logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 17:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2011, 00:11       Заглавие:  избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
здравейте,

Дайте съвет за марка/модел на карабина в калибър .308

за сега съм се спрял на Remington 700 - ако някой има впечатления от тази карабина и може да даде препоръки за модел ще съм благодарен

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2011, 05:55       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
За какво ти е - бенч рест, лов или и двете? Ремигтон 700 има хиляди разновидности. По форумите псуват днешната и обожават предишната (???). Много карабини по поръчка ги прaвят на основата на 700 модел.

Аз бих взел една на базата на AR-15 в този калибър за лов (елени, кайоти и прасета). Между другото Ремингтон пусна нещо от този вид (AR-10, AR-25).

Това новото стрелбище май го отвориха във Вегас. Как е? Кретена шериф във Clark County още ли иска регистрация на пищовите - или си затваря очите?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2011, 07:48       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Аз искам болтова карабина

Иначе шерифа иска регистрация и това е повод да ти вземат $25. преди със CCW не ти правиха bacground check ама някой малоумник го отмени

Ако говориш за Кларк Каунти Шутинг Парк - отдавна е отворено ама не съм ходил - далече ми е а и на това на което ходя ми е добре

Нещо ми е хванала окото model 700 XCR TACTICAL LONG RANGE

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2011, 07:50       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Аз искам болтова карабина

Иначе шерифа иска регистрация и това е повод да ти вземат $25. преди със CCW не ти правиха bacground check ама някой малоумник го отмени

Ако говориш за Кларк Каунти Шутинг Парк - отдавна е отворено ама не съм ходил - далече ми е а и на това на което ходя ми е добре

Нещо ми е хванала окото model 700 XCR TACTICAL LONG RANGE

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2011, 21:15       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Здравей, преди време четох много за снайперски пушки в нета. Търсих оптималния калибър и оптималната карабина за него.

Спрях се на тези карабини.

CZ 750 S1 M1 SPORT http://www.czub.cz/en/catalog/81-center ... SPORT.aspx


CZ 550 VARMINT - KEVLAR http://www.czub.cz/en/catalog/81-center ... EVLAR.aspx


CZ 550 VARMINT - LAMINATED http://www.czub.cz/en/catalog/81-center ... NATED.aspx


Имам пистолет на същата фирма и е перфектен. :tu:


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2011, 23:08       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Стрелял ли си с някоя от тях?

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 12:18       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
За съжаление не :( В България мнооого бавно се вади разрешително за нарезна карабина, като ловец. Иначе съм изстрелял към 2000 патрона с АК-74.

Ако имах разрешително за нарезна карабина бих взел CZ 550 VARMINT – LAMINATED. По-евтина е от CZ 750 S1 M1 SPORT и мога с разликата от парите да и купя добра оптика и лазерен далекомер. Не знам защо е толкова по-скъп тоя кевларен приклад от ламината… явно заради някакъв военен стил и мода.
Късмет в избора :tu:


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 13:48       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
http://www.fnhusa.com/le/products/firea ... &cid=FNC01,пробвай това - има много голям ресурс.Тук у нас за прецизна стрелба в съотношение цена/качество №1 е ТИКА Т3 Варминт.За повече парички Т3 тактикъл,ССГ,САКО,Блазер.Всичко това стреля в една дупка.При Ремингтона /освен ако не е къстъм изпълнение/ е като при жената ,разбираш какво си взел едва след сватбата.

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 18:06       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Casual написа:
За съжаление не :( В България мнооого бавно се вади разрешително за нарезна карабина, като ловец. Иначе съм изстрелял към 2000 патрона с АК-74.

Ако имах разрешително за нарезна карабина бих взел CZ 550 VARMINT – LAMINATED. По-евтина е от CZ 750 S1 M1 SPORT и мога с разликата от парите да и купя добра оптика и лазерен далекомер. Не знам защо е толкова по-скъп тоя кевларен приклад от ламината… явно заради някакъв военен стил и мода.
Късмет в избора :tu:


Що бавно ? Ловуваш две години , явяваш се на курс за подборен ... и на база документ за подборен ти дават право да закупиш карабина. ...

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 20:06       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Вече правилото за двете години отпадна :tu:

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 22:06       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Mistar cz много ще съм ти благодарен, ако напишеш на бързо, как се взима разрешително за нарезна пушка сега.


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 22:13       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Единия вариант е като ловец.
Завършваш курса за ловец и веднага можеш да караш и за подборен.

Другия вариант е за спортни цели, като член на лицензиран клуб.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 23:12       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Шкодичките не са лоши пушки .. но с този маузеров затвор .. нещо не ми допадат в големите калибри

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 03:38       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Виж полицйската серия на Savage. Високо качество и нормални цени.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 03:43       Заглавие:  Re: избор на карабина
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Болтова карабина или болтова пушка? Ремингтон доколкото знам няма болтови карабини.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer