logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2013, 21:11       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2012, 21:43
Мнения: 105
Благодаря за компетентните савети.Разчитам на вашата рутина,защото сега навлизам в тази материя.Веднага колегата ме разкри в каква посока ме насочва новото увлечение.Вече имам с какво да се похваля,и ще тарся рецепта с която да сам уверен не само на мишени.Доста години имам опит с карабина,но с това нещо трапката е несравнима.Разбрах че и 240гр. не са за подценяване.Засега ползвам оборудване на приятел но вече ми е време да пусна крьв.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2013, 18:26       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
petrov7037 написа:
Благодаря за компетентните савети.Разчитам на вашата рутина,защото сега навлизам в тази материя.Веднага колегата ме разкри в каква посока ме насочва новото увлечение.Вече имам с какво да се похваля,и ще тарся рецепта с която да сам уверен не само на мишени.Доста години имам опит с карабина,но с това нещо трапката е несравнима.Разбрах че и 240гр. не са за подценяване.Засега ползвам оборудване на приятел но вече ми е време да пусна крьв.

При пистолетните патрони не толкова началната скорост е важна колкото конструкцията на куршума. Ориентирай се към голите или кухите върхове а ако няма такива куршуми в магазините следващото най-добро нещо е пресечения конус.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2013, 19:00       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2012, 21:43
Мнения: 105
Сега ползвам с полимерен врах на ХОРНЕДИ.Добри са.Ще сменя пружината на спусака защото малко калва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2013, 22:20       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2012, 21:43
Мнения: 105
240 гр. пресечен конус става за прасе -50 метра.Полудявам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2013, 20:55       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
petrov7037 написа:
240 гр. пресечен конус става за прасе -50 метра.Полудявам.

Любимия на Елмър Кейт!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2013, 21:28       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2012, 21:43
Мнения: 105
Дотук ми беше лесно.Ползвах приятел за презареждане.Сега четене,и жокери,и плащане.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2013, 00:33       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
gigles написа:
Любимия на Елмър Кейт!


Малко повече за Elemer Keith:

През 1927/28 (Handloader Magazine статия) Elemer Keith създаде 250-грейн лят куршум .44 лалибър. Днес след повече от 85 години този куршум продължава да бъде избиран на първо място за лов от пернати до гризли. Продължава да цели гонг (4 х 4 фута) от 700 ярда. Първата (orginalna) форма за отливане е "IDEAL Midlefield CONN USA 429421". Lyman и други в течение на години са правели форми с различни модификации, но постиженията на оргиналния дизайн, според автора, не са надминати. Сплавта на Кeith е 1 част калай и 15 части олово (BHN ~ 11). Автора на статията (Brian Pearce) споменава един подобен дизайн на форми, които са ПОЧТИ с формите на оригинала - повече информация neihandtools@hotmail.com (NEI - Box 370356, El Paso TX 79937-0356).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2013, 20:01       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2012, 21:43
Мнения: 105
Има ли други в БГ. да се закачат с 44.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2013, 20:43       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
petrov7037 написа:
Има ли други в БГ. да се закачат с 44.

Ами аз, от почти четвърт век/само как звучи а?/.Елмър Кейт е бащата на този патрон и неговия пръв популяризатор.Разгледай интернет за релоудинг данни и не надхвърляй показаните там максимуми.240 грани е много хубав куршум и чудесен баланс между скорост и тежест.По-тежките дават по-голямо проникване и респективно по-дълъг раневи канал, но разрушенията на тъкъни са по-малки.За реалните условия в Б.я-куршуми до 240г., за слонове в Африка-300 и повече грани.Общо взето това се е наложило в световния опит.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2013, 21:28       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2012, 21:43
Мнения: 105
Как в БГ.да се снабдя с подобни куршуми.В ВИПА има само Хорнеди полимер,и Сиера.А дали някои не продава форма,и клещи за отливане.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2013, 10:05       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
gigles написа:
petrov7037 написа:
Има ли други в БГ. да се закачат с 44.

Ами аз, от почти четвърт век/само как звучи а?

Offtopic:
1/4 век = 25 години
2013 - 25 = 1988

Няма да скрия - люто любопитство ме яде как през ~1988 г. в България е ставала закачката с .44mag ;)

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2013, 19:07       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
JDredd написа:
gigles написа:
petrov7037 написа:
Има ли други в БГ. да се закачат с 44.

Ами аз, от почти четвърт век/само как звучи а?

Offtopic:
1/4 век = 25 години
2013 - 25 = 1988

Няма да скрия - люто любопитство ме яде как през ~1988 г. в България е ставала закачката с .44mag ;)
Ами просто-не бях в България а в емиграция.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2013, 19:21       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
gigles написа:
petrov7037 написа:
Има ли други в БГ. да се закачат с 44.

Ами аз, от почти четвърт век/само как звучи а?/.Елмър Кейт е бащата на този патрон и неговия пръв популяризатор.Разгледай интернет за релоудинг данни и не надхвърляй показаните там максимуми.240 грани е много хубав куршум и чудесен баланс между скорост и тежест.По-тежките дават по-голямо проникване и респективно по-дълъг раневи канал, но разрушенията на тъкъни са по-малки.За реалните условия в Б.я-куршуми до 240г., за слонове в Африка-300 и повече грани.Общо взето това се е наложило в световния опит.
Според мен намери чертеж в нета , купи си едно евтино калъпче на Лий и намери ерозийчик някъде наблизо до теб да ти го модифицира на ерозийната машина. За жалост така май ще стане най-бързо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2013, 20:11       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
petrov7037 написа:
Как в БГ.да се снабдя с подобни куршуми.В ВИПА има само Хорнеди полимер,и Сиера.А дали някои не продава форма,и клещи за отливане.
Порових се малко и ето резултатите-най-близкото което се предлага на пазара е номер44-250кт на rcbs и 260 429 на saecoНяма да усетиш разлика в ефекта върху животни пък и излизат по-лесно от калъпа.Виж в midway или cabelas.Имат магазини и в Европа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2013, 01:10       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
Ами аз, от почти четвърт век/само как звучи а?/.Елмър Кейт е бащата на този патрон и неговия пръв популяризатор.Разгледай интернет за релоудинг данни и не надхвърляй показаните там максимуми.240 грани е много хубав куршум и чудесен баланс между скорост и тежест.

Keith се произнася Кийт. Кейт е женско име.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer