logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:35




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:29       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Ivo III написа:
това са много повърхностни разсъждения .. за хора които искат да си плякат, без претенции, да олабят малко в свободното време, и да отговаря на тяхното задание/бюджет
:D Добре. Но точно това са разсъжденията на 90% от стрелящите АР, съжалявам че ти пукам балоните Иво.
Абсолютно съм съгласен с казаното за това какво търсите "вие" от системата и няма нищо лошо в това, ама когато човек пита за пушка дето се стреля на 100-150 макс,
по 10 санта мишена без да се гони таймер, моля те не наричай такива изисквания "повърхностни разсъждения".
Не щото аз съм го написал разбира се, а защото масата АР собственици имат именно такива изисквания към пушките и те са им напълно достатъчни.
Пак, аз лично чета с удоволствие информацията която даваш конкретно за АР и научавам нови неща, от тебе и от други колеги писали.
Но само щото гоните спортни резултати да зачеркваш "принизените" стандарти на огромна маса АР собственици е
надменно и смешно и аз бих казал - давай малко по-скромно с "ваще" критерии. Лично на мене ми е все тая,
аз знам точно какво искам от пушката и не е нужно да търся информация тука ако трябва да питам нещо,
но заради такива приказки ти се отяждат хората и после се обяснявате по 5 мнения, и се фръцкате, и ти че не ти разбирали мисълта,
и други, че си им обяснявал твърде от високо.


темата е тясно специализирана, раздела също ..
как да им говорим на тези без претенции .. нито знаят какво искат, нито разбират, нито нищо .. ама пишат навсякъде

тези дето стрелкат без претенции .. нека да пишат в Общия форум - там ще се отнасяме с разбиране, тук - сори :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:35       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Извинявам се на засегнатите, грешката е моя, чак сега обърнах внимание,
че темата е в Т-клас, ще имам да черпя. :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:48       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
.38 Super написа:
Kакво балистично предимство търсиме в 2" разлика когато потенциала на тоя калибър е около 4-500те метра ? В тая граница, от 14" до 18" цеви, в зависимост от туиста и заряда, всичко ти дава търсената за дистанцията точност... Найтс Армамент имат ДМР пушка със 18" която в добри дни пипа на 600м ама не всеки ще даде 4 бона пари за специалната и цев и другите неща по нея.

И м-у другото колегата явно пита за пушка която се стреля от ръка по животни, поне аз така съм разбрал. Моето разбиране е , и ще се радвам някой да ме поправи, че АР за дефанзивно стреляне трябва да е къс и да пипа максимум до към 400м че и това е много, реално никой не стреля на стрелбището 400м, всички плякат на 50-100м а ако се ползва за лов, има 100 пъти по-подходящ калибър за животни.
За тея простички задачи обикновенно ще ти свърши работа и някоя "средна хубост" тояга, поне аз така си мисля като гледам познатите какво стрелят, нямам един от милиционерите дето знам, с някаква супер тунингована пушка, всички стрелят 16" не-автоматични пушки, и ако трябва да се глезят търсят Колт, нищо повече...

Също така не ми е ясно как с най-популярната от най-късите разрешени без регистрации дължини - 16" цев пушки, хората правят суб моа групи на 4-500м без да се баламосват със тунинговане, говориме за тояги на Дабъл Стар и Бушмастер а Иво ми разказва, че 16" цев била събрала най-лошото от 14 и 18 инчовите цеви. Пълна мистика, добре, нека е така, но всички които познавам със 16" АРи пипат без никакъв проблем със 62 грейна грин тип на споменатите 4-500м
Какво остава за тунингованите тояги ? Те трябва да вкарват един пълнител в една дупка ако се вярва на предимствата им и това за каква стрелба е... ? :D


Аз обясних, ама ти не ме разбра. Едно е да стреляш по хартия, друго на лов т.е. на практика, трето да се готвиш за самоотбрана. 223/5,56 убива със скорост, не със маса. Куршумът му има сравнително малка енергия, но при удър в тяло на жива цел се разпада и нанася големи поражения. Това разпадане е сравнително сигурно при скорости на куршума над 750-762 м/с и при по-малки скорости прогресивно намалява. И почва да дупчи като флоберка. Затова М4 се провали в Афганистан, щото М855 се разпада със 100% сигурност до 105 метра и след това направиха едни 77 грейнови дето имаха добро поражение до 220 метра. Иначе може да стреляш с 14,5 инчова и 600 метра, но енергията идва недостатъчна. Дългата цев позволява скоростта на куршума да спадне до посочената по-горе на по-голямо разстояние, т.е увеличава разстоянието на ефективно поражение. Това е балистичното предимство. Иначе си прав, че точността не зависи от дължината на цевта, а по-скоро от дебелината и, и разбира се от много други фактори. А за лов освен от ръка при гонка се стреля и от опора при издебване и причакване, и при последните два вида по-дългата цев не е недостатък.

За повечето хора 16 инчовата цев идва оптимална, но както казва Иво, всичко зависи от това, каво търсиш. Той гледа от Т-клас страна, аз гледам от ловна, ти гледаш от американска. :-)
ПС: За лошите страни на 16 инчовата цев ще ти обясни Иво, там съм пас.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 23:57       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
DDD написа:
За повечето хора 16 инчовата цев идва оптимална, но както казва Иво, всичко зависи от това, каво търсиш. Той гледа от Т-клас страна, аз гледам от ловна, ти гледаш от американска.


ами отворете си по една тема .. и пишете :)
тук се опитваме да предадем финните детайли .. за да се оптимизира оръжието и то за конкретна дисциплина

много колеги пробваха с 55грн на 1:7 или 1:8 стъпки .. на 100м прилични групи
ама след 200 метра сложно .. вятъра ги вее, точност - ала бала

същите колеги пробваха 62грн и .. опаа ама то на 500метра, 7 м/с вятър - скука!
имаше и с релоади с 69, 75 на .. 16 инча цевки !!! .. и 62 военен работи по добре от тежък балистичен куршум
ами защото 62ката в М855 е оптимизирана за 14 цеви и с 16 инча има добра скороста, но с 75 и 69 не може да ги засили добре с 16ка и явно неподходящ барут

ако не оптимизираш да затвориш газ порта и да сложиш тежук буфер .. а ползваш военни М855 и завиеш кена
ела да гледаш какви резултати прави на МИШЕНАТА ..
или пък сложи силна пружина на Спринко и H3 буфер - ми тя скача напред назад като АК :roll:


ама кой го интересува това ..

отваряш да чистиш затвор на карбайн система - ами то вътре разтопена мед!
18ка рифле, след 10кг барут на патрони - стои като нов, а 14 карбайн .. след 1000 фишека .. изглежда измъчен, издран, иглата и тя .. да не говорим за 16 в карбайн

и т.н. и т.н.

да го кажа пак
темата е тясно специалирана, за оръжие за конкретен спорт, които си има правилник визия упражнения ..
даже е за оръжия за нощни състезания ..

и целта на темата е .. да е от помощ на бъдещи състезатели (и такива които искат да извадят най-оптималното, от дадена система), да им спести време пари лутане ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2023, 00:05       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Да, не разбрах точно защо всички тея гимнастики с оптимално това и онова но както казах - грешката е моя защото не разбрах, че темата е в специализираният за Т-Клас форум, така постовете ти и на Иво си идват съвсен ма място.
Парадокс един вид - и вие сте прави с изискванията си и аз съм където трябва с казаното за средностатистическият потребител но просто тука не говориме за това.
Поздрави и благодаря пак за разясненията, сигурен съм си събрал точно както ти харесва твоята тояга, което е важно в края на краищата :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2023, 14:35       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
да продължим с четенето :)
https://www.arbuildjunkie.com/pew-scien ... uppressor/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2023, 20:38       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ultralight Silencer: the Carbon Research CR9


https://www.youtube.com/watch?v=QmPB23wabrM

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2023, 14:39       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Финландия и Швеция - нова законодателна промяна - супресорите вече не трябва да се считат за част от огнестрелно оръжие и вече не изискват специфичен лиценз за притежание, стига да имате разрешение да притежавате огнестрелното оръжие, към което супресорът пасва.

https://www.thefirearmblog.com/blog/202 ... ense-free/

:armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2023, 14:21       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
разпори му се супресорчето - https://www.youtube.com/watch?v=7JUwg5M ... RUSPETSNAZ :oops: :punch: :roll:

...на късото шмайзерче :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2023, 13:59       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
Финландия и Швеция - нова законодателна промяна - супресорите вече не трябва да се считат за част от огнестрелно оръжие и вече не изискват специфичен лиценз за притежание, стига да имате разрешение да притежавате огнестрелното оръжие, към което супресорът пасва.

:armed:


Изключително разумно решение!

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2023, 14:01       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
разпори му се супресорчето - https://www.youtube.com/watch?v=7JUwg5M ... RUSPETSNAZ :oops: :punch: :roll:

...на късото шмайзерче :happy:


Не се видя точно как стана. Наврял го е в пръстта най-вероятно.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2023, 15:43       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
DDD написа:
Ivo III написа:
разпори му се супресорчето - https://www.youtube.com/watch?v=7JUwg5M ... RUSPETSNAZ :oops: :punch: :roll:

...на късото шмайзерче :happy:


Не се видя точно как стана. Наврял го е в пръстта най-вероятно.


в тази чеченски стил показюха, доста зор дават на шмайзерчето .. и супресора ако е нещо алумин/титан е нормално да се сцени
и нас .. поне за три такива сцепени знам, жалко но няма видео

те затова правят първа камера от инконел, и после нераждавейка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2023, 15:52       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Апр 2012, 21:33
Мнения: 20
https://www.silentsteel.fi/
Избрах тези, работят страхотно! Няма значение дали е буталка или директна газ, оръжието цикли перфектно без да се пипа нищо по него!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2023, 16:22       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Тактик написа:
https://www.silentsteel.fi/
Избрах тези, работят страхотно! Няма значение дали е буталка или директна газ, оръжието цикли перфектно без да се пипа нищо по него!


Някой казал ли е, че другите НЕ циклят :)

За циклене .. ще циклят абсолютно всички, въпроса е - да се настрои оптимално :)
Но за това трябват познания, в тази тема има много събрана информация вече

... и разбира се .. да имат доживотна гаранция

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2023, 16:43       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Супресор с компенсатор ASE UTRA SL7I-BL .300
Пушка COLT AR-15 A4 223Rem 556NATO 20in Barrel-Работи перфектно
https://youtu.be/9FOgWgOeKU0?si=FBWoNXj0nRGV9qrB

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer