logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 19:37       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Карабината от снимката няма заключване, блоубак е

Въпреки това, не бих посмял да правя такива щуротии, особено по съмнителни твърдения и със силни вътрешни съмнения относно методиката по която е създаден този феномен!


Стрелецът и съдружниците му можеха да доразвият още малко идеята и съвсем да нъ шашнат! Примерно, да продължат да стрелят без да съ (май така съ пише, щото така говорят тук около Търново) страхуват за живота си и отпред да почнат да съ подават калайките залепени една за друга, като острие на макетно ножче. Тогава, ако стане мнооого дълго оружието и не мое (това буквено съчетание го научих от Посейдона и не ми е ясно точно какво значи!) да се побере в касата след стрелбата, съ отчупва до където трябва, но ни калайка повече, щот шъ му са развали фацата!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 20:13       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Явно са били нефели тия 9мм.
Въпрос имам - за да се симулира заседнал в цевта куршум, достатъчно ли е да се набие откъм дулото с дорник? Или при изстрел куршума се деформира и уплътнява по-добре цевта?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 21:15       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не знам какво става тук, но Бъфало не е поставил точка на първото си изречение... :shock:
Прав е Тишо ...на изуй гащи отиват нещата тука...това е катастрофа :punch:
Иначе какво лошо има да се ползва всичко за реклама?
Как може да оспорвате, че това е реклама? Самото споменаване на една фирма в медия е реклама...
Да не говорим, че Минаващия е готов да купи за да провери...ми реклама си е идеална

Въпроса е:
1. това реален случай ли е и се възползват от него
2. правено е умишлено с дорници с хидравлична преса или с чук или някак си за да стане интересно и да се говори за това...ако бях в щатите и аз ше купя да набивам така костилките :roll:

Моето мнение е, че е възможно това да са изстрели...различно ще се товари свободния затвор при различните засядания и това е.

говоря по принцип! конкретно случая не мога да кажа...много плътно са набити и еднообразно...не ми харесва това за да повярвам че е реално с изстрели на снимката...все един ще трябва да е по-смачкан...

Тоест има ли някой който да твърди, че това е невъзможно на практика принципно? Ако да, защо?

п.п. тука за измамите и кашкавала - малко номера по наедро от наша Ружа...че така тръгна темата кой на какво вярва ... комунизъм и прочие
https://www.capital.bg/biznes/kompanii/ ... a_onecoin/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 21:30       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
minavasht написа:
Въпрос имам - за да се симулира заседнал в цевта куршум, достатъчно ли е да се набие откъм дулото с дорник?

Аз бих го набил откъм форсиращия конус по посока на движението, както казваш, с дорник, та чак до дулния срез (ако това ти е желанието де!). От обратната страна е много трудно, дори е почти невъзможно да стане качествено, без специален инструмент за центриране.
minavasht написа:
Или при изстрел куршума се деформира и уплътнява по-добре цевта?

Тук какво точно питаш не разбрах, но наистина е така. При деформацията си в зоната на форсиращия конус ризницата, натисната от полетата навътре към оста на проектила и приемайки в тези зони по-малък диаметър (имащ съответно и по-малка обиколка), за да запази сумарната си обиколка, изпъква в браздите и така се осигурява оптималната обтурация.Разбира се, има и допълнителна пластична деформация (разтягане) която се залага в изчисленията. Ако отвориш някой C.I.P. стандарт за калибър с облечен проектил, ще забележиш, че диаметърът на проектила е с няколко стотни по-малък от диаметъра на цевта по бразди, а така също се дава и лицето на напречното сечение на канала на цевта - основни отправни точки за изчисляване на цев.
При класическите цеви с бразди и полета, в следствие на недостатъчната пластичност на ризницата, тя не може да откопира напълно формата на полетата и се получава прорив на газове, ерозиращи цевта и скъсяващи живота й. Този негативен ефект до голяма степен се намалява при цевите с полигонален профил на нарязване, но те пък имат други недостатъци. :D
И тъй като съм пропуснал точката в предишен мой пост (надявам се Посейдона да ми прости, ако може де!), сега ще сложа две и още една за резерва, ако пропусна пак ... :D


Прикачени файлове:
9x19 Para C.I.P..pdf [95.57 KiB]
326 пъти

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 21:38       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Няма прошка Топале! :tu: И мен ме изядоха тука за някои фриволности...
но диалектните форми са богатство...ако са уместни и не се прекалява...признай! :DD
иначе не може да не си виждал
ето в гугъл при запитване...
Но конкретно по темата се затруднявам да кажа дали е фейк...

https://www.google.com/search?q=Bullets ... 47&bih=548

Изображение

Изображение

Изображение

тук долу снимката от темата за яснота - 35 куршума :punch: набивал е яко по американски...

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 21:57       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Признавам, тая първата най-много ме кефи! Да, наистина такова нещо за първи път виждам!
По всичко изглежда, че е истинска снимката! Само героят липсва, захапал между зъбите чукчето! В зоната на раздуването как са се набили и разширили калайките! Там диаметърът е нараснал поне с 1/4!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 22:06       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
buffalo_gt написа:
Признавам, тая първата най-много ме кефи!
А мене - втората: съдейки по ориентацията на ризниците - куршумите или са вървели с гъза напред, или пък са набивани откъм дулния срез в посока форсиращия конус.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 22:30       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Хм...огледайте и това
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... ew-record/
набити са 22 куршума 9x19

Изображение

И видеото това онова...но не се казва кой как го е направил...а с този специално шлайфан разрез за показ...като на шоу си мяза...което няма нищо лошо де...

Цитат:
I inquired what had happened, but there isn’t much more information or facts as how all these 22 rounds got stuck. We can only speculate until the owner shows up and tells us more. I just hope that no one, other than the barrel, got hurt.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 22:39       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
А мене - втората: съдейки по ориентацията на ризниците - куршумите или са вървели с гъза напред, или пък са набивани откъм дулния срез в посока форсиращия конус.

Това са софпойнти с гъза назад са си...

В заключение това докато не го видя реално трудно ше повярвам и аз...но в тубата може и да има подобно нещо...

minavasht написа:
Ще им звънна в понеделник да видя знаят ли какви патрони са ползвани.


Това е идея, но ако има начин да се представиш и да ги метнеш, че питаш официално по едно разследване... :roll:
Може да се спекат и да признаят по телефона направо, че е фейк. :oops:
Но ако държат инкяр значи си е истина ...но ми любопитно как става точно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 23:17       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
Няма прошка Топале! :tu: И мен ме изядоха тука за някои фриволности...
но диалектните форми са богатство...ако са уместни и не се прекалява...признай! :DD
иначе не може да не си виждал
ето в гугъл при запитване...
Но конкретно по темата се затруднявам да кажа дали е фейк...

https://www.google.com/search?q=Bullets ... 47&bih=548

Изображение

Изображение

Изображение

тук долу снимката от темата за яснота - 35 куршума :punch: набивал е яко по американски...

Изображение


Толкова много реклами не бях виждал - вероятно е нов маркетинг - тъпчеш с дорник, режеш, рекламираш - човешката глупост край няма. Ба мааму !!! :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 23:34       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Блажени са вярващите :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2019, 00:23       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
Блажени са вярващите :tu:


But of course - Bless You!

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2019, 00:55       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Хм...огледайте и това
набити са 22 куршума 9x19

Изображение


1. Понеже съм малко Тома Неверни, увеличих снимката и почнах да броя заседналите в цевта куршуми… изкарвам ги 24.

2. Първият куршум ясно се вижда, че е деформиран. Питам:
- с нещо цевта ли е била запушена отпред;
- или първите набити са почнали да изпадат заради задръстването отзад, та от пренапрежение чак са преодолели и компенсатора? :DD

В този случай ще имаме 25 "скуиба" минимум… и това да не се спомене? :roll:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2019, 03:02       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Предполагам, че са опитали да избият заседналия куршум, и са установили че не могат, затова са разрязали цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2019, 08:49       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
JDredd написа:
minavasht написа:
Кретен нагъчкали 35 куршума в цевта, без да усети че нито един не е излезнал.

1. Не е кретен, а някой, който дълго го е обмислял това. Вероятно работи в рекламна агенция.
2. Нагъчкването не е станало със стреляне, а с внимателно целево избутване на куршумите с метален прът по канала на цевта докато тя се запълни.
3. Цялата работа е скрита реклама.

DISCLAIMER: Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице, организация, държавен или общински орган или техни звена и подразделения. С написаното целя единствено да участвам в информационно - справочната дискусия, която се води в този форум, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за съвет или препоръка към някого.
Живеем в относително свободен свят и всеки може да вярва в каквото си иска. Аз лично се включих, защото ми е жал за онези невинни души, които четат този форум с желание да научат нещо за оръжията, а им се пробутва това - да не вземе някой да повярва, че наистина е възможно да нашмулиш 35 куршума един след друг без никакви последствия.
И за да не почне война подчертавам, че под "пробутване" нямам предвид цитирането от страна на минаващия, а въобще авторството на подобен материал.

Точно така! Поздравления, Колега!
Няма как, физически е обективно НЕВЪЗМОЖНО, при заклинен(заседнал) проектил вътре в цевта, при следващ иизстрел, цевта да не се раздуе! 37 проектла вътре в цевта?? Моля Ви се! Тия ни имат за хора с умствени увреждания!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer