logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2020, 08:20       Заглавие:  Re: Rangemaster Drill of the Month
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
АПРИЛ - Justin Dyal’s 5-yard Round Up х3... тоест упражнението изпълнено три поредни пъти един след друг. Условията на самото упражнение:

Цитат:
The Five-Yard Roundup has been validated over the last 18 months by many of the top pros in the business, both known trainers and friends who are operational in a variety of special operations, federal agents, and local LE response teams. It has been well received.
https://www.swatmag.com/article/five-ya ... ing-drill/


ЦЕЛ: 25-yd Timed and Rapid Fire repair center target: B-8. Може да се принтне оттук: https://pistol-forum.com/showthread.php ... le-Targets
РАЗСТОЯНИЕ: 5 ярда/ 4,57 метра
ВРЕМЕ/ PAR за всяка отделна серия: 2,5 секунди
МАКСИМАЛЕН БРОЙ ТОЧКИ: 300 - от трите поредни опита
УСЛОВИЕ НА ИЗПЪЛНЕНИЕТО - показано и обяснено от Карл Рен:




Моят резултат с Глок - 19: 285 точки. Някой ако успее да постигне 300 точки - това заслужава да се види! УСПЕХ!!! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2020, 13:35       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
В "пистъл" форума, където модератор е Гейб Уайт, има такава секция, като нов дрил излиза всяка седмица. Два наши дрила се класираха и там… като пак там, освен мен, постна стреляне и резултати само още един българин… а тук 3-4 човека. За дублетите по черния кръг на В-8 на 20 ярда за ХИТ ФАКТОР - никой!

Рейнджмастърската група иначе е затворена, над 3К души е, и някой ако иска да стреля и да поства директно там - ще пиша да го включат. Идеята тук е тези упражнения да ги споделя, за да се вижда какви в общи линии са тенденциите и концепциите отвъд Голямата вода. Пък някой случайно ако реши да сподели стреляне/ впечатления/ резултати - СУПЕР!!!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2020, 17:01       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Прощавай Геле, ама как да я разпечатам тая мишена и колко е голяма в оригинал? Щото макс на А4 формат мога на принтер вкъщи...
За 5 ярда разстояние, достатъчно ли е А4...

ПП. Малко да охлабим от темите с Короната... :tu: PDT_Armataz_01_22

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 07:12       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Прощавай Геле, ама как да я разпечатам тая мишена и колко е голяма в оригинал? Щото макс на А4 формат мога на принтер вкъщи...

Току що мерих с линийката и видях, че черният кръг на B-8, на който досега стрелям - се оказа с половин сантиметър по-малък диаметър... американци. :happy: Оценъчната зона на 9-ката требе да ти е 5,54 инча или 14 сантиметра... като тук си иде точно толкоз:

https://www.bigtexoutdoors.com/tap-rack ... -8-target/

И така ще има повече точки/ по-бързо време на всеки дрил, където се ползва B-8 мишената. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 08:42       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Размерите на черния кръг B-8 на А4 от линка в "пистъл" форума:

Изображение


И пак на А4, но от този линк:

https://www.bigtexoutdoors.com/tap-rack ... -8-target/

Изображение

Като именно тук всичко си идва на мястото с оценъчна зона на 9-ката/ черния кръг с диаметтр от 5,54 инча или 14 сантиметра. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2020, 17:52       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
И така ще има повече точки/ по-бързо време на всеки дрил, където се ползва B-8 мишената. :armed:


Т.е. ти си стрелял по по-малка мишена, значи има вероятност резултата да ти е по-висок! ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2020, 11:13       Заглавие:  Re: Rangemaster Drill of the Month
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
АПРИЛ - Justin Dyal’s 5-yard Round Up х3... тоест упражнението изпълнено три поредни пъти един след друг. Условията на самото упражнение:

Цитат:
The Five-Yard Roundup has been validated over the last 18 months by many of the top pros in the business, both known trainers and friends who are operational in a variety of special operations, federal agents, and local LE response teams. It has been well received.
https://www.swatmag.com/article/five-ya ... ing-drill/


......



Предвид факта, че тези четири упражнения трябва да се изпълнят три пъти един след друг, проблем ли ще е да се изпални упр. №1 три пъти, после упр. №2 три пъти, упр. №3 три пъти, упр. №4 три пъти?
Или задължително трябва да се минат всичките упр. веднъж последователно и после да се повторят и потретят?
Има ли някакво значение?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2020, 11:38       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Или задължително трябва да се минат всичките упр. веднъж последователно и после да се повторят и потретят?Има ли някакво значение?

Ако се стреля на една мишена - не виждам проблем. Но в групата се постват снимки и на трите мишени, а така няма да ти излязат точките... х100 макс за всяка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 13:03       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
При първа възможност ще опитам предизвикателството, каквото и да излезе... PDT_Armataz_01_22

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 14:01       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Следа с интерес темата от първия ден на публикуването и. Даже намерих линка от които е излязла и с помоща на Гугъл си преведох и съм съгласен с всичко написано там. Не разбрах само как да стане изпълнима за карабина - кое да се промени, ще съм благодарен на разяснение. Стрелях я вече няколко пъти и нещата вървят добре докато не започне частта с една ръка. Там нещата са плачевни, което ме накара да направя някои експерименти. Стрелям го с Глок с всевъзможни екстри(това е за друга тема) и реших да сменям оръжието за да видя от кое ще се променят попаденията. Взех Марголин и за 50 патрона разделени по 3 за дясна и 2 за лява ръка с време 2,5сек - всички са 10 ки. После взех класическо ЧЗ със заводски спусък и направих 20-тина изстрела по същата схема и попаденията са само в черното т.е. с някоя друга 9-ка. Сегамисля да тренирам само с една ръка без да правя цялото упражнение и да видим какво ще стане.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 18:32       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Срам ме е но толкова мога. Резултата ми се разминава драстично с моите очаквания. Стрелях и с двата пищова. Железни мерници и бързомерец.
Моите са простреляни на 25м. център. Правя други упражнения с PAR 2сек. и бързам инстинктивно. Всяко едно упражнение ти показва нови неща, които си пропускал.
Повечето от упражненията, които Ubboto си е направил труда да намери, публикува и покаже ги пробвам. Благодарен съм му!
https://imgur.com/a/PfFFk6t

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 18:49       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
moderna написа:
Срам ме е но толкова мога.


Много добри резултати, завиждам ти. Как ти е по-добре с бързомера или на сухи мерници?

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 19:08       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Mistar cz написа:
Как ти е по-добре с бързомера или на сухи мерници?

На това разстояние на сухи. Аз основно стрелям с железни. Бързомерец съм сложил ЕЙ тъй, да съм в играта. Бързомерец на 100 метра е без конкуренция.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2020, 20:25       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
moderna написа:
Срам ме е но толкова мога. Резултата ми се разминава драстично с моите очаквания. Стрелях и с двата пищова. Железни мерници и бързомерец.
.........
Повечето от упражненията, които Ubboto си е направил труда да намери, публикува и покаже ги пробвам. Благодарен съм му!
https://imgur.com/a/PfFFk6t

Браво! :tu:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2020, 12:28       Заглавие:  Re: RANGEMASTER DRILL OF THE MONTH
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mistar cz написа:
Не разбрах само как да стане изпълнима за карабина - кое да се промени, ще съм благодарен на разяснение.

Това са упражнения само за пищов. За ТАКТИЧЕСКА КАРАБИНА излизат други упражнения/ стрелкови стандарти. При интерес - ще отворим нова подобна тема, специално за тях. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer