logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2023, 16:45       Заглавие:  Re: Offset Red Dots on the AR-15 with Steve “Yeti” Fisher
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Моята цев според Андро е мил спек тествана за .556, надявам се 77грейна да не и е проблем, не съм запознат в детайли с изисквания за туист и налягане за тоя патрон.



трябва ти стъпка 1:7 или 1:8 за 62+

с 55грн и стъпка 1:7 - може да направи някаква група особано с по слаби патрони, но след 200метра хващат къра 55тиците
за 1:12 или 1:14 е за 55grn куршумче

това го пише във всяко ръководство, ама кой чете днес .. купува пробва, пак купува пак пробва .. и така като мънкита :happy:

вече и за група, има значение и скороста/барута за пасне на вибрациите на цевта

ПП: опитен със снайпери колега с АЕРО 18 инча, 75грн хорнади, само, че с тунер на цевта засрами много с тежки болтови пушки и 6,5CM на 1000 метра по гонг 50/70см

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2023, 17:13       Заглавие:  Re: Offset Red Dots on the AR-15 with Steve “Yeti” Fisher
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
1:7 ми е стъпката, стрелям 62 грейна гриин тип без проблем, нулирана е с тях на 23 метра но не съм опъвал на повече от 50, рядко - 100.
55грейна са .223, не ги стрелям на повече от 50м, даже почти нямам от тях, аз купувам предимно гриин тип, 55грейна са ми предимно подаръци от познати полицаи каквото им е останало от техните стрелби.
Попрочитам ужким малко и аз преди да събирам нещо, но не съм запознат със 77гр подробности, за това питам, благодаря за разясненията :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2023, 17:59       Заглавие:  Re: Offset Red Dots on the AR-15 with Steve “Yeti” Fisher
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
1:7 ми е стъпката, стрелям 62 грейна гриин тип без проблем, нулирана е с тях на 23 метра но не съм опъвал на повече от 50, рядко - 100.
55грейна са .223, не ги стрелям на повече от 50м, даже почти нямам от тях, аз купувам предимно гриин тип, 55грейна са ми предимно подаръци от познати полицаи каквото им е останало от техните стрелби.
Попрочитам ужким малко и аз преди да събирам нещо, но не съм запознат със 77гр подробности, за това питам, благодаря за разясненията :D


за тези дистанции под 100 метра и от ръка,
ще има повече значение, стрелковите умения, отката и други неща като спусък, настройка на газовата система - отколкото куршума и стъпката :)

така, и 55 вършат работа, стига да са - много :D

иначе
и с 55 и стъпка 1:7 се удря гонг на 500 метра, но групираноста става по-лоша, вятъра ги отвява повече
вече 18ка с 77 - някой вече я смятат за DMR

аз лично съм приел за стандат военните М855 .. и го ползвам от 3 до 500 метра, един патрон - и оптимизирам пушката за него
ако си релоадвам, гледам 62-ките да са със същата скорост като М855

релоадвам и 55 за дрилчета и базов тренинг на елементи, но като цяло не си заслужава .. труда, времето и да не тренираш пълноценно
ако няма 62 .. тогава и рака е риба :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2023, 01:04       Заглавие:  Re: Offset Red Dots on the AR-15 with Steve “Yeti” Fisher
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
.38 Super написа:
Аз със моят complete Андро апър за $450 може и да я направя някой ден ха ха ха... :D
https://androcorpind.com/product/16-inc ... pper-mlok/


Гледам че forging-a е BAFE, така че е добро начало, цевта ти 4150 със 1/7 туист, което е идеално за 77гр патрони. Гледайки също цевите които предлагат няма да се учудя ако са правени от Balistic Advantage(Аеро) или Rosco което би трябвало да ти даде добра точност с хубави патрони.
.38 Super написа:
и специфично събрани пушки,

Като оставим на страна удоволствието че си я правиш сам, най-голямото предимство (поне за мен) на това да си събереш АР15 от 0-та е че можеш да си я натъкмиш точно както искаш. Аз имам само 1 която съм купил готова, и в момента нещата които са останали стандартни са цевта и горния, и долния ресийвър.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2023, 01:56       Заглавие:  Re: Offset Red Dots on the AR-15 with Steve “Yeti” Fisher
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Прав си, аз също събирах моята с оределена задача, исках да събера нещо свестно за не много пари и да видя как се представя.
Оригинално мислех да купувам или Spikes че са ми в задният двор, или гледах няколко други фирми, като Primary Weapon Systems и POF, 100% ги знаеш и двете.
Не ми се взимаха чисто военно ориентирани с-ми щото не ми трябват такива, например DD, LMT, Stag и от сорта.
Мога да си позволя скъпа пушка но аз стрелям много от пушките на познати, няма смисъл да се набутвам за нещо което
нито покрива това което искам, нито ще е по-засукано от каквото мога да стрелям когато поискам...

Сигурен съм че ще ме разбереш правилно, макар и да звучи за някой зад локвата странно или смешно, но след ураганите,
специално след тоя в Луизиана, исках да имам АР който да не ме е яд, че ще го изгубя,
и да може да покрива по-прецизен огън през Х6, на около 300-350м, което ми е входа на комплекса.
Аз живея "на село", ейкър до пет лотове, гора, блата, джунгла, сравнително близо до артерия която пресича Флорида буквално на две,
прекрасно место за крю от гастрольори.
АР ми е ако трябва да спирам някой на входа, Калашката 74 е за ако някой сбърка да мине зад къщи, имам РД с Х2 манифайър,
метлата е ако вече някой стигне до вратата.
И двете пушки са с един и същи приклад на ACE, един и същ двуточков ремък, едни и същи ръкохватки и сейфтито им е на
едно и също место, една и съща балистика в 100 - 150 метровия бокс... На сън да ми хвърлиш която и да е в ръцете,
машинално мога да опукам пълнител и да заредя без да мисля, унификация.

Разбира се това е само идея, аз не живея с мисълта, че ще го правя, това е за хора дето гледат Джон Уик,
но е добре когато ги имаш и да си въжеш гащите, още по-добре е да имаш и по десетина заредени пълнителя и
3 консерви руски сърплъс, някой с реални бронебойни в 5.45... :D

За спековете на Андро съм съгласен, аз на времето им се обаждах и се интересувах, всъщност фирмата ми я препоръча мой приятел
полицай от СВАТ-а, каза че знаели какво правят и бил доволен та за това ги избрах, на две крачки са ми и мислех ако има
нещо да им досаждам но пушката си стреля и даже не съм я чистил основно, само снейкавм цевта, тя е Мелонит отвътре,
няма и абсолютно нищо.

Пак, блаагодаря за информацията, обикновенно не помня такива подробности ако не ми се набият за нещо в главата и
винаги се радвам ако някой налее повече, никой не се е родил научен... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2023, 02:07       Заглавие:  Re: Offset Red Dots on the AR-15 with Steve “Yeti” Fisher
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
...аз лично съм приел за стандат военните М855 .. и го ползвам от 3 до 500 метра, един патрон - и оптимизирам пушката за него...
Благодаря за другата информация, във връзка с твоят избор - когато им се обадих,
ги питах коя пушка със 16" цев им работи добре с именно тоя патрон,
гриий нтип 62 грейна, и те ми казаха - ако имаш вече лоуър, вземи само апъра, ей тоя е което те интересува.

Аз също стрелям предимно тоя патрон, на ПМС са евтини но за мене са иделани като групираност за сега. Нататъка ще ги опъвам на повече от 150м...

https://proarmory.com/shop/pmc-x-tac-5- ... s+of+20%29

А за туиста във връзка със 77грейновият патрон питах не щото не знам моят туист на цевта,
а защото не бях сигурен дали по-тежкият 77 грейн не иска по-бърз туист, питах щото знам,
че на вас Т-класаджиите ви са в главата тея цифри, а аз трябва да ровя... PDT_Armataz_02

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer