logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2019, 14:34       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
а после, се чудите на милицийците защо изпадат в параноя и гледат видео на динамичните стрелци от състезания и търсят убийци ))
или че бороскопите са продукт на конспирации - измамно дават дефектите на цевите, за ужас на стрелците да ги карат да купуват нови цеви

на мен ми се е случвало, с рево да заседне така куршум, показа се на върха само проектила от цевката
добре, че колега го видя, аз не усетих особена разлика .. гръмна си, изпуши си, около барабана .. като слаб изстрел (беше първи и нямах идея какъв откат да очаквам)
и тъкмо да стрелям пак .. и колегата ме спря

зависи от много фактори - от дебелините на цевите, заряда и твърдостта на проектилите, нарезите (съпротивлението), вида на барут, колко е изчистена цевта, с какво е стреляно преди това, дали е отложено яко олово .. и т.н.

и Рево системите има къде да изпушат газовете .. между барабана, така че да спадне по бързо налягането без да се стига до степен на деформация/раздуване, както и семитата

виж при болтова пушка .. ще е интересно, защото няма клапан да свали налягането до безопасно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2019, 17:46       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Ivo III написа:
а после, се чудите на милицийците защо изпадат в параноя и гледат видео на динамичните стрелци от състезания и търсят убийци ))
или че бороскопите са продукт на конспирации - измамно дават дефектите на цевите, за ужас на стрелците да ги карат да купуват нови цеви

на мен ми се е случвало, с рево да заседне така куршум, показа се на върха само проектила от цевката
добре, че колега го видя, аз не усетих особена разлика .. гръмна си, изпуши си, около барабана .. като слаб изстрел (беше първи и нямах идея какъв откат да очаквам)
и тъкмо да стрелям пак .. и колегата ме спря

зависи от много фактори - от дебелините на цевите, заряда и твърдостта на проектилите, нарезите (съпротивлението), вида на барут, колко е изчистена цевта, с какво е стреляно преди това, дали е отложено яко олово .. и т.н.

и Рево системите има къде да изпушат газовете .. между барабана, така че да спадне по бързо налягането без да се стига до степен на деформация/раздуване, както и семитата

виж при болтова пушка .. ще е интересно, защото няма клапан да свали налягането до безопасно


Някъде около преди 23 години. Релоадвам .44маг с някакъв специален барут за пистолети, който използвам за пръв път. Пише в никакъв случай да не се намалява количеството на барута. Да де, ама аз от ограничения не разбирам и слагам намален заряд. Първият изстрел без проблеми. Вторият изстрел много слаб откат. По това време вече имах опит с разцъфнала цев, та предпочетох да проверя положението. Като отворих барабана веднага лъсна задника на куршума, задънен в конуса. Не знам какъв дявол ме обзе и реших да изкарам куршума по най-идиотски начин. Затворих барабана и натиснах спусъка без да мисля. Откатът беше много силен и двата куршума излетяха на някъде. Прибрах си бгажа и занесох револвера (.44 mag S&W) на оръжейник за проверка. Оказа се без никакви проблеми. Та засядане откъм камерата не е нещо невъзможно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2019, 18:51       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Така, говорих с тях, дадоха ми техник, дето е държал цевта, каза че не знае какви куршуми са ползвани, само че са били с ризница, набити яко един в друг. Според него първия е заседнал към дулото и всеки следващ е спирал зад него.
Каза, и че е виждал цев с 38 куршума в нея :)
Поръчах карабината, $240 от дилъра, дето ми дава патроните за проба.
Трябва да измисля каква стойка да ползвам, и дали да набия първия куршум в дулото, или в патронника, и какви патрони да избера.
Остава ли уговорката за бозата и тулумбичките?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2019, 19:55       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Yank написа:
Господ го е пазил, но е имал и късмет - 9 мм са с много малък заряд 3-4 грейна и първият е заседнал в края не цевта. Но има и тъпанари, които вадят заседнал куршум с втори изстрел.

Моля без обиди. Аз съм от тъпанарската гвардия :))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2019, 11:47       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 22:23
Мнения: 63
Това е куршум 38 спешъл, заседнал в Смит 357 маг, някъде по средата на цевта. Последния патрон в барабана, мисля, че се хвана, че има нещо нередно щото куршум не удари никъде. Пона визуално на пищова нищо му нямаше.
Прикачени файлове:
received_711339959261962.jpeg
received_711339959261962.jpeg [ 74.68 KiB | Прегледано 7069 пъти ]

Не знам после как са го избили, ама на мен явно годината ми е тръгнала на заседнали в цевта неща, защото през февруари с текче Иж 18 16 калибър пред хижата запукахме със стари патрони на безброй години. Сачмите бият, ама добре, че хвърляме по едно око вътре - заседна кечена тапа и 2 пръчки счупихме, докато я избием.

_________________
Петър Иванов; СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2019, 21:27       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тук не говорим за заседнал куршум каквито примери се дават нагоре...а умуваме дали е възможно да се нанижат със стрелба като в първия пост на темата

и Минаващия предлага облог...остави бозата, Минаваш...ако успееш тука неверващите /и аз не вярвам / ще ти пратиме нещо изненада ...русенски сърпрайз да речем :roll:

minavasht написа:
Поръчах карабината, $240 от дилъра, дето ми дава патроните за проба.
Трябва да измисля каква стойка да ползвам, и дали да набия първия куршум в дулото, или в патронника, и какви патрони да избера.
Остава ли уговорката за бозата и тулумбичките?


С нормални оловни патрони няма да постигнеш резултат...трява да са оловни и олабени и да се тества теорията на Борислав...отзад напред...хм...е как ли стълб от 32 заседнали куршума ще се премести напред от 33тия?
не мога да си го представя ...но не казвам , че е невъзможно...
После цевта...ако е износена била ...пооловена или там нещо ...може да подухва...и да се получи по другия начин:
засяда един на 2 санта пред дулото и с останалите донабиваш с изстрели...

Но това трябва да релодваш, да тестваш.. много играчка е ...в общия случай един калпав засяда - втори харабийски раздува цевта, но това не пречи да набиваш още...
хм не знам...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2019, 21:54       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
В цевта са били ФМЖ куршуми, не знам дали са били купешки или релоуди.
Един вариант е да лробвам с релоуди, въпроса е че имам само помеднени и оловни в 9мм, така че тоя вариант отпада май.
Другия вариант е да купя една кутия на Уинчестър от уолмарт и да разглобя един, с който да запуша дулото, и после да маам в него с останалите, и каквото сабя покаже.
Със сигурност няма да са някои +р.
За облога - като чуха, че ям много и нося на боза, дотам беше. :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2019, 23:06       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Изображение

Най-накрая остана време да я взема от магазина, сега трябва да намеря време да организирам шоуто.
Не мога да си представя защо някой би купил такава пушка доброволно , при условие, че за $100 могат да вземат арка, все едно е дялана с тесла.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 03:57       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Шит, два месеца са минали оттогава!
Още не съм решил какво да правя, в четвъртък ако остане време ше пробвам скорости с помеднени 115 гр. и какви заряди успешно излизат и презареждат карабината.
Днес разчистих стари 9мм рилоуди, кой ги знае откога седят в гаража. Единия гръмна без осезаем откат, изпуши откъм затвора, не мръдна назад изобщо, помислих че е скуиб.
Оказа се, че куршума все пак е излезнал от цевта, за голямо учудване.
Глок 23, с конверсионна цев на Wolf, 115 гр оловен объл връх, руска капса.
Ако е било нещо такова, не се учудвам, особено с блоубак дизайн.
Ще търся слаб заряд, който все пак презарежда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 19:22       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ебати и всеядната се оказа тая карабина!
Почна да не презарежда при 1.8-1.9 грейна Юник, скоростите бяха около 490-520 ф/с!!!
С 2-2.1 грейна си презарежда на 550-570 фута в секунда като пич.
Ако оня тип се е заигравал със слаби заряди, като нищо го е постигнал тоя подвиг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 14:08       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Доста слаби ще да са били, щом презарежда при горните данни. Явно свободният затвор носи на такива подвизи.

Кога да чакаме цев, запушена като на снимките, които станаха повод за темата?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 15:43       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами мислех да е другия вторник, но се оказа че ще съм зает пак, ще опитам по-следващия четвъртък, ако не ми мине някоя мечка пътя.
Мога да ползвам стрелбишето само вторник и четвъртък, което затруднява нещата.
Или ще ги събере в цевта, или ще се пръсне, whichever comes first.
И в двата случая ще е интересно видео.
Мисля да вържа пушката за дървена рамка, да сложа отпред картон, така че да се види как първия куршум цикли и пробива картона, посое да набия отпред куршум в цевта (конструкцията и е такава, че не виждам как лесно да набия отзад през патронника), след което отдалеко ще дърпам с въже спусъка.
Имам обикновена камера, с която ще заснема всичко на един клип. имам и една, която снима 960 кадъра в секунда, само че за 4 секундни клипове, и отнема доста време докато запише клипа на картата. Ако я чакам да свърши записа след всеки изстрел, ще отнеме над час цялото упражнвние. Тя ще е полезна ако се пръсне цевта, надявам се да стане с първия изстрел, след това няма да се занимавам с нея.
Когато тествах зарядите вчера, на ниските скорости се виждаха куршумите как летят, като еърсофт. Пробиваха пластмасови бидони, макар и бавни - сега сметнах, енергията им е 77 ф/паунд, или 105 джаула.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 16:58       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Супер :tu: ! Ще чакам с нетърпение.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 17:11       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
minavasht написа:
Мисля да вържа пушката за дървена рамка, да сложа отпред картон, така че да се види как първия куршум цикли и пробива картона, посое да набия отпред куршум в цевта (конструкцията и е такава, че не виждам как лесно да набия отзад през патронника), след което отдалеко ще дърпам с въже спусъка.


Имаш голям шанс след набиването, следващия патрон да избие набития и двата да отидат на картона отпред (това при мен е ставало на .45 - за отбелязване е, че някои гладкоцевни герои ползват този метод редовно). Според мен, за да запушиш цевта, по-удачно е да вкараш с изстрели поне два проектила (патрон само с капса или с минимално количество барут). С какви заряди смяташ да "пълниш" по-нататък?

Have fun :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 18:44       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Хм, за това не се бях сетил. На около 1.8-1.9 грейна Юник куршума излиза от цевта, но успя да презареди само веднъж от 5 патрона, скоростите бяха около 500 фута. Не съм пробвал по-ниски заряди, защото идеята беше да презарежда сама.
От друга страна, предполагам, че ако е запушена цевта наляганвто вътре ше се повиши доста и ше презарежда дори и с още по-малки заряди.
Мисля, че минималните заряди, които презареждат пушката (2 грейна Юник) няма да имат енергия да избутат двата куршума, ама май има само един начин да се провери.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], OutCold и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer