logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 15:26       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тц тц...не мога да разбера защо така се дърляме по старобългарски...а Аспирина има какво да каже...доста има какво да каже ама ако бъде провокиран подобаващо... :-) Бъфалото също... :tu:

Преди всичко Бъфало требва да се обясни на младите в началото на темата защо се налага да се обработва короната и да се прави резба...
и тези две операции направени от неграмотен човек до какво довеждат...

самоунищожаването на полетата е отделна тема за която намеква ССГ...

А и да не забравя..чест прави на Бъфало, че не споменава имена...так надо! А клиентите са свободни да говорят каквото пожелаят.

Иначе за лапинговането е добре да се изчете малко от любимия ми сайт на Лиля
http://riflebarrels.com/the-details-of-accuracy/
Цитат:
Hand lapping is the final major step to finishing the interior of a barrel bore, and the most important for accuracy. A cast of the bore is made with molten lead and secured on a rod. An abrasive compound and oil are applied on the casting and the pushing and pulling down the bore begins.
A new cast is made when the old one wears. The process is repeated, usually two or three times, until the bore is brought to its final size and finish. The amount of time spent lapping to a final finish depends on how well the barrel was reamed to remove tool marks. Each barrel takes half an hour to an hour of exertion on a rod


след това тука http://riflebarrels.com/the-making-of-a-rifle-barrel/
ама внимателно...задълбочено
и ше се изпитваме :DD ама преди това може ли да се каже, че да се намесва Тика при такива производители като Бертлейн, Хаук хил, Криегер, Лиля е малко като да си го мерят финландците с магарето... :roll:

Криегер олабват криогенно цевите /така елиминират в грамадна степен вътрешните напрежения/ ...и едни италианци с къстъм скъпи ловни пушки ше пиша за тях...което е май по-добре от високото температурно темпериране на Лиля...оставят ги доста меки...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 17:05       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Това, което казва Посейдона е така! Не съм казал обратното! Никъде не съм твърдял, че дорнирана и лапингована цев може да се сравнява в общия случай със серийно произведена, кована такава. Тикката е с точно такава - серийна кована цев. Написах, че вероятно става дума за обиране на чепаците от обработката на куршумния вход с инструмент, подобен на този за лапинговане, но не от олово.
И се почна една латиноамериканска сага... :D
Бил несъосен. Ами виж клипа! Дори за да не се луташ и времето съм ти написал. Ама не! Нали трябва да се развенчае
Aspirin написа:
Меката на оръжейното изкуство в България
, щото
Aspirin написа:
Много добре съм запознат с пройзводството на 3 ма фамозни фирми
.
Сега, качвам отново снимката, за да се види, че въпросната резка е направена в последствие, след нарязване на куршумния вход, вероятно от инструмент, за какъвто споменавам и започва още в ръба на полето и браздата и продължава в райберованата част. Това са фактите. Останалото е злонамерено заяждане.
Прикачени файлове:
20180719205417.JPG
20180719205417.JPG [ 95.1 KiB | Прегледано 7825 пъти ]


За лапинговането също имам какво да напиша.
Когато Иван АВС публикува преди 6-7 години качи във форума лапингованата си пушка, сума ти народ изрева с ужас "Кво си направил бе човек!". Изобщо не бяха чували за такова нещо. Включително и един български "американец"! Търсете в търсачката коментарите. А аз това го бях вече правил и то многократно и при това на специална машина, още докато работех Аркус (сигурен съм, че много не знаят, че съществува такава, но даже в Аркус я има).
Та в заключение, едно е да кажеш
Aspirin написа:
Много добре съм запознат с пройзводството на 3 ма фамозни фирми
,
друго е да го направиш с двете си ръце и да видиш резултата!

http://www.snimka.bg/?album%3baid=162835%3bold=1

Поздрави от "Меката на оръжейното изкуство в България"! (според авторитетни източници)


Прикачени файлове:
IMGP7320.JPG
IMGP7320.JPG [ 1.51 MiB | Прегледано 7825 пъти ]
IMGP7324.JPG
IMGP7324.JPG [ 1.6 MiB | Прегледано 7825 пъти ]
IMGP7340.JPG
IMGP7340.JPG [ 1.87 MiB | Прегледано 7825 пъти ]
IMGP7466.JPG
IMGP7466.JPG [ 1.35 MiB | Прегледано 7825 пъти ]
IMGP7490.JPG
IMGP7490.JPG [ 1.19 MiB | Прегледано 7825 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 17:57       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Някой някъде да е прочел че говоря за лапинг на цев?
Или просто ти изнася да извърташ темата......
........и друго, лапинга се прави с разтопено олово и с друго предназначение
отдавна всички производители го правят със диамантена паста (точно така - диамантена)
А това, какво съм правил с двете си ръце ти е малко рано да го знаеш!
Продължавай да си обиден на самия себе си , и не ме гони на другата ни среща да ми показваш колко добър ъгъл на фаската си постигнал - не за друго, ами нали като съм простак за к'во ми требе а знам, а?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 18:00       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Темата, в която се споменава лапинговането и за която написах в предния си пост, не била преди 6-7 години, а преди 11! Обърнете внимание на терминологията, използвана тогава! :D
Ето и темата: Тест на .44 mag Rossi 92 след тунинг

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 18:03       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Пастата, която е за предпочитане е от титанов карбид, защото е установено, че диамантените частици се побиват, освен по оловния колбен, и по повърхността на цевта! :DD

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 18:12       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Aspirin написа:
и не ме гони на другата ни среща да ми показваш колко добър ъгъл на фаската си постигнал - не за друго, ами нали като съм простак за к'во ми требе а знам, а?


Спокойно! Няма! PDT_Armataz_01_22
Ама не ми слагай думи в устата! Имах предвид, че прекрачваш границата! И не е нужно да се стига до ....

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 19:49       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Сега, качвам отново снимката, за да се види, че въпросната резка е направена в последствие, след нарязване на куршумния вход, вероятно от инструмент, за какъвто споменавам и започва още в ръба на полето и браздата и продължава в райберованата част. Това са фактите. Останалото е злонамерено заяждане.
Прикачени файлове:
20180719205417.JPG


Aх, пропуснал съм това ти творение , уморен от безбройните ти доводи че са ползвали именно инструмента дето си ,,виждал,,
Моля звънни до Тикка и попитай сам!
А щом определяш за ,,заяждане ,, всичко дето не ти е по ,,мисълта,, - като как да го разбирам ?
Или да карате до безкрая като темата за резбите - макар че видеото и текста в него обясняваха всичко!
...............и сега ли ще има (позвъни на приятел /модератор/
.ама нищо де - продължавай ....няма да ти мътя водата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 22:23       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Човек,нищо лично, ама се сдържай малко! Стига с тая жлъч! Обясни спокойно! Четох постовете си, ама не съм те обидил никъде! Прочети си твоите, обаче. Владей си нервите! Два реда няма с ясна мисъл и без злоба. То в желанието си на секундата да ме..., виж колко правописни и други грешки си допуснал!
На никой няма да звъня. Нали ти си по звъненето!
Сериозно се притеснявам, че има нещо маниашко и без да се обиждаш, ама няма повече да ти отговарям!
То и темата с тия простотии се засра!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 00:19       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
buffalo_gt написа:
Човек,нищо лично, ама се сдържай малко! Стига с тая жлъч! Обясни спокойно! Четох постовете си, ама не съм те обидил никъде! Прочети си твоите, обаче. Владей си нервите! Два реда няма с ясна мисъл и без злоба. То в желанието си на секундата да ме..., виж колко правописни и други грешки си допуснал!
На никой няма да звъня. Нали ти си по звъненето!
Сериозно се притеснявам, че има нещо маниашко и без да се обиждаш, ама няма повече да ти отговарям!
То и темата с тия простотии се засра!



Незнам за какво говориш сега?
Аз също прегледах постовете си и абсолютно нищо не открих -нито срещу теб , още по малко към финландците и американците или които и да било там
Нито пък революций вдигах и влакове не взривявах
Никому нищичко не показвах от дядовците им и нищо маниашко нямам!
Ето на - дори не се опитвам да напъхам инструмент в патронниците на Тикка и не споря дали трябва или не .
А ти - дори не забелязваш тези неща и ми се сърдиш и ме наричаш с думи едни такива.......
А аз, хубави думи към теб само използвам!
Е правописа може и да не е това което очакваш, ама пиша и от телефон и там едни малки буквички.....но си ме разбрал нали?

Казах ти сериозно че имаш уважението ми, но за други неща - а не за това че на всяка цена трябвя да се приема това което ти си казал щото така си мислиш!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 04:33       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Айде да рзводня малко темата. Aspirin-е това е към теб.

На пазара съм да сменя цевта на един стар Savage модел 110 6мм Norma BR 1:8 с който стрелям предимно на 600 ярда (оптиката ме лимитира на тази дистанция). Знам добре, че Krieger or Bartlein са супер. Все пак като insider, може би знаеш дали едната фирма има мааалко предимство пред другата (не говоря за цена). Контур, размери, стъпки са ми ясни.

Вероятно ще отида при същия майстор, който ми направи пушката за 1000 ярда (260 Remington, много съм доволен - 5 shots групите са под 1/2 инч.). Бих благодарил за съвет да обобщиш, дали трябва да предява някакви специални изисквания или да имам пълно доверие както в първия случай.

Благодаря

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 08:06       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2007, 07:50
Мнения: 33
Poseidon написа:
Тц тц...не мога да разбера защо така се дърляме по старобългарски...а Аспирина има какво да каже...доста има какво да каже ама ако бъде провокиран подобаващо...


Посейдоне, не само Аспирина има какво да каже, повярвай ми. Но мнозина като мен вече са се отказали, други са на път да го сторят. Причината? Проста е причината и тя е, че по установените /неписани/ правила, тук един говори, останалите трябва или да са съгласни и да славословят, или да си мълчат и да се учат. Ако не го правят - постовете в коша! Прости правила, подобаващи на частен клуб, пардон форум. Защо е нужно да разваляме вътрешнофорумната идилия? Чиста загуба на време и енергия. Абсолютно безпредметно е да се изразява становище, различно от това на Главния оръжейник, нищо че зад това становище понякога могат да прозират и интереси, излизащи извън чисто спортната материя. Излишно е да продължавам с ненужна риторика, тъй като съм сигурен, че постът ми тъй или иначе ще отиде в коша. Със здраве и много спортни успехи на всички!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 08:57       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами Олд Хънтър това е от неразбиране на подредбата във форума...
ето раздела viewforum.php?f=100
където не се трие...и може свободно да се дебатира...
ето и тема viewtopic.php?f=100&t=16666
където се спори с главния оръжейник...па не е трито нито заключено...

Въпроса е че в другите раздели няма как да се оставят караници...взривяване на влакове и прочие...тоест те са за споделяне на специализирано инфо...

Просто при взаимно уважение нещата са ок....ама като сме с див произход...малко се усложняват нещата, но се разбираме

Основно мото е ако поне малко си в час да провокираш знаещите да научиш нещо или просто да се обменя специализирано инфо в други подраздели

и като темата е "инспекция на цеви" ето един от най-информативните сайтове на Лиля..някой може ли да каже защо след темперитране Лиля продават цевите си с твърдост е 25 по Роквел?
ами такава цев ще я режа като горчива краставица с китайската си ножка за $12 която е 58 по Роквел
http://riflebarrels.com/the-details-of-accuracy/
вероятно всяка термообработка ще натрупа напрежения...а повърхностно покритие ... или вид циментация ще скапе точността...
затова явно ги пускат меки като салам, но такава цев не може да е износоустойчива ако е за облечен куршум...

виждаме и цевта на Бързилов в 6.5мм европейска е но е същата 25 по Роквел макс и е изгорял полетата по цялата дължина за 1500 изстрела и цевта е чао...
а ресурс поне 5000 изстрела ми се вижда Ок

отделен въпрос е че чистене и подръжка няма нищо общо със съветите на Лиля http://riflebarrels.com/support/centerfire-maintenance/ ...У нас до 1500 само с балистол...и после квото сабя покаже

Цитат:
After a barrel has been taken from the furnace Lilja tests the steel for hardness. A Rockwell hardness of 24 to 25 is about right for a good accuracy life, he said.


иначе за прецижън цеви в САЩ, Янк показа статистиката...това са водещите
http://precisionrifleblog.com/2015/11/2 ... e-barrels/
В Европа вероятно е друго с цевите...имаме производители и ние....и не знам Бартлайн пак ли е така на 25 по Роквел и коват ли ги?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 12:01       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2007, 07:50
Мнения: 33
Poseidon написа:
Ами Олд Хънтър това е от неразбиране на подредбата във форума...
ето раздела viewforum.php?f=100
където не се трие...и може свободно да се дебатира...
ето и тема viewtopic.php?f=100&t=16666
където се спори с главния оръжейник...па не е трито нито заключено...

Въпроса е че в другите раздели няма как да се оставят караници...взривяване на влакове и прочие...тоест те са за споделяне на специализирано инфо...

Просто при взаимно уважение нещата са ок....ама като сме с див произход...малко се усложняват нещата, но се разбираме

Основно мото е ако поне малко си в час да провокираш знаещите да научиш нещо или просто да се обменя специализирано инфо в други подраздели

и като темата е "инспекция на цеви" ето един от най-информативните сайтове на Лиля..някой може ли да каже защо след темперитране Лиля продават цевите си с твърдост е 25 по Роквел?
ами такава цев ще я режа като горчива краставица с китайската си ножка за $12 която е 58 по Роквел
http://riflebarrels.com/the-details-of-accuracy/
вероятно всяка термообработка ще натрупа напрежения...а повърхностно покритие ... или вид циментация ще скапе точността...
затова явно ги пускат меки като салам, но такава цев не може да е износоустойчива ако е за облечен куршум...

виждаме и цевта на Бързилов в 6.5мм европейска е но е същата 25 по Роквел макс и е изгорял полетата по цялата дължина за 1500 изстрела и цевта е чао...
а ресурс поне 5000 изстрела ми се вижда Ок

отделен въпрос е че чистене и подръжка няма нищо общо със съветите на Лиля http://riflebarrels.com/support/centerfire-maintenance/ ...У нас до 1500 само с балистол...и после квото сабя покаже

Цитат:
After a barrel has been taken from the furnace Lilja tests the steel for hardness. A Rockwell hardness of 24 to 25 is about right for a good accuracy life, he said.


иначе за прецижън цеви в САЩ, Янк показа статистиката...това са водещите
http://precisionrifleblog.com/2015/11/2 ... e-barrels/
В Европа вероятно е друго с цевите...имаме производители и ние....и не знам Бартлайн пак ли е така на 25 по Роквел и коват ли ги?


Нe ги коват, нито ги дорнират. БартлЕйн Барелс е един от малкото американски производители, които използват на съвременно ниво метода Single-Point Cut Rifling, или на българо-руски - еднопроходно нарязване. Така че откъм твърдост не може да се очаква цевите им да бъдат нещо много по-различно от дорнираните на Lilja. Апропо, пак тези Балтлейн са едни от малкото, които, благодарение на използваната технология, се навиват /стига на някого да му харесва и да си плаща/ да правят цеви с прогресивна стъпка.
Колкото до триенето и маниера на модериране... Понеже съм човек по природа неконфликтен, няма да се впускам в примери и обяснения, знаейки предварително, че това е лишено от смисъл. Което обаче не означава, че съм променил мнението си по въпроса.

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 18:09       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Криво ми да чета как хора, които считам за безспорни авторитети, някак си изискано се карат. Вярно, че нищо не разбирам от темата но имам най-важното гледам от страни. Само когато човек се научи да се погледне от страни (какво прави, как го прави) е стигнал най-високо ниво на професионализъм.

Преди много години проф. Моско Аладжем беше казал, че когато човек подхожда към някаква задача е хубаво да види поне 3 гледни точки. Докато бях студент за важните предмети гледах миниму 2-3 различни учебника, книги а за тясно специалните съм стигал до 5.

Та колкото повече гледни точки, толкова по добре. Лично аз като правя нещо имам поне 3 варианта та да си избера най-подходящия. Общо взето няма само едно вярно решение.

Та моля Аспирина и другите, които имат какво да кажат да не си мълчат.

Специално на Аспирина съм му благодарен, че беше убеден, че с мойта евтина пушка са възможни неща като да избиеш капса от гилза 12к от 25 м, почти съм успял и то с механични мерни прибори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 19:07       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Темата не е "Искрено и Лично". Раздела е технически.
ако имате нещо да кажете технически по заглавието на темата - кажете го, ако не - пийте си хапчетата, и не използвайте раздела да се лекувате здравословните проблеми :)

ПП: ако ще да виете като линейки - няма да ви позволим да мажете в този раздел!
ПП2: темата ще я разделим и разчистим ... при първа възможност

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer