logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2016, 22:34       Заглавие:  взрив в балистичната кухина? ???
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
И друг път съм гледал тестове в балистичен гел, но за първи път виждам нещо да се взривява зад куршума при затваряне на балистичната кухина зад него. Хич не мога да си обясня от де идва този пламък че и дим след него. Предпомагам че куршума не е трасак или бронебойно-запалителен а нормален. Явлението го има във видеото за 44 рем. Маг. И при. 223.
Не мога да постна видеото
Търсете го в ю-туб
Bullet theoryti films
Има два клипа - .44 v/s gell и. 22
Ако може някой да постне линковете, на мен от таблета не ми се получава

https://m.youtube.com/watch?v=6yO6y48XiSI

https://m.youtube.com/watch?v=-lZXDGBmSXI
Май стана

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2016, 20:22       Заглавие:  Re: взрив в балистичната кухина? ???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Според мене ей този човек го е обяснил:
"The barrel was too short and couldn't burn all the powder. It followed the bullet behind it's vacuum. The ballistics gel rapidly expanded and compressed, generating enough heat to burn the rest of the powder just like a fire piston."

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2016, 20:35       Заглавие:  Re: взрив в балистичната кухина? ???
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
Мммм .... че не изгаря всичкия барут в цевта понеже е къса - така е. Ама смятам че той доизгаря пред цефта и едва ли ще отиде на 3-4 метра че и да го засмуче вакума зад куршума... А с. 223 едва ли се гърми в гела от разтояние поне 10-15 метра. А и ако цефта на револвера е къса то на. 223 мисля че е нормална.
Аз се замислям за някаква връзка със смазката на оръжието или евентуално куршума.

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2019, 05:52       Заглавие:  Re: взрив в балистичната кухина? ???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Аз мисля, че е дизелов ефект. Скоростта на куршума е достатъчно голяма за да изпари част от гела, като едновременно с това вкарва и въздух с кислород отвън, после при мигновеното му свиване изпаренията от гела се възпламеняват в повишената от свиването температура. Не е задължително явлението да се получава всеки път.

Подобна вторична експлозия се наблюдава дори и при стрелба с обикновено-силна въздушна пушка с оловна съчма в оловна тухла, достатъчно е по съчмата да има и следи от масло и то експлодира с пламък и пукот при удара с оловото. Колкото повече е маслото, толкова по-силен е ефекта, а ако съчмата е с вдлъбнатина отпред си е направо като дум-дум куршум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2019, 12:27       Заглавие:  Re: взрив в балистичната кухина? ???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
https://hackaday.com/2016/10/13/watch-the-diesel-effect-in-ballistic-gelatin/

Гелът е в по-голямата си част вода. И да се изпари част от него - водна пара с желатин евентуално вътре трудно ще се възпламени от рязка компресия.

В линка йезуитски в скоби казват oil based material, но какъв евентуално би могъл да е той?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2019, 12:53       Заглавие:  Re: взрив в балистичната кухина? ???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
Акустичната кавитация - образуването и имплозивния срив на мехурчетата - се появява, когато течност е изложена на силен звук. Кавитацията може да предизвика бял шум, сонохимични реакции, ерозия на твърди материали, разкъсване на живи клетки и излъчване на светлина или сонолуминесценция. Концентрацията на енергията по време на срутването е огромна: енергията на излъчван фотон може да надвиши енергийната плътност на звуковото поле с около дванадесет порядък, и отдавна е предсказано, че температурата на вътрешния балон достига хиляди градуса по Келвин колапс.

https://bg.encyclopediaz.com/sonolumine ... ion-124770

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2019, 18:46       Заглавие:  Re: взрив в балистичната кухина? ???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Авг 2006, 17:25
Мнения: 1310
Местоположение: България/САЩ
Не е сонолуминисценция, няма как. Сонолумисценцията е излъчване на светлина при преход на по-ниско енергетично ниво на електрони и не е химична реакция, а това в гела се вижда, че е химична реакция. Кой знае какво са замесили в тоя гел, ефектът може и да е нарочно търсен.

Имам у дома и слаб и силен ултразвуков апарат и много съм си играл с тях. Дори и в слабия соникатор енергиите в кавитационните сферички е огромна макар и в малък обем, несравнимо по-висока сравнена с енергията от преминаване на куршум в балистичен гел.
Куршум изстрелян в суров петрол няма как да предизвика крекинг на петрола, докато това лесно се постига със соникатор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer