logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 20:25       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
Квадратчето си е 1см на 1см.

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 20:50       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
TIR написа:
Winchester HP 40gr.

за този патрон .. отличен резултат :armed:

иначе тази пушка може много повече .. пробвай с
Изображение
на 50 метра .. Ачо ги прокарва през една дупка всичките PDT_Armataz_01_22
намират се от 35 до 40ст из софия и пловдив


обаче, бих си позволил да ти дам съвет

да правиш групи на 100 метра с ефтин патрон е .. загуба на време,
и полза никаква, защото не можеш да кажеш това дали е от теб или патрона
с тези патрони аз бих тренирал, заемане на позиции .. коляно, прав, седнал .. и на до 50м и по гонгове

ако искаш да отработваш стрелба за прецизност и точност
.. използвай скъп патрон на 50 метра, дето се вижда твоята грешка,
а така .. сега незнаеш дали е от ефтиния патрон или от теб грешката :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 03:34       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Неотдавана на тукашния пазар се появиха Federal Premium Gold Medal Match 40 Grain Solid.

https://www.budsgunshop.com/catalog/product_info.php/products_id/59188/Ammunition/Ammo+by+Manufacturer/Federal/Federal+Premium+Gold+Medal+Match+40+Grain+Solid+22LR

Около мен казват (стреляме силуети на 75, 100, 125, 150 и 200 ярда), че са произведени в Германия и тия дето не пропускат масово преминаха от ELAY Tenex на тези. При това са два пъти по ефтини.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 04:49       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
p_markov написа:
Има и много опции за тунинг на тези модели. Би било идеално, ако човек успее да си сглоби еднакви пушки - една 22 лр и втора - голям калибър - с еднакви шасита, оптики, двуноги и т.н.


Трудна работа за нормален човек,трябва малко да си мрьднал / в добрия смисьл на думата / за да набиеш оптика от 1500-2000 бона на 22 при положение,че половината по сьстезания разни бият с оптики по 300-500 долара.

Иначе ДА,идеята ти се опитах да я разтегля в моя вариант - имам SIG SAUER SSG3000 който му направих полублизнак с едно CZ PRECISION TRAINER.Сьрце не ми даде да му взема 15-20 увеличение на оптиката,като порастна или шибна лотарията мммммм може ма за сега я кара сьс средна хубост оптика.

Изглеждат почти еднакво,прикладването почти и то,пушката в рьцете ти и тя почти......та почти стана.

Общо взето голям кеф,брата има сьщата едно кьм едно,брата ми близнак та смятай кой на кого залага половината време :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 05:34       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
FIRSTGUN написа:
Трудна работа за нормален човек,трябва малко да си мрьднал / в добрия смисьл на думата / за да набиеш оптика от 1500-2000 бона на 22 при положение,че половината по сьстезания разни бият с оптики по 300-500 долара

Значи нещо на различни сьстезания ходиме , защото според мен оптиката трябва да е :

1. ФФП по разбираеми причини и за мен и за теб предполагам.
2. МИЛ-МИЛ-0.1. Всеки ама всеки който пука при нас е и любител на дьлгите дистанций(без мен- няма кинти и време). Имаме няколко професионални снайперисти в пенсия. Значи тези хора с 40 години са си изкарвали професионално хляба на семействата.
3. СУПЕР увеличение -Vortex 5-20x50 си е ок и точно в тези пари.
4. ПАРАЛАКС - Tова е което ползваш нон-стоп в сьзтезание. За кликове има време само преди да почнеш. Ведньш почнеш ли курса , само с паралакс се играе.
5. Супер тьнка скала, ако искаш да си видиш точковата мишена след 75 метра. Нямаш ли го , скалата покрива мишената и се пулиш и крьстиш на дядо поп.
6. Да е кристална и да отоваря на кливовете.
Сега сметни ги тия неща и си отговори сам на вьпроса колко струва такава оптика. Можеш да почнеш с каквато си искаш , даже не е нужно да се сьобразяваш с горните неща но накрая с скьпа ще финишираш и ще си дал сума ти пари за други евтини оптики , защото има да се пулиш и питаш: Вятьра ли ме отвя, аз ли не го видях добре, патрона ли е калпав и т.н. Имаме и хора с МОА и с по евтини оптики , пушки и т.н. но.... Все едно да се учиш в добро реномирано училище или в друго такова в гето- и двете са учебни заведения ама излизаш с различни знания. Сега ако си на маса като тия пичове с гонговете то оптика ти не требе. И с железните все някога ще го резнеш PDT_Armataz_01 . Имаш ли престава Янко по какви мишени се стреля по 22 лр сьзтезания? Не се заяждам само питам за да сме на един пейдж дет се вика.Може за две различни животни да говориме.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 06:12       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Да карам направо - абсолютно на различни страници сме,аз състезания си правя с брата,не ходя по официални такива,не съм състезател по стрелба.

http://www.6mmbr.com/rimfiretactical.html

Ако приемаш малко старо инфо на което и аз се пулих като търсих оптика за малкото,има си и класирането и кой с какво е стрелял.

Съгласен съм с теб за оптиката,какво трябва да има и ЗАЩО,просто обаче не ходя по състезания както казах и с кой да съм говорил все съм попадал явно на някой в трета категория който не е набил 2 бона за оптика на 22ЛР,не казвам,че е грешно,обратното даже ма аз не съм мръднал / в добрия смисъл на думата / чак до там,виж ако хукна по сериозни стрелби тогава мога да смъкна оптиката от Сига и да я кача на ЧЗто пък него вече да го мисля с нещо по така.

В момента съм с PA 4-14X44 FFP ,малко релса,малко спусък,малко монтаж и до там,за моите стрелби в пустинята напълно достатъчно и доста по-лесно и евтино от това да мъкна и стрелям със Сига.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 06:52       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Може за две различни животни да говориме.


Вероятно!Познавам един gunsmith, който твърди стар световен рекорд. Има окачена една мишена с една дупка от много изстрели. Показа ми пушка с спусък 1 oz. Вероятно такива състезания практикуваш.

Стрелям веднъж в месеца - слагаме пари и победителите ги делят с клуба. На всяка дистанция има по 5 железа изрязани като chicken, pigs, turkey, ram and ram again - two series. Стрелям с Anschutz 65 със оптика power 18 (MOA) . Сега се глася да ги стрелям на по-близки разстояния с Ruger Mark IV. Иначе имам едно много готино пушле Ruger 10/22 и едим Марлин с железни мерници, с които си стрелям Prairie Dogs. На по дълги дистанции - 200 и повече ги стрелям с AR-15.

Чудя ти се защо искаш ФФП за близка стрелба - трябва ли да смяташ дистанция?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 07:06       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за флоберките знам едно правило от 15 год и работи без грешка

ако искаш да извадиш максимума от оръжието - оптиката трябва да струва поне два пъти цената на оръжието

иначе и при колите е така .. спортен автомобил със скъсани и ефтини гуми .. пак си търкаля по пътя .. но не е това за което е мислен

аз затова сложих пикатина на шкодичката, и понякога и съм слагал оптиката от истинската пушка и става съотношение 700/7000 :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 07:17       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Пробвай Атлон Аргос 6-24,струва само около 370 кинта,но става и на пушка за 500

Поправка - 320 на Амазон,паднала му цената нещо :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 18:22       Заглавие:  Re: CZ 452 or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Стрелял съм достатъчно дълго и с двете - CZ 452 or CZ455 Varmint, но в калибър 22wmr.
CZ455 Varmint, 22wmr беше по-прецизната и събрана като групи, поне с патроните от 40 грейновата гама, налична по нашата магазинна мрежа.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 01:46       Заглавие:  Re: CZ 452 Varmint or CZ455 Varmint
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
FIRSTGUN написа:
Пробвай Атлон Аргос 6-24
Aтлони бол около мен, тьнката част тук е какво искаш. Искаш или да "учиш"вятьра или да те брули вятьра. За брулене само и с пражка става :D Глей са това е само майтап да става. Ако ти прави кеф защо не. Аз сьм начинаещ, никакьв капацитет не сьм,никога рифлето не ми е било на сьрце. 100 пьти повече долюбвам пищаците. Ама ей така за обща кулура защо не.
Yank написа:
Чудя ти се защо искаш ФФП за близка стрелба - трябва ли да смяташ дистанция?

Аз пак не разбирам как с тези малки мишени 100 метра е близка стрелба за теб ама найсе. Явно който си го може си го може. Стреляме (за тренировки и придобиване на някькви знания и опит- нали идеята е тази) по мишени на различни дистанций без нито един от нас да знае дистанцията. Как ще ги стреляш без да смяташ? Дигитални помагала ползва само този който реди мишените другите на елка, хартия и молив, Някьде имаш наклон и нещо отзад което да се ориентираш, някьде нямаш.След 100 до 200 метра 22лр знаеш че е камьк. Колко ти е дропа на 200 метра с зануляване на 25? С калпав скоп на който кликовете и графата не стигат на минус 100 база трябва да минеш или да се целиш в луната :D За 300 и нагоре не говориме вьобще . Занулявам на 25 , има мишени и под 25 но предимно се стартира от 20-25 метра мишени. На 50 метра са ми само 0.3 вертикални корекций. Нищо ще кажеш. Да де ама мишената е плайт с големината на патрона. Лек ветрец и не доглеждане за тия мижави 0.3 мил на скалата и си вьн от мишената.
За амоницията гледам се препорьчват скьпи патрони. В повечето случай сигурно това ще е опцията но..пьрво се пробва всичко налично на пазара. Може пушката да иска най-евтините. Много хора при мен трескат с Волф. Още повече ,че при 22 на 50 метра едни патрони са супер, на 75 други , на 100 трети и т.н. По сериозните си пращат пушките на ЛОТ тест ( не мисля ,че в БГ има такава практика от някоя фирма , може и да бьркам) . Хем пари се спестяват хем резултатите са гарантирани и документирани на хартия от големи спецове.
Yank написа:
Показа ми пушка с спусък 1 oz

Пьрвия ми спуськ гьрмеше с затварянето лееееко на затвора :tu:Куршума го набих го в едно малко менгеме в стаята за щастие. Такива спусьци си искат години тренировка в зала и не са за полето.Все пак този неволен гьрмеш е нищо в сравнение с пьрвия пьт когато изтресках в нас с 375 Вин Маг :danger: PDT_Armataz_02.
По темата - което и чз да се вземе не е грешка според мен. Доказало се е в времето. Е ще дойде после ред и на семи ауто :tu:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 02:36       Заглавие:  Re: CZ 452 Varmint or CZ455 Varmint
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Гледам в нета някои постигат завидни резултати,нещо като първо място на Щатско,вече кой е участвал,кой щат,какво що......не знам,не ми се рови,но според мойта камбанария / пък и на разни такива от линка долу / съвсем не е лоша оптиката ако я качваш на нормално добра / пак по мой критерий / пушка в тия ситен калибър.

Вече какво се случва ако събереш оптика за 4 с пушка за 2,постреляш трийсетина години.......е не съм там аз и като гледам няма да бъда,имам друга работа.

https://rba.benchrest.net/gallery/photo.htm

Е с такива някакви съм комуникирал явно,както казах поне половината са с оптики за по 300-500 кинта,колко вече стрелят и какво са научили не ги знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 01:10       Заглавие:  Re: CZ 452 Varmint or CZ455 Varmint
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Това е бенчрест. За друго животно говориме :tu: Тия предполагам пичи косьм на четири цепят :tank:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer