logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 14:19       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Цената на гилзата ще трябва да я разхвърляш на поне 4-5 патрона.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 14:25       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Absolut написа:
Цената на гилзата ще трябва да я разхвърляш на поне 4-5 патрона.


издържа и над 10 релода...четем в релод раздела...така цената на гилза купена нова излиза под 3ст на патрон презаредена 10 пъти...може и повече...
и така направо се задушава заиграването със железни гилзи

а вече сериозен разход е куршума...ако се разкара оловото и не се лее като средновековен алхимик....заместител има ли? май не...такъв обем да тежи 124грн няма как...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 14:33       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
С олово се занимавам от 10 години, лял съм, топил съм, пресовал съм, стрелял съм, купувал съм и съм продавал тонове.
Всяка година част от тестовете при доктора ми са и за олово в кръвта, досега не е мръднало нивото.
Елементарни са предпазните мерки за боравене с него, не иска докторат по химия и медицина.
Бомбардире - с тия цени няма никакъв смисъл от презареждане. Но сам казваш, че са такива, защото не ти се занимава да търсиш, ровиш и обикаляш. Със сигурност ако го правиш, цената ще падне.
За обирудването - преди години снимах сватби, но нямах пари за нови апарати и обективи. Купувах ги втора ръка от ебей, когато спрях да го правя ги продадох на същата цена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Готови куршуми (оловни, помедени, пласмаса, FMJ и др) продават ли се в БГ?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 14:46       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Купувах ги втора ръка от ебей, когато спрях да го правя ги продадох на същата цена.

с което спираме да се занимаваме в темата с цената на оборудването...даже човек да се застреля от невнимание...жена му ще продаде оборудването пусто и парите не се губят...айде едни 10-15% да сложиме овехтяване...но така ще ти продаде и колата и всички лични вещи...няма как овехтяване си има... :roll:

сега видях в релод раздела хубава гилза издържа на 20 релода при цена 38ст това е разход на гилза - 1,9стинки за изстрел ...нека е 2стотинки поради загубите...

остава да прецизираме колко излиза леенето У НАС на 1бр 124грн оловняк

/23 стинки куршум в тази тема няма как да смятяме/
капсата си е 5ст и барута ще вземем предвид няколко вида за да имаме различен пауер...
и току виж повече хора са почнали да презареждат след такава разстановка

Yank написа:
Готови куршуми (оловни, помедени, пласмаса, FMJ и др) продават ли се в БГ?

Да Янк...линка е горе в поста на Бомбандира...20 23 стинки брой


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 14:51       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Absolut написа:
Цената на гилзата ще трябва да я разхвърляш на поне 4-5 патрона.

Ще е почти без пари - предлагаш на стрелбишето да купиш кофа гилзи на цената, ма която ги продават на скрап ярда.
Използваш ги 4-5 пъти (ако са стандартни заряди, повече ако са намален заряд), след това ти ги караш на скрап и продаваш за същите пари, с които купуваш нова кофа от стрелбишето.
Ако не става в едно стрелбище, отиваш в друго.
Става с питаме.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 15:00       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Ще е почти без пари - предлагаш на стрелбишето да купиш кофа гилзи на цената, ма която ги продават на скрап ярда.

но у нас стрелбищата събират гилзите и ги продават по скъпо от скрапа или сами релодват...не забравй Минаваш САЩ е друго ...тука сме в страната на гяволите и ебигяволите...
забрави да купуваш гилзи от стрелбища - обираш само собствени и ако чопнеш останали от други това е ... и купуваш НОВИ.

с намалени та и нормални заради ако не 20 то 15 изстрела издържа НОВА гилза ...знаещите го казват ...следователно 2...2,5 стинки разход за гилза за изстрел е...
а си прав че като станат на парцал ПАК не се хвърлят а ги продаваш за скрап...е 5лв е кило месинг на скраб ама пак е нещо /а вече труда да сепарираш и събереш кило пукнати гилзи и да ги продадеш за 5лв мене ме вкарва в тиха лудост, но аз не съм критерии/

оловото остава да се види...боята там и прочие


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 15:27       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
забрави да купуваш гилзи от стрелбища - обираш само собствени и ако чопнеш останали от други това е ... и купуваш НОВИ.

Има стрелбища, които продават гилзи. Аз купувам сортирани 9х19 за 7лв. за кг. Една гилза тежи 4 грама. Ако не съм на състезание ги ползвам около 10 пъти.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 17:19       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Посейдоне, ето ти цените тогава по цени от модерния -
Олово 4лв кг - 115 гр куршум излиза 3 ст
Гилзи 7лв кг - гилзата излиза 3 стотинки
Капса -5 ст
Барут - 1 ст

Нещо пропускам ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 17:33       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Гилзи 7лв кг - гилзата излиза 3 стотинки

тука не пропускаш, а грешиш.
Ако има кой да продаде кило сортирани гилзи за 7лв /да приемем че се продават редовно/ то това са 250 гилзи по 3ст ...добре, но като ги пренапълня 15 пъти цената за гилза става 0,2 стотинки за един изстрел.

цената на гилзата така се оказва даже в статистическата грешка и може да не се смята изобщо в цената дето коментираме от 10 стинки за релод

Но се съмнявам да се продават количества на тази цена..

...значи си остава 38 стотинки за НОВА гилза неограничено количество...

15 пъти като я пренапълниш отиваме на 2,5 стинки разход за гилза на изстрел, което вече ме кара да се замислям за релод и аз...

Това не знам защо само Модерния го каза, а другите колеги с опит в релода не го споделят...

ако пък нещо не бъркам на свой ред разбира се ...да се изясни тука преди да отида в раздела за Релод да коментирам по същество


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 17:37       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
По отношение на гилзите, съдията достатъчно добре го е обяснил в тази и друга тема.
Всеки си търси лесното по отношение на този компонент.
Но пък ако някой от тука релоудващите ми каже че всичките му гилзи са купувани чисто нови, няма как да му повярвам.
Гилзи може да се намерят, желание да има човек.
Ограничавам мнението си до масовия 9х19

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 17:52       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
delf написа:
По отношение на гилзите, съдията достатъчно добре го е обяснил в тази и друга тема.


delf написа:
Гилзи може да се намерят, желание да има човек.
Ограничавам мнението си до масовия 9х19


Противоречиш си Деф. Ако под съдията имаш предвид Дред той казва точно обратното
JDredd написа:
1. Гилзи - от къде? Както и да си кривим душите - гилзите са ценна суровина до степен на стратегически ресурс.


А само елементарната подсказка от Модерния, че ги купува на 7лв за кило и ги презарежда 15 пъти цената им става 0,2ст на тази стратегическа суровниа..
нека са 7 заряда и става 0,4стинки

Ако ги купува чисто НОВИ по 38стинки то след 15 пълнежа разхода за гилза е 2,5ст за изстрел...нека е 7 пъти презаряд и отиваме на 5 стинки за изстрел - а 5 ст това е цена на която си решаваш проблема завинаги с гилзите...колко искаш има...
но просто трябва да се събират - това нещо е много досадно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 18:00       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Добре тогава....
Кой е купувал нови гилзи 9х19 за релоуд в България?

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 18:03       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
За събирането на гилзи - едно платнище на земята решава проблема за 10 кинта.
;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 18:22       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Стратегическа суровина е всичко на деветка.
Ходи намери .40 и .45 има, но е тегавко


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer