logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 16:40       Заглавие:  Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
https://www.guns.com/news/2019/03/07/hi-point-warranty-center-finds-carbine-barrel-stuffed-with-35-bullets
Кретен нагъчкали 35 куршума в цевта, без да усети че нито един не е излезнал.
Има и снимка на разрязаната цев с куршумите вътре.
Тоя трябва да е имал 4-5 котки край него, докато е стрелял, и сега всичките са с по един живот останал, няма друго обяснение как не е гръмнала цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 18:21       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Господ го е пазил, но е имал и късмет - 9 мм са с много малък заряд 3-4 грейна и първият е заседнал в края не цевта. Но има и тъпанари, които вадят заседнал куршум с втори изстрел.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 21:40       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
Кретен нагъчкали 35 куршума в цевта, без да усети че нито един не е излезнал.

1. Не е кретен, а някой, който дълго го е обмислял това. Вероятно работи в рекламна агенция.
2. Нагъчкването не е станало със стреляне, а с внимателно целево избутване на куршумите с метален прът по канала на цевта докато тя се запълни.
3. Цялата работа е скрита реклама.

DISCLAIMER: Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице, организация, държавен или общински орган или техни звена и подразделения. С написаното целя единствено да участвам в информационно - справочната дискусия, която се води в този форум, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за съвет или препоръка към някого.
Живеем в относително свободен свят и всеки може да вярва в каквото си иска. Аз лично се включих, защото ми е жал за онези невинни души, които четат този форум с желание да научат нещо за оръжията, а им се пробутва това - да не вземе някой да повярва, че наистина е възможно да нашмулиш 35 куршума един след друг без никакви последствия.
И за да не почне война подчертавам, че под "пробутване" нямам предвид цитирането от страна на минаващия, а въобще авторството на подобен материал.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 21:53       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Тук пише, че тази карабина е правена за +P муниции:
https://www.guns.com/firearms/rifles/semi-auto/995ts


… и ако е стреляно с обикновени "деветки", защо задължително цевта трябва видимо да се раздуе или пръсне? Иначе и аз първоначално си помислих, че това е някаква измислена реклама… но за чий толкоз фантасмагория за оръжие за $269? Все едно да покажем разрязана цев на "макаров" с подобно набити вътре куршуми… с две думи, нещо не мога да схвана логиката в това да тръгнеш да правиш нещо "фейк" в случай като този.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 22:38       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
А Дядо Коледа кога ще раздава подаръците? :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 22:52       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
1. Не е кретен, а някой, който дълго го е обмислял това. Вероятно работи в рекламна агенция.2. Нагъчкването не е станало със стреляне, а с внимателно целево избутване на куршумите с метален прът по канала на цевта докато тя се запълни.3. Цялата работа е скрита реклама.

През годините съм бил много лъган, въобще не вярвам в добрата страна на човешката природа… като вече и аз първосигнално подхождам/ реагирам по абсолютно същия начин! Искам да кажа, че като цяло съм съгласен с тебе… казвам като "цяло", щото може да не са ги набутвали куршумите с метален прът, а по някаква друга технология… но генерално и аз клоня към твоята версия. Докато някой не ме убеди в противното!

Живеещите от дълго време в САЩ ако не разбират, в 9 от 10 случая с лансиране на търговски продукт у нас иде реч за нещо "фейк"/ прекарване... подлъгваща или скрита. реклама. Решила да купи днес жената скара от улицата… ами, не може да се яде! Скъсах се да плюя сухожилия още от първото кюфте… и изхвърлих всичко останало. Отиваш да си купиш кашкавал на промоция за 14 лв… гледаш едно големичко парче, и си мислиш, че е 1 килограм. Да, ама не е един килограм, а е 800 грама. Цената на килограм е написана най-долу на етикета с толкова дребен шрифт, дето и аз с перфектно все още зрение трябва да се приближа, за да го прочета. А някой с очила да се ориентира... забравяш! Взема си 800 гр. кашквавал с убеждението, че това е килограм. Примери мога да посочвам още десетки… не знам дали е така е като цяло и в Америка... просто се опитвам да обясня на американците на какво се дължи нашата мнителност и недоверчивост.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 08 Мар 2019, 22:54, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 22:54       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Има документирани много случаи на няколко заседнали куршума в цев, Гугъл изкарва достатъчно много, за да е невъзможно.
Доколкото разбирам, карабината е блоубак, което обяснява донякъде защо не е гръмнала цевта.
Не казват с какви патрони е стреляно, ако са били леки релоуди, не виждам нищо невероятно в ситуацията.
Поввче ме учуди факта, че му са трябвали 35 изстрела , за да усети, че нещо не е наред.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 22:56       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Поввче ме учуди факта, че му са трябвали 35 изстрела , за да усети, че нещо не е наред.

"Дарвинизъм"... другото е щастливо стечение на обстоятелствата, ако наистина е било така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 23:05       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
УБО, тук има мошеници, но все пак повечето реклами и информация са достоверни, и хората, включително и аз им вярват.
Какви са тия промоции ня кашкавал за 14 лева, тук след като е минал половината кълбо, го продават с печалба на $12???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 23:21       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
УБО, тук има мошеници, но все пак повечето реклами и информация са достоверни, и хората, включително и аз им вярват.

Е, при нас е обратното!

В почти всяка реклама/ промоция има нещо подлъгващо или подвеждащо. Дали ще е продукт с изтекъл срок на годност/ на такива шоколади примерно им лепят стикери с друга дата, та на улицата задължително обръщаш и гледаш за лепенка на опаковката… дали 800 гр. ще ти ги маскират като един килограм... познат наскоро си подновява договора за кабелната телевизия, като се спира на тези, дето дават безплатен ваучер от 50 лв. за една верига магазини. Обаче не прочел най-дребния шрифт най-отдолу, затова ако имаш проблем със зрението... е силно желателно да оглеждаш целия лист много внимателно, от горе до долу, с увеличително стъкло/ лупа... прави пазар за 50 кинта, дава ваучера, обаче му казват: "Този ваучер важи, ако си купите от нас нещо на цена над 700 лв." :DD Демек, ако си купиш лаптоп за 750 лв., ще ти излезе 700 лв. А човека по принцип си е "играч"... продава на сергия на пазара... :happy: като и той стана жертва на родния маркетинг и реклама.

minavasht написа:
Какви са тия промоции ня кашкавал за 14 лева, тук след като е минал половината кълбо, го продават с печалба на $12???

Лекарства, които се произвеждат в България... се продават по-евтино в Македония и Турция. Познат за едно определено лекарство родно производство... ходи да си го купува от Турция. Как и защо става така... хептен ще се набием в офтопик. Занимавам се да обяснявам всичко това, за да разберете причините за нашата мнителност и недоверчивост... която в едно 3/4 от случаите у нас, ако не и повече... е напълно оправдана.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 23:43       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
По "изобретателност" ни бият може би само нигерийците… нигерийски астронавт се загубил в космоса, като са му нужни $3 милиона да се върне обратно на Земмята. :happy:
https://www.unilad.co.uk/viral/there-is ... your-help/

По темата, нещо повече за цевите на "хай пойнт" и качеството на най-новата им продукция? За тази тяхна карабина примерно, аз за първи път чувам.


п.с. Този наш юнак, ако го признае вашият съд за виновен:
https://www.forbes.com/sites/antoinegar ... ffbf264cde

… май бая ще си полежи… колкото умишлено убийство извършено с особена жестокост у нас минимум… :DD ; то затова май "схемаджиите" при вас не хващат да си повярват повече, отколкото трябва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 01:08       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
minavasht написа:
не виждам нищо невероятно в ситуацията.


:tu:

Аз се чудя, ако това е "реклама" към кого е насочена? Някой притежател на оръжие би се втурнал да си купи нещо, което търпи кабум? Или може би някой начинаещ, който не различава магазин от цев?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 13:12       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Завалията! Толкоз години забравен в космоса, и с толкоз пари в тръст фонд...
Ний едно време в училище събирахме пари, за да освободим робинята Изаура :).
Разбирам го този манталитет, предполагам е останал от комунизма, когато всеки трябяаше да чете между редовете на официалните новини, и да разчита на слухове за да научи реалните събития, нещо като вица за компютрите и компотите.
Както Янк пише, Хай Пойнт не е фирма, която ще повиши продажбите си с такава реклама, техните клиенти не се ръководят от такива съображения, а търсят евтини оръжия.
Сега като се замисля, май видях че струват $260, ше видя дали мога да намеря някоя наблизо и да го пробвам наживо, ще е интересно видео.
В понеделник ще им звънна да питам дали знаят какви патрони са ползвани.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 18:49       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Гледам я тая снимка и се мъча да си обясня, как ще се наблъскат един до друг тези проектили и къде са отишли газовете пред тях, а не са действали като пневматична спирачка и оставили малка дистанция между калайките?
(Употребявам такива жаргонни думи, тъй като вече не съм Главен оръжейник, а в момента съм прост и неук чиляк, средностатистически оръжейник-любител :D ) Вярно е, че те са много по-малко от тези зад проектила, но чак пък толкова равномерно наредени тапите ми са твърде подозрителни. Освен това, при изстрел термодинамичните процеси приключват за няколко милисекунди, което време е недостатъчно за отключване на затвора. (Тва пък как го измислих и аз не знам, ама ма кефи как звучи! :P ) И добре че е така, иначе гилзата става куршум! Та по-накратко, мнението ми се препокрива с това на Дреда.
Между другото, не че бързам, ама докъде стигнаха опитите за пълна победа над природните закони? (темата за раздутите пищови, дето успели да презаредят). Щото там кат са успее, вече всичко ша е възможно!!! :tu:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 19:18       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
buffalo_gt написа:
Гледам я тая снимка и се мъча да си обясня, как ще се наблъскат един до друг тези проектили и къде са отишли газовете пред тях, а не са действали като пневматична спирачка и оставили малка дистанция между калайките?
(Употребявам такива жаргонни думи, тъй като вече не съм Главен оръжейник, а в момента съм прост и неук чиляк, средностатистически оръжейник-любител :D ) Вярно е, че те са много по-малко от тези зад проектила, но чак пък толкова равномерно наредени тапите ми са твърде подозрителни. Освен това, при изстрел термодинамичните процеси приключват за няколко милисекунди, което време е недостатъчно за отключване на затвора. (Тва пък как го измислих и аз не знам, ама ма кефи как звучи! :P ) И добре че е така, иначе гилзата става куршум! Та по-накратко, мнението ми се препокрива с това на Дреда.
Между другото, не че бързам, ама докъде стигнаха опитите за пълна победа над природните закони? (темата за раздутите пищови, дето успели да презаредят). Щото там кат са успее, вече всичко ша е възможно!!! :tu:

Карабината от снимката няма заключване, блоубак е.
Ще питам за колко мога дя поръчам една, ако е под $300 ще купя и ще видим какво става.
Ще им звънна в понеделник да видя знаят ли какви патрони са ползвани.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer