logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 22:13       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О, Минаваш снимките са супер, но...пусни и снимка на техничката плийз. :roll: В тази тема без доказателства не признаваме никой резултат :angry:

А за стрелба на тъмно е интересно...Ако кажа, че съм опитвал на тъмно /пълен мрак/ и на светло и... резултатите са еднакви ...вече ше отнеса яко подигравки :D
А при вас методиката каква е? тука на тъмно осветяваме за малко с фенер и стреляме ...на стрелбище естествено когато това е възможно...

п.п. Дред огледай по-внимателно информативността на първата снимка.. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 04:01       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Заяждаш се явно ама си загубил форма..а големите червени текстове го доказват...успокой се ... вс е Ок!
Ами точно това правя стеснявам ги и ги удължавам повлиян от Т-клас мишената...
Никой не се заяжда, показвам ти че измисляш нещо отдавна измислено, това е, за това и се обаждам.
Не съм казал, че няма да стрелям, не приказвай за несъществуващи неща, само отбиваш това за което ти пиша и не съм стартирал аз темата, а в нея може да влиза всеки и да приказва каквото си иска, ти самият го доказваш...
А ТСБ ти прави абсолютно коректни забележки, също и Геле се опитва да ти налива някой неща но ти си знаеш твоята логика, която е меко казано смешна. Стреля се един дрил по една мишена, стандартизирано, всички я стрелят по един и същи начин с-у таймер, не е сложно, няма нужда от смяна на нищо щото не е реално, тея мишени и дрилове не са смукани от пръстите на тея дето са ги измислили а са базирани на конкретен опит дето явно ти не искаш да го приемеш, същото се отнася и до забележките които ти правят.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 04:10       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Чакам я да се върне и да каже с какви светкавици и техники са ги правили, страшен кеф изглежда това.
http://www.miops.com/
Свестен комплект се връзва под $600 кинта... Намира се и употребяван, то на това няма какво да му се развали като се ползва.
Тея конкретно снимки искат някой специфични условия за фона и осветлението но не са толкова трудно изпълними.
Геле яко ще се кефи на "любимият" си пищов ха ха ха... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 16:23       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
.38 Super написа:
Poseidon написа:
Заяждаш се явно ама си загубил форма..а големите червени текстове го доказват...успокой се ... вс е Ок!
Ами точно това правя стеснявам ги и ги удължавам повлиян от Т-клас мишената...
Никой не се заяжда, показвам ти че измисляш нещо отдавна измислено, това е, за това и се обаждам.
Не съм казал, че няма да стрелям, не приказвай за несъществуващи неща, само отбиваш това за което ти пиша и не съм стартирал аз темата, а в нея може да влиза всеки и да приказва каквото си иска, ти самият го доказваш...
А ТСБ ти прави абсолютно коректни забележки, също и Геле се опитва да ти налива някой неща но ти си знаеш твоята логика, която е меко казано смешна. Стреля се един дрил по една мишена, стандартизирано, всички я стрелят по един и същи начин с-у таймер, не е сложно, няма нужда от смяна на нищо щото не е реално, тея мишени и дрилове не са смукани от пръстите на тея дето са ги измислили а са базирани на конкретен опит дето явно ти не искаш да го приемеш, същото се отнася и до забележките които ти правят.


Навлиза в Т клас/предимно клавиатурно/ :D Затова е така ... :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 03:46       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ken6iro написа:
Навлиза в Т клас/предимно клавиатурно...
700 Aggregate го е стрелял Викърс в Делта едно време, няма изискване за изстрел под секунда, няма измишльотини със стеснени зони и други глупости.
Ако го накараш нашият приятел да го стреля, ще каже, че ще го прави на сън сигурно...
Няма и никой записал 700 до сега. :smoke:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 07:21       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
ken6iro написа:
Навлиза в Т клас/предимно клавиатурно...
700 Aggregate го е стрелял Викърс в Делта едно време, няма изискване за изстрел под секунда, няма измишльотини със стеснени зони и други глупости.
Ако го накараш нашият приятел да го стреля, ще каже, че ще го прави на сън сигурно...
Няма и никой записал 700 до сега. :smoke:

Обаче не си прав...има и мишени със стеснени зони /официално приети/ има и дрилове официално се стрелят под секунда...
А Делта неща... :shock: айде стига моля...къде е Делта къде съм аз...той и Драката само дебне да ме предизвика на 30км преход...ха ха стига...
За видеата също показвам освен майтапите с бул президентето...добър триплет на 15м събира ги в глава на Т клас мишена...фантастично!
И това е подходяш буфер и компенсатор...а не толкова умения по стрелба...ама и това не се разбра...както и малцина може да си направят калака да стреля така...
а е много просто...само буферче и компенсче.../и малко знания :roll: /

впрочем като се видим с Драката точно това ще тестваме...с калаш...
както и едно бърза дуелна стрелба ... или ще го запиша в "Клуб 06" или ще е яко майтап...

и разбира се хора без нито едно видео тук обесняват какво е словоблудство...а е много просто...покажи виео с първи бърз изстрел...покажи триплет с калак на 15м с попадения само глава в Т клас мишена...
тц...няма ...но моабети и снимки на някакви си мишенки има...а и другото е култово..пак по цоньовски:
- Всички попадения са ми за отличен ...равнис! PDT_Armataz_01_22
Абе покажи видео на стрелба на цивилно стрелбище /не е нужно да се показваш в лице/ ...не говори за служебни стрелби, които не мое да се показват...а и това не е служебна трибуна тука...

като имам време ще пусна няколко теми от тази например "Клуб 06" с единственото видео от стрелеца на Тодор...и още една две теми са си за отделно развитие...
п.п.
За горните дообяснения и развитието им причината си ти...ок ще ги изтрием...нека се види малко логиката на триенето..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 18:21       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:


......
Трите метра бяха за загрявка. Следващите дрил - челинджи:

1. Три поредни "А"-зони от скрито носене или Л2 кобур на 7 ярда/ 6,40 метра за 1 секунда макс на изстрел.

.....


Тва го пробвах на ИДПА мишена с кръглата А зона.
Л2 кобур на 7 ярда/ 6,40.
Времената ми се движеха от 1.3 до 1.12 с попадения в А зоната.
Определено си е зорна работа и иска още пилене.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:37       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tsb написа:
Тва го пробвах на ИДПА мишена с кръглата А зона.
Л2 кобур на 7 ярда/ 6,40.
Времената ми се движеха от 1.3 до 1.12 с попадения в А зоната.
Определено си е зорна работа и иска още пилене.


Това нещо ми скъса нервите :DD Стрелям от скрито под елек...на 6,5м дистанция в кръгла мишена 20см както е А зоната на ИДПА мишената ... сичко по америчкия стандарт.
това е измислено от някой майтапчия и точно за да прецака хълбочния изстрел...
от тука натам под 1,5сек няма уцелване тая кръгла гад...а 5 поредни :shock: под 1сек това някой може ли го да снима видео

хм....ще му търся чалъм нещо...няма начин да няма начин..
ако никак не става ще сменя пистолета и ще посетя курс при някой Гранд Мастър


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 08:07       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
това е измислено от някой майтапчия и точно за да прецака хълбочния изстрел...
Няма майтап, просто летвата през последните няколко години се вдигна наистина много нависоко. Другият тънък момент е, че от скрито носене, страничният Л1 кобур ти е с около 0,1 - 0,2 сек. по-бавен от Л1 апендиксовия. Но и там всичко като техника и детайли трябва да ти е изпилено до зуко, за да ти слезе “алфата” на 7 ярда на 1,15 сек. примерно. В Америка просто си има много сериозни школи и стрелци, това е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 19:42       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Гилзичка някаква на 25м... Почти бях повярвал, че съм загубил тренинга...


Прикачени файлове:
IMG_20190724_200448.jpg
IMG_20190724_200448.jpg [ 1.84 MiB | Прегледано 12714 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 23:18       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
На 25 метра с револвер...поне за мен това изглежда впечатляващо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 06:57       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
От вчера в Стара Загора.
По опулената ми физиономия си личи, че съм не по-малко изненадан от шишетата...
Мушката покриваше цялото шише, отделно съм кьорав за такива разстояния. Яд ме е само, че пропуснах момента с пускане на тото на прибиране от стрелбището :)


https://youtu.be/wewOtoZF9TE


Sent from my OnePlus7

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 22:41       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Хубаво клипче!
Нещо за пищакът, фишеците?

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2019, 06:13       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Започнал е живота си като Аркус94...после дойде при мен.
Фишеците са каквото имаше на стрелбището - в конкретния случай Селиери 124гр.


Sent from my OnePlus7

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2019, 07:55       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
От вчера в Стара Загора.

Славчо, извинявай, че си позволявам да те критикувам публично, но не спазваш елементарни мерки за безопасност! С най-добри чувства и намерения:

- наместваш си очилата със заредено оръжие в ръка. Не се прави така! Обезопасяваш, прибираш в кобура, и чак след това наместваш очила, антифони, гащи и пр. Преди десетина години, на младо и интелигентно момче му влезе случайно гореща гилза между яката на ризата и врата. Тръгна да я избутва с пищова, и се гръмна през сънната артерия. Един час после михме стрелбището;

- брутален muzzle sweeping на около 0,30 сек. - цевта на зареденото оръжие ти сочи към краката, а вниманието ти е насочено към човека с камерата. Със заредено оръжие, цев се насочва в различна от безопасната посока, респ. надолу, но в никакъв случай не и срещу човек - само при отработването на техники като SUL, които предварително много добре са заучени на сухо, а докато се имплементират - вниманието на 100% ти е насочено към връзката между харда и переферията. През останалото време, след изваждане от кобура, осканалната линия на цевта ти е насочена само и единствено в безопасна посока, респ. към мишените.

Преди два месеца, приключваме стрелянето с малка група, и стягаме багажа да си тръгваме. Зад гърба си чувам изстрел. Дупката още стои в стената. "Ами, аз още веднъж да си проверя оръжието." Е, провери го! Късмет, че нямаше пострадали, или нещо още по-лошо.

Заниманието с огнестрелни оръжия е потенциално опасно занимание, и да не си развавляме кефа, както и да не създаваме предпоставки за опасни ситуации - някои неща просто трябва да се спазват! Особено ако отидете трима - четрима човека на стрелбището. Ако всеки почне да се върти с оръжие в ръка както и накъдето му скимне - рано или късно, ще стане някоя голяма беля! От която никой не е застрахован, разбира се, но ние сме длъжни да сведем предпоставките за това до минимум.

RANT OFF.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III, vbogoev и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer