logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 09:57       Заглавие:  За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
Здравейте, от няколко места чувам крайни мнения за чистенето на неръждаеми цеви с препарати за размедняване.Един казва че нищо няма да и стане на цевта, друг че незнам си какво реагирало химически и т.н.Та въпроса ми е : има ли някой, който да го прави ? Искам да поизтъркам налепите от една къса револверна цевичка на Смит, имам под ръка Хадо.

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 12:57       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Интересна тема,
аз пък бях чел някъде, че повечето препарати за чистене на помедняване, прецаквали хрома при хромирани цеви.
:roll:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 19:40       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Нищо му няма на СС материал ако го почистваш с препарати съдържащи амоняк,просто амоняка премахва всякаква смазка та след това трябва да се смаже отново.

Давай смело еле на револвер,не ползвай медна четка,а пластмаса ако ти се търка чак толкова.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 21:10       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
FIRSTGUN написа:
Нищо му няма на СС материал ако го почистваш с препарати съдържащи амоняк,просто амоняка премахва всякаква смазка та след това трябва да се смаже отново.

Давай смело еле на револвер,не ползвай медна четка,а пластмаса ако ти се търка чак толкова.

Какво толкова ще и стане..??
Тръба дето е измислена да издържа на хиляди напрежения от хиляди налягания,четката ли ще я "изтърка"....??
Имам бяла Тика 260rem,която почиствам с каквото имам под ръка,но основно със Робла соломил
и телена четка 7,62мм. Навъртял съм и 1000+ патрона,като има съответно и 20-ина такива почиствания за една год. До момента не съм забелязал нещо нередно,но след като я съсипа (най-вероятно със стрелба) ще пратя цевта за експертиза и оценка на който има желание :)
Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 22:31       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
На цевта нищо ма чистиш медни отлагания с препарат за почистване на медн и търкаш с медна четка - най-много да стане мацаница вместо почистване или поне няма да е толкова добре какво с една от сините твърди пластмасови които аз ползвам.

Поздрави


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 22:56       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Баси имаш 1784 коментара,как не си се сетил до сега,направо съм изумен ???
Много лесно може да се провери :tu:
Вземаш въпросната четка и търкаш по цевта,ама от външната страна :D :D :D
После публикуваш снимката ТУК......!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2018, 01:39       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Коментарите нямат нищо общо,имам време,за това не споря.

За кое трябва да се сетя,подсети ме?

Медна четка да мажа с препарат за почистване на мед,че и да търкам с нея мммммм ми не,ни от вън ни от вътре,кой му се търка да пробва,не съм аз тоя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2018, 19:37       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
FIRSTGUN написа:
Коментарите нямат нищо общо,имам време,за това не споря.

За кое трябва да се сетя,подсети ме?

Медна четка да мажа с препарат за почистване на мед,че и да търкам с нея мммммм ми не,ни от вън ни от вътре,кой му се търка да пробва,не съм аз тоя.


Четката е ефективно средство за отстраняване на въгленовите отлания - помага на препарата да достигне до медните налепи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2018, 20:28       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Медната ли?При използване на препарат за почистване на медни отлагания?

Аз четка знам какво е,тук комбинацията медна четка с препарат за почистване на мед е ключа за палатката,а не каква да е четка защото това е важното,няма как да замениш препарата,търси се почистване от меда та заменяш медната четка с друга.

Кой му е интересно как се скапва четка да рови,клипове и снимки много,колко чисти пак така.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 09:42       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
FIRSTGUN написа:
На цевта нищо ма чистиш медни отлагания с препарат за почистване на медн и търкаш с медна четка - най-много да стане мацаница вместо почистване или поне няма да е толкова добре какво с една от сините твърди пластмасови които аз ползвам.

Поздрави


Можеш ли да кажеш на коя фирма са и откъде ?

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2018, 18:02       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Amazon - аз съм в Щатите и от там ми е по-лесно.

Всяка една фирма има найлонови / така ги наричат тук - Про Шот,Хоупи / или пластмасови четки и всяка една ще стане,номера е да не е медна като ползваш препарат за отделяне на меда от цевта,че ебава мамата и на четката пък мазалото остава пак


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2023, 21:32       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2006, 19:50
Мнения: 364
5% амоняк от аптеката=робла соло+Обезводнен дизел.
Друго не трябва, чистиш и нагар и мед, а и смазваш. Е малко поскъпна нафтицата..
А да.....и за ръждавейки и неръждъвейки, като се има предвид, че неръждаема стомана не съществува.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2023, 03:10       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Чудесен съвет ако го беше написал преди 5 години... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2023, 08:54       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2006, 19:50
Мнения: 364
Писъл съм преди 20 и повече години,ама жертви на рекламата многоооо......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2023, 15:54       Заглавие:  Re: За неръждавейката и препарати за чистене на мед/месинг
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
E, сега като прописа пак, дано да ги оправиш...
Разбра ли поне що не чистят медни отлагания с медни четки, да разобличим и тая "реклама"... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer