logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 18:57       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тегаво Тишо е ако се правят тънилежи да се бере тук там...

но пък набрани е така 1000 гилзи и презаредени 10 пъти сваля изцяло цената на заигравката
да не говорим ако се изхитриш и обявиш цена 8лв за килограм за стреляни 9мм /да надцакаш Модерния с 1лв :roll: /

А нови .357, .40 , 9мм , .45 са 34-39стинки за 1000бр ...

https://zarimex.eu/ammunition/cases/geco-cases

това презаредено 10...15 пъти, а може и 20...как се получава със стойността на гилзата за един изстрел?
Мисля е Ок...
изобщо е добре да се огледа човек за оборудване и да скача в релода ако стреля повечко...
то в тази тема релодерите излязоха балъци зареждат по-скъпо от фабричния едва ли не..
delf написа:
Добре тогава....
Кой е купувал нови гилзи 9х19 за релоуд в България?

Именно никой :D просто купува 100 патрона стреля ги...презарежда ги 14 пъти и все си слага в сметката се едно е купувал нова гилза :DD
е не само с гилзите сме така - което не е лошо всъщност :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 19:55       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Ами тогава е ясна работата....
"Стратегическата" суровина, каквато е гилзите, стойността и се свежда до минимум в зависимост от субективните възможности на всеки релоудър.
Абсолютно същото е и с останалите компоненти.
Чиста цена на готов патрон не може да се даде.
Както и търговците продават патроните на различни цени.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 20:10       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
Тегаво Тишо е ако се правят тънилежи да се бере тук там...

но пък набрани е така 1000 гилзи и презаредени 10 пъти сваля изцяло цената на заигравката
да не говорим ако се изхитриш и обявиш цена 8лв за килограм за стреляни 9мм /да надцакаш Модерния с 1лв :roll: /

А нови .357, .40 , 9мм , .45 са 34-39стинки за 1000бр ...

https://zarimex.eu/ammunition/cases/geco-cases

това презаредено 10...15 пъти, а може и 20...как се получава със стойността на гилзата за един изстрел?
Мисля е Ок...
изобщо е добре да се огледа човек за оборудване и да скача в релода ако стреля повечко...
то в тази тема релодерите излязоха балъци зареждат по-скъпо от фабричния едва ли не..
delf написа:
Добре тогава....
Кой е купувал нови гилзи 9х19 за релоуд в България?

Именно никой :D просто купува 100 патрона стреля ги...презарежда ги 14 пъти и все си слага в сметката се едно е купувал нова гилза :DD
е не само с гилзите сме така - което не е лошо всъщност :tu:

Ето на теб вече всичко ти е ясно ;)
Чакам с нетърпение мига, в който би решил да релоудваш. Иначе с 50-100 патрона като теб годишно може и по 2 кинта да си ги купуваш :):):):)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 21:45       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Аз, пък го чакам да пусне видео с бърза стрелба - може и да не е релоуд - със същия успех. :P

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 05:00       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
minavasht написа:
а събирането на гилзи - едно платнище на земята решава проблема за 10 кинта.

По 20 кинта на 1000 изчистени гилзи(един пьт стреляни , някой са и на малко повече) ми е цената докарани до вратата или тира. При мен не сьм виждал някой от години да си сьбира гилзите. Преди имаше такива ,включвам и себе си в това число. От леене и цени ти отиде колко ми е на час, с каква машина и т.н.
1. Набьрзо се сещам за околко 500 човека кой близьк приятел кой далечен и никой от тях не пуца голи оловни. Предполагам, че твойте са такива.
2. Близьк приятел взе преди 2-3 месеца машинка за леене за 13 хилки - булет мастер. Има ми авторитет ( преди го биех, последната неделя ме надра обаче ) та заедно изпробваме патроните. Вече си ги продава и то в сериозни количества. Дори като вьтрешен човек пак ми излиза по евтино да си ги взимам от голям производител който взима много тонове олово напред. Разбира се ,че като свьрша каквото имам налично тази или другата година тогава ще ги взимам от него. Но тук вьпроса е цена - качество. Има си граници качеството( еднаквост в грамаж,размер,твьрдост , центричност и т.н.) и ако не е такова и без пари да миги даваш няма да ги взема .
3. Винаги ми е радостно да чуя релоуд и евтино в едно изречение. Няма евтин релоад другари. Най-евтино е да си купиш от магазинчето на ьгьла готови фишеци. Другото е много пари, време,познания и лишения. Да станеш релоудьр само за да спестиш 2 стинки ровейки по дигите не го пожелавам на никой. Минаващия го прави защото го щипе крастата предполагам . Нямам друго обяснение.Вече ако правиш нестандартни калибри е друга бира. Ама не затова иде реч тук.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 05:13       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
https://ultimatereloader.com/tools/reloading-costs-calculator/
Да не хабите елките ето ви помагало. Като докарате цена на готов патрон под 10 стинки или 5 цента сложете разбивката отдолу ;) Никога не е кьсно да научи човек нещо ново. Служебна кола с безплатен бензин, краден ток,олово, както и барут за кибрит -не се брой . Дерзайте

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 09:07       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
cz85 написа:
Няма евтин релоад другари. Най-евтино е да си купиш от магазинчето на ьгьла готови фишеци. Другото е много пари, време,познания и лишения. Да станеш релоудьр само за да спестиш 2 стинки ровейки по дигите не го пожелавам на никой.


:tu: Това е истината, но манталитета на старшината е неизкореним по нашите географски ширини.
Да релоудваш, защото ти е хоби, мания е друго нещо, разбираемо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 11:40       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
cz85 написа:
Има си граници качеството( еднаквост в грамаж,размер,твьрдост , центричност и т.н.) и ако не е такова и без пари да миги даваш няма да ги взема .

Точно за това говорим… щото колегата казва "КАЧЕСТВЕН редлоуд на 10 ст."... сега, никой не отрича опцията, че ако търсиш много и купуваш на едро от най-йефтинкото… себестойността на 9 пара релоуд може да ти стъпи на и 10 - 11 ст… особено ако прескочиш и някоя друга операция като чистенето на гилзите с тумблер с подходящата за тези цел медия и пр.

Въпросът е... дори и да гръмне, какво СТРЕЛЯНЕ ще направиш с тоя релоуд… щото на база моя СКРОМЕН опит, само вдигаш пушек и си цапаш пищова, и ходиш периодично да избиваш куршума от цевта, като ти се разкернира патрона.

Иначе мач грейд релоуд… може да ти стъпи по-дебело и от фабричните боеприпаси.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 11:54       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
От парите обаче нека погледнем и ползите на пустия релод...
поглеждаме и оп виждаме Модерния и Дред са спечелили челни места в стоманения челиндж..
Поздравления!
viewtopic.php?f=19&t=18106

Сега тук мисля наистина има пръс адекватен релод...че стрелбата по тези малки железни попарчета е доста съклетна

и продължавам с руски ресурси по темата
покрития
https://www.youtube.com/watch?v=FY7x473Pjx8

пресоване - по плътно става от леенето, но технологията е за ценители :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=8gns-AXnflE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 12:37       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Poseidon написа:
виждаме Модерния и Дред са спечелили челни места в стоманения челиндж..
Поздравления!
viewtopic.php?f=19&t=18106

Сега тук мисля наистина има пръст адекватен релод...
Благодаря!

Пръста на релоуда в моя случай е, че за SC зареждам по конкретна рецепта и докарвам PF 120. В SC няма долна граница на PF и аз се възползвам от тази възможност. А защо 120? - ами защото под тази стойност започваме да хвърляме ези-тура при презареждането на Г17Г4. За IPSC си имам друга рецепта с PF 128, която ми е непроменена вече трета година.

От друга страна moderna иска винаги да има еднакво поведение пищова му и не пипа нищо по неговата "постоянна" рецепта.

Та релоуда в състезание може да ти помогне, но не и да ти реши всички проблеми.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 15:18       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Викане, олово най-скъпо съм плащал по $1.62/lb, директно от фабриката, доставено в цеха. Много пъти съм купувал тежести от гаражи, цената е била около $20-25 за кофа, от която излизат около 100-на паунда олово средно. Редовно съм купувал олово от покриви , печатарско олово (линотип), и други нестандартни - веднъж имаха към половин тон тежести за мотокар/трактор от олово, 50 паундови плочи с по две дупки за окачване, листо олово BHN 5, на цени между 60 и 70 цента на паунд. Винаги имат олово от покриви с асфалт по него, но заради асфалта при топене пиши и не съм се занимавал с такива, но при желание може да подбереш чисти листове. От един паунд лееш 120-130 куршума 115 грейна. При цена дори от $1/lb, куршума ти е под 1 цент, като имаш потенциал да свалиш наполовина, ако нямаш пари и имаш време да се занимаваш, да не говорим, че ако копаеш от дига на стрелбище ти идва без пари.
Магмата са хубави машини, аз имах балистикаст, които дори не знам и дали са оше в бизнеса. 10-15000 куршума се правят бързо, когато тръгнат веднъж, оттогава имам хиляди останали. С един автоматичен ресайзър си готов.
Барут ползвам основно Bulseye, когато го купувах беше май под $20 за паунд, сега е $30, дозата е около 4 грейна, с един паунд ше заредиш около 1700 патрона. За един патрон ти излиза около половин цент.
Гилзите може да се събират безплатно от много обществени стрелбища, може да се купят от много места, както ти правиш, аз имам достъп до служебното стрелбище, където само няколко колеги събират гилзите, което не се събере се забива в пясъка и остава там. 9мм единствено събирам след квалификации, защото тогава се стреля с дюти амо, което гарантирано няма кримп на капсата. Знам за други, които купуват гилзи от стрелбишата, $1-$2 за паунд, мисля има 100-110 гилзи, дори един има бизнес - сортира ги и ги продава после на такива като теб. Ако не ги помпал много, една гилза можеш да я въртиш много време, така че себестоийността наистина става статистическа грешка.
Капсите съм ги купувал между $15-17 и $30 за 1000, сега са около $30 за 1000. На патрон излизат между 1.5 и 3 цента.
Не боядисвам, защото имам достъп до открито стрелбище, ако стреляш в закрито оловни не стават заради пушека от смазката.
Ми това са разходите - 3 цента за капса, , под един цент за барут, под цент за куршум, 1-2 цента за гилза в най-лошия случай...
Това са цени, на които всеки във шатите може да презарежда, стига да иска и да няма против да прекара малко време в организирането му.
Това, че ти плащаш повече, си е твой избор, хубавото е че го имаш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 16:36       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
cz85 написа:
Има си граници качеството( еднаквост в грамаж,размер,твьрдост , центричност и т.н.) и ако не е такова и без пари да миги даваш няма да ги взема .

Точно за това говорим… щото колегата казва "КАЧЕСТВЕН редлоуд на 10 ст."... сега, никой не отрича опцията, че ако търсиш много и купуваш на едро от най-йефтинкото… себестойността на 9 пара релоуд може да ти стъпи на и 10 - 11 ст… особено ако прескочиш и някоя друга операция като чистенето на гилзите с тумблер с подходящата за тези цел медия и пр.

Въпросът е... дори и да гръмне, какво СТРЕЛЯНЕ ще направиш с тоя релоуд… щото на база моя СКРОМЕН опит, само вдигаш пушек и си цапаш пищова, и ходиш периодично да избиваш куршума от цевта, като ти се разкернира патрона.

Иначе мач грейд релоуд… може да ти стъпи по-дебело и от фабричните боеприпаси.

Деа и планините, никъде обхват нямам.
Убо, бъркаш качествени компоненти с качествено снарядяване на компоненти. Качествени оловни куршуми могат да се правят от много различни сплави, и некачествени оловни куршуми могат да се правят от идеални сплави - тук зависи най-вече от леяра, не от къде идва сплавта.
Същото се отнася за гилзите - ако не е деформирана, няма значение дали е чисто нова, или е дигната от земята, или е презареждана 3 пъти.
Барута - ако го дозира автоматично, няма да има забележими вариации (дисковете на Лии са друга работа, там трябва да се тръска или вибрира хопъра, за да се изпълват правилно, аз ползвах някога електрическа четка за зъби, чувал съм и за вибратори, вързани за пресата :). Ако дозираш правилно, ше имаш еднородни боеприпаси.
Разкернирането е или от куршуми с малък диаметър, или от недостатъчен кримп - кофти техника на леене или кодти техника на снарядяване, и не зависи по никакъв начин от източника на олово или гилзи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2019, 23:32       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Вьртиме кокошката и яйцето в крьг минаващ :D Дотук разбрах за супер евтин твой релоуд и скьп мой. Отсега си запазвам място на дигата , не може да няма опашка от чакащи. С твоя релоад трябва и професията да сменя- коминочистач :DD ама вече не е тьрсена :happy: Нали се кефиш, това е най-важното.Явно има друга себестойност релоЪда при теб- ок. Предлагам да вкараме нова парична единица заедно с обикновения щатски долар- флоридски долар. Така няма да се бьркаме повече с ценоразписа. Ако е такава цената то защо ще вдигаш гилзи от земята? Сто процента получаваш повече пари от мен . НО дори и мойте 10 $ на час да получаваш то пак не излиза сметката нещо :smoke: Една кофа гилзи за центове нали така?
п.п. Пусни ми на лични контакта на човека с гилзите по 1$ на либра. Ще пада бизнес така ми мирише.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 05:03       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Витане, честно, не разбирам поста ти.
Кое ти е трудно да схванеш?
Че може да излееш качествен оловен куршум от различни сплави?
Че може да си събираш сам гилзите от стрелбишето, вместо да плащаш $20 за 1000 от същите гилзи, събрани от някой друг от същото стрелбище??
Че някой може да направи бизнес от продажбата на гилзи, събирани от стрелбишата????
Ми нали ти купуваш точно такива гилзи, дето някой е събрал, сортирал, сложил в кашон, и пратил до вратата ти, със съответната печалба? Или мислиш, че се появяват магически от нишото?
Човека, за който ти говоря е от Северна Флорида, купува гилзи на едро (варели) от много стрелбища около тях, мисля идваше и към Орландо, също продава оловни куршуми ляти основно с ровено от диги олово - това също му е бизнес, да чисти дигите на стрелбища, плащат му да го прави, и оловото му остава без пари. Купи ми машините, когато спрях да лея комерсиално, от там се запознахме и ми каза какво прави.
КаАх ти какъв му е модела, ако искаш да го копираш - ходи и говори с собственика, казва, че шв купува всичките им гилзи, разбират се за цената и след това ходи, като му се обадят. Има сита с различни дупки, с които работниците сортират гилзоте, после на ръка разделя близките, от 9мм предполагам не прави пари, но по-екзотичните калибри избиват разходите и остава явно достатъчно да го прави и плаща заплати. Потърси, питай, има хляб във всичко.
$10 правят в уолмарт, за тия пари не би трябвало дори да ставаш от леглото.
Събирам 9мм, щото мога, не отнема време, и знам качеството им - никелирани на Уинчестър, стреляни веднъж, без кримп на гилзата. Завъртам ги 3-4 пъти и ги оставям на стрелбишето.
Та кое точно не разбираш???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 07:53       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Аз само да питам, по колко патрона на месец трябва да се стреля, за да е оправдан релоуда?
Ако приемем, че средната цена на нормален фабричен е 50 ст., да видим колко прави на месец.

И колко нормално стреля един състезател, който постига резултати в състезания?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer