logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 15:35       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
JDredd написа:
axiles11 написа:
така говорят хората с прогресивни преси Dillon 650/750/1050/1100
А други, които им съдийстват по състезания, събират след тях ей такива патрони:


Че аз и на единичната съм правил такива или изобщо без капсул... :)
На ХЛ750 капсулвачката работи доста добре, досега съм имал само не напълно вложени капсули, но никога "мис" или наобратно.
Мис-а се хваща лесно по усилието, тъй като при ход надолу прави само това.

И след това при зареждане в пълнителя има визуален контрол, особено на сцената на г-н Узунов. :D

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 09:52       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
JDredd написа:
axiles11 написа:
така говорят хората с прогресивни преси Dillon 650/750/1050/1100
А други, които им съдийстват по състезания, събират след тях ей такива патрони:

Изображение

За музикален фон на снимката е препоръчително да се слуша We will rock you на Queen - дава звукова представа как работи пистолета с такъв релоуд :D
Какво се случва ако се опиташ да разкапсулираш такава гилза на пресата ;)?

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 10:03       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 721
Местоположение: Sofia
Разбираш по трудния начин,защо не бива да го правиш :)

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 10:22       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
BornToDrink написа:
Че аз и на единичната съм правил такива или изобщо без капсул... :-)
Няма как да го обясня научно, както и осъзнавам много добре колко странно звучи, но имам някаква вродена способност да запомням фукните на хората. Затова приказки от сорта: изпивам 2 литра водка и нищо ми няма, колата ми гори 5 на 100 газ при движение с 200 км/ч, имам Дилън и правя 1000 патрона на час при 0% брак някакси ми остават в паметта и не ми се налага да полагам някакви усилия за да ги запомня. Понякога животът ми предоставя възможност и сам да се уверя в правотата на такива твърдения. Та въпросните хора с Дилън-и в момента, в който разпилеят патрони - аз им ги събирам. Някой да не си помисли, че това е единствения фал, който съм виждал... щото не е. Виждал капси, набити странично, виждал съм недонабити (стърчащи) капси... Принципно няма никаква драма в това. Но явно Дилън има някакво особено подсъзнателно влияние върху потребителя, и го кара да не оглежда патроните, които излизат. Щото при една визуална инспекция всичко това ще се забележи.

BornToDrink написа:
И след това при зареждане в пълнителя има визуален контрол, особено на сцената на г-н Узунов. :D
А-а-а, преди моята сцена се наблюдава и обилно смазване, оглеждане на патрони и др. дейности, целящи да сведат засечките до минимум.

slaf4u написа:
Какво се случва ако се опиташ да разкапсулираш такава гилза на пресата ?
Тези капси ги вадя с малко по-плавно движение на ръчката.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 19:31       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2020, 21:43
Мнения: 16
slaf4u написа:
JDredd написа:
axiles11 написа:
така говорят хората с прогресивни преси Dillon 650/750/1050/1100
А други, които им съдийстват по състезания, събират след тях ей такива патрони:

Изображение

За музикален фон на снимката е препоръчително да се слуша We will rock you на Queen - дава звукова представа как работи пистолета с такъв релоуд :D
Какво се случва ако се опиташ да разкапсулираш такава гилза на пресата ;)?

Sent from OnePlus 7Т

Аз такива също ги вадя на пресата с много плавен натиск на ръчката. След това ги ползвам пак Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Александър Господинов
СК Хит Фактор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 20:48       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
[quote="JDredd"]Но явно Дилън има някакво особено подсъзнателно влияние върху потребителя, и го кара да не оглежда патроните, които излизат. Щото при една визуална инспекция всичко това ще се забележи.[/quotе]

Вярното е съмнително.

На всеки мач, около мен, от средно 150 участници почти 100% използват Dillon и между тях не съм виждал палачори да не знаят какво стрелят. И стрелят така бързо като Убото.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 21:03       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
alexhg1 написа:
Аз такива също ги вадя на пресата с много плавен натиск на ръчката. След това ги ползвам пак Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обикновенно това става при не достатъчно влагане на капсата. Иглата удря и капсата върви напред без да се възпламенява. Ако пистолета позволява, кокване отново и изстрел.

Гледам снимката - гилзата е без проектил - надявам се, че ако капсата е гръмнала все пак, проектила не е останал в цевта, а е извадена ръчно от теб.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 06:23       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2020, 21:43
Мнения: 16
Yank написа:
alexhg1 написа:
Аз такива също ги вадя на пресата с много плавен натиск на ръчката. След това ги ползвам пак Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обикновенно това става при не достатъчно влагане на капсата. Иглата удря и капсата върви напред без да се възпламенява. Ако пистолета позволява, кокване отново и изстрел.

Гледам снимката - гилзата е без проектил - надявам се, че ако капсата е гръмнала все пак, проектила не е останал в цевта, а е извадена ръчно от теб.

Не. Тази капса беше вложена на обратно. Белега е оставен от избиващата игла на фулсайз матрицата. След това капсата е вложена отново по правилния начин.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Александър Господинов
СК Хит Фактор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 08:22       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
alexhg1, отпечатъкът от избиващата игла върху капсата, която си снимал, ми се види малко дълбокичък, което ме води до едни притеснения, че си на косъм от това да гръмне. Макар че за да стане гърмежа се иска не само ламарината да се огъне в една точка, ами и това да стане рязко. Така или иначе на снимката все едно виждам стреляна гилза. Даже имам стреляни гилзи (събирани по състезания) с доста по-плитки отпечатъци от удара на иглата.

При тези, които аз избивам, отпечатъкът е по-скоро къса драскотина. Съжалявам, че нямам такива да снимам. По-нататък ако ми остане време ще обърна нарочно няколко и ще ги избия за да снимам следите.

P.S.: очаквах да стане дискусия по повод моята снимка, но нагласите ми бяха малко по-други - очаквах юридически спор дали патрон с обърната капса е боеприпас по смисъла на закона или не е :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 10:46       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2010, 21:04
Мнения: 86
Местоположение: софия
JDredd написа:
очаквах юридически спор дали патрон с обърната капса е боеприпас по смисъла на закона или не е

:DD ти си сила в тази област
До колкото знам, сам по себе си капсул (възпламенител или детонатор) по смисъла на закона си е боеприпас. Каква е връзката вече с това дали е годен или не по-скоро няма отношение.
Това е лично мнение, поправи ме ако греша.
:tu:

_________________
Константин Петров
CNSYS
CZ 75 SP-01 SHADOW
CZ 75 SP-02 SHADOW


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 11:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2020, 21:43
Мнения: 16
JDredd написа:
alexhg1, отпечатъкът от избиващата игла върху капсата, която си снимал, ми се види малко дълбокичък, което ме води до едни притеснения, че си на косъм от това да гръмне. Макар че за да стане гърмежа се иска не само ламарината да се огъне в една точка, ами и това да стане рязко. Така или иначе на снимката все едно виждам стреляна гилза. Даже имам стреляни гилзи (събирани по състезания) с доста по-плитки отпечатъци от удара на иглата.

При тези, които аз избивам, отпечатъкът е по-скоро къса драскотина. Съжалявам, че нямам такива да снимам. По-нататък ако ми остане време ще обърна нарочно няколко и ще ги избия за да снимам следите.

P.S.: очаквах да стане дискусия по повод моята снимка, но нагласите ми бяха малко по-други - очаквах юридически спор дали патрон с обърната капса е боеприпас по смисъла на закона или не е :joke:

Отделен е от другите патрони, поради дефекта си и ще бъде изстрелян за проба и да не отива зян капсата :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Александър Господинов
СК Хит Фактор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 15:41       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
По повод Дилън ползвателите:

Ако се работи с правилната скорост на лоста и се подменя една малка джаджа например на 1050 (струваща 2-3 $ ) на всеки 30-40К патрона, може да се работи с НУЛА брак на капси!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 15:59       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Не мога да се стърпя и да не коментирам избиването на обратно вложени капси.
Накратко - вижда ми се безумно рисковано и неоправдано.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 17:22       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kouzi написа:
джаджа например на 1050 (струваща 2-3 $ ) на всеки 30-40К патрона, може да се работи с НУЛА брак на капси!


Коя е джджата - май ми е време да я сменявам? За сведение на колегите Dillon работи бързо и добре с .223.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 17:26       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
plamenti написа:
Накратко - вижда ми се безумно рисковано и неоправдано.


Не е толкова рисковано, ама наистна е неоправдано да се занимаваш да пестиш от боклука.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer