logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 19:57       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
mak28 написа:
minavasht написа:
Не е въпроса дали те кефи или не, важното е дали те впечатлява.
А един шишкав дядка, дето може да извади оръжие и да застреля двама души, преди те изобщо да могат да разберат какво им се случва, е впечатляващо.

Не,не ме впечатлява...... а и съм малко Тома неверни.А иначе дали дядката може да застреля двама човека....ами незнам,виждали сме го само по мишени,малко е разллично...тъка съм чувал.

Направи го същото с мишени, пък то стрелбата по хора ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 20:04       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Стига сме се карали...ей успяхме да се скараме и в тема за физическо...
Иначе Минаваш в тази тема, а и тука сичко е служител, военен и ченге...бивше настояще все тази...аз и още един двама да е цивилно ...останалото е гипс! :D но той форума е такъв...това е нормално...иначе отивам малко на гирите...имам и един гумен геврек стискам чат пат за хват ! :tu:
така че и по хора са стреляли вероятно...но като сами казват знаещите...по хора и по мишени е различно...аз не разбирам пък защо требва да мога да ударя 300 лицеви за да застрелям враг...но пак да кажа...трябва си добра обща физическа кондиция...за това спор няма.
То и това е темата ама малко се позавъртяхме...

интересно ми е това дето кой каза назад натренирани мъжаги дето яли по модерна диета по 8 пъти дневно там протеини овес като кон и прочие...ако следобяд не ял му паднала кръвната захар и ставал неадекватен...
ами пичаги такива спортисти ...как да ви кажа сега...до акъл е сичко...той се е отровил с глупотевини...и шанги до откачане...
с един шоколад и две кила вода требва да можеш 24 часа да си напълно независим...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 20:13       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Така е.
Тренировките са хубаво нещо, стига от глупост да не те повредят, както ме повредиха мен.
И не са панацея, особено ако са в погрешна посока.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 20:26       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Poseidon написа:
Стига сме се карали...ей успяхме да се скараме и в тема за физическо...
Иначе Минаваш в тази тема, а и тука сичко е служител, военен и ченге...бивше настояще все тази...аз и още един двама да е цивилно ...останалото е гипс!

Ми ти си си сбъркал професията. Така като те чета си чист милиционер..Държиш да е по твоето, не приемаш друго мнение и ще изкараш от 100 кладенеца вода..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 20:31       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
никакви кладенци няма бе мен нито милиционери...сам даде за пример ИПСЦ показах ти снимка на Rob Leatham ...световен шампион е ...и корем има човека доволно...
ама и ти и всички натренирани варненци дето са с нормално тегло няма да го достигнат именно в ИПСЦ!

Вече ако беше дал пример за боец, оператор, контрактор...тогава шекембето няма работа тука...тренировките са различни...Драката спомена, кое накъде е , но света не се състои от командоси само...нали


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 22:16       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Стига сме се карали...ей успяхме да се скараме и в тема за физическо...

Съжалявам че я пуснах тази тема, и не че се скарахме… ами по стара форумна традиция, и тази мощно се засра! А тук поне, можеше да вкараме малко повечко научни аргументи. Фитнес инструкторите примерно държат четири отделни изпита: как да се храниш - един; как да тренираш - друг… а тук, че мазнините се горят най-ефективно при ниска нива на гликогена, било комунистическа измислица. Порових се впрочем за инфо и по тази тема, няма нищо такова… но да тръгна да налагам гледната си точка на някого, ми е последната грижа. Как да е, някой може да го интересува как да тренира и да се храни, именно за да свали някое друго ненужно килце… ами, да си търси друг форум/ или да си плати на фитнес инструктор. С течение на времето добавките/ не химията също се промениха/ развиха… от приятел, състезател по кик бокс, точно какви добавки наистина работят преди тежка и интезивна тренировка, за да не е мускула гладен… но, тук всеки е специалист по всичко!

Витански, "тенис лакетя" няма оправия, половин година трябва да се пазиш… сега има едни нови инжекции, по 30 лева парчето, слагат се 10 пъти и са за предпочитане… щото тези по старата технология прецакват еластичността на сухожилето и не са за предпочитане... споделено ми от лекар. Та товариш толкова и с такива движения, че да не те боли… боли ли те и продължаваш на инат - все по-зле ще става!

За чичаците с шкембаци, де са били навремето шампиони… кога ще стъпят на трениран младок като Павел Торгашов?! Гледайте от 2,36 секунди сцената:



Кога ще му я вземе чичо Роб?! В шестък. Ако има нещо статично, да… може да се включи. И га се класира преди Павел, звъннете ми! Павел също има много интересна система за ОФП, но тук всеки знае и разбира… безсмислено е да се споделя.

Стрелянето ни е същата трагедия… един пич от голямото добрутро/ от етика няма да му споменавам името и местоработата… хайде да стреляме, хайде да стреляме… от 20 метра с "калашника", имаше само две "чарлита" от 10 бързи изстрела… та помислих, че нещо ми се е разместил мерника на "калаша"... нищо подобно обаче, добре си бяха мерниците.

И, за да стреляш с някои оръжия е препоръчително да си здрав, за други и задължително да си здрав! Щото с квито и тунинги да си кичиш калашоподобното, пак няма да ти се получи… таймерчето и попаденията в мишената не лъжат!


п.с. Посейдоне, бий й ключа на тази тема и да заминава в аналите на форума… в този си вид е лишена от всякакъв смисъл!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 22:30       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре де защо се сърдиш па сега? темата си е идеална...за новости въф фитнес и хранене...и спецовете за горенето на мазнините не се разбрахте...та какво остава за повече...
ама опитай де защо не...

Иначе за цвят ако не аз друг ше пусне на фитесманиаците Боб Мънден да се осаферят малко...не е добре никой да си верва прекалено...нали...сам го казваш... :tu:

А когато Павел Торгашов стане световен шампион в стрелкова дисциплина ще му обърнеме внимание в темата...засега в юноши...е ок...дотогава мен, тонове държавни гилзи и силов трибой ако иска...нема проблеми
п.п. загледах обаче ...бързо е това момче...доста е бърз, да


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 22:34       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
И като стана въпрос за натоварвания за хора на възраст - интересна статистика, която току-що видях за корелацията между възраст на пенсиониране и продължителност на живота.
https://www.biznews.com/thought-leaders/2013/09/10/retire-at-55-and-live-to-80-work-till-youre-65-and-die-at-67-startling-new-data-shows-how-work-pounds-older-bodies

Демек ако го дадеш лабаво на 55, ще живееш по-дълго, отколкото ако бъхташ яко до 65.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 22:42       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Иначе за цвят ако не аз друг ше пусне на фитесманиаците Боб Мънден да се осаферят малко...

Боб Мънден, лека му пръст, беше свръх човек, но и него го отнесе инфаркта. Да, на годинки си беше, но в никаква случай на преклонна възраст. На онова видео отпреди 12 години съм 120 кила и с "рюгера" давам най-бърз и точен изстрел със зареждане, но като цяло кондицията и координацията ми не бяха окей, споделил съм го. Вместо как да се тренира, акцентът се отмести на дали да се тренира… и всичко тотално се засра! Да си бяхте оставили "Аналитичния"... там глупостта никога не е еволюирала до подобни брутални измерения.


п.с. Сега чакам някой да сподели рецепта за вкусни кифтета… и ще е дъ бест!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 22:48       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре стига нерви ...неколко поста ше ги махнеме ако требва...но как да се горат мазнините и глокоген нивото, го уточнете, че без това...каква сериозност очакваш ти на темата?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 22:49       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Добре стига нерви ...неколко поста ше ги махнеме ако требва...но как да се горат мазнините и глокоген нивото, го уточнете, че без това...каква сериозност очакваш ти на темата?

Комунистическа измислица е това... вкарваш една мазна баничка и две бози... и отиваш да тренираш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 22:53       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ми напротив - писах че тренировката зависи от целите. Ако ще тренираш за седмица бягане из баири с торба желязо на гърба тренировката е една, ако ще стоиш на място и ще празниш барабан за секунда тренировката е съвсем друга.
Моята суха тренировка обикновено е да стоя пред телевизора. Като се смени сцената вадя и се прицелвам в човека, прибирам, при следващата смяна на сцена пак вадя и така.
С пушка е същото.
Много добре ми се отразява на колената тая тренировка, затова я харесвам.

П.П. Тайната ма кифтетата е много лук, нарязан на ситно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2019, 23:01       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 01:34
Мнения: 229
Местоположение: Пловдив
ubboto написа:
Poseidon написа:
Добре стига нерви ...неколко поста ше ги махнеме ако требва...но как да се горат мазнините и глокоген нивото, го уточнете, че без това...каква сериозност очакваш ти на темата?

Комунистическа измислица е това... вкарваш една мазна баничка и две бози... и отиваш да тренираш.

Искаше научни изследвания по темата и ти дадох статия базирана на такива. Самите изследвания също са посочени в края на статията, ама що да четем...

_________________
Красимир Анастасов
ВСК "Десант 68"

''An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.'' - Robert A. Heinlein


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2019, 00:18       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Геле ще отделя отколнението в тема друга...ще измислиме заглавие...за "нуждата от тренироивки" примено и ще е за какво да тренираме...за красота на бицепса или за добър вид на тръглавия мускул да се научиме да ядеме овес като кон по 14 пъти на ден или за какво?

тази ще остане е как да тренираме...с научни статии

ама до тогава по отклонението ще ми е интересно мнението ти за "нуждата от тренировки..." защо и за какво тренираме ние?

са в горния контекст мое ли да ми обясниш два факта от последната седмица у нас:

1. В Дианабад момче пресича на зебра - ама бавно...от кола двама типове почват да го псуват...той им отвръща...тези излизат/криминално проявени и двамата/ ясно е какво ше се случи...ще го осакатят от бой
https://trud.bg/%d0%b4%d0%b2%d0%b0%d0%b ... %81%d0%ba/
само че момчето вади ноже и двамата ги препарира с по два бързи удара...коремче и ръчичка осакатява в рамото и бяга...боя е около 4сек...няма и го намерят /тъмно е било камери няма...забравяме/...а криминалните опитни бойци сгрибат в болницата има надежда да се оправят де...

2. Ефрейтор от 68а специални сили с 12г служба спира на пешеходна пътека и прави забележка на двама мангала единя малолетен :shock:
те го пребиват и сега еферйтора е в болница...
http://www.desant.net/show-news/48180

как става това нещо бе човек...кой какво и кое тренира тука бе майка му деба аз и на шкембето...и на глокогена...

нещо ми куца ...не разбирам...знаеш ми и физиката и шкембето...глока не...ама ножка нося винаги...ама как военен без ножка поне???
ама нали ше ги нареже като горчива краставица тези подчовеци бе...на кой свет сме ние ???
тренировки... глокоген!?! шкембе...!? ...Бг лудница...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2019, 02:09       Заглавие:  Re: ОФП при различните стрелкови спортове и занимания...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Още един аспект за стрелкова подготовка, наред с физическата, е психологичната подготовка (Brian Enos има няколко глави в книгата си на тази тема).

Много добре знаем, че мозъка контролира процеса, а мускулите изпълняват командите. Добрата комуникация и физическите възможности определят шампионите. И тук е разликата в резултатите. Що се онася до Jerry Miculek or Bob Munden, аз мисля, че техните мозъци решеват много по-бъро от всички останалите живи хора, кога да натиснат спусъка. Шкембето или стоманените плочки на корема просто изпълняват съвсем дисциплинирано командите.

Тук вече можем да въведем различието в мозъчната нагласа - талант. Едни са родени музиканти, други са стрелци. И тъй като таланта е само 20% останалите 80 са practice, practice, practice. Дори и Моцарт и Айнщайн са се е учили за малко. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer