logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2023, 02:24       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Станислав написа:
Изхвърлянето на гилзите със и без супресор не се промени видимо. Хвърля ги между 2 и 3 часа.


Не че съм кой знае какъв разбирач, но имам 4-5 АР-ки събрани от 0-та, къде мои къде за приятели и личното ми мнение е че на пушката ти не и "трябва" нищо. Евентуално една стъпка по тежък буфер би я направил по меко стреляща.

Имай предвид също че 3ч изхвърляне в топло време, не означава същото в студено.

Ще вмъкна "лирическо" отклонение за така нареченото овъргасване.
Разговарял съм с хора които произвеждат АР15 (и FALs PDT_Armataz_01_20 ) и ако питаш LMT, Daniel Defense, HK и някой други фирми правещи пушки за MIL/LE ще ти кажат че овъргасването не само че не е нещо лошо, а е търсен ефект понеже прави оръжието по-надежно при не толкова добри условия или замърсяване. Това е за сметка на износването на определени част (затворна група най-вече), но тук отново опира въпроса какво точно се търси, искаш ли затвора да изкара 20хил. изтрела но да трябва да се чисти на 1000 патрона или си Ок да изкара 15хил патрона, но да се чисти на 3000 (примерно).

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 15:33       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Станислав написа:
Имам Ruger 556 MPR със супресор ASE UTRA jet-Z CQB-BL .223, карабината е със 18 инча цев. Исках да разбера дали трябва да сменям газ-блока с регулируем такъв. При евентуална смяна, сменя ли се и газовата тръбичка. Не исках да откривам топлата вода. Според това което изчетох, всеобщото мнение е, че най-вероятно ще трябва да правя подобрения. Пушката, засега не се ползва за динамична стрелба. По-скоро за варда и стрелба по мишени, без голяма интензивност.
Клипове и информация в интернет на англииски колкото искаш. Исках да поговоря с някой, който е правил тези интервенции и може да ме запознае с тънкостите, ако има такива.


Че пряви ли ти някакви проблеми тази пушка, че дя я пипаш?

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 21:07       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
DDD написа:
Станислав написа:
Имам Ruger 556 MPR със супресор ASE UTRA jet-Z CQB-BL .223, карабината е със 18 инча цев. Исках да разбера дали трябва да сменям газ-блока с регулируем такъв. При евентуална смяна, сменя ли се и газовата тръбичка. Не исках да откривам топлата вода. Според това което изчетох, всеобщото мнение е, че най-вероятно ще трябва да правя подобрения. Пушката, засега не се ползва за динамична стрелба. По-скоро за варда и стрелба по мишени, без голяма интензивност.
Клипове и информация в интернет на англииски колкото искаш. Исках да поговоря с някой, който е правил тези интервенции и може да ме запознае с тънкостите, ако има такива.


Че пряви ли ти някакви проблеми тази пушка, че дя я пипаш?


шопа имал правило: ако работи - не пипай :) а като се чупи, се чешем и смучем клечка за зъби

тунинговането, подобряването или просто настройване за оптимална работа е за .. тези които имат техническа грамотност, имат визия за какво им трябва оръжито, знаят какво и как да променят и т.н.

ПП: определено, по добре да не се пипа, отколкото да се слагат части от Али, или пружинки от химикалка :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 21:17       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Окт 2019, 07:37
Мнения: 34
Местоположение: Сливен
В отговор на DDD, не, все още не ми прави, но навсякъде пишат, че при използване на супресор е добре пушката да е с регулируем газблок.
В отговор на Ivo III , шопите са известни с друго свое качество. А с този пост, си противоречиш с предишните по темата
Колкото до мен, чукча става пак читател, а не писател.
Лека!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 23:30       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Станислав написа:
В отговор на DDD, не, все още не ми прави, но навсякъде пишат, че при използване на супресор е добре пушката да е с регулируем газблок.
В отговор на Ivo III , шопите са известни с друго свое качество. А с този пост, си противоречиш с предишните по темата
Колкото до мен, чукча става пак читател, а не писател.
Лека!


вече ни избива на ирония и самоирония
опитваме се да пишем в детайли и подробности .. събираме последни новости по света в една тема за четене, тема образователна

но завършваме с призиви за връщане в "оригинален" вид :roll:
.. ако "работи" ... .. кои са критериите за "работи" .. цикли? с какви патрони и т.н. детайли детайли


явно за масовия човек - оръжието е една черна кутия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2023, 23:55       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Станислав написа:
Колкото до мен, чукча става пак читател, а не писател.
Много сте чувствителни тея чукчи бре, човек не може да ви каже нищо. Първо питате и като ви отговорят се фръцкате, защо ?
Дадоха ти няколко отговора на въпроса ти, и Иво и Модулар и други. Доктора пък ти намеква, че ако не ти прави проблеми не е нужно да я пипаш, а в последният пост Иво ти казва, че трябва да знаеш за какво точно ти трябва тая пушка за да я тунинговаш правилно, освен тона, аз не виждам нищо за което чукчите да стават пак писатели вместо да си комуникират. Както и да е, да беше им казал поне едно "благодаря" за изгубеното с поста ти време.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 06:16       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Окт 2019, 07:37
Мнения: 34
Местоположение: Сливен
Приемам критиката и се извинявам на всички!
Благодаря за отделеното време и най-вече специално благодаря на хората които отговориха на въпроса ми.
Успешна седмица!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 18:17       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Станислав написа:
В отговор на DDD, не, все още не ми прави, но навсякъде пишат, че при използване на супресор е добре пушката да е с регулируем газблок.
Лека!

Ами моите две си стрелят със супресор и нито една няма регулируем газов блок. Едната в началото правеше проблеми (без супресор), но след смяна на патроните и малко настройка на релоуда всичко се оправи.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 18:41       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
DDD написа:
Че пряви ли ти някакви проблеми тази пушка, че дя я пипаш?


шопа имал правило: ако работи - не пипай :) а като се чупи, се чешем и смучем клечка за зъби

тунинговането, подобряването или просто настройване за оптимална работа е за .. тези които имат техническа грамотност, имат визия за какво им трябва оръжито, знаят какво и как да променят и т.н.

ПП: определено, по добре да не се пипа, отколкото да се слагат части от Али, или пружинки от химикалка :)


Иво III, тези пушки не са правени от шопи, ами от много грамотни и с голям опит инженери и фирми (категорично много по-грамотни от пишещите в този форум). Тъй че не бъркай тюнинговането и оптималната работа (щото не се знае и колко е оптимална и колко е тюнинговънето) с оръжия които дават проблеми. Не може критерии за оптимизация да бъде само накъде оръжието изхвърля гилзите. Има и много други фактори. И колко сме грамотни, ако не можем да измерим/изчислим налягането, обема на газовете, силите на пружините, масата на затворните групи, дюъл тайма и т.н. Това което правим със смяна на буфери, пружини, изхвърляне на гилзи и т.н. си е чисто емперична работа и не изисква кой знае каква грамотност, още по-малко визионерство, като всичките тези неща за които пишем отдавна са проиграни зад Голямата вода и ние само ги повтаряме.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 18:50       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
DDD написа:
..си е чисто емперична работа и не изисква кой знае каква грамотност.
И това е верно ама тея неща са проверени с годините и са индикация за как работи конкретно оръжие. Според мене Иво просто се опитва да каже, че за да знае човек как да тунингова, трябва да знае точно какво иска от конкретното си оръжие. Колкото по-ясно е какво искаш от тоягата, толкова по-чсно е какъв конкретно тунинг ти трябва. Аз бих попитал колегата например защо се е спрял именно на 18" цев, само заради утилизация на потенциала на патрона или има и нещо друго ? Щото например 16" цев е по-удобна за работа със супресор и потенциала на патрона се коригира с други неща за да се докара горе-долу до заветните цифри на 20" цев, сигурен съм че тея зависимости са ти ясни, най-вероятно си по-запознат с тях от доста хора тука...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 19:22       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
.38 Super написа:
Аз бих попитал колегата например защо се е спрял именно на 18" цев, само заради утилизация на потенциала на патрона или има и нещо друго ? Щото например 16" цев е по-удобна за работа със супресор и потенциала на патрона се коригира с други неща за да се докара горе-долу до заветните цифри на 20" цев, сигурен съм че тея зависимости са ти ясни, най-вероятно си по-запознат с тях от доста хора тука...


И да, и не. Зависи какво търсиш.

Ако стреляш на по-големи разстояния с оптика с увеличение то ползваш упора или двунога, тогава по-дългата цев дава балистично предимство. Освен това налягането на газовете в газовия блок при райфъл (винтовъчна) дължина на газовата система е двойно по-малко от това при карабинна дължина, а това е добре за арката, защото винаги имаш "бак прешъ" от супресора (е ако супресора е за автоматично оръжие, то връщането е малко, но все пак го има, но пък шума от изстрела е по-силен).

16"/40 сантиметровата цев или по-къса е по-удобна при стрелба от право положение или нестабилна позиция, щото супресора измества центъра на тежеста напред по-малко. Но връщащото налягане и натоварването на оръжието от супресора е по-голямо.

За мен дългата цев с дълга газова система е по-щадяща за оръжието и по-добра за работа със заглушител/супресор.

ИМХО

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2023, 21:42       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изписахме се в тая тема и още няколко .. и пак същото :)

По стечение на обстоятелствата
Имам достъп до почти всички видове пружини, буфери и всякакви части, ама всякакви :)

Имам и стрелям с 10" carb, 14" carb, 14" mid, 18" rifle
Колеги имат и 16", колко вида супресори

пътуват ми насам 11.5" 12.5" 13.7" и т.н. комбинации .. за каузата за опит и познание


Събираме се и тестваме, мерим скорости, сменяме буфери пружини със и без супрсори

Лично тествах вече над 2000 изстрела различни заряди, барути, куршуми
И то на полето с пресите и тествам .. с таймер, мишени и т.н.
на светло и тъмно, от -3 градуса до +40 градуса имам тестове

Тествах поне 10 вида патрони фабрични ... От оригинални военни М855 и МК262 до какво ли не цивилни
но, като че ли няма никакъв смисъл да се пише :)

ПП: 16" има само недостатъци, взела е само недостатъците на 14 и 18 :)

Особено пък 16" carb + supresor


Та!
За какво задание .. говорим :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 03:07       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
DDD написа:
...тогава по-дългата цев дава балистично предимство.
Kакво балистично предимство търсиме в 2" разлика когато потенциала на тоя калибър е около 4-500те метра ? В тая граница, от 14" до 18" цеви, в зависимост от туиста и заряда, всичко ти дава търсената за дистанцията точност... Найтс Армамент имат ДМР пушка със 18" която в добри дни пипа на 600м ама не всеки ще даде 4 бона пари за специалната и цев и другите неща по нея.
Аз разбирам и съм съгласен с казаното, не твърдя изобщо че не си прав понеже има логика в казаното и това което си писал преди го показва но това балистично предимство как го измерваш и колко му е разликата с 2" по-къса цев когато при един и същи заряд, и туист, дулното успрение е преко сили 14процента повече при 18", по 7 процента на инч... Не споря с тебе а питам за да ми стане ясно. И м-у другото колегата явно пита за пушка която се стреля от ръка по животни, поне аз така съм разбрал. Моето разбиране е , и ще се радвам някой да ме поправи, че АР за дефанзивно стреляне трябва да е къс и да пипа максимум до към 400м че и това е много, реално никой не стреля на стрелбището 400м, всички плякат на 50-100м а ако се ползва за лов, има 100 пъти по-подходящ калибър за животни. Тея пушки дето им трябва да се изстисква всичко възможно от калибър и компановка на с-мата не са ежедневни Ар-ки, те са си тунинговани пушки но с каква цел, рядко някой може да каже, просто идеята е да е "най-" което явно е фикс идея при нашенеца а при американеца е конкретна пушка за конкретна работа и тая работа никой не я търси за над 50-100м освен хора дето им е работа да те стрелят над тая дистанция. За тея простички задачи обикновенно ще ти свърши работа и някоя "средна хубост" тояга, поне аз така си мисля като гледам познатите какво стрелят, нямам един от милиционерите дето знам, с някаква супер тунингована пушка, всички стрелят 16" не-автоматични пушки, и ако трябва да се глезят търсят Колт, нищо повече...
Също така не ми е ясно как с най-популярната от най-късите разрешени без регистрации дължини - 16" цев пушки, хората правят суб моа групи на 4-500м без да се баламосват със тунинговане, говориме за тояги на Дабъл Стар и Бушмастер а Иво ми разказва, че 16" цев била събрала най-лошото от 14 и 18 инчовите цеви. Пълна мистика, добре, нека е така, но всички които познавам със 16" АРи пипат без никакъв проблем със 62 грейна грин тип на споменатите 4-500м
Какво остава за тунингованите тояги ? Те трябва да вкарват един пълнител в една дупка ако се вярва на предимствата им и това за каква стрелба е... ? :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 10:46       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
DDD написа:
...тогава по-дългата цев дава балистично предимство.
Kакво балистично предимство търсиме в 2" разлика когато потенциала на тоя калибър е около 4-500те метра ? В тая граница, от 14" до 18" цеви, в зависимост от туиста и заряда, всичко ти дава търсената за дистанцията точност... Найтс Армамент имат ДМР пушка със 18" която в добри дни пипа на 600м ама не всеки ще даде 4 бона пари за специалната и цев и другите неща по нея.
Аз разбирам и съм съгласен с казаното, не твърдя изобщо че не си прав понеже има логика в казаното и това което си писал преди го показва но това балистично предимство как го измерваш и колко му е разликата с 2" по-къса цев когато при един и същи заряд, и туист, дулното успрение е преко сили 14процента повече при 18", по 7 процента на инч... Не споря с тебе а питам за да ми стане ясно. И м-у другото колегата явно пита за пушка която се стреля от ръка по животни, поне аз така съм разбрал. Моето разбиране е , и ще се радвам някой да ме поправи, че АР за дефанзивно стреляне трябва да е къс и да пипа максимум до към 400м че и това е много, реално никой не стреля на стрелбището 400м, всички плякат на 50-100м а ако се ползва за лов, има 100 пъти по-подходящ калибър за животни. Тея пушки дето им трябва да се изстисква всичко възможно от калибър и компановка на с-мата не са ежедневни Ар-ки, те са си тунинговани пушки но с каква цел, рядко някой може да каже, просто идеята е да е "най-" което явно е фикс идея при нашенеца а при американеца е конкретна пушка за конкретна работа и тая работа никой не я търси за над 50-100м освен хора дето им е работа да те стрелят над тая дистанция. За тея простички задачи обикновенно ще ти свърши работа и някоя "средна хубост" тояга, поне аз така си мисля като гледам познатите какво стрелят, нямам един от милиционерите дето знам, с някаква супер тунингована пушка, всички стрелят 16" не-автоматични пушки, и ако трябва да се глезят търсят Колт, нищо повече...
Също така не ми е ясно как с най-популярната от най-късите разрешени без регистрации дължини - 16" цев пушки, хората правят суб моа групи на 4-500м без да се баламосват със тунинговане, говориме за тояги на Дабъл Стар и Бушмастер а Иво ми разказва, че 16" цев била събрала най-лошото от 14 и 18 инчовите цеви. Пълна мистика, добре, нека е така, но всички които познавам със 16" АРи пипат без никакъв проблем със 62 грейна грин тип на споменатите 4-500м
Какво остава за тунингованите тояги ? Те трябва да вкарват един пълнител в една дупка ако се вярва на предимствата им и това за каква стрелба е... ? :D


това са много повърхностни разсъждения .. за хора които искат да си плякат, без претенции, да олабят малко в свободното време, и да отговаря на тяхното задание/бюджет

в този раздел основно пишем за пушки .. със задание за Спорта Т-Клас, за дисциплина T-Class SBW
където има мишени от 3 до 500метра, сцени с 120 изстрела!, има ремъци, има лазене под бодлива тел, окопи, има преходи, има нощни стрелби
отделно се за изцяло нощни мачове .. с NVG, ЛЦУ, фенери и т.н. .. където ни трябват супресори и т.н.

и тук се търси оптималното, за да се извлече максималното .. защото класирането си е класиране!
победителя е само един! а вторият в класирането е - първият от загубилите :armed:

и всеки детайл и чарк
започва да има значение - маса на оръжието, къде е разположена масата - дали е отпред или отзад
какви максимални скоростти носи, колко е блъска назад, каква пружина, буфер и т.н. и т.н.


ПП: колеги стрелят и пипат и на 1000 метра с 18ки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2023, 21:38       Заглавие:  Re: Супресор за 556 AR15/M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
това са много повърхностни разсъждения .. за хора които искат да си плякат, без претенции, да олабят малко в свободното време, и да отговаря на тяхното задание/бюджет
:D Добре. Но точно това са разсъжденията на 90% от стрелящите АР, съжалявам че ти пукам балоните Иво.
Абсолютно съм съгласен с казаното за това какво търсите "вие" от системата и няма нищо лошо в това, ама когато човек пита за пушка дето се стреля на 100-150 макс,
по 10 санта мишена без да се гони таймер, моля те не наричай такива изисквания "повърхностни разсъждения".
Не щото аз съм го написал разбира се, а защото масата АР собственици имат именно такива изисквания към пушките и те са им напълно достатъчни.
Пак, аз лично чета с удоволствие информацията която даваш конкретно за АР и научавам нови неща, от тебе и от други колеги писали.
Но само щото гоните спортни резултати да зачеркваш "принизените" стандарти на огромна маса АР собственици е
надменно и смешно и аз бих казал - давай малко по-скромно с "ваще" критерии. Лично на мене ми е все тая,
аз знам точно какво искам от пушката и не е нужно да търся информация тука ако трябва да питам нещо,
но заради такива приказки ти се отяждат хората и после се обяснявате по 5 мнения, и се фръцкате, и ти че не ти разбирали мисълта,
и други, че си им обяснявал твърде от високо.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer