logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2020, 14:53       Заглавие:  M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 13:52       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Интересни инженерни решения, особено това за тройните изстрели, но проблемите с надежността на оръжието са заложени конструктивно. Не може да вкараш газовете в затворната рама и цевната кутия и да очакваш безпроблемна работа на оръжието!?! Стоунър вместо да раздели газовото задвижване на "мръсна" и "чиста" част е сложил дотиквач, да си добутваш затвора, когато пушката засече!!!! :roll: Нямам думи!!
От видяното заключавам, че тези пушки изискват качествени, чисти барути и редовно (много редовно :P ) чистене.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 14:15       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Стоунър вместо да раздели газовото задвижване на "мръсна" и "чиста" част е сложил дотиквач, да си добутваш затвора, когато пушката засече!!!! :roll: Нямам думи!!


четенето на много руска пропаганда - води до това !!!

целта на лоста е друга PDT_Armataz_01_22 и много АР го нямат, и не им липсва

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 14:43       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Баян написа:
Интересни инженерни решения, особено това за тройните изстрели, но проблемите с надежността на оръжието са заложени конструктивно. Не може да вкараш газовете в затворната рама и цевната кутия и да очакваш безпроблемна работа на оръжието!?! Стоунър вместо да раздели газовото задвижване на "мръсна" и "чиста" част е сложил дотиквач, да си добутваш затвора, когато пушката засече!!!! :roll: Нямам думи!!
От видяното заключавам, че тези пушки изискват качествени, чисти барути и редовно (много редовно :P ) чистене.


Да ти кажа, при един и същ брой изстреляни патроне АР се чисти по бързо и по-лесно от АК.

Тва го казвам като човек дето има АР15, стреля с нея (не е сейф куиин) и е стрелял доста у армията с АК47.

От опита ми с двете си-ми, извода за мен е че днеска и нощеска, всеки ден от седмицата и два пъте през събота и неделя избирам читава АР15 пред АК(щото скрап има и от двете си-ми) .

Що?
Освен горното, щото арката е по-лека, по-маневрена, мога да нося по-голем боекомплект, мога да стрелям с нея по-бързо и по-точно, по-бърза повтаряемост, мога по-лесно и бързо да я оборудвам с различни оптики, бързомерци, фенери, двуноги и т.н., боеприпаса има по-изпъната треактория и прочее.
Наличието на огромно разнообразие от боеприпаси у магазинната ни мрежа в 223/5.56, за разлика от 7.62Х39.

Арката съм я стрелял мръсна и чиста, мокра и суха. Засечки - 0.
Стрелял съм я с почти всякакви видове барут дето стават за 223 и се намират по наще гео ширини и боеприпаси заводски (от милитъри на зав 10, до международно известни и признати западни фирми). Засечки - 0.
И тука не говори изобщо за СССР срещу УСА. Щото оръжия на базата на АР/15 и АР10 се произвеждат от доста фирми, не само щатски, както и при ак-подобните.
Говорим за елементарен прагматизъм и практицизъм.

С огромно удоволствие бих си купил от наща родна страна и някакво изделие на руска/пакистанска/индийска/енска инжинерна мисъл, дето превъзхожда ар15.
Ама още не съм видял такова тука, по наща магазинна мрежа, дето да ми съвпада с "портфейла".

Това го пиша лишено от всякакви полит/финансови мотиви, а чисто от гледната точка на редови-нормален потребител на изделията.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 17:50       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Тук мисля, че обсъждаме М16/АР15, а не АК или други системи. Много хора мислят в щампи: АР срещу АК, Левски срещу ЦСКА, САЩ срещу Русия и т.н., което им пречи обективно да виждат нещата.
Ако М16 не засичаше конструкторът и нямаше да сложи този дотиквач. :P Или греша? Дотиквачът има ли някаква друга функция?

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 17:56       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Тук мисля, че обсъждаме М16/АР15, а не АК или други системи. Много хора мислят в щампи: АР срещу АК, Левски срещу ЦСКА, САЩ срещу Русия и т.н., което им пречи обективно да виждат нещата.
Ако М16 не засичаше конструкторът и нямаше да сложи този дотиквач. :P Или греша? Дотиквачът има ли някаква друга функция?


разбира се че грешиш!
.. основно се използва за безшумно дотикване!
защото няма ръчка както АК да се държи затвора като се движи напред

никой идиот като му засече няма да бута и да набива !!! .. а ще дърпа да извади това дето не влиза

PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 :smoke:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 18:17       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tsb написа:
Това го пиша лишено от всякакви полит/финансови мотиви, а чисто от гледната точка на редови-нормален потребител на изделията.


Потвърждавам...
както един колега писа " Евах го у Рюгера" :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 18:24       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Баян написа:
...
Ако М16 не засичаше конструкторът и нямаше да сложи този дотиквач. :P Или греша? Дотиквачът има ли някаква друга функция?


Винаги можеш да му се обадиш и да го питаш - ако разбираш езика му и знаеш координати за връзка.
За мен лично е безпредметно- оръжието и така си работи идеално, без да са ми нужни инструкции от производителя!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 18:40       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Баян написа:
....Дотиквачът има ли някаква друга функция?



По мое лично мнение - да има.
Винаги проверявам дали имам вкаран патрон в патронника, преди стрелба. Без значение с какво стрелям.
Дотиквача на АР15 ми помага да съм сигурен, че след проверката затвора е в крайно предно положение.

Екстра, застраховка един вид.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 18:52       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Баян написа:
Ако М16 не засичаше конструкторът и нямаше да сложи този дотиквач. Или греша?


Друже, ако дотиквача ти казва, че пушката засича, би трябвало да търсиш дали наистина засича. Ако пък този дотиквач ти пречи на на твоите артистични възприятия напълно съм съгласен да не я харесваш. Горе долу и аз съм като теб - не купувам "грозни" оръжия, но не мога да отрека, че Глока стреля добре.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 20:23       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Yank написа:
Баян написа:
Ако М16 не засичаше конструкторът и нямаше да сложи този дотиквач. Или греша?


Друже, ако дотиквача ти казва, че пушката засича, би трябвало да търсиш дали наистина засича. Ако пък този дотиквач ти пречи на на твоите артистични възприятия напълно съм съгласен да не я харесваш. Горе долу и аз съм като теб - не купувам "грозни" оръжия, но не мога да отрека, че Глока стреля добре.

Друже, не си разбрал моите артистични възприятия. На мен дизайна ми харесва, както и много от конструктивните решения- горна и долна разглобяеми части ( upper an lower receiver).

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2020, 23:59       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
единственото кофти нещо на АР15 беше цената на която продаваха нашите търговци
някакъв сбирток от корейски части .. на цена 4-5000лв кофти тръпка
както и предимно сетове дето ти е ясно, че още от магазина, преди да стреляш трябва да смениш половината

проблемите на АР15 идва най-вече от огромното разнообразие на боеприпаси и опции за тунинг
с хилядите комбинации за настройки и тунинг .. е ясно, че не е за тъпи парчета и такива без технически усет

за тях е мисия невъзможна .. да настоят, да подберат буфери, пружини, правилна газ системи и т.н.
дори подбор на пълнителите .. е сложно нещо


докато един чукан, с един вид патрони с мега овъргаз .. без никакви опции за сериозен тунинг ..
е наистина работещо .. почти .. но е като Москвич

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2020, 13:39       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Дотиквачът е полезен в мръсни / бойни условия и при непочистено оръжие на много изстрели!
Моята мосберг не е засичала с Недотикване никога!
Но и никога не съм я въргалял в кал, пясък или сняг....

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2020, 17:26       Заглавие:  Re: M16 and AR-15 - How firearms work! (Animation)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
то и Калашка може да заклини от задръстено газово бутало
само че .. удряш ръчката която е свързана с затвора

.. но пък ръчката на АК е причина и за много засечки .. като се удари във врата, прозорец

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer