logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2023, 14:22       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
ken6iro написа:
Има ли някой с впечатления от CQB модела на Ase Utra ,223


https://guns.bg/bg/supresor-ase-utra-je ... r-a-031238



Този за който питаш мисля е вариант на моя който взех https://guns.bg/bg/supresor-ase-utra-je ... 6-a-000474
Това Jet-Z е дизайна на камерите която е много ефективна. Винаги съм мислел че големия обем заглушава, докато не чух този. Ако забелязваш съм показал в .30 калибър а го ползвам и на 223 - четох тест на американците показващ че ефективността пада с 1% при по-голям калибър. Стоманен е тежи повечко, но пък не струва половин бъбрек чисти се като всяка стомана и предвиждам дълъг и щастлив живот. Сравнявах го с двойно по-голям и моя го превъзхождаше по заглушаване, но малко повиши налягането съдейки по посоката на изхвърлените гилзи, но винаги може да се настрои газовата система за работа само със супресор. CQB е само системата по бързо слагане и махане, което в комплект с компенсатора прави цената двойна - помисли пак колко ти е важна тази екстра. Ще цитирам думите на екс-тюлен имащ ютуб канал " не се маха никога, за това е важно да е здрав колкото самата цев ( да се подпира на него, да блъска с него напред), да действа като пламегасител, заглушаването е на последно място (а този даже заглушава).

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2023, 17:22       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Mistar cz написа:
.............
Ще цитирам думите на екс-тюлен имащ ютуб канал " не се маха никога, за това е важно да е здрав колкото самата цев ( да се подпира на него, да блъска с него напред), да действа като пламегасител, заглушаването е на последно място (а този даже заглушава).

И как ще чистиш цевта като не махнеш супресора?

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2023, 17:29       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1498
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Mistar cz написа:
ken6iro написа:
Има ли някой с впечатления от CQB модела на Ase Utra ,223


https://guns.bg/bg/supresor-ase-utra-je ... r-a-031238



Този за който питаш мисля е вариант на моя който взех https://guns.bg/bg/supresor-ase-utra-je ... 6-a-000474
Това Jet-Z е дизайна на камерите която е много ефективна. Винаги съм мислел че големия обем заглушава, докато не чух този. Ако забелязваш съм показал в .30 калибър а го ползвам и на 223 - четох тест на американците показващ че ефективността пада с 1% при по-голям калибър. Стоманен е тежи повечко, но пък не струва половин бъбрек чисти се като всяка стомана и предвиждам дълъг и щастлив живот. Сравнявах го с двойно по-голям и моя го превъзхождаше по заглушаване, но малко повиши налягането съдейки по посоката на изхвърлените гилзи, но винаги може да се настрои газовата система за работа само със супресор. CQB е само системата по бързо слагане и махане, което в комплект с компенсатора прави цената двойна - помисли пак колко ти е важна тази екстра. Ще цитирам думите на екс-тюлен имащ ютуб канал " не се маха никога, за това е важно да е здрав колкото самата цев ( да се подпира на него, да блъска с него напред), да действа като пламегасител, заглушаването е на последно място (а този даже заглушава).



Тоше ,благодарско ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2023, 00:43       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
DDD написа:
Mistar cz написа:
.............
Ще цитирам думите на екс-тюлен имащ ютуб канал " не се маха никога, за това е важно да е здрав колкото самата цев ( да се подпира на него, да блъска с него напред), да действа като пламегасител, заглушаването е на последно място (а този даже заглушава).

И как ще чистиш цевта като не махнеш супресора?


по същия начин :) се чисти
гледам с бороскопа, няма драми никакви
вече е на над 3000 изстрела, и не е свалян супресора

ако искаш го развиваш .. и пак завиваш, може да се сложи и фиксатор на резба (син локтайт)

лично за мен 500 грама е много, бих искал да е 350 грама :D, 40мм и да се мушва под хендгарда
вече имам над 3000 изстрела на 14 ката, която в момента ползвам 500 грамов на директна резба + газов регулатор + H2 буфер + военно аммо (М855) и холограмен РД EOTECH HWS EXPS3™
дойде ми 15 инча хендгардa, и ще тествам скоро, как е подпъхнат супресор - дали се нагрява

забелязвам, че на колеги които стрелят с много слаби патрони - цялата система се цапа повече, особено когато са със супресор (не добро изгаряне)


иначе, за SQB супресор си е задълнително .. без супресор си е чист мазохизъм, трясъка в стая от шмайзер с компесатор не е никак малък, а пък ако са няколко стрелци ..
въобще не говорим за пламъци в тъмни помещения и т.н.
особено с някоя 10ка .. PDT_Armataz_01_30

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2023, 01:33       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
имаше една статия, интервю с шефа на Брегер И Томет за техните супресори (мисля че я има по напред в темата)

там обеснява, че за да продават са започнали да правят и те ловни модели, както и тру-флоу, за да са в крак с търсенето на масовия пазар (да правят кинти)
но изришно казват - че да се ползват за тренировки само, за професионална работа - от моделите, които НЕ са с намалена обратна газ :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2023, 09:47       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
DDD написа:
И как ще чистиш цевта като не махнеш супресора?


Иска да каже, че е монтиран винаги когато стреляш.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2023, 19:52       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 06 Окт 2023, 19:29
Мнения: 1
Здравейте, притежавам STAG AR 15 3Gun Elite SS Fluted 18" - cal. 223 Rem., 457 mm използвам супресор B&T супресор за лов StarLite SD-988408-2
Въпросът ми е дали ще има полза от регулируем газ блок невеж съм по темата и ще съм благодарен ако ми дадете съвет


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2023, 05:40       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
ivailovcheto написа:
Здравейте, притежавам STAG AR 15 3Gun Elite SS Fluted 18" - cal. 223 Rem., 457 mm използвам супресор B&T супресор за лов StarLite SD-988408-2
Въпросът ми е дали ще има полза от регулируем газ блок невеж съм по темата и ще съм благодарен ако ми дадете съвет


Неможах да намеря каква дължина на газовата система ползват Стаг за този модел, но ако е 18ка цев с rifle gas най-вероятно нямаш нужда.
Все пак най-точно може да се каже ако провериш в каква посока изхвърля гилзите.
Аз лично бих направил така:
Ако е между 2-3 часа - не бих пипал нищо
Ако е между 1-2 часа бих пробвал с по тежък буфер преди да сменям газов блок
Ако вече е под 1 часа бих се замислил за рег. блок
Някъде назад в темата колегата Ivo III мисля че беше слагал графика по която можеш да се ориентираш.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2023, 12:38       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Modular написа:
ivailovcheto написа:
Здравейте, притежавам STAG AR 15 3Gun Elite SS Fluted 18" - cal. 223 Rem., 457 mm използвам супресор B&T супресор за лов StarLite SD-988408-2
Въпросът ми е дали ще има полза от регулируем газ блок невеж съм по темата и ще съм благодарен ако ми дадете съвет


Неможах да намеря каква дължина на газовата система ползват Стаг за този модел, но ако е 18ка цев с rifle gas най-вероятно нямаш нужда.
Все пак най-точно може да се каже ако провериш в каква посока изхвърля гилзите.
Аз лично бих направил така:
Ако е между 2-3 часа - не бих пипал нищо
Ако е между 1-2 часа бих пробвал с по тежък буфер преди да сменям газов блок
Ако вече е под 1 часа бих се замислил за рег. блок
Някъде назад в темата колегата Ivo III мисля че беше слагал графика по която можеш да се ориентираш.


щях да напиша същото :D

вероятно този БТ е от бюджетните модели с намалена обратна газ
освен дължината на газовата система - е важно да се знае и колко е размера на газовия порт

и най-вече с какви патрони се стреля - колко сила и газ има барута им

без да знам детайли по оръжието и патрона само може да кажем ... да следиш гилзите на къде излитат
дори и да е на 3-4,5 часа .. може да има газ пред лицето, да изпуска от зад цевта

ако има газ пред лицето ти .. може да се излекува с по тежук буфер, да задържи малко цикъла преди отварянето
също и ако има следи на гилзите от преждевременна екстракция

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2023, 23:27       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
освен че ще си изгорят гащите, стрелжите докладват и за проблем с миража при интензивна стрелба и супресори

ето няколко опции .. термощит от огнеопорен плат
като този - https://coletac.eu/collections/suppress ... ssor-cover

също вече има и твърд щит, който се монтира над супресора, но оставя място да се вентилира топлия въздух

КАС - https://www.youtube.com/watch?v=dQslSP6D_KY
Магпул - https://www.gandrtactical.com/Magpul-Su ... _1182.html

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2023, 15:54       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
за токсичните газове .. които излизат пред лицето на стрелеца - https://www.youtube.com/watch?v=NHsBJ_HQGWc

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Дек 2023, 20:49       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=-vOTA5iCoW4

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2023, 19:45       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
за токсичните газове .. които излизат пред лицето на стрелеца - ................

От неправилния супресор е. Освен това разположението на ръчката за зареждане при АР15/М16 отзад на ресивъра може би не е най-доброто конструктивно решение.
Същият проблем имах преди няколко години когато ползвах супресор, който беше по-скоро за болтова карабина. Когато сложих супресор за полуавтоматично/автоматично оръжие проблема изчезна.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2023, 01:38       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
чак пък неправилен супресор .. но неправилна настройка - да :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2023, 21:10       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
чак пък неправилен супресор .. но неправилна настройка - да :D

Ами не, моят опит е различен. Арката си има някакви параметри, които колкото са по-близо до милспека толкова по-добре. По правилното е да подбереш супресора, отколкото да се бъзикаш с арката. Щото нали като махнеш супресора, пак ще трябва да "настройваш", като смениш патроните - също.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer