logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2016, 16:36       Заглавие:  Нова смазка - нанотехнология
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Някой има ли опит с тази поне за мен нова смазка, основаваща се на нанотехнология.
http://www.nanoprotech.bg/
Видях я в Практикер и ми направи впечатление високата цена, но пък ако е читава защо пък не. Има я в три разфасовки съответно за 38, 18 и 7лв.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2016, 20:30       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Благодаря ти за новата тема. Би ли преместил темата в раздела - Грижа за оръжието. viewforum.php?f=18

Пуснах подобна тема в раздела - Грижа за оръжието - Смазка Ballistol Guncer 200ml viewtopic.php?f=18&t=13836

Предполагам, че и в Ballistol Guncer керамичните частици са на нано ниво.

Може и руската смазка да е добра, дори повече.

Поздрави! :tu:


Последна промяна Paco на 09 Юни 2016, 22:31, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2016, 21:33       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Mistar cz написа:
Някой има ли опит с тази поне за мен нова смазка, основаваща се на нанотехнология.
http://www.nanoprotech.bg/
Видях я в Практикер и ми направи впечатление високата цена, но пък ако е читава защо пък не. Има я в три разфасовки съответно за 38, 18 и 7лв.

Аз имам. Приложена по инструкцията желязото почва да звучи като пластмаса. Шава мазничко без да мазнее и се чисти по-лесно. Аз обаче не стрелям много и не мога да ти кажа как държи на бой. Факт- Аркуса не успя да ръждяса цяло лято във вътрешен кобур.

sent from smartphone

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2016, 00:01       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Ползвал съм оръжейната смазка - не ми хареса.
Като действие ми прилича на всяка масова оръжейна смазка - нищо специално.

В описанието й има само високопарни твърдения без никакви конкретни технически характеристики и доказателства.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2016, 01:14       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Какво мислиш за тази viewtopic.php?f=18&t=13836

Балистол е сериозна марка, а и цената е добра за 200 мл.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2016, 06:14       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Vimpel написа:
В описанието й има само високопарни твърдения без никакви конкретни технически характеристики и доказателства.
Я, новина :wink:

То щото конкуренцията бъка от такава информация...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2016, 07:25       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
С наносмазката пръскам спирачките на колелото при валежно време. За цевките не става.

ПС
Местя темата в съответния раздел.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2016, 07:49       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2016, 08:46
Мнения: 52
Ползвам я от година за почистване на Берета 71. Нагара пада лесно и не съм забелязал ръжда по оръжието.
Като се прибера ще пусна един интересен клип дето го снимах на секюрири експо 2015. Не е за оръжейната смазка, ама успя да ме впечатли. Обработиха крушка с нажежаема жичка с продукт от серията и я пуснаха във вана с вода.
Мисля че на флакона пишеше, че е произведена в Казакстан.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2016, 10:18       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Vimpel написа:
Ползвал съм оръжейната смазка - не ми хареса.
Като действие ми прилича на всяка масова оръжейна смазка - нищо специално.

В описанието й има само високопарни твърдения без никакви конкретни технически характеристики и доказателства.


Лубрикантите са сляп продукт принципно... и двигателните са така...слагаш и след ВРЕМЕ разбираш кое как е ...веднага няма как коректно да се установи...

пак принципно лубрикант с нано керамична или нано диамантена присадка са един левел над останалите масла...

керамиката е по-евтина...диамантената е дъ топа... а ключовата дума тука е "нано"

размера на частиците трябва да е под 3-5 нанометра демек 3 милиардни от метъра...това е поради механизма на действие на тази свръх твърда присадка /нано диаманта/ - тя се вбива между кристалните решетки на метала и резултата, като износоустойчивост е впечатляващ...

другото ключово нещо е ОБЕМА на керамиката или диаманта в маслото...

от определен обем нагоре става обратния ефект...абразивно масло тоест...

а най-важното е как да е дисперсира нанокерамика или нанодиамант в маслото...
ако не е хомогенизирано ...резултата е плачевен...
метода е чрез ултразвук...има доста особености...

тази информация е споделена от Бъчи...професионално занимавал се с тази проблематика в щатите

У нас имаме май единствени от бившия соц лагер освен Русия тази технология
Смолянско
http://nanotrino.com/index.php?option=c ... 29&lang=bg
може да купите и екпериментирате
пак по инфо на Бъчи!

Но нито той нито аз успяхме да направим нещо с тази фирма...писах им мейли ала бала ... условия отношение гаранции мазало е по български...

поръчах и пристигнаха 10 карата нанодиамант от Китай ...предстоят екперименти и нов продукт в съответната тема... :armed:

За финал: може въпросния балистол с нанокерамиката да е превъзходен продукт...
като антифрикция и короизоистойчивост

А Вимпела да не го харесва заради малкия вискозитет...убедих се до момента, че някои стрелци предпочитат плътен маслен клин...
някак си искат да усещат как чарковете се движат през плътен маслен клин, който да не се сгъстява на студено обаче...
по честа смяна на маслото и... каквото и да е друго масло няма да им хареса...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2016, 02:06       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Poseidon написа:
А Вимпела да не го харесва заради малкия вискозитет...убедих се до момента, че някои стрелци предпочитат плътен маслен клин...
някак си искат да усещат как чарковете се движат през плътен маслен клин, който да не се сгъстява на студено обаче...
по честа смяна на маслото и... каквото и да е друго масло няма да им хареса...


За това си прав.
За да са смазани добре големи триещи се части като затвор, рама, възвратен механизъм и т.н., си трябва по-голям вискозитет. Именно масленият клин минимизира триенето и съответно изхабяването.
Тънките масла се изпаряват и според мен те са за по-фини елементи от УСМ, където гъстото
масло не може да проникне лесно.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2016, 13:44       Заглавие:  Re: Нова смазка - нанотехнология
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Преди около една седмица пратих запитване за разликата в двата флакона - цена и различни картинки на флаконите (поне така се вижда на картинките).
Днес получих отговор и понеже в запитването им писах, че може да направя публично достояние техният отговор, затова го предлагам на Вашето внимание:

Здравейте, !

Както правилно сте отбелязали, разликата е в нетното съдържание, което води до по- ниска цена на флакона. Няма разлика в предназначението или в качествата на оръжейната смазка от двата флакона . Която и да изберете, ще бъдете доволен! Оръжейната смазка Nanoprotech е продукт от ново поколение, който не само смазва, но и предпазва оръжието, дава възможност то да функционира точно и при екстремни условия ( дъжд, големи температурни амплитуди от -80 ° C до +160 ° C ), увеличава началната скорост на куршума.

Подробна информация може да получите тук: http://www.technopol.biz/shop/product/4 ... 100ml.html

С пожелание за успешен ден,


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer