logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2017, 19:00       Заглавие:  Смазка Browning Legia
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Здравейте колеги наскоро ми свърши Балистола и отидох да си взема нова смазка,нямаха Балистол и реших да пробвам на Браунинг.Първи впечатления-необходимо е добре да се подсушава оръжието,мирише доста гадно,иначе чисти добре и флакона е с помпичка,дозира се по прецизно.Ако някой друг е ползвал същия продукт да сподели мнение.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2017, 22:11       Заглавие:  Re: Смазка Browning Legia
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Corporal написа:
Здравейте колеги наскоро ми свърши Балистола и отидох да си взема нова смазка,нямаха Балистол и реших да пробвам на Браунинг.Първи впечатления-необходимо е добре да се подсушава оръжието,мирише доста гадно,иначе чисти добре и флакона е с помпичка,дозира се по прецизно.Ако някой друг е ползвал същия продукт да сподели мнение.

Тая смазка е абсолютен сволоч! Не става за нищо! Лично мнение! Само бранда и е лъскав.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2017, 18:07       Заглавие:  Re: Смазка Browning Legia
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Май става само за съхранение,не чисти както трябва......в сравнение с Балистол.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2017, 18:39       Заглавие:  Re: Смазка Browning Legia
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
От смазка защо се тьрси и да чисти?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2017, 19:37       Заглавие:  Re: Смазка Browning Legia
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
FIRSTGUN написа:
От смазка защо се тьрси и да чисти?



Това е така Фърстгън, защото в разговорния език, под понянтието оръжейна смазка / възприема се като събиратемно такова /, се включват оръжейни масла и разтворителни или продукти със смесен състав, какъвто е балистол или Формула 3 на Клийнбор!
Просто така е придобило популяронст в България, да се наричат смазки и продукти, които нямат мазилни свойства, а само чистят и/или обезмасляват...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2017, 21:21       Заглавие:  Re: Смазка Browning Legia
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Питам,че и аз имам Балистол ма си мажа пантите на вратите с него и за смазка ползвам СМАЗКА пьк за почистване ползвам такова което чисти,Балистола по-малко от всичко и на финала :shock: Явно израза Смазка ми бяга :tu:

То зависи де,за всеки е различно,от чисто до чисто има разлика,аз сьм чистник та за това това ми мнение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 06:18       Заглавие:  Re: Смазка Browning Legia
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Ползвал съм и газ за горене един два пъти,чисти идеално също и обезмаслител за спирачни системи на TRW под форма на спрей.Изискванията ми към препарата за почистване на оръжия(смазката) е да чисти добре,не ме интересува дали предпазва от ръжда докато стои в касата,понеже го нося всекидневно и почти не стои там.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2017, 12:49       Заглавие:  Re: Смазка Browning Legia
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Едновремешната сива легия - спрей съм ползвал за консервиране - продължително съхранение. Вършеше добра работа. От години обаче не съм я ползвал.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer