       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
при АР е много много по лесно - там цевта е в центъра на хендгарда

при АК системите .. всичко е криво и сложно, дори и на най-добрите ложи, цевта не е в центъра на ложата, мушката пречи
все куци работи .. и накрая се отчита за че парите за тунинга са станали колкото една АР :)) и пак е нищо не е както трябва
но .. кеф цена няма, а и как ще се оцени една АР ако не си минал през всичко да подобриш АКто :D

ако е много близко до цевта/ложата ще има отражение и сянка - тогава трябва да се изтегли напред, но там почват да го блъскат газовете и се почва да се търси оптимален пламегасител/спирач/компенсатор

за сега успях да се справя .. изтеглих на тризъбеца
фенера и лазера назад с 2см и не се цапат .. успях да разместя така пикатините, че да може да мине кабелажа без проблем

като цяло не ми харесва решението да се слага пикатина и на нея нови монтажи .. нови болтове които могат да се развият

най-доброто според мен е .. прибран монтаж директно на М-Лок = малка маса, малко стърчащи ръбове, малко болтове най-прибрано, достатъчно здраво и надеждно


ПП: това с пантите, няма ли да се развие лесно - фенера е доста тежък и сложен на ос, иначе лесно може да се избере нужния ъгъл

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 16:28       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
открих колегата и го разпитах
може и да им сменят уплатнения, нямам идея
Иво, всеки фенер може да се кастъмизира, аз нямам нищо против че се е държал добре на тестовете.
Любопитен съм какво му е правено и съм любопитен кой именно модел Олайт не се е държал добре на тестовете защото тези които аз използвам от години,
нямат и помен от някакви проблеми или да пропускат вода, иначе няма да ги държа... :D
Верно е, че при мене имам студ само около нулата но пък влажноста на въздуха е постоянно над 60% дори и в "студените" зимни месеци,
нямам фенер който да ми е дал някакви проблеми в дъжд или други подобни условия.
Та за Конвоя съм любопитен за подробности ако може да се дадат, интересно ми е какъв прешър суич му е сложен щото Конвой не прави такива уреди, и колко време държи макс лумените, интересува ме как е програмиран, на колко функции и данни за диода, батериите и т.н.т.
Ivo III написа:
най-доброто според мен е .. прибран монтаж директно на М-Лок
Аз доста се чекнах с калашника да слагам на иначе прибраната ложа на Мидуест разни пикатини секции за да закачам неща. Трудно е, полимерните пикатини почват да омекват след 4-5 пълнител изобщо впечатленията ми се покриват напълно ствоите.
АРката дойде с М-лок ложа и се родих - всичко е много по-събрано, няма ръбове да ти се закачат ръце или ръкавици, всичко може да се сложи точно където трябва

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2021, 17:08       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
По повод на конденза в фенера.... Мене лично конденз са ми правили и шуърфайър и Стримлайт и обикновенно това не е резултат на външната влага а на редуването на топло и студено. Като цяло фенерите няма вариант да са херметизирани (щото нали все пак им се сменят батериите на повечето), но пак като цяло няколко капки не са сериозен проблем. За момента специално за М лок Мини Один на Олайт е прекрасно предложение (днеска си играх с ложите при мен да го слагам в различни положения и монтажа директно на М лок е чук, ако измислят някакво монтажче за прешър суйча пак на М лок цена няма да имат).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 03:21       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Аз не съм забелязвал някаква драстична промяна на светенето когато има запотяване на стъклото, реално мойте фенери са над 1000 лумена и при тази светлина са достатъчни няколко секунди за да изчесне и влага и гявол.
Никога не съм имал фенер който да се пълни с вода от дъжд или нещо друго а не е като да не вали при мене... :DD

Конкретно за големият Один, аз съм впечатлен как добре се лови държателя на суича към пикатината.
Сигурен съм, че м-лок сетап ще ти даде възможност да го сложиш където ти е удобно.
За сега мисля имат стойка само за пикатина, самият суич стърчи не повече от 3-4 ммм над нея, ако ти трябва конкретно место където да ти е суича,
предполагам може да се сложи малка м-лок секция пикатини и да се заключи суича. Аз така съм направил с фенера щото исках да използвам оригиналният му сетап.
Ако взема оная Скаут пластина на Арисака и махна поста от фенера всичко става още по-прибрано щото се елиминира към 4мм пикатина и 5-6 мм пост и държател.
От друга страна пък ако фенера ти дойде толкова близо до гарда, става трудно работата със сгъваемият мерник - идват много близо един до друг и си пречат да се отваря мерника или да се сваля фенера, трябва да се мести мерника напред - назад ако не може да се мести фенера, така е в момента в моят случай, дори с пикатина и оригиналият държател, фенера идва толкова близо до гарда/ложата, че не може да се сваля и качва ако сгъваемият мерник е най-напред... Което не е проблем де щото това е бакап но ще си поиграя един ден да оправя и тая работа.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 06:36       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
при АК системите .. всичко е криво и сложно, дори и на най-добрите ложи, цевта не е в центъра на ложата, мушката пречи
все куци работи


Освен оптика друго на АК не съм монтирал, ама и там беше един комедиен филм....няма да влизам в подробности, но да жив и здрав тоя дето е измислил Gorilla Glue :DD :DD
Иначе уж за АК-та Ultimak-a е една от най-ползваните, гледам че слагат всичко, оптики, фенери, илюминатори.

Относно китайските фенери, аз на 870-ката имам едно супер гето изпълнение с едно от тези Monstrum F200

Държи се на Streamlight монтаж. Фенера исках да е максимално лек, но и се оказа доста корав за сега, има над 300 изтрела 12ga и не е мръднал. Също идва и с прешър-пад който не използвам понеже няма къде да го хавана, тъпото е че когато е с нормалната капачка/бутон има само on/off няма моментен, ама за тези пари толкоз.

Ivo III написа:
това с пантите, няма ли да се развие лесно - фенера е доста тежък и сложен на ос, иначе лесно може да се избере нужния ъгъл


И на мен това ми мина през ума, но Surefire имат безупречна репутация и не вярвам да пуснат нещо което да се разпадне от отката, аз за всеки случей бих метнал малко vibra-tite.


_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 14:39       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Modular написа:
И на мен това ми мина през ума, но Surefire имат безупречна репутация и не вярвам да пуснат нещо което да се разпадне от отката, аз за всеки случей бих метнал малко vibra-tite.


болта е 5 или 6мм (1/4 инч) изглежда доста сериозен :)
марковите фенери използват качествени сплави + качествено многослойно анодиране и би трябвало да държи
на снимката се вижда ..
вероятно са го тествали и ще работи прилично, особено ако не се налага пренастройване и смяна по оръжия

слагаш, лепиш, затрягаш и .. това е :D

разгледах видеото
не се завива в алумин, а в гайка метална, която е фиксната с щифт но би трябвало да е подвижна леко
ще е здраво .. добро решение имат

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2021, 15:47       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Иво, всеки фенер може да се кастъмизира, аз нямам нищо против че се е държал добре на тестовете.
Любопитен съм какво му е правено и съм любопитен кой именно модел Олайт не се е държал добре на тестовете защото тези които аз използвам от години,
нямат и помен от някакви проблеми или да пропускат вода, иначе няма да ги държа...


колегите четат, но не искат да пишат ... тяхна си работа
аз лично нямам повече данни, защото не представляваше интерес особен, защото за мен няма дилема
за оръжие - залагам на сериозни фирми - особено за пистолет!
големите лумени - ме заслепяват, това е моето усещане .. аз лично оценявам по добре обстановката и стрелям по уверено с 300 лимена за пистолет

катарзиса на душата относно фенерите - започна :D
когато си оръженосец в мола и стрелкаш само на хубаво време - нито много топло, нито студенко или си светкаш за кеф .. е едно

но вече в реални сцени, с оценяване на точки, особено в лоши условия нещата се променят
и всеки си преценя - кое ще му върши работа

важното е таймера да дава добри цифри и попаденията да са добри

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2021, 04:21       Заглавие:  Re: Фенери, лазери, жици, бутони и пр. ... за нощни шмайзери
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
големите лумени - ме заслепяват, това е моето усещане .. аз лично оценявам по добре обстановката и стрелям по уверено с 300 лимена за пистолет
E то не само тебе ще те заслепяват, особено ако стреляш в затворени помещения... Аз избрах 2000 лумена за пушката, при мене нощно време пада една влага която я пробива само определена дължина на вълната и повечко лумен, за това,през оптиката се вижда идеално, както съм постнал снимките в "ревюто" на фенера... Иначе в къщи моят фенер на пищова е 200 лумПена, повече не ми трябва ако изобщо ми трябва лампа, тука нощите са доста светли.

Днеска ми попадна един крепеж на Магпул, полимерен, но за Сакут (познава се по двата квадратни отвора над дупките , в пикатината) и мисля да пробвам дали е по-добре от оригиналният Олайтски ( такъв имам, за такъв приказвам...)

За $16 нищо не е, МОЕ комплекта беше даже само $8 но щеше да хлопа в изрезите на М-лока и за това взех тоя...
Тея дни ако ми остане време ще меря и сравнявам...

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer