logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 22:01       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Аз ще препоръчам също немски обувки, но не ЛоВА, а HAIX Black eagle GTX middle и hight) втора генерация или HAIX GSG 9X. И двата модела са много, ама много здрави и комфортни обувки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 22:06       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Ritter написа:
Ivo III написа:
а от други марки има ли добри отзиви ?

Аз лично ползвам Haix Black Eagle Athletic 2.0 T. Стабилна и при това наистина лека обувка за разлика от много тактикуул кютюци.

Е защо вариантът ,,Атлетик" Ритер? Аз ползвам основно HAIX Black eagle 2.0 GTX Middle и съм очарован от удобството, сигурността на глезена, която ми дават и разбира се здравината на обувките. На ,,Атлетик" версията нещо ,,саята" не ми вдъхва доверие. Предпочитам с кожа. И наистина са страшно леки. Като перце ги усещам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 23:31       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Last Man Standing написа:
Rotkod написа:
Тези обувки са всичко друго, но не и леки (а че са яки, яки са...).

Усещането за лекота е субективно и индивидуално. За моя опит, разбирания, предпочитания и телосложение, обувките са леки. За да сме точни, ще ги премеря на сладкарска везна.

Везната показа следното: https://drive.google.com/file/d/1f5KmrVmGE2p_1Ani1q4FTO4A1v0XASzP/view?usp=sharing
За референция, глок без пълнител: https://drive.google.com/file/d/1NcCaO_BZJKXrz85Za56uJ4lmwtzcdWDA/view?usp=sharing

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 23:58       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
с ЛоВа ще се крачи все едно сме с по един Глок с чорапа :D

хем здраво, хем леко ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 00:20       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
andrei p226 R написа:
Е защо вариантът ,,Атлетик" Ритер?

Просто така се случи. Представителят на фирмата за една съседна държава имаше в багажника си по няколко чифта от тоя модел и скаут, а аз имах в моя няколко килограма трюфели. И ги трампихме - два чифта обувки за 2-3 кила трюфел. :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 00:21       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Ivo III написа:
с ЛоВа ще се крачи все едно сме с по един Глок с чорапа :D

хем здраво, хем леко ..

Тру стори PDT_Armataz_01_22

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 12:47       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Аз не че съм ползвал яки обувки за Т клас, обаче съм ползвал доста за планински лов.
Убедил съм се че требе читава обувка с гумен борд, гортекс да са ти сухи краката и задължително подметка вибрам според терена подбрана. Спасявала ме е от падане, подхлъзване и др. особено на мокри камъни.
Та за конкретен бранд не мога да коментирам, но според мен читавата подметка, като Вибрам-а не е за пренебрегване даже е препоръчителна.

Иначе тука в темата някъде споменаваха соломонките. Имал съм няколко чифта. Уж са с гортекс ама течат кат пробити лейки след 10-15 минути в мокрото.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 23:50       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2014, 17:47
Мнения: 91
tsb написа:
Аз не че съм ползвал яки обувки за Т клас, обаче съм ползвал доста за планински лов.
Убедил съм се че требе читава обувка с гумен борд, гортекс да са ти сухи краката и задължително подметка вибрам според терена подбрана. Спасявала ме е от падане, подхлъзване и др. особено на мокри камъни.
Та за конкретен бранд не мога да коментирам, но според мен читавата подметка, като Вибрам-а не е за пренебрегване даже е препоръчителна.

Иначе тука в темата някъде споменаваха соломонките. Имал съм няколко чифта. Уж са с гортекс ама течат кат пробити лейки след 10-15 минути в мокрото.


Съгласен напълно !
А на ЛОВА-та подметката не е добра и въобще не препоръчвам на заледени терени, мокри камъни и т.н. За лятото на сухо е добре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2018, 23:19       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Обувките за целта са HAIX GSG-9X или HAIX NEBRASKA PRO.
И гумен борд имаха, и Goretex и подметка ,,VIBRAM"...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 20:47       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
andrei p226 R написа:
Обувките за целта са HAIX GSG-9X или HAIX NEBRASKA PRO.
И гумен борд имаха, и Goretex и подметка ,,VIBRAM"...


Обувка с гумен борд, Goretex и подметка VIBRAM за мен винаги е печеливша комбинация. Лошото е че обикновено цената върви от 300-400 лв. нагоре.
Разбира се читав модел от читав производител.

andrei p226, понеже в момента тъкмо се заглеждам за нови обуща в тая комбинация, ще взема да пробвам HAIX GSG-9X или HAIX NEBRASKA PRO. В зависимост кои ще ми паснат на крака и ще им дам шанс по пресечените терени.

п.п. Аз тука само да попитам: Некой некога да е чувал за Т-клас, специалци, военни или други подобни да носят гуменяци, разбирайте обикновени гумени ботуши и да ги препоръчват?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2018, 13:18       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Те са презрително отхвърлени предвид липсата на тактически дизайн.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2018, 13:36       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
T. Pavlov написа:
Те са презрително отхвърлени предвид липсата на тактически дизайн.


PDT_Armataz_01_22 :tu: :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2018, 17:58       Заглавие:  Re: Яки обувки за Т-Клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
Некой да кажува, дека теа не са специалци :D


Прикачени файлове:
свали.jpg
свали.jpg [ 11.52 KiB | Прегледано 6410 пъти ]

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer