logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 14:37       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
cz85 написа:
...1$ на либра.
"На пунд" се казва... И на български и на английски. Не знам как е в Тексас, тука можеш да си събираш колкото искаш гилзи от линията, твои, на съседите и даже от кофата. При руфаджиите, старите комини и вентове от покривите дето ги свалят или не струват нищо, или ти ги дават на цената на скрапа щото не им се разкарва до пунктовете. Аз обикновенно купувам презаредени от гъншоутата, мерил съм ги и най-постоянни скорости от тея до които имам достъп са на Georgia Arms ( http://www.georgia-arms.com/canned-heat ... al-jacket/ ) на шоуто са $50 за 250 парчета, няма шипинг. Това е към $0.20 на патрон грубо. Ако релоуда ти излиза само с 10 цента по-евтин и стреляш минимум 500 на месец, това са спестени $600 за година, демек за една година си избил Дилъна. Хора дето стрелят редовно и не гонят дистанции по-големи от 15-20м си презареждат и не им пука, особено ако стрелят на собствен терен...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 15:08       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
TheWhiteMan написа:
Не залитайте по стоманени гилзи, чупят екстракторите на всички западни пистолети, дори и на такива неубиваеми животни като Глок.

При изстрел гилзата се раздува в патронника /и стоманена и месингова/, но месинга е мек и екстрактора лесно я извлича. Стоманата се изважда по-трудно, трябват й 1-2 сек. "да изстине", обаче автоматиката на пищова няма тези секунди и екстрактора я дърпа разширена.
...

Току що написа нов учебник по вътрешна балистика! ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Остава да прочетеш написаните преди теб учебници и да научиш каква точно е функцията на екстрактора!

Иначе, ако се чупи екстракторът, възможно е причината да е в железните гилзи, но не се случва както ти обясняваш!

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 18:52       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
minavasht написа:
$10 правят в уолмарт, за тия пари не би трябвало дори да ставаш от леглото.

Баш там сьм на количките на паркинга. Срамна работа няма. Срамно е да лежиш в леглото. И тук се разминахме.
minavasht написа:
Че може да излееш качествен оловен куршум от различни сплави?

Парите който ще спестиш от боята ще ги дадеш обратно та и повече в почистващи химикали.
minavasht написа:
Че може да си събираш сам гилзите от стрелбишето,

Трескай един ден в жегата и след си отдели време по сьбиране. За организиране на мачове , изграждане и прибиране на сцени да не говорим.
minavasht написа:
Та кое точно не разбираш???

Предавам се . Разбрах всичко.
.38 Super написа:
На пунд" се казва... И на български и на английски.

И тук нова информация. Днес ми е ден. Мерси 38ми. Как е времето? Пече ли?

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 20:24       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Ей тъй, едно към гьотере излиза 27-28 ст. броя. Далавера 22 ст на патрон сравнено със заводски. Според хора, които не са релоудвали даже много повече. И какво излиза. ако стреляш 30 хил. на година си на печалба. 6600 лв. Оборудване и туй онуй него смятаме. то, нали остава.

А цената законно да го изстреляш този боеприпас?! Ако си нямаш твое стрелбище, в което си налял ХХХХ... сума пари - между 30 и 50 лева на час да ползваш целия тир на закрито, някои си измислят и си слагат по 10 ст. на изстрел от движение... най-евтино около Сф. ти е на открито - 15 лв. за два часа/ 100 патрона = 0,15 ст. отгоре върху себестойността. И 200 патрона да изстреляш за два часа - пак ти отиват 7,5 ст. отгоре. 400 броя вече за два часа смислено стреляне - е тегава работа. А почне ли третият час, таксата за ползване на стрелбището ти става 30 лв. Иначе ако си купиш оттам 50 броя фабрични 9х19 - два часа си ти, без пари.

Задължителни състезания, такси, картотеки и пр... за да имаш право законно да релоудваш - това също никой не го смята. Колко пари ти е тумблера и медиите, ако чистиш по този начин... не че "миенето" на гилзата не може да мине и на по-тънка лайсна - но вече ти ще кажеш доколко надежден след това ще ти бъде събраният патрон. И да имаш отделно помещение, където тумблера цял ден да си стърже, без да ти надува главата.

И най-вече, ако всичко това си го правиш сам... колко технологично време ще ти е нужно за 1000 патрона месечно... през което време ти няма да си на разположение на бизнеса си и другите задачи. Пък да отидеш и на хроно да мернеш... да видиш какво точно си събрал и пр.

Така че, като говорим за себестойност на КАЧЕСТВЕН релоуд... смятайте ги нещата КОМПЛЕКСНО. Като аз със сигурност пропускам още доста неща, без които няма как да минеш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 20:29       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Някой го правят защото им е кеф да се занимават откъсвайки се от ежедневието и работата!Ако във всичко в живота се търси цена .....Кефа цена няма!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 20:44       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
п.п. Пусни ми на лични контакта на човека с гилзите по 1$ на либра. Ще пада бизнес така ми мирише.

Какво е това "либра?"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2019, 21:56       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
ubboto написа:
не че "миенето" на гилзата не може да мине и на по-тънка лайсна
Тези твои слова ме провокираха да щракна 2 снимки днес, въпреки че след видеото на moderna едвали да впечатлят някого.

Така изглежда водата, в която са почистени 333 гилзи, събрани от земята:
Изображение
Всичката мръсотия остава във водата и отива в канала.

А така изглеждат гилзите след това:
Изображение

А трябва ли, не трябва ли, променя ли балистиката... Всеки сам да си решава :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 12:25       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Обособих постингите за леенето в отделна тема:
JDredd

http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=18162

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 13:23       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Така че, като говорим за себестойност на КАЧЕСТВЕН релоуд... смятайте ги нещата КОМПЛЕКСНО. Като аз със сигурност пропускам още доста неща, без които няма как да минеш.

Достигнахме до извода, че зависи какво търсиш. Ако искаш евтини патрони теоретично можеш да се приближиш към цена 10ст. на патрон.
Ако се ръководиш от принципа, че икономията е майка на мизерията, като мен поне 35 ст. на брой.
В последните разходи ме вкара един приятел от Русе. Дълго време упорствах и не си купувах воден тумлер. Накрая той, приятелят дойде при мен с неговия воден тумлер, взема мои почистени гилзи, въртя ги във водния си тумлер, извади гилзите и си тръгна.
Преди да стине до Русе аз си бях поръчал воден тумлер. Сега почиствам в сух тумлер за 15 мин, разкапсявам, пера с воден, суша и накрая полирам със сух тумлер. Това са все разходи.
axiles11 написа:
Някой го правят защото им е кеф да се занимават откъсвайки се от ежедневието и работата!Ако във всичко в живота се търси цена .....Кефа цена няма!

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 15:02       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Само воден тумблер и нищо друго! Когато Кусев ми видя гилзите ме попита нещо от сорта, ама ти чисто нови гилзи ли си купуваш? :D

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 15:40       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
cz85 написа:
Пече ли?
Пече на басейна от обяд до към 2, после вали... Не е спряло от една седмица... :D
TheBoss написа:
Току що написа нов учебник по вътрешна балистика!
Остава да прочетеш написаните преди теб учебници и да научиш каква точно е функцията на екстрактора!

Колегата предполагам си мисли, че месинговите гилзи изстиват по-бързо от железните... :DD
Не го закачай за екстрактора, че това е любимата част на Посейдон, маха го, слага го обратно, ще има да се закачат с тоя екстрактор още 4 страници... PDT_Armataz_02

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 15:48       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
.38 Super написа:
...
Не го закачай за екстрактора, че това е любимата част на Посейдон, маха го, слага го обратно, ще има да се закачат с тоя екстрактор още 4 страници... PDT_Armataz_02


Па, ако разбере, че някои колеги са довършвали състезание със сучпен екстрактор, до 10 може да я докара! Изображение

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 18:04       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
TheBoss написа:
Па, ако разбере, че някои колеги са довършвали състезание със сучпен екстрактор, до 10 може да я докара!
Той екстрактора не вади гилзата, знаеш прекрасно, тя предава импулса и сама се вади, екстрактора само я завърта на където трябва... Преди време като разтягахме аз вадих за проба екстрактора на Глока и Зига но изхвърлянето не е надеждно и особено ако се стрелят стрелбищните боклуци засича... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 20:30       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Моля леещите сами да сложат в сметката и:

- цената на защитното оборудване да не се надишват с оловни пари
и/или
- цената на медицинското обслужване след няколко години леене


ботом лайн:

ако си среднострелящ калъф да си спестиш 2-3-5 стотинки на куршум без да си вложил сериозна сума за защита на здравето си не си заслужава - по-добре си ги купи

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2019, 22:17       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
Модерна, ако искам да си купя примерно 2000 проектила, каква би била цената?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: zlost и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer