logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 07:44       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Аз само не разбрах, защо изключихте от дискусията АК-моид в .223? Групата му е около МОА, откатът е сравнително нисък за Калаш, надежден е.....има българско производство..... Цената на САР-овете е около 1000лв

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 11:19       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Баян написа:
Аз само не разбрах, защо изключихте от дискусията АК-моид в .223? Групата му е около МОА, откатът е сравнително нисък за Калаш, надежден е.....има българско производство..... Цената на САР-овете е около 1000лв

Май отдавна не си влизал в магазина?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 11:38       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tojito написа:
АР АК вечното сравнение отиде и тая тема ...
АК платформите това онова дрън дрън ярина последния да затвори вратата
АР са върха риаш ли ;-) ма Рюгера се счупи на 1706 патрона точно ...
И двете пратформи си имат плюсове и минуси.
АР се счупи ... чакай 1-2 месеца доставка евентуално!
АК се чупи - ако не е цев, цевна кутия, затворна рама или затвор вече има всичко останало като резервни части ... а вече и доволно тунинги за тях има.
АК не били точни ... ми Хубуу както аз така и други хора си ковнаха гонга на 500м НА МЕХАНИКА ...!

Пичове Айде стига клепания по платформата. Бързилов каже неговото си мнение и хор последователи почват да го повтарят като мантра ...
Всеки си има мнение разбирам ама тва вашто плюене ...

Колегата пита ... почвата да изтъквате плюсовете на АР и минусите на АК. Ами дайте по изчерпателно де - минусите и прюсовете на двете платформи за да може човека САМ да си направи избора!

Със моя САР играя и ИПСЦ и на Т-Клас се пуснах. Негова спортни постижения, състезателите ме познават
Живот и здраве на следващото ще се пуснат АР-ката - след ремонта!

Избора на платформа е сериозно нещо, не е шега! По добре иди някъде на стрелбище или със спортисти да простреляш с двете пратформи ... и стреляй както ти доставя идоволствие - тактически, дефанзивно, ТАКТИКУУЛ ... стига да е безопасно за теб и тези около теб


Sent from my iPhone using Tapatalk



хората питат и всеки си казва мнението си .. опитваме се да е аргументирано, а не .. мразя АРки защото са капиталистически изчадия
и вадят доводи, че духат вътре газ и са мръсни .. ама реално АК-тата цапат повече

в крайна сметка, каквото и да си говорим всеки сам си решава .. обикновено точно обратното накоето му казват :)
защото българина - щом му дават съвет за нещо си мисли, че искат да го прецакат и го лъжат и купува/прави точно наобратно

за състезанията, всеки си идва с какво иска .. 5,45 - мерим ПФ и ако мине мине, то и 14ки със спаби патрони имаха ПФ 161 .. даже по малко от 5,45, Глок 19 с късите цевки .. еми мерим, ако има ПФ .. в класирането, ако няма - стреля за удоволствие

ПП: какво се чупи на ругера?
ПП2: защо Арсенал не продава у нас по-леките шанцовани версии?

нека да излагаме версиите си с аргументи
АК добре (аз също съм фен на системата АКМ и имам 2бр.)
но .. къде да му закрепим фенер, ЛЦУ, оптика, РД и т.н. къде е затворна задръжка ?
как се борави с предпазителя на АК и на АР ?
масата? баланса на оръжията

сцена с 3 пълнителя за шмайзер + пищофа .. колко тежи 3 пълнителя на АК и колко на АР ?


просто АК е по трудна система, с която трябва да се мъчиш и бориш за да постигнеш резултат ..
докато с АР .. стават нещата с лекота, по точно, по лесно, по бързо ... и вече по евтино с релоада

дайте ми доводи .. кой ще предпочете АК пред АР за тежки състезания по Т-Клас ?
поне така беше поставен въпроса .. а не как да лекувам нервата в кисел ден

иначе според мен - че всеки уважаващ себе си стрелец трябва да има и да познава и двете системи - АК и АР

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 12:45       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tojito написа:
АР са върха риаш ли ма Рюгера се счупи на 1706 патрона точно ...


ако ти се чупил Болта .. вината не е на пушката, а на Арсеналските патрони!
поне още 2 пушки знам чупени болтове от Арсеналските 5,56 патрони :armed: и то наскоро

пак много е изкарал Ругера :)

1. на Ругерите мисля че болта на е MPI тестван
2. всички така хвалени овъргаз системи (че работят с всичко ;) ) - рано или или късно чупят по някой зъб на болта

защото започват да отварят затворната група, докато налягането не е спаднало още ...

това сме го писали 10 пъти в форума само тази година

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 13:15       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не е баш болта, ми периферна част Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 13:57       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
еми събрах 2 и 2 и познах (ако не ме лъже паметта, някъде в форума ти бях писал, за да те предупредя)

Арсеналските патрони - не са подходящи за АR15, особено за овъргас системите


какви резервни части? така като гледам е само щифта

даже си е екстра!
на другите АРки .. които стреляха с Арсеналските 5,56 се чупиха цели зъби от затвора

да го напиша пак :)
когато една система е Овъргаз
подава голямо количество газ .. през големи газ портове!

така са всички Савиджи и Ругерите .. за да циклят с най-ефтиния фишек на пазара т.е. с слаби патрони и къс пик на налягане
(новия внос на Савидж ако не се лъжа са вече с газ регулатори)
обаче като се сложат нормални патрони (особено лятото), или по силни или такива с много газ .. затвора почва да отваря и да тегли гилзата докато още не е спаднало налягането в патронника и стените на гилзата не са отлепени! (виж следите долу на снимката)

мисля, че нормален технически грамотен човек ще разбре за какво става дума

и тези легенди, че има Арка да работи с всичко са .. едни легенди, които ще се спукат рано или късно като затвора



Овъргаз системите си имат и предимства - могат да се нагласят да работят с леки заряди, с повече барути, за спортове където не е нужен голям ПФ и сериозни скорости, от там да се увеличи живота им .. но не и с каквото попадне да се стреля




Изображение

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 14:14       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
tojito написа:
АР АК вечното сравнение отиде и тая тема ...
АК платформите това онова дрън дрън ярина последния да затвори вратата
АР са върха риаш ли ;-) ма Рюгера се счупи на 1706 патрона точно ...
И двете пратформи си имат плюсове и минуси.
АР се счупи ... чакай 1-2 месеца доставка евентуално!
АК се чупи - ако не е цев, цевна кутия, затворна рама или затвор вече има всичко останало като резервни части ... а вече и доволно тунинги за тях има.
АК не били точни ... ми Хубуу както аз така и други хора си ковнаха гонга на 500м НА МЕХАНИКА ...!

Пичове Айде стига клепания по платформата. Бързилов каже неговото си мнение и хор последователи почват да го повтарят като мантра ...
Всеки си има мнение разбирам ама тва вашто плюене ...

Колегата пита ... почвата да изтъквате плюсовете на АР и минусите на АК. Ами дайте по изчерпателно де - минусите и прюсовете на двете платформи за да може човека САМ да си направи избора!

Със моя САР играя и ИПСЦ и на Т-Клас се пуснах. Негова спортни постижения, състезателите ме познават
Живот и здраве на следващото ще се пуснат АР-ката - след ремонта!

Избора на платформа е сериозно нещо, не е шега! По добре иди някъде на стрелбище или със спортисти да простреляш с двете пратформи ... и стреляй както ти доставя идоволствие - тактически, дефанзивно, ТАКТИКУУЛ ... стига да е безопасно за теб и тези около теб


Sent from my iPhone using Tapatalk



хората питат и всеки си казва мнението си .. опитваме се да е аргументирано, а не .. мразя АРки защото са капиталистически изчадия
и вадят доводи, че духат вътре газ и са мръсни .. ама реално АК-тата цапат повече

в крайна сметка, каквото и да си говорим всеки сам си решава .. обикновено точно обратното накоето му казват :)
защото българина - щом му дават съвет за нещо си мисли, че искат да го прецакат и го лъжат и купува/прави точно наобратно

за състезанията, всеки си идва с какво иска .. 5,45 - мерим ПФ и ако мине мине, то и 14ки със спаби патрони имаха ПФ 161 .. даже по малко от 5,45, Глок 19 с късите цевки .. еми мерим, ако има ПФ .. в класирането, ако няма - стреля за удоволствие

ПП: какво се чупи на ругера?
ПП2: защо Арсенал не продава у нас по-леките шанцовани версии?

нека да излагаме версиите си с аргументи
АК добре (аз също съм фен на системата АКМ и имам 2бр.)
но .. къде да му закрепим фенер, ЛЦУ, оптика, РД и т.н. къде е затворна задръжка ?
как се борави с предпазителя на АК и на АР ?
масата? баланса на оръжията

сцена с 3 пълнителя за шмайзер + пищофа .. колко тежи 3 пълнителя на АК и колко на АР ?


просто АК е по трудна система, с която трябва да се мъчиш и бориш за да постигнеш резултат ..
докато с АР .. стават нещата с лекота, по точно, по лесно, по бързо ... и вече по евтино с релоада

дайте ми доводи .. кой ще предпочете АК пред АР за тежки състезания по Т-Клас ?
поне така беше поставен въпроса .. а не как да лекувам нервата в кисел ден

Един пълнител за АК 47 метален с 30 патрона е 920 грама. един за АК74 които са стъклопласт тежи към 450 грама ...оринтировъчно толкова е ако е за патрони 5,56 / .223 rem
Дори и предпазителя на АК да е двустране + освобождаване на същия с показалеца на дясната ръка си има кусур, но пък се преглъща.
П.П. Да един калашоподобен е 2-3 по ефтин от една AR ка , но разликата може да отиде пък в елементарен тунинг ( капване с СО планката за оптика бързомер :) ; читав монтаж за оптика/ бързомер, приклад пистолетна ръкохватка) и до тук ситуацията отива на цената на сток рюгер...
Всеки знае себе си...
П.С. Ако трябва да подменям въоръжението в касата просто от сантиментал бих сложил някой друг калашоподобен в двата калибъра 7,62 и 5,56/ .223 r, НО бих добавил нещо като AR в .223/5,56 и да е бутално....
Забележка:
1. Защо 5,56/.223 , защото 5,45 трудно се намира + това което каза Бързилов и да не забравяме, че 7,62х 39 намирането става трудно или скъпо, а 5,56/ .223 с релоуда нещата са най приемливи;
2. При платформата AR бих заложил на НК 416 като бутална, а на газови Даниел ... и JP



Приятно решение по избора

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 14:22       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
предполагам, че темата .. е шмайзер за спорт, даже колегата - посочва за кой вид спорт е
от там следва да познаваме изискванията на спорта, за да подберем правилните характеристики

а не да пишем попринцип
особено пък съвети .. какво да пилнем с флекса и какво да заварим :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2021, 17:48       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Е точно по тази причина да не се занимава с калашоподобно за да не му се налага.
Да си търси директно платформа АР. С правилния модел и модификация ще спести време и нерви.
Трябва му оръжие за бойно приложна стрелба.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2021, 02:04       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
Арсеналските патрони - не са подходящи за АR15, особено за овъргас системите


Извинявам се за офтопика, интерсно ми е какво не е наред с арсеналските 5.56(нямам опит с тях)?
По принцип дори и овъргасната АР-ка (стига да не е прекалено) с патрон по НАТО спецификация не трябва да чупи така зъби или екстрактор пин на толкова малък настрел.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2021, 10:15       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Самия ПИН се оказа че е бил с дефект при изработката. От “Рюгер” вдигнаха рамена и казаха: “Ми пич ... shit happens” :D

По въпроса за Арсеналските патрони - доста съм направил от тях на гилзи ;-)
Вярно повечето с арсеналски оръжия (автомати и карабини), и такива проблеми не съм срещал. Даже с един автомат до тук съм му навъртял 8-9 000 и е като нов.

АР-ката ще продължа да я тормозя с тях, не говоря за точност, а вече за ефективност/функционалност ... да видим колко ще изкара пушката преди да се счупи основен детайл :-D
Като замине ще си взема нова


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2021, 10:32       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Самия ПИН се оказа че е бил с дефект при изработката. От “Рюгер” вдигнаха рамена и казаха: “Ми пич ... shit happens” :D

По въпроса за Арсеналските патрони - доста съм направил от тях на гилзи ;-)
Вярно повечето с арсеналски оръжия (автомати и карабини), и такива проблеми не съм срещал. Даже с един автомат до тук съм му навъртял 8-9 000 и е като нов.

АР-ката ще продължа да я тормозя с тях, не говоря за точност, а вече за ефективност/функционалност ... да видим колко ще изкара пушката преди да се счупи основен детайл :-D
Като замине ще си взема нова


Sent from my iPhone using Tapatalk


не правиш ли разлика между газова система и бутална?

... има следи по гилзите показваща ранна екстракция, преди да е отлепила гилзата/спаднало налягането в патронника

патроните не са подходящи за газова особено с овъргаз

сега ако искаш да си счупиш затворната група - чупи я, но не обвинявай АР ката за патрони с неправилен барут

верно е, че затвора на Ругер не е MPI, но цената си е цена (получаваш това за което си платил, както казва Янк)

остър и къс пик на налягане, и ниски скорости, цепене на гилзи, прорив на газове от капси и всякакви такива следи

това го има обяснено във всеки форум какво е

ПП: на Лозен и на Дупница АР-ките чупиха затворите, и на един колега се чупи буталната АР също ... от Арсеналски 556

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2021, 11:39       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Ivo III написа:
Арсеналските патрони - не са подходящи за АR15, особено за овъргас системите


Извинявам се за офтопика, интерсно ми е какво не е наред с арсеналските 5.56(нямам опит с тях)?
По принцип дори и овъргасната АР-ка (стига да не е прекалено) с патрон по НАТО спецификация не трябва да чупи така зъби или екстрактор пин на толкова малък настрел.


НАТО патроните са перфектни :)
използват много хубав барут и са нагласени точно за газови АРки

мисля, че в началото са имали драми и те с Карбайн системите

М855 също не е оптимален за 14ки и направиха М855А1 оптимизиран за по къси цевки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2021, 19:25       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ivo III написа:
tojito написа:
Самия ПИН се оказа че е бил с дефект при изработката. От “Рюгер” вдигнаха рамена и казаха: “Ми пич ... shit happens” :D

По въпроса за Арсеналските патрони - доста съм направил от тях на гилзи ;-)
Вярно повечето с арсеналски оръжия (автомати и карабини), и такива проблеми не съм срещал. Даже с един автомат до тук съм му навъртял 8-9 000 и е като нов.

АР-ката ще продължа да я тормозя с тях, не говоря за точност, а вече за ефективност/функционалност ... да видим колко ще изкара пушката преди да се счупи основен детайл :-D
Като замине ще си взема нова


Sent from my iPhone using Tapatalk


не правиш ли разлика между газова система и бутална?

... има следи по гилзите показваща ранна екстракция, преди да е отлепила гилзата/спаднало налягането в патронника

патроните не са подходящи за газова особено с овъргаз

сега ако искаш да си счупиш затворната група - чупи я, но не обвинявай АР ката за патрони с неправилен барут

верно е, че затвора на Ругер не е MPI, но цената си е цена (получаваш това за което си платил, както казва Янк)

остър и къс пик на налягане, и ниски скорости, цепене на гилзи, прорив на газове от капси и всякакви такива следи

това го има обяснено във всеки форум какво е

ПП: на Лозен и на Дупница АР-ките чупиха затворите, и на един колега се чупи буталната АР също ... от Арсеналски 556

За това казах, че с арсеналски пушки и арсеналски патрони няма грам драма!
А има много пора с арсеналски 5,56 около мен, които четат/пишат в тоя форум и освен леки проблеми с 5 зарядните пълнители при подаване също няма драма!
Тами е интересно защо да изключваме “Арсенал” в 5,55?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2021, 21:40       Заглавие:  Re: Съвет за избор на първа лека карабина. SLR/MPR 7.62/.223
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
tojito написа:
Самия ПИН се оказа че е бил с дефект при изработката. От “Рюгер” вдигнаха рамена и казаха: “Ми пич ... shit happens”


На мен това ми беше първата мисъл, за да се счупи нещо по фабрична пушка на такъв настрел най-вероятно е бил дефектно по начало, моето предположение пада на некачествена закалка (heat treatment).

tojito написа:
Като замине ще си взема нова


Бих те посъветвал да си вземеш всички пинове вкл. и cam pin-a, екстрактор и удърна игла и да си ги имаш като резервни части, резервен болт също може би е добра опция ако настина арсеналските патрони правят по-големи налягания. Разбира се винаги при почистване е добре да се проверяват тези части за пукнатини или необичайно износване, също може да проверяваш от време на време самия болт за магнетизъм.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer