logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2013, 19:27       Заглавие:  Проблем с Аркус 98 DA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2011, 15:43
Мнения: 237
Днеска при чистене на моя аркус щракнах с спусъка при разглобен пистолет, и след приключване на чистенето НЯМА СГЛОБЯВАНЕ,
Адски кутсуз, един малък палец стърчи от ударно спускателния механизъм нагоре и пречи на преминаването на блока с цевта колкотооо да те ядоса ама много.
Ще бъда благодарен колеги ако някой ми подскаже как аджеба да си сглобя пистолета???
Налага ли се разглобяване на механизма или трябват няколко магии и поредица от вълшебни движения...?
:evil: :punch: :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2013, 19:39       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О! Снимка, колега плииз...снимай го това нещо...

п.п. имаш рода от северна България нали...Видин, Руси...Силистра...

това може би ще помогне...



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2013, 21:22       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2011, 15:43
Мнения: 237
Нещата си дойдоха на мястото с по - грубичко отношение от моя страна. Извода до който стигнах е че не ми е разработен още пищова малко припилване и пасване на палеца и блока и е 6...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2013, 21:34       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Супер! Да ти остане пистолета разглобен си е кофти...

като каза припилване и пасване докато гледах за твоя пищов ми попадна е това уникално видео...за 1911 ...но е много образователно....



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2013, 10:34       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Това си е недостатък на Аркуса, при щракане в разглобен вид чукчето се спира само в един щифт и след един ли няколко пъти се огъва въпросния щифт и започват аномалиите. Обърни внимание как е положението при теб.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2013, 22:17       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2011, 15:43
Мнения: 237
Нормално засега малко с шкурката и щифта и блока и ще се сработят. На мен ми се струва че щифта си е нов още и не е паснат добре от завода още. Не изглежда да е огънат или да не си е на мястото... И пружината която го движи е здрава, а бе български пищов.......
Копирали са го ама не много точно може би......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2013, 09:13       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Mistar cz написа:
Това си е недостатък на Аркуса, при щракане в разглобен вид чукчето се спира само в един щифт и след един ли няколко пъти се огъва въпросния щифт и започват аномалиите. Обърни внимание как е положението при теб.

Що ми се струва, че това за което колегата е писал е палеца на блокировката на бойната игла (лоста на стопора)? Това не е недостатък на Аркуса, първо защото чука не би следвало да се спуска при разглобен пистолет без да се придържа и второ надали има създаден пистолет при който да има специален детайл предвиден да спира чука при спускане при разглобено състояние. Пилене на въпросния палец е предпоставка за сваляне на височината на палеца, невъзможност за достатъчен натиск и несработване на блокировката от там и невъзможност иглата да достигне капсула на патрона. Щтръкването на палеца не е дошло от удара на чука а от натискането на спусъка. Оправя се с леко натискане в посока напред, просто си ляга на ниво достатъчно ниско за нормално поставяне на блока. Разработването на пистолета няма нищо общо със случая. Щом палеца е щръкнал, значи системата си работи. Това, че е останал полу-изправен е защото това си му е работното положение. На самия затворен блок си има канал, които позволява на лоста да остава в полу-изправено състояние след като пистолета е вече сглобен, без това да пречи на движението на блока. Пружината която се намира в сглобката "лост на стопора/запъвач" упражнява натиск само върху запъвача и го държи постоянно в работно положение - под напрежение към чука. Движението на лоста на стопора е свободно, кръгово около щифта в рамките на 10-ина градуса и се предизвиква от спусковата тяга.

Изображение

Изображение

Изображение

Geno80 написа:
Нормално засега малко с шкурката и щифта и блока и ще се сработят. На мен ми се струва че щифта си е нов още и не е паснат добре от завода още. Не изглежда да е огънат или да не си е на мястото... И пружината която го движи е здрава, а бе български пищов.......
Копирали са го ама не много точно може би......

Остави шкурката, пистолета си е напаснат и проверен преди да се предаде за продажба. Това за българския пистолет е титанична простотия. Имай предвид, че пистолета ти е не по-малко надежден от 90% от пистолетите които се използват масово. А в съотношение цена/качество е по-добър от повечето.
За справка, можеш да питаш в който искаш американски форум за оръжие т.к. както знаеш тук всеки плюе българското а там всеки се опитва да докопа 98-ица или 94-ка. Струва ми се, че онея зад голямата вода, все имат повечко база за сравнение. Тук хората с такива възможности и знания са далеч по-малко.

Poseidon написа:

това може би ще помогне...



Няма с какво да му помогне. Въпросния детайл го няма изобщо в SA HP.

п.п.
Всъщност и аз си поиграх с шкурката - полирах много леко с 2500 челата на запъвача и на чука. Сега сингъла е една идея по-лек и предсказуем. Използвах момента на пълно разглобяване на пистолета да го накисна и почистя с wd40. Не е истина колко гняз изтече иззад спусковата тяга, сглобката на спусъка, запъвача и лоста на стопора, около оста на спусъка...
Стана дългичък поста...сори за което!

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


Последна промяна slaf4u на 06 Юли 2013, 09:48, променена общо 4 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 14:50       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2011, 15:43
Мнения: 237
Колегата Славчо е прав на 100 процента, но палеца за блокировката на иглата не поддава и част от милиметъра напред и надолу.
А като казвам за шкурката съм далече от мисълта за сериозно пилене, колкото да се сглобява и да не затруднява движението на блока в сглобено състояние, което затрудняване се проявяваше само при опит за разглобяване без да пречи на движението което извършва блока при стрелба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2013, 08:21       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Geno80 написа:
но палеца за блокировката на иглата не поддава и част от милиметъра напред и надолу.

Това е странно. При мен не мърда само ако спусъка е натиснат до упор назад.



Пробвай да го разглобиш и почистиш основно, не би трябвало да не поддава изобщо. Дано Цонев види темата та да сподели как е било при него.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2013, 21:00       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2011, 15:43
Мнения: 237
И при мен е така при максимално дръпнат спусък. А този свободен ход го има при движение на спусковата тяга, но лееко не достига да премине свободно блока при сглобяване без да задира..
Още не съм го разглобявал пълно, смятам скоро да го направя, но сега на почивка и после разглобяването..
Благодаря за компетентните отговори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2013, 21:36       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2011, 15:43
Мнения: 237
Здравейте отново колеги,
Проблема се изясни при по подробен преглед. При наличие на спокойствие и достатъчно време...
- Спусковия механизъм има две оси. Едната по далечната от ударника не се натоварва много, и около нея се движи въпросния елемент. Там проблеми няма. Но задната ос играе роля на упор за ударника при разглобен пистолет. При лекомисленото щракане от моя страна, в разглобено състояние, задната ос се е изкривила очевадно в посока напред, толкова много/което според мен не трябва да е толкова лесно постижимо/ че опира леко в елемента Х и възпрепятства неговото свободно движение, поради което се налага използването на отвертчицата показана на клипа в темата. След намесата на малкия лечител /сиреч чука/ и обратния монтаж на оста пистолета стана като нов.
Предполагам при колегите притежатели на такъв модел пистолет често се среща този проблем. Дано съм бил полезен.

ю И един въпрос от мен. Откъде може да се снабдяваме с части за нашите пищови и изискват ли се някакви специални документи за закупуването на такива резервни части/имам предвид не от основните части на оръжието а например пружинки осички и тям подобни дребни неща?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2013, 22:56       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Части - директно от завода. И посочените от теб части не са на разрешителен режим.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2013, 06:13       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Longbow написа:
Части - директно от завода. И посочените от теб части не са на разрешителен режим.

А за 3лв. сменяш всички пружини и оси - куриера ще ти.излезе по-скъп от частите. Хората са много учтиви и вежливи. На мен ми доставя удоволствие да пазаря от тях.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2013, 16:52       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2011, 15:43
Мнения: 237
Може ли някакви актуални телефони на Аркус че днес звънях на тези от сайта и никакъв отговор...?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2013, 22:26       Заглавие:  Re: Проблем с Аркус 98 DA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Може разбира се, нали за това е форума, да се помага.... изпращам на лични.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer