logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2019, 14:02       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Колеги, настоявам постовете на Витан и Лонгбоя в тази тема да се изтрият безследно ...се едно не ги е имало...така този Национален срам ще се поизмие...


Трии ги.....но и твойте изтрий,и не само от тази тема ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 19:54       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Longbow написа:
но ако се налага да цитирам Бързилов: ".....такива са ни Шампионите....." !

Горенаписаното без уважение!


Това съм го пропуснал, ама аз пък с мноого голямо уважение, от единия крачол, в ....! :D
Щото, човек дето не различава хамалска ватенка от стрелкова шуба, очевидно представа си няма от стрелба и едва ли ще има файда от обяснения.
Иначе, шампионите е редно да ги обсъжда човек, дето е взел някой и друг медал и не прави аналогии между строителни и стрелкови обувки, защото в случая, приликата е горе-долу като между чинията и тоалетната чиния. PDT_Armataz_01_30
Та в тази връзка, аз показвам част от това, което съм спечелил през годините у нас, в Европа и на още два континента. Купите и грамотите - по-нататък :D
Дано и вие, макар и с неуважение, имате какво да покажете! Ама ... съмнявам се! :happy:
http://sport.plovdiv24.bg/850374.html#


Прикачени файлове:
IMGP0099.JPG
IMGP0099.JPG [ 959.3 KiB | Прегледано 13559 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 21:16       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Заформя се безпредметна дискусия....
Не тичате на един стадион ,даже не и в един и същи окръг по старому казано да ме разберат всички ;)

От мен само ще кажа ,че познавам доста хора с мноооого медали по какво ли не ....но много малко Шампиони :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 11:32       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
ken6iro написа:
о
ken6iro написа:
познавам доста хора с мноооого медали по какво ли не ....но много малко Шампиони


Не знам дали знаеш, ама на истинските състезания шампионите се определят по правилата на състезанията, а не по симпатия, красота, или по някакви си твои виждания. Каквито са - такива.
Иначе, че не си виждал много шампиони, като те чета, напълно е възможно! :D

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 15:21       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
buffalo_gt написа:
Не знам


Вижда се,пардон,чете се ,че не знаеш. PDT_Armataz_01_22

Това е шега моето,разбира се....ти си нумеро уно и както кажеш и каквото кажеш винаги е вярно,както и много правилно преценяваш хората. ;) PDT_Armataz_01_22 :happy: :D :D


П.С.

Предлагам Модовете да изтрият ненужното тук и да обособят специална тема за медалите /конкретните на човека или като цяло/ защото някак си се усеща остра нужда от показване ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 16:03       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Първо реших, че е безсмислено да ти отговарям, ама после си казах, че тук не става дума за мен и медалите ми, а за хората, които са отделили много време от живота си и са вложили много труд, за да постигнат нещо. Аз не съм най-добрия в този спорт, нито вероятно ще бъда, но въпросът е принципен и не е нормално някой като теб, ей така, все едно дали разбира и до колко разбира от спортна стрелба с пушка (темата е за това), да дава оценки, да намесва писти и окръзи и всякакви там глупости.
Та не знам дали се майтапиш или го правиш, за да се заяждаш, ама не е добре да затриваш темичката.
На мен ми е все тая (що се отнася до мен). Обаче реши и ти какво ще правиш и до къде мислиш да стигнеш!
Успех!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 16:12       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
buffalo_gt написа:
Успех!


Аз уважавам всеки успех след положен труд,така че нищо не затривам....
От друга страна обичам да не се вземам много на сериозно,особено на тема медали/имам от няколко спорта тук там скромно и Аз :)/ но това все пак е моя поглед на нещата :)
Оценки ,когато ти раздаваш,трябва да си готов и да получаваш,това е Форум ...

Това за темата е сериозно,може би ще е интересно за някои.....


Успех и на теб

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 16:21       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Съзнавам, че и аз се държах малко остро и съм провокирал незаслужено някои хора.
Нормално не бих го направил, но в случая:
buffalo_gt написа:
Longbow написа:
но ако се налага да цитирам Бързилов: ".....такива са ни Шампионите....." !

Горенаписаното без уважение!

аз също бях провокиран.
На засегнатите неволно от мен -извинение!
Ако темата е интересна на някой след тези глупости и с мое участие, да пише! :D

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2019, 18:58       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
buffalo_gt написа:
Ако темата е интересна на някой след тези глупости и с мое участие, да пише!


Да, първо си помислих, че иде реч за белези на аристократизъм и традиция като при конните спортове, но като се зачетох за т.нар. "shooting jackets":
Цитат:
Whereas a traditional jacket may constrain your arms when aiming them in an upward position, a good shooting jacket will allow for this extra movement to help with high flying targets.
https://www.coes.co.uk/blog/what-is-a-shooting-jacket/

...се оказа, че нещата са сериозни и доста мислени!

Иначе каквото и инфо да споделиш от първа ръка за този малко познат на мен стрелкови спорт - все ще ми е интересно. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 01:10       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Стрелковата шуба е само част от стрелковата екипировка, но несъмнено много важна. Правилникът за различните дисциплини в спортната стрелба с пушка (а те са общо четири, три от които са олимпийски) се променя почти всяка година и изискванията стават все по-тежки. Тези изменения касаят както регламента на провеждане (времена, брой изстрели, регламент за финали и т.н.), така и екипировката.
Специално за шубата: трябва да кореспондира с редица анатомични особености на конкретния стрелец. Например, ръкавите не трябва да са по-дълги от кокалчетата на китките. Може да са по-къси, но пък тогава стрелецът ще изпитва неудобство при ремъчните положения (лежешком и от коляно), защото като изпъне лявата ръка, ремъкът ще го притиска върху гола кожа в участъка между ръкавицата и ръкава. А в това статично положение ще трябва да лежи около 1 час. И то не просто да лежи, ами да цели само десетки. Щото, при положение "лежешком" няколко деветки и си вън от финала. При дяснорък стрелец е забранено да има шев по платката от предната лява страна на шубата, а при ляворък -обратно. Това е направено, за да не се създава допълнителна опора или спирачка за лакътя на лявата ръка при стрелбата стоешком. Копчетата и елиците трябва да могат да се припокриват 70 мм., когато стрелецът облече шубата. Това се проверява със специален уред, осигуряващ константно опъново усилие и гарантиращ, че всички проверявани състезатели са при еднакви условия. Участъкът след копчетата, който се припокрива след закопчаването не може да е по-голям от 100 мм.
Поради тези и други анатомични особености (мога да пиша до утре, ама се повтарям с правилника), високият клас шуби се шият по индивидуални размери и наистина струват около 2000 лева, а заедно с панталона може да надхвърлят 3000 лева. Има и конфекция, но тя се използва предимно от начинаещи, защото не ти позволява достигане на върхови резултати.
http://www.edinkillie.co.uk/ecatalog/ku ... -1099.html
Шубите се изработват от твърда естествена материя (канаваца) и специална неразтеглива кожа. Тяхната твърдост също е регламентирана и се контролира от съдиите със специален уред. В последно време се появиха и шуби от нова революционна материя (нещо като брезент, но вместо от ленени влакна е от корда с дебелина 0,3-0,4 мм.
Много са добри, износват се много бавно и не се цапат, но са и доста скъпи.
В свивките на ръкавите, шубите имат само едни разтегливи участъци, направени от плат, подобен на този за ластичните клинове. Стрелковите жилетки (също много важна част от облеклото на стрелеца), които се обличат под шубите, също имат такъв участък, но той е гофрирано изплетен като пружина. Това е направено с цел, като се сгъне лявата ръка при стрелбата стоешком, да не се получи топка плат в свивката.
Шубите имат (при дясноръки стрелци) в горната част на левия ръкав тока с ремъче и кука за закачане на ремъка и регулиране на височината му. На дясното рамо, в горната задна част обикновено има едно или две (по-добре) ремъчета, служещи за промяна на кройката на раменната част, налагаща се основно при стрелбата от легнало положение.
По принцип, проверката на екипировката се прави по желание на стрелеца (не е задължителна) по време на официалната тренировка преди старта. Непосредствено след последния изстрел на състезанието обаче, още докато състезателите са на огневата линия, се обявяват изтеглените по жребий състезатели за проверка на екипировка, оръжие и допингпроби.
Може да се пише още, ама не знам дали е интересно? Обаче повярвайте, е доста по-различно от ватенка! :D
За обувките и останалата екипировка (ръкавици, мешоци за коляно, козирки, жилетки, клинове, стелки, ремъци и т.н.) също са доста интересни нещата и не бива хайлашки да се опростяват до строителни обувки. :punch:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 01:33       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
http://www.edinkillie.co.uk/ecatalog/fo ... 0Sheet.pdf

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 09:44       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
По-горното разяснение е впечатляващо и ако беше дадено овреме,
щеше да спести много излишни словоизлияние.

Цитат:
Шубите се изработват от твърда естествена материя (канаваца) и специална неразтеглива кожа. Тяхната твърдост също е регламентирана и се контролира от съдиите със специален уред.

Ебасий, щом гледат шевовете и твърдостта мерят. Благодаря за инфото. Доста опознавателно.

Първенствата по пневматично оръжие са тера инкогнита за мен и тази интро-тема ми обогати душевно.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:59       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Beer написа:
Първенствата по пневматично оръжие са тера инкогнита за мен и тази интро-тема ми обогати душевно.

Да уточня, че въпреки че не е забранено за различните упражнения екипите да са различни, почти всички състезатели ползват един и същи стрелкови екип и за четирите дисциплини (две с пневматична пушка - и двете са в Олимпийската програма, и две с малокалибрена пушка - само 120 изстрела от трите положения (3х40) е олимпийска). Различни са обаче, другите елементи на екипировката.
Тъй като дисциплините с пневматична пушка се стрелят само прав, там ремък, мешок, зрителна тръба и някои други неща не са необходими. При "60 изстрела легнал" с малокалибрената пушка са забранени пък панталоните и се стреля с шуба, клин и специални маратонки, с освобождение в зоната на ахилеса, защото ходилата са в шпиц.
Използват се, разбира се ръкавицата и ремъка, а някои използват и друга специална ръкавица, разработена за тази дисциплина.


Прикачени файлове:
IMGP0103.JPG
IMGP0103.JPG [ 975.88 KiB | Прегледано 13369 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 15:17       Заглавие:  Re: Държавно първенство пневматично оръжие, 04-11.02.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Подобна "подпираща" екипировка (шуба, ръкавица) масово се използва от Long Range Shooters (Sling Shooters - 600, 800, 900, 1000 ярда), които стрелят легнали без каквито и да е подпори.

А така също и от High Power Cross Range Shooters - прав, седнал, легнал на 200, 300 и 600 ярда - service rifle - обикновенно AR-15 - също без подпори.

И в двата спорта използват ремъка за стабилизация.

ПС. За мен всички стрелби дискутирани в този форум са Спортни Стрелби.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer