logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 12:28       Заглавие:  Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Тествахме какво ли не .. като смазка за директен газов шмайзер, където газовете влизат директно в затвора

повечето смазки при интензивна стрелба (над 200 изстрела) спират да работят, а някой дори започват да задържат много нагар
(да не казваме марки, но всеки знае .. какво става в затвора)

някой колеги използват двигателно масло (лично аз не съм тествал, въпреки, че ползвам спортни и много къстом масла)

та, реших да потърся и тествам нещо ХайТеч ..
намерих тази керамична смазка, която издържа до 1000 градуса

Изображение

https://www.ballistol-shop.de/GunCer-Gu ... S_873.html

изстрелях, вече около 1000 изстрела и 3 почиствания .. (не е само един тест)
(най малко нагар и мед в цевта имаше след състезание PDT_Armataz_01_22 ... явно натовартването не е така интензивно)

забелязох, че смазката около иглата си остана дори и при интензивна стрелба (200+ изстрела, за 2 часа)
затвора само където влизат газовете отгоре .. е изсушено, релси, всичко си е смазано и работи плавнмо

и дори, за първи път изчистих затвора без препарати за разтваряне на карбон ... само с парцалче
после четох, че филма който създава керамиката, пречи да се захване добре карбона към затвора
и подобни бели графити се ползват при леене на 1600+ градуса, да не полепва по молдовете


продължаваме тестовете, но за сега са много обещаващи :)

ПП: ще потърся снимки да кача

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2023, 13:08       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
нещо много полесно открихме
с тази смазка напръскахме и газ регулаторите на АР15 и .. не се запекоха или затрудни регулацията :)

и това .. на няколко пушки :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2023, 17:21       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Не знам цената на Балистоловият продукт и какво точно е съдържанието му но аз ползвам отдавна керамичната добавка на STP в хякой пистолети и резултата е идентичен с каквото сте наблюдавали в пушките.
Не е зле да го сравните, цената на това е ниска и се намира лесно.
Може да се смесва с каквото масло се ползва оръжието или с грес, шишенцето е концентрат който се разтвааря в около 4литра масло.

https://www.stp.com/product/ceramic-oil ... rotection/

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2023, 18:57       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Сладури, обичам Ви :D

Когато аз преди почти 10 години се опитвах да ви светна за Bradahl B2 - резултатът беше: "Аууууууу, ама това е добавка за моторно масло бе!!! Каква работа има то при оръжията?!"

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2023, 19:50       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Тънките лайсни мажат направо с моторни масла, какви ти скъпи добавки!

Всеки сам си решава
разбира се никой не казва, че дадено масло не работи, въпроса е какви съставки има и дали е тествано в оръжия

че, спомням си как една смазка направи на решето Ескалибурите ;)


доказано, тествано - ГънКер .. работи, масово е, има го почти нявсякъде

аз все още ползвам смес от финно моли с балистол - за игли, пружини и части които не се нагряват (моли се разпада над 400 градуса и образува киселина)
но съм си го тествал с години и изследвал, че няма щети и корозии и го ползвам на мой риск :) (волфрамовия сулфид издържа до 600 грасуса)

вече за газовото бутало на АР се иска по-добро средство, което издържа повече, и няма допълнителни съставки които да създават проблеми

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2023, 00:15       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Аз ползвам добавки за автомобилни масла от преди 90та година, Slick50, Lucas и на STP продукти. Имах сигурно 3-4 коли на които не съм сменял масло а само филтри и съм доливал синтетично на кастрол, за около стотина хиляди мили, нула проблеми. Тая керамичната специално я ползвам в колите от 3 години, пак толкова и в пушките и пищовите. Не съм забелязал някакви промени освен добрата работа на оръжието и намаленият шум на моторите в колите - Хонда и Тойота.
Разбира се, всеки си решава за себе си, аз просто давам информация за нещо което съм следил с години, разучавал и употребявал. За по-прецизни оръжия и аз бих избрал специализираан продукт.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2023, 17:19       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
.38 Super написа:
.......... но аз ползвам отдавна керамичната добавка на STP в хякой пистолети и резултата е идентичен с каквото сте наблюдавали в пушките.
Не е зле да го сравните, цената на това е ниска и се намира лесно.
Може да се смесва с каквото масло се ползва оръжието или с грес, шишенцето е концентрат който се разтвааря в около 4литра масло.

https://www.stp.com/product/ceramic-oil ... rotection/


Господа,
ще съм много благодарен, ако някой ми сподели от къде в България да придобия въпросният смазочен продукт:
https://www.stp.com/product/ceramic-oil ... rotection/

Търсех го в нета и сайтове на нашенски фирми от бранша, но не намерих. Търсех и визвестни магазини на живо.

Може би пропускам нещо?
Ще съм благодарен за помощ!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2023, 18:18       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Може би не продават точно същият в Европа заради разни регулации ?!? Не съм сигурен.
Според мене, всеки продукт който е добавка за масло, със керамичен елемент вътре ще ти свърши същата работа.
Пробвай да намериш нещо по-евтино от това например: Cera Tec is a high quality ceramic wear protection product which is safe for use in all engine oils.
Моят сърч в Г-л беше: Ceramic Oil Additive

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2023, 10:16       Заглавие:  Re: Смазка издържаща до 1000 градуса
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 04 Фев 2019, 20:30
Мнения: 50
Аз, без да имам каквито и да е претенции, понеже смазвам АК-подобно :), си ползвам това - https://www.tstgroup.eu/Ceramic-Grease


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer