logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2020, 14:01       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
b5202s написа:
куршум L.O.S. 147 gn, C.O.L 29.2 mm, 3.9 gn., барут вихта N 340, капси murom competion small pistol KVB-9s


Понеже ще минвам на N 320 (такъв имаше) та за последно:

1. Vh - 942 fps
2. Vl - 932 fps
3. Vavg - 937 fps
4. ES - 9.95 fps
5. SD 4.79 fps

Единствения кусур който му намирам е, че през обемния дозатор на Lyman, като си го сложа на 3.9 има и 3.8, и 4.0, та и 4.1 и 3.7. Общо взето, ако искам да имам еднаквост има доста врътни наляво, врътни надясно. И една гилза я пълня 3-4 пъти, ако искам да съм прецизен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 03:55       Заглавие:  Re:
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Yank написа:
Добавки

Flare (гилзите се прекарват през специален die за да се "отвори" дупката). Това спомага куршумите да влизат мазно и верткално в гилазата.
[/quote="Yank"]



Ако за формирането използвате Lee формираща глава (sizing die) няма нужда от отделна глава (М-die). Главата отваря също устата на гилзата

Happy reloading[/quote]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 04:06       Заглавие:  Re:
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Ivo III написа:
4. разтваряне на гърлото на пистолетните гилзи

прави се с .. EXPANDING DIE

тук .. настройката е спрямо куршумите които използвате!
опитно .. регулирате .. докато се убедите
че куршума ще се подведе лесно когато му дойде реда!


===
в карабинните комплекти го няма този инструмент
там най-често се използват боттеил куршуми които имат конус отзаданата страна
и няма нужда от разширяване


За Lee разтварянето на устата на гилзата става с формиращата глава. Не трябва отделна глава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 07:07       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Борислав, не знам за кои глави на Lee говориш, но при моите глави на Lee разтварянето на устата на гилзата (flaring) става с една втулка, която се намира в набарутяващата глава. Степента на разтваряне се регулира с винт, който я фиксира на различна височина, от която зависи колко гилзата ще се натисне в нея и разтвори. Самият sizing die не разтваря нищо.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 11:43       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
За хората с опит със сингъл стейдж преса - колко гилзи успявате да разкапсулирате на минута/час? Това сякаш ми идва най-тегавата част от процеса.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 12:05       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
За ресайз може да помислиш за такова решение, което доста забързва процеса:
https://youtu.be/udkieyxl2Fk

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 13:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
slaf4u написа:
За хората с опит със сингъл стейдж преса - колко гилзи успявате да разкапсулирате на минута/час?
Около 800. Обаче пак е условно - кой ще ме остави мене цял час да разкапсявам гилзи? - я телефонът ще звънне, я задачка някаква някой ще ми измисли :evil:

slaf4u написа:
Това сякаш ми идва най-тегавата част от процеса.
И на мен определено. Затова на цената на 2 кутии евтини цигари на ден, изпушени в продължение на месец, се сдобих с това:
https://www.youtube.com/watch?v=XOztWXfw__A

Не мога да кажа колко гилзи разкапсулирам с нея, щото у дома няма толкова :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 14:51       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
BornToDrink написа:
За ресайз може да помислиш за такова решение, което доста забързва процеса:
https://youtu.be/udkieyxl2Fk


Моето е по-добро т.к. използвам пресата на която снараядвам и само съм добавил една пишка към капсулвачката:
https://www.youtube.com/watch?v=ODXACQH8oMk

Производителността ми е около 25 гилзи на минута или 1500 на час при идеални условия. Не ми допада обаче факта, че подавам на ръка всяка гилза.

JDredd написа:
И на мен определено. Затова на цената на 2 кутии евтини цигари на ден, изпушени в продължение на месец, се сдобих с това:
https://www.youtube.com/watch?v=XOztWXfw__A

Не мога да кажа колко гилзи разкапсулирам с нея, щото у дома няма толкова :joke:


Това от щатите ли?

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 15:41       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Да. От titanreloading.com

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 20:02       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
[quote="slaf4u"

Моето е по-добро т.к. използвам пресата на която снараядвам и само съм добавил една пишка към капсулвачката:
https://www.youtube.com/watch?v=ODXACQH8oMk

Производителността ми е около 25 гилзи на минута или 1500 на час при идеални условия. Не ми допада обаче факта, че подавам на ръка всяка гилза. [/quote]
Твоята производителност засега няма как да бъде повишена с това, което се предлага днес на пазара. Дори "чудото" на ЛИЙ трябва да се допълва на всеки 25 гилзи и тогава сметката е съвсем друга.
Може би трябва да помислиш да смениш панерчето и мястото му с нещо такова, което събира 1500 гилзи и винаги ти ги подава точно там, където искаш.https://m.youtube.com/watch?v=SsQSTZmjcRE

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 20:09       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Сам разбираш че 1500 е много оптимистично идеализирана цифра. Заради умората в лявото рамо си почивам на всеки 10-ина минути. Вероятно трябва да измисля някаква оптимизация на ергономията и да намаля височината на равнината в която ръката работи.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 20:17       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
За вас няма ли измислени прогресивни машини??? Сядаш “опаткваш”400-500 готови патрона за 30-40 минути и гас на стрелбището :D поне така говорят хората с прогресивни преси Dillon 650/750/1050/1100 :tu:

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 20:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
axiles11 написа:
така говорят хората с прогресивни преси Dillon 650/750/1050/1100
А други, които им съдийстват по състезания, събират след тях ей такива патрони:

Изображение

За музикален фон на снимката е препоръчително да се слуша We will rock you на Queen - дава звукова представа как работи пистолета с такъв релоуд :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 21:04       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
JDredd написа:
axiles11 написа:
така говорят хората с прогресивни преси Dillon 650/750/1050/1100
А други, които им съдийстват по състезания, събират след тях ей такива патрони:

Изображение

За музикален фон на снимката е препоръчително да се слуша We will rock you на Queen - дава звукова представа как работи пистолета с такъв релоуд :D

:D :D Мдааа случва се значи на 1000 десет разправят :D но да не ги изхвърлят и ти да ги намериш ..ако беше 223щях да си помисля че е нарочно!Нали там ти е интересно .А може някой да си е изхвърлил прецакания релоуд :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 15:01       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
JDredd написа:
Борислав, не знам за кои глави на Lee говориш, но при моите глави на Lee разтварянето на устата на гилзата (flaring) става с една втулка, която се намира в набарутяващата глава. Степента на разтваряне се регулира с винт, който я фиксира на различна височина, от която зависи колко гилзата ще се натисне в нея и разтвори. Самият sizing die не разтваря нищо.

Напълно си прав. Как съм написал тази глупост не знам. Срамно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer