logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 06:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 09:47       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
СъвеЦката школа не се дава лесно
... и никакви антифони!

Капиталистически глезотии!
Това антифона ... е срам за БГ боеца

Е сега БА имат нови каски, но за антифони ... И дума не може да става!


Къса дълга цев .. има ли компенсотор, все едно чук те блъска в главата, а ако е куха - повече дрънчи :)

Навремето СССР, решили да правят и те компенсатор, за да подобрят поведението .. направили, обаче шума бил страшен, непоносим за съвеЦкия боец от проекта ги отхвърлили, защото няма да се излагат с тапи и антифони


Новата пушка е предимно със супресор

Колко изкарва супресор .. Ами ШФ му дават 80 000 (80К) изстрела, и не демаскира с нощни гледано

За отката ... АК47 и ВЗ са с един патрон, но ВЗ има доста по мек откат, особено с компенсатор, става много по контролируема система, от там, не бива да се сравнява линейно двете системи АК47 и Зиг в 6,8х51

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 11:13       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ivo III написа:
Новата пушка е предимно със супресор...
За отката ... АК47 и ВЗ са с един патрон, но ВЗ има доста по мек откат, особено с компенсатор, става много по контролируема система, от там, не бива да се сравнява линейно двете системи АК47 и Зиг в 6,8х51


Иво,
Относно супресорите: имам два супресора (както ги наричат сега според закона) за различни калибри и не съм забелязал отката да става по-мек. Може би ако се мери с инструменти, наистина ще е по-малко, щото оръжието става по-тежко с 400-500 грама. Но това е от повишаването на теглото, а не от действието на супресора. И двата са стоманени, на единия за 5,56 му дават 2000 изстрела ресурс, другия - не съм го гледал, но той е за слаб калибър и е несъотносим. Вярно, че за автоматично оръжие заглушителите са по-малко заглушаващи и съответно нагряващи се, вярно че военните са по-тежки (разбирай с по-дебели стени), ама все пак са прекалили с рекламата. 80000 изстрела ще издържи може би заглушител за картечен пистолет, ама за налягането от 550 МП на 6,8х51, силно ме съмнява. Щото какъвто и да е заглушителя, ако не загрее на петия изстрел, на осмия до десетия ще е прегрял.

Относно ресурса на цевта:
Преди на 7,62х51 (с максимално налягане от 415 МП) му даваха не повече от 9000-10000 изстрела до разтварянето на групата, на 5,56 (с максимално налягане от 430 МП) не повече от 8000. При 6,8х51 (калибър с максимално налягане 550 МП) му дават 15000.
След като белгииците направиха СКАР-а, му написаха едни 30000 изстрела ресурс за 5,56, дето не знам накой да ги е проверил, ама за прилично точна стрелба това е много. Може би ако се гледа докато едно оръжие започне да плюе куршумите на 2-3 метра ще станат 30000.
При тези нови оръжия рекламата идва малко в повече, иначе как американската армия ще бъде накарана да даде пари или американския данъкоплатец да бъде убеден че е необходимо.

За антифоните:
С компенсатор без антифони, на 5,56 ме заболява ухото при всеки изстрел. При 308 нямам този проблем. Със супресор да стреляш без антифони - да, наистина няма проблем. Изобщо не поставям под съмнение, че всеки съвременнен войник трябва да има добри антифони, но все пак войникът трябва да може да стреля и при липсата им, и при загубата им. Щото иначе става - предадохме се щото си загубихме антифоните, т.е. не може антифоните да са критична екипировка за боеспособността.

ИМХО: Личното ми мнение, без да задължавам никого, е че доста е попрекалено с рекламата и при новия калибър 6,8х51 и при заглушителите за него като ресурс на цевта и заглушителя. И че без антифони или заглушител стрелбата с 6,8х51 ще е непоносима за стрелеца и то колкото по-къса е цевта (30-35 см например), толкова по-непоносима ще бъде.

А и за нощното виждане: Когато стреляш, освен супресора се нагрява и цевта, е вярно малко по-бавно от супресора щото е по-дебела. Но пък когато стреляш със супресор, цевта се нагрява по-бързо и повече, и изтива по-бавно околкото ако си без супресор. Т.е. цевта също ще те демаскира по-дълго време. Нещата не са еднозначни.
.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 11:55       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
DDD написа:
Ivo III написа:
Новата пушка е предимно със супресор...
За отката ... АК47 и ВЗ са с един патрон, но ВЗ има доста по мек откат, особено с компенсатор, става много по контролируема система, от там, не бива да се сравнява линейно двете системи АК47 и Зиг в 6,8х51


Иво,
Относно супресорите: имам два супресора (както ги наричат сега според закона) за различни калибри и не съм забелязал отката да става по-мек. Може би ако се мери с инструменти, наистина ще е по-малко, щото оръжието става по-тежко с 400-500 грама. Но това е от повишаването на теглото, а не от действието на супресора. И двата са стоманени, на единия за 5,56 му дават 2000 изстрела ресурс, другия - не съм го гледал, но той е за слаб калибър и е несъотносим. Вярно, че за автоматично оръжие заглушителите са по-малко заглушаващи и съответно нагряващи се, вярно че военните са по-тежки (разбирай с по-дебели стени), ама все пак са прекалили с рекламата. 80000 изстрела ще издържи може би заглушител за картечен пистолет, ама за налягането от 550 МП на 6,8х51, силно ме съмнява. Щото какъвто и да е заглушителя, ако не загрее на петия изстрел, на осмия до десетия ще е прегрял.

Относно ресурса на цевта:
Преди на 7,62х51 (с максимално налягане от 415 МП) му даваха не повече от 9000-10000 изстрела до разтварянето на групата, на 5,56 (с максимално налягане от 430 МП) не повече от 8000. При 6,8х51 (калибър с максимално налягане 550 МП) му дават 15000.
След като белгииците направиха СКАР-а, му написаха едни 30000 изстрела ресурс за 5,56, дето не знам накой да ги е проверил, ама за прилично точна стрелба това е много. Може би ако се гледа докато едно оръжие започне да плюе куршумите на 2-3 метра ще станат 30000.
При тези нови оръжия рекламата идва малко в повече, иначе как американската армия ще бъде накарана да даде пари или американския данъкоплатец да бъде убеден че е необходимо.

За антифоните:
С компенсатор без антифони, на 5,56 ме заболява ухото при всеки изстрел. При 308 нямам този проблем. Със супресор да стреляш без антифони - да, наистина няма проблем. Изобщо не поставям под съмнение, че всеки съвременнен войник трябва да има добри антифони, но все пак войникът трябва да може да стреля и при липсата им, и при загубата им. Щото иначе става - предадохме се щото си загубихме антифоните, т.е. не може антифоните да са критична екипировка за боеспособността.

ИМХО: Личното ми мнение, без да задължавам никого, е че доста е попрекалено с рекламата и при новия калибър 6,8х51 и при заглушителите за него като ресурс на цевта и заглушителя. И че без антифони или заглушител стрелбата с 6,8х51 ще е непоносима за стрелеца и то колкото по-къса е цевта (30-35 см например), толкова по-непоносима ще бъде.

А и за нощното виждане: Когато стреляш, освен супресора се нагрява и цевта, е вярно малко по-бавно от супресора щото е по-дебела. Но пък когато стреляш със супресор, цевта се нагрява по-бързо и повече, и изтива по-бавно околкото ако си без супресор. Т.е. цевта също ще те демаскира по-дълго време. Нещата не са еднозначни.
.


:tu: :tu: :tu:

Забрави и още нещо.
След стрелба ауспуха трябва да се свали, защото вътре става конденз, който е яко кисилинен и прецаква наред
;)

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 16:09       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Ей тука едно филмче, дето малко изсветлява нещата с този калибър:

https://www.youtube.com/watch?v=ALvd7k1Bbpw

Запазвам си мнението, че вървят по пътя на руснаците с техния 6х49. Дали 277Фури / 6,8х51 ще свърши като него - ми не знам?!

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 17:24       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
DDD написа:
Иво,
Относно супресорите: имам два супресора (както ги наричат сега според закона) за различни калибри и не съм забелязал отката да става по-мек. Може би ако се мери с инструменти, наистина ще е по-малко, щото оръжието става по-тежко с 400-500 грама. Но това е от повишаването на теглото, а не от действието на супресора. И двата са стоманени, на единия за 5,56 му дават 2000 изстрела ресурс, другия - не съм го гледал, но той е за слаб калибър и е несъотносим. Вярно, че за автоматично оръжие заглушителите са по-малко заглушаващи и съответно нагряващи се, вярно че военните са по-тежки (разбирай с по-дебели стени), ама все пак са прекалили с рекламата. 80000 изстрела ще издържи може би заглушител за картечен пистолет, ама за налягането от 550 МП на 6,8х51, силно ме съмнява. Щото какъвто и да е заглушителя, ако не загрее на петия изстрел, на осмия до десетия ще е прегрял.


добрите супресори - намалят откат, както и изкарват 80 000 изстрела, както и намалят IR отпечатъка
но цената им е колкото цяла пушка ..

ловните изделия - са такива каквито трябва да бъдат :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 17:25       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
DDD написа:
За антифоните:
С компенсатор без антифони, на 5,56 ме заболява ухото при всеки изстрел. При 308 нямам този проблем.


извинявай, но да не си БГ военен от съвецката школа? или поне минимум завършул НВУ :D
такива мазохистични изказвания, и завой към съвецката школа .. не е случаен

опитайте се да помислите, какво е нужно на високотехнологочна армия, за да има предимство пред камилари, и диви орки :)
или искате да се бият/разберат по мъжката .. с голи юмруци, захвърляйки оръжията настрани

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 18:05       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
DDD написа:
За антифоните:
С компенсатор без антифони, на 5,56 ме заболява ухото при всеки изстрел. При 308 нямам този проблем.


извинявай, но да не си БГ военен от съвецката школа? или поне минимум завършул НВУ :D
такива мазохистични изказвания, и завой към съвецката школа .. не е случаен

опитайте се да помислите, какво е нужно на високотехнологочна армия, за да има предимство пред камилари, и диви орки :)
или искате да се бият/разберат по мъжката .. с голи юмруци, захвърляйки оръжията настрани

.

Чудех се как да ти кажа, че това с засада и стрелба от далеко не е зазасада, която си има свои задачи и цели, а чиста проба разузнаване с бой.
Информативно всички военнослужеши, които трябва да умират по бойните полета неистово мразят това разузнаване с бой

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 18:27       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
нови калибри за ударната пехота
https://taskernetwork.com/2022/04/24/layman-liason-xm5/
6,8x51mm остава свръхзвуков отвъд 1000m, със само 8 mils падане на това разстояние
пробива руски и китайски жилетки

масово оптики, с вградени БК модули, и сензори .. и още и още


докато у нас .. РД (поне има лек напредък, предпочита се холограма), БДЦ скаличка с две, три чертички, нула на 50 или 34 метра са на почит
отричане на всичко след 300 метра ... и да идват артилерията и самальотите за след това

т.е. изоставаме сериозно и в концепциите

ПП: статията, дава добра представа за модерните конципции на модерните армии
заслужава си внимателното прочитане, с осмисляне


Ето я













Същото, но на руски



Отката не е малък

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 18:35       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Отката не е малък


виж на какви дълги редове се удържа, баланса
а сравни африканската тояга АК47 .. с поведението на новата Щурмова винтовка ... или новия шмайзер на добрите хора :D

има и забавен кадър ... https://www.youtube.com/watch?v=rN1CwEyPU_M


как оценявате, поне това дето разбирате и се вижда на клипа - баланс, поведение маневреност
ясно е, че балистически - не го оценихте

да не говорим за .. нов клас оптика - кой я оценя?
автоматизирана оптика, с вграден далекомер + метео сензори

кой оценя .. предимставата и?


ама да оставим тез железа и да се бием с голи ръце? като мъже, или с ножки? или с копия? :D
или там каквото съвецката школа е говорила преди 30-40 години в клас :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 21:14       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:
PufGun написа:
Отката не е малък


виж на какви дълги редове се удържа, баланса
а сравни африканската тояга АК47 .. с поведението на новата Щурмова винтовка ... или новия шмайзер на добрите хора :D

има и забавен кадър ... https://www.youtube.com/watch?v=rN1CwEyPU_M


как оценявате, поне това дето разбирате и се вижда на клипа - баланс, поведение маневреност
ясно е, че балистически - не го оценихте

да не говорим за .. нов клас оптика - кой я оценя?
автоматизирана оптика, с вграден далекомер + метео сензори

кой оценя .. предимставата и?


ама да оставим тез железа и да се бием с голи ръце? като мъже, или с ножки? или с копия? :D
или там каквото съвецката школа е говорила преди 30-40 години в клас :D


Почвам от зад напред.
Оптиката е страхотна. Има всичко което ти нужно, но както съм казвал винаги двойно трябва да се знае основата ... т.е. да може визуално да определиш скорост на вятъра , посока и т.н.

Той клипа има за цел и малко реклама т.е. не е малко. ... Аз съм Тома Неверни и искам да пипна и пробвам.
Искам да го разглобя, да видя как работи, да прочета кви задръжки дава и как се лекуват...
От там на стрелбището и матрони на корем да се пробвам да я счупя. Ако издържи и покаже това дето искам значи СТАВА. За сега е като котка в торба.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 21:50       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Оптиката е страхотна. Има всичко което ти нужно, но както съм казвал винаги двойно трябва да се знае основата ... т.е. да може визуално да определиш скорост на вятъра , посока и т.н.


оптиката от статията ..

Изображение

ама като чета, тотално не се схваща .. че оптика със сензори - дава по-голям процент ХИТ попадения
и от там повече ефективност, от там повече живи добри бели момчета!

а тия с моливите и комадирската чанта, ще ги връщат в груз 200 в по-голям процент

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 22:32       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Първо за каква реклама изобщо приказвате ? Това са клипове на ютубъри които не са платени от никой !
Второ, нито един от клиповете не критикува нито пушката, нито патрона, не виждам какво спорите с Иво… Отиват на старата концепция за battle rifle със съответният калибър, вместо да седят с междинен патрон и карабини.
Тежеста на новата пушка е напълно съпоставима на всичко което влачат в момента, ресурса на цевта - също, 2-3 000 по-малко от на 5.56, голяма работа, никой не обръща сериозно внимание на това.
На което всички от клиповете наблягат е, леталноста на с-ма пушка/патрон на едни допълнителни 200-300 ярда повече, което показва за какъв противник променят доктрината, абсолютно правилна посока след факта на Путинската агресия и китайските апетити към съседите.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 22:48       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
което показва за какъв противник променят доктрината


:armed: :tu:

готвят се за новия противник - раша и китай е новия притивник, и от там променят и концепциите
ама то си ги пише още в първите изречения на статията :)

нищо, да върви анализата .. и също и вторичния анализ, колко колко схваща PDT_Armataz_01_30 :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 23:20       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Ами така е, ако Путин си беше налягал парцалите и да си оправи икономиката, едва ли американците ще се трогнат да сменят доктрината. Същото се отнася и до комунистически Китай, и неговата икономика не е цвете. За това и са толкова агресивни, всяка война е добра за икономиките им и за контрола на населението, това правило не важи само за американците (ужким) а и за всяка друга нация...

Аз съм любопитен с какво са спечелили контракта Вортекс, малко по-подробна информация за оптиката ?

Аз само това намерих:


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2022, 23:38       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
От мириканец, много в час с нещата:
Цитат:
Angel Mihaylov Zlatanov M4A1 will be in service for a long time. The new hotness is only for front line units. It does things 5.56 can't do, particularly past 400 yards.

М4А1 още дълго време ще си им остане основната тактическа карабина, новата пушка ще я получат единствено подразделенията на първа линия. Поне такава засега е концепцията на мириканците. Но още без армейска поточна линия за новия боеприпас (Зиг ще ги снабдява дотогава)— ще видим какво на практика ще излезе.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer