logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 01:57       Заглавие:  Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
винаги съм се чудил .. тая дупка как се отразява на куршума? не го ли дере? не се поврежа цевта от удара .. и т.н въпроси, на които си отговорих

отляво идва куршуми на снимките

вижда се какви поразии прави .. куршума по цевта, доста напред ли личат яки следи по цевта
така че, не би трябвало да се търси особена точност на системи с газоотвод, че и с хром PDT_Armataz_01_22 :??: но като за шмайзери са екстра :))

ПП: МСГ/ПСГ не са с дупка в цевта, ех тез немци :P


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 07:23       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Стига бе, Цоне! Ако наистина форума се чете, то много добре ще се знае какво има предвид IvoIII под "шмайзер". Тази дума той я употребява активно за въпросното изделие от месец юли 2010 г. :armed:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 09:46       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Интересни снимки. Особено пораженията по ръба на газоотвода. Обаче HK416 e със същата схема. Там как ли е решен въпроса, че го позиционират дори за снайперски задачи?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 10:41       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Момчета, според мен леееко преекспонирате видяното на снимките. Те са с увеличение. Веднъж гледах великолепната кожа на една много красива жена с увеличение - бях покъртен :joke: То неравности, бабуни, пори - страшна работа... А на пипане - кадифе.

А преди 2 седмици потребителят moderna ми предостави възможност да видя с увеличение мястото, където петата на иглата на 17-ката ми контактува със задницата на trigger bar-a. От ужас ми се подкосиха краката и се наложи да седна.

Вярно, показаното от IvoIII не е първа хубост, но и някаква кой знае каква драма също не е. Така са стрелялите цеви. Ако искате изящество - г-н Топалов пусна тука снимка на неговата Lilja цев в .22LR. Но там са едни други налягания, барути, темпове на стрелба... А, и няма мед by default :armed:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 10:58       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Absolut написа:
Интересни снимки. Особено пораженията по ръба на газоотвода. Обаче HK416 e със същата схема. Там как ли е решен въпроса, че го позиционират дори за снайперски задачи?

ААааа, Не.
Да ме прощаваш ама снайперите трябва да са с ръчно зареждане т.е.неможе да са самозарядни.
П.П. Виж за НК 426, MR 308 или НК 417 невидях какво дават, но за G 28 прочетох че гернснците му дават 1,5 МОАМОА.
Отделно и неговата цев ще прилича в областта на газоовода като на тази спортна карабина за динамична стрелба. Това е неизбежно искаш самозарядна с газоотвод преглъщаш това. Искаш самозарядна с ролков затвор преглъщаш друго. Искаш с ръчно зареждане преглъщаш трето. Както е казано във форума пълно щадтие няма и универасално оръжие също няма. За всяко си има място и предназначени под слънцето и на дистанция на която да се стреля

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 11:15       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
големия газоотвод като се нагрее, изкривява цевките .. нещо като биметална двойка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 12:11       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Ivo III написа:
големия газоотвод като се нагрее, изкривява цевките .. нещо като биметална двойка

Кои спортни и ловни карабини и пушки са с малък газоотвод ?
Калашоподобните са с голям. ВЗ ките къде са, хеклерите, газовите АР ки
Има едни бенелита и и други.
Интересно ми е СВД къде му е газоотвода т.е. малък или голям

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 12:30       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tconiotconev написа:
Ivo III написа:
големия газоотвод като се нагрее, изкривява цевките .. нещо като биметална двойка

Кои спортни и ловни карабини и пушки са с малък газоотвод ?
Калашоподобните са с голям. ВЗ ките къде са, хеклерите, газовите АР ки
Има едни бенелита и и други.
Интересно ми е СВД къде му е газоотвода т.е. малък или голям


нали виждаш сам .. тия дето имат един голям чукан на цевката прикрепен
АРките са значително по добре с тези мънички тръбички PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 12:33       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Момчета, според мен леееко преекспонирате видяното на снимките. Те са с увеличение. Веднъж гледах великолепната кожа на една много красива жена с увеличение - бях покъртен :joke: То неравности, бабуни, пори - страшна работа... А на пипане - кадифе.

А преди 2 седмици потребителят moderna ми предостави възможност да видя с увеличение мястото, където петата на иглата на 17-ката ми контактува със задницата на trigger bar-a. От ужас ми се подкосиха краката и се наложи да седна.

Вярно, показаното от IvoIII не е първа хубост, но и някаква кой знае каква драма също не е. Така са стрелялите цеви. Ако искате изящество - г-н Топалов пусна тука снимка на неговата Lilja цев в .22LR. Но там са едни други налягания, барути, темпове на стрелба... А, и няма мед by default :armed:


какво да и гледаме на хубава поддържана цев - то безинтересно
е тука АКМа е класика в жанра :)) има всичко - дупки, карбон, мед, прегряване, напукване на хрома, корозии, термично прогаряне и т.н. още неща дето и аз не ги разбирам още .. ама зяпам с любителски бороскоп и споделям снимките с вас, като не искам никой да плаща или стряскам .. поне за мен е интересно

но най-вече целта ми да си взема борето е .. да тествам кой смазки, как работят
за сега Боретеча са брутално напред пред всичко останало което сам тествал

аз се надявам Жоро Топалов да намери време и да понаснима малко класики в жанра (хем има и про техника)
ловни пушки, блазери, хова, рем .. и друг неща дето минават през него

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 12:39       Заглавие:  Re: Газоотвод на АКМ, поглед отвътре [borescope]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Absolut написа:
Интересни снимки. Особено пораженията по ръба на газоотвода. Обаче HK416 e със същата схема. Там как ли е решен въпроса, че го позиционират дори за снайперски задачи?


че то снайперски задачи има и на 100м в градски условия но има и на 800-900, че и над 1000метра

семи-ауто хубав снайпер е перфектен за накой задачи .. например за градски условия или снайперски засади
но няма как да стреля както хубав болтов .. това просто няма как да стане

тук леко се базикам с колегите дето мислят, че семи ще е конкурентно на болт
на този етап .. не е, но се работи сериозно и може след някоя година да излезнат хубави семита

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer