logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2022, 23:19       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
изглежда грам не се разбра концепцията, и защо се въвежда

Подразделенията на първа линия да са с по-потентен боеприпас и възможност за по-далечно и точно стреляне от тези на противника. Елементарно и логично! А и пушлето кефи - няма как да си изкривим душата! :armed: Тъжното в случая единствено е, че с отдалечаването ни от НАТО, и с дебилите начело - ще ги гледаме само на клипчета всичките тези неща.


от началото на темата, това циклим .. но ме радва, че го прочетох от още един колега :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2022, 23:23       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
kcv написа:
12.7x55 СЦ-130 ( и производни )

https://street-warrior.ru/raznoe/patron ... 0-vps.html

Карабината е "Выхлоп"

https://www.youtube.com/watch?v=sWiPV9w9X-0

* а ма мнооо нехуманно дейВа, 20мм бронирана стомана на 200м.



темата има претенции, да е сериозна :)

ако обичате .... тези руски издялани с флекс, безаналогови полюции, не са за тук!
помпете бездарните русофили, без технически и стрелкови усет, в подходящите теми и раздели :)


а и нямат никаква връзка с ударни щурмови оръжия от най-модерния вид, нито като балистични възможности, нито като приложение
това тежко дозвуково кюфте, е по подходящо за ловджийки форуми, да се сравнява с бренекето на бай лозан

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 00:19       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Че има какво да се разглежда по новата с-ма пушка/патрон която американците приемат, да има, има за разсикване и за сравнение с други с-ми.
Обаче аз не знам да е смея ли или да плача като чета откровенни глупости и то от хора с претенции, че нещо разбират... По това последното е възможно да бъркам.
Специалните руски куриози Въйхлоп и Винторез. Винторез е конкретно правена за градско ползване от специални подразделенеия при дистанции от 50-100м.
9мм субсоник патрон не става за друго, пушката е с отвратителна ергономия и сделана с теслата, има предостатъчно инфрмация за нея в нетЯ, образовайте се малко преди да се излагате.
Същото е положението с Въйхлопа, кой нормален човек ще влачи пушка и патрон с тея параметри:
Цитат:
Калибр: 12,7х54мм специальный СЦ-130
Вес: 5 кг без глушителя и оптического прицела; 7 кг с оптикой и глушителем

Геле обясни достатъчно кратко за какво се ползват тея оръжия, да имат място в някакви руски схеми но калибрите им не са диктувани толкова от качествата им а от възможностите на руската военна индустрия, нямат капацитет за производство на нещо друго, качествено, за това и вариации на 9мм, 7.62 и 12+, това са им капапцитетите от сума ти време.
Въйхлопа в никакъв случай не може да се сравнява като концепция с новата американска пушка, това са откровенни дивотии...

Цоньо си знае едно и си бае едно - Цоньо, новата пушка можеш да и сложиш железни мерници и да си стреляш до утре с тях ако искаш,
номера батко е, че с тая оптика дето я имат, си много по-ефективен дори и да не е захранвана, ретикъла си е в-у оптиката и си работи без захранване.

Цайс бил направил отдавна такава оптика. Не е верно. Не съм ровил, ще се радвам доктора да я покаже и сравниме, но до сега не знам за оптика с тоя размер и с network capabilities, с вградените лазери, далекомер и балистичен калкулатор, заедно с подвеждане в целта и то за толкова кратко време.
Тука подчертаваме размера и комуникацията с други уреди на бойното поле.

Скептиците пускат клипове, които реално само говорят положително за новата с-ма. Факт.
Цоньо пък се притеснява за това дали оръжието ще е читаво ако се изпусне. Цонка, гледал ли си клипа дето го пускаш приятелю ? Да ти е направило впечатление че ложата на апъра върви от зад до отпред, и тази която се разглобява се закача само отдолу ? Не знам дали ти говори нещо това...
Патрона бил от две части... Биг ефин дил... патрони от две части съществуват, тоя не е новост, хората ти обясняват точно как се прави в клиповете и ако някой си е направил труда да ги гледа ще види, че вътре има един пресоваан заключващ пръстен, който абсолютно елиминира разделяне и което е по-важно - излизането на капсула заради високото налягане... Мързи ме да търся, но в тея същите клипове на Цоньо дават конкретно на какво налягане издържа самата гилза и то е много повече от 80К псай колкото е в патронника при изстрел. В патронника, където гилзата е хваната от стените и дори при малкото разширение, патронника поема налягането...

И стига с тоя ресурс на цевта... Ако доктрината е както я описва доктора ( а тя е общо взето такава ), колко стреляне ще има фронталната кашимерия след дроновете, авиацията и оръдейният обстрел, при положение, че оптиката и ефективната дистанция на патрона я правят много по-ефективна и няма нужда да полива един пълнител за да очисти някой на 500м ?
12к изстрела за тоя калибър е напълно съпоставим със сегашният настрел на цевите на карабините от 15К изстрела, това да и е проблема на новата пушка.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 01:36       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2013, 01:18
Мнения: 93
Това е относно кои ползват тази "градска" пушка. Има сред тях и много не градски формирования.

Цитат:
В России ВСС до сих пор состоит на вооружении войск специального назначения ВДВ, ВНГ, ВВС, ГРУ, МВД, ССО, ФСБ и ФСО. Легкость, удобство и компактность в сочетании с хорошими ТТХ ВСС позволяют применять винтовку как в развернутых боевых действиях, так и в спецоперациях.


След време другият начин на живот зад океана изменя гледната точка от европейските реалности.
Американските колеги например се радват на дистанции открито поле или на другият байр да приберат нещо на разстояние.
Докато в Европа се ловува предимно в различни гори по бързо движещи се цели, при минимална видимост. За тази цел тук имаме калибри с голям диаметър на по век които изобщо не са популярни в САЩ.
Различнен потребности оформени от различния начин на живот на колегите там от колегите тук. ;)

Това беше пример, как не бих осъждал какво е добро или какво е лошо толкова категорично без да се вземат предвид целите които се гонят. Все едно да сръвняваме кое е по добро 300WM срещу 9.3х62. :)

Успех със дискусията. Както казват при вас "нямам кон в това състезание" :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 02:05       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ами европейските ти и руските ти колеги учат от американските ти колеги някой неща. Конкретно за Винтореза и “легендарната” му слава - така както представяш нещата излиза, че американците не стрелят в градовете, което е по-смешно от колкото моята категоричност колко ограничено е ползването на тоя винторез, ако ще да го използват двайсет руски подразделения без аналогов в мире.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 10:14       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Специалните руски куриози Въйхлоп и Винторез. Винторез е конкретно правена за градско ползване от специални подразделенеия при дистанции от 50-100м.
9мм субсоник патрон не става за друго, пушката е с отвратителна ергономия и сделана с теслата, има предостатъчно инфрмация за нея в нетЯ, образовайте се малко преди да се излагате.
Същото е положението с Въйхлопа, кой нормален човек ще влачи пушка и патрон с тея параметри:
Цитат:
Калибр: 12,7х54мм специальный СЦ-130
Вес: 5 кг без глушителя и оптического прицела; 7 кг с оптикой и глушителем


дори в интервю, снайперист от руската Алфа казва, че е безсмислен и е "говно" ..
параметрите са ясни, изработкат се вижда .. технически казуса е ясен

обаче съм в потрес, как може родните русофили да се възхищават на тези безаналогиви изделия

това са поредния пример, за способностите на правилна преценка, взимане на страна/позиция за родината, особено в политизирано и сложно време

или както каза един колега .. борбата е за колебаещите се, а за тези с русофилските мозъци - няма надежда, за логично мислене и от там последващи действия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 11:40       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
от началото на темата, това циклим .. но ме радва, че го прочетох от още един колега

А и пушката определено кефи! Опцията да се стреля с нея и без приклад (сгънат такъв) - за и от коли и тесни пространства е екстра, а и в градска среда си иде чудесна за антиснайпер също (там е малко вероятно някой да те стреля от 1 километър и повече, освен ако не е арена на активни бойни действия).

Че не съм се ровил за подробности, ложата каква е? Че е MIL SPEC е ясно, но и това е интересно.

Като концепция вече, за боеца на първа линия се търси потентен боеприпас в пушката и над 400 ярда - нещо, в което също има резон.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 17:04       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
...не съм се ровил за подробности, ложата каква е?
Aми ако се загледаш в различният цвят на апъра и на самата ложа, ще видиш, че апъра подминава много възела с ринга за закачане на цевта.
Това прави самата пушка много по-устойчива на удари, падане и т.н.т. да не говориме за факта, че дава по-надеждна опора за оптики, обвеси и каквото ти трябва да закачаш по нея:

Изображение

Ложата е фри флотър, М-лок, като има места на които не можеш да закачаш нищо. Конкретно за ложата се споменава, че е по-дебела от на карабините ползвани в момента но това не е нищо за чудене, това не е карабина а според патрона се класифицира като Battle Rifle... Отзивите за момента с греенето от цевта са много добри, даже в клиповете от предишната странице се споменава, че размера (дебелината) не е фрапираща а напълно поносима и греенето почти го няма след няколко пълнителя.

Цонко, сравнението с Аког и Триджиконите за което си ми писал не е много уместно батко, различен тип оптики са и новата върши всичко което споменатите две правят, че и повече, а ако им сравниш окачването, че видиш, че новата оптика седи точно толкова солидно, без рингове и стойки. Това нещо ще си държи точно толкова добре нулата, ако не и по-добре от Триджиконите и Акога. Почти съм сигурен, че тея "гайки" са за регулиране на куик релиса, който го крият от другата страна, възможно е и да е някаква система за сваляне с пина с ринга отпред, те все още не обясняват много за тая оптика, но това е разбираемо...

Изображение

Две думи за колегите любители на Винтореза и Въйхлопа... Според мене, и това е строго субективно лично мнение, и двете с-ми са със много специфично приложение. Руснаците може да си ги ползват вътрешно но за масово ползване Въйхлопа е просто смешно да се коментира, а Винтореза ( Вал-а) се ползват, но има много по-добри решения за техните приложения, и без да са с такива нестандартни калибри. Специално Винтореза и Вал-а са много популярни в Щатите и има тонове информация за тях, подробна, от руснаци и от американци, посочени са всички плюсове и минуси. Даже последното което скоро четох беше как да си направиш "Винторез", разбира се не истински, но американско подобие. Та мисълта ми е, че макар и специален, патрона не е нищо особено и за да се избегне нестандартноста му, има доста други решения и самата с-ма си остава просто куриозен факт. СПоред мене руснаците ги правят всичките тея без аналогови решения, понеже нямат съответните производствени мощности, нямат достъп или не желаят да купуват чужди с-ми и боеприпаси, което е напълно разбираемо - работят с това което имат но зад Завесата има и по-добри или по-прости решения.

https://www.recoilweb.com/homemade-amer ... 73869.html
Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 18:29       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2013, 01:18
Мнения: 93
Колега, ако няма да четеш и разбираш какво се пише. Няма смисъл да се коментира. Правя последен опит да обясня. Този път директно, дори може и да се засегнете за което ме извинете. Явно друг начин няма, защото личи от километри, че нямате реален опит за работа в гора с оръжие.

1. Не съм любител на винтореза или на каквото и да е от руските оръжия. Дадох за пример едно оръжие което успешно работи в гората и се ползва там, нищо че го мислите че е само за града. Има причина за което да работи там.

2. Вие се хванахте за оръжието, а не за примера с калибъра и близката му работна дистанция и защо работи отлично в гора. Подсказах за големите калибри в гъстата растителност, пак ударих на камък.
Опитах се да ви накарам да помислите с подсказки да покажете и споделите опит за работа в гора, но уви! Такъв опит липса на повечето от пишещите тук

3. Попитах какво се случва в гората с бързи и куршуми с високо Б.К. Нормално е да няма отговор след всичко не отговорено по горе. Не сте чули как куршумите свирят тяхната песен в листата/шумата.

4. Опитах се да вмъкна пример как ловуват в САЩ и в Европа. Защо европейските калибри са такива каквито са и за какъв ландшафт/терен са мислени. Сравнено с американските калибри с фокус върху дистанциите.

Според мен преди да се захласвате по всяка лъскава и модерна играчка. Е хубаво да се помисли малко къде ще се прилагат, в коя среда/терен.
Целият свят не е пустиня, ливади или полета! Всички ваши фантастични джаджи които ви правят супер герои автоматично са безполезни в гора, пресечен терен и такива с ниска видимост.
Тогава възможните места за стрелба/"прозорци" стават рядкост и дистанциите стават доста по малки от 100-150м за стрелба.
Цялата ви високотехнологична подкрепа изчезва и човек свикнал с нея ще се почувства психически "гол" и уязвим.
В такъв момент човека със ямурлука, цървулите и допотопната пушка имат равен шанс със вас. А ако това му е домът и неговата земя то тогава, ще е още по трудно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 19:06       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Колега, Винтореза не е ловно оръжие и не е създаван за гори тилилейски. Можеш да оставиш учтивата форма и да си говориме на “ти”
Не знам “ловуването” както го употребяваш като алегория ли да го разбирам но това не е ловен форум и ако имаш друго предвид ти предлагам да го кажеш по-простичко за да стане ясно на всички.
Конкретно за патрона: къде видя нещо написано от мене, което да противоречи на концепцията за гора която описваш ? Ако изобщо си чел нещо от написаното - аз единствено твърдя очевидният факт, че съществуват и други, много по-стандартни оръжия и калибри, които имат същите качества и свойства като с-мата патрон-пушка Винторез.
Та в тая връзка не е зле да следваш собствените си съвети, наще мнения, общо взето се припокриват, просто аз не коментирам очевидното от качествата на патрона, което явно ти толкова държиш да чуеш.
И моля, не копирай цялото ми мнение, ясно е на кого говориш и какво коментираш, просто постовете се четат по-лесно.
Откровенните глупости за яморлуци и високотехнологични играчки просто не си заслужават да си губя времето и да коментирам, извинявай.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юни 2022, 21:49       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
elwix написа:
1. Не съм любител на винтореза или на каквото и да е от руските оръжия. Дадох за пример едно оръжие което успешно работи в гората и се ползва там, нищо че го мислите че е само за града. Има причина за което да работи там.

2. Вие се хванахте за оръжието, а не за примера с калибъра и близката му работна дистанция и защо работи отлично в гора. Подсказах за големите калибри в гъстата растителност, пак ударих на камък.
Опитах се да ви накарам да помислите с подсказки да покажете и споделите опит за работа в гора, но уви! Такъв опит липса на повечето от пишещите тук

3. Попитах какво се случва в гората с бързи и куршуми с високо Б.К. Нормално е да няма отговор след всичко не отговорено по горе. Не сте чули как куршумите свирят тяхната песен в листата/шумата.

4. Опитах се да вмъкна пример как ловуват в САЩ и в Европа. Защо европейските калибри са такива каквито са и за какъв ландшафт/терен са мислени. Сравнено с американските калибри с фокус върху дистанциите.

Сега остава да посочиш предимствата и недостатъците на основния армейски калибър на руснаците (екзотиките ги оставяме настрана - какъв процент от руската армия е с "винторези") - 5,45х39 срещу 5,56, дори и в гора.

Китай премина от 7,62х39 на техен си боеприпас - 5,8х42 преди 30 години (през 1987 г.) Като този калибър в комбинация с новата им пушка - QBZ-191 http://www.military-today.com/firearms/qbz_191.htm - го дават, че превъзхожда 5,56.

С 6,8х51 SIG, с почти двойно по-тежък куршум от 5,56 и скорост по-висока от тази на новата китайска пушка - американците си гарантират превъзходство на бойното поле спрямо Русия и Китай и в частта "пехотни пушки". Още повече, че предвид наложените санкции, Русия едва ли в скоро време ще премине към мащабна подмяна на лекострелковото си въоръжение.

АК-12 също вчера гледах как е "сделан" - прикладът не се сгъва хубаво и остава луфт (в който може да ти влезе и да ти се оплете ремъка примерно), а бързомерът, монтиран върху капака на цевната кутия - не държи нула. И залагат в момента руснаците на китове за ъпгрейд на АК-74 - където, каквито и колкото ги има.

Така че да отдадем нужната почит на концепцията на американците, както и на технологичното им решение както по отношение на пушката, така и на боеприпаса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 00:11       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
elwix написа:
Колега, ако няма да четеш и разбираш какво се пише. Няма смисъл да се коментира. Правя последен опит да обясня. Този път директно, дори може и да се засегнете за което ме извинете. Явно друг начин няма, защото личи от километри, че нямате реален опит за работа в гора с оръжие.

1. Не съм любител на винтореза или на каквото и да е от руските оръжия. Дадох за пример едно оръжие което успешно работи в гората и се ползва там, нищо че го мислите че е само за града. Има причина за което да работи там.

2. Вие се хванахте за оръжието, а не за примера с калибъра и близката му работна дистанция и защо работи отлично в гора. Подсказах за големите калибри в гъстата растителност, пак ударих на камък.
Опитах се да ви накарам да помислите с подсказки да покажете и споделите опит за работа в гора, но уви! Такъв опит липса на повечето от пишещите тук

3. Попитах какво се случва в гората с бързи и куршуми с високо Б.К. Нормално е да няма отговор след всичко не отговорено по горе. Не сте чули как куршумите свирят тяхната песен в листата/шумата.

4. Опитах се да вмъкна пример как ловуват в САЩ и в Европа. Защо европейските калибри са такива каквито са и за какъв ландшафт/терен са мислени. Сравнено с американските калибри с фокус върху дистанциите.

Според мен преди да се захласвате по всяка лъскава и модерна играчка. Е хубаво да се помисли малко къде ще се прилагат, в коя среда/терен.
Целият свят не е пустиня, ливади или полета! Всички ваши фантастични джаджи които ви правят супер герои автоматично са безполезни в гора, пресечен терен и такива с ниска видимост.
Тогава възможните места за стрелба/"прозорци" стават рядкост и дистанциите стават доста по малки от 100-150м за стрелба.
Цялата ви високотехнологична подкрепа изчезва и човек свикнал с нея ще се почувства психически "гол" и уязвим.
В такъв момент човека със ямурлука, цървулите и допотопната пушка имат равен шанс със вас. А ако това му е домът и неговата земя то тогава, ще е още по трудно.


Колега, изглежда сбърка форума с ловджийския, този е зелен, но не е ловен :)

ПП: тук ловджийски теми .. не се толерират

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 10:03       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Инфо за боеприпаса: https://blog.refactortactical.com/blog/ ... -fury-ngsw
Цитат:
At the muzzle, the 6.8×51 is more powerful and has a definite advantage. The two current bullet weight offerings are 130-grain and 140-grain. The 140-grain load is pushing that 6.8×51 bullet at 3,000 feet per second, which provides it with 2,798 foot-pounds of muzzle energy.

Now if you look at the velocity and energy of the 5.56, the new 6.8×51 round is moving at almost the same velocity, but its payload is more than double (55-grain vs 140-grain). Add to that a significantly greater muzzle energy (1,251 ft pounds vs 2,798 ft pounds) and very slippery ballistic coefficient and you have an extremely lethal cartridge at greater distances.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 11:29       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
https://youtu.be/4AOv20wUuU8

Ей тук се вижда защо се предпочита бавен и тежък с лош Б.К.
И друго ще споделя, но нататък.
П.П. "Ютия" се получава при:
Престабилизиран куршум,
- при износена цев,
- при - видяхте клипа...
Личен опит. Дори куршума да лизне ствол на дърво заради високата скорост и чуваш свирене ... А сега се сетете що е то


вземи прочете нещо ново! и се опитай да помислиш, като не ти е ясно, може да питаш
вместо да задаваш гатанки, и да споделяш съвецка шлака и спомени от НВУ :D

достататъчно е да прочетеш и осмислиш .. последните две изречения на предния пост


PufGun написа:
Ей тук се вижда защо се предпочита бавен и тежък с лош Б.К.

това може да го пишеш на някой, който грам не разбира от балистика .. но не и в този раздел :)
сложи го, разиграй го в БК софтуер, и ще видиш как го вее вятъра, също и в аналитичен софтуер за процент попадения

това раждат напъните на бездарните руски специалисти .. съгласно естествения социалистически подбод
или такива кадри даде закономерно социалистическия строй .. наука, връзкарски назначение, бездарни началници и изсмукани тъпи задания накиснати в тежка корупция

да не го казваме ние (макар, че в темата за тия безаналогови тежки кифтета, го казахме)
защото, не ни чувате ... поне чийте какво казват руските снайперисти от Алфа = безсмислено и гавно

освен това темата .. е за съвсем друго

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2022, 16:36       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Постовете за 12.7x55 са несъотносими към темата. Той е руският отговор на американския 458 SOKOM и има съвсем друго предназначение, но там руснаците не бяха първи. Мисля, че модераторът може да ги изтрие за да не оспамваме темата.

Мен ми е интересно нещо друго:
1. До колко метра куршумът на 6,8х51 остава свръхзвуков при 16 и 20 инчова цев, единственото което намерих е над 1000 метра. То ясно, че искат да стрелят със 150-200 метра по-далеч отколкото със 7,62х51, ама точно с колко и дали достигат 200 метра повече свръхзвукова скорост на куршума?
2. Защо се отказаха от 260 Ремингтон и изобщо от 6,5, а минаха на 6,8? Общо се използват 135-140 грейнови куршуми, а 6,5 има по-добра балистика теоритично?

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer