logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 14:03       Заглавие:  Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:36
Мнения: 11
Здравейте,някой има ли по подробна представа какви са нужните документи,разрешителни и изисквания за отварянето на стрелбище от затворен тип,което ще е предназначено за стрелба с късоцевно оръжие?Предварително се извинявам,ако някъде има писано по конкретната тема.Благодаря ви.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 20:52       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Колега, първо започваш с ТАЗИ наредба. Изискванията са конкретно разписани в Глава Пета, Раздел III.
Има някои препратки към Закона за устройство на територията и разбира се ЗОБВВПИ.

:tu:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 07:29       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Павлин Андреев написа:
Колега, първо започваш


То хубаво, ама и аз съм я чел, и нещо не намирам връзка м/у:

(2) Не се допуска проектирането на стрелбища от закрит тип в жилищни сгради.

и едно известно столично стрелбище, в мазите на жил. сграда :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 07:50       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Да. Те са вносители на най-чистите патрони за късо оръжие - Фиоки. :tu: Бат Росене прави стрелбище в Русе. Вие гласувахте най-много за Слави той е запален по оръжията драсни му два реда на човека ще ти даде рамо. :armed: Дано само намериш подходяща сграда. Обиколи целият град ще намериш нещо подходящо.


Последна промяна Paco® на 09 Апр 2021, 08:01, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 08:00       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Paco® написа:
Да. Те са вносители на най-чистите патрони за късо оръжие - Фиоки.


Знам Пацо, пазарувам оттам.
Просто "отбелязах"......

Щото покрай работата съм видял доста неща, дето уж са забранени със закон, ама де факто не са.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 08:03       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2021, 17:23
Мнения: 93
Ми той закона е като наредбата за курсовете. Недоклатен. Пиши на Слави дано ти помогне. На много хора е помагал. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 10:12       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
То хубаво, ама и аз съм я чел, и нещо не намирам връзка м/у:

(2) Не се допуска проектирането на стрелбища от закрит тип в жилищни сгради.


ЗУТ определя, че разположението както на жилищата, така и на ателиетата, е допустимо да бъде само в надземните жилищни етажи на една сграда. В този ред на мисли, какъв е правният статут на "подземния етаж" - таванът на който е разположен под котата на средното ниво на прилежащия тротоар (на прилежащия терен към улица) или до 0,3м. над тази кота? Казано по друг начин, подземният етаж "в" или "под" жилищна сграда се води?

п.п. Темата като цяло ми е непозната, и питам просто от любопитство и любознателност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 10:55       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
п.п. Темата като цяло ми е непозната, и питам просто от любопитство и любознателност.


ами както в повечето закони, е каша :)

заложено е в ЗУТ чл.38 и др. членове

Цитат:
"Полуподземен етаж" е етажът, подът на който е разположен под котата на средното ниво на прилежащия тротоар (на прилежащия терен към улицата), а таванът - на повече от 0,3 м над тази кота и до 1,5 м над нея.”


Цитат:
ако обектите се намират на първия или на полуподземния етаж, преустройството им е съобразено със санитарно-хигиенните, противопожарните и другите технически изисквания и въз основа на изрично писмено нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища - непосредствени съседи на обектите.



Да не изпадаме в подробности, но благодарение на възможността за законова еквилибристика, всичко е възможно :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 11:15       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
заложено е в ЗУТ чл.38 и др. членове


А затова питах специално за подземния етаж. На полуподземния ти се намира магазина, а в подземния - до 0,3 метра под котата на средното ниво на прилежащия тротоар - стрелбището. Това вече "в" или "под" жилищна сграда се води?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2021, 13:32       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
Павлин Андреев написа:
Колега, първо започваш


То хубаво, ама и аз съм я чел, и нещо не намирам връзка м/у:

(2) Не се допуска проектирането на стрелбища от закрит тип в жилищни сгради.

и едно известно столично стрелбище, в мазите на жил. сграда :)


като си чел, видя ли Чл.1 или го прескочи :)

Чл. 1. (1) С наредбата се определят минималните изисквания за:
1. технически правила и норми при планиране и проектиране на нови, както и при реконструкция, основен ремонт, преустройство или смяна на предназначението на съществуващи строежи,


ако наредбата се приложи за вече съществуващи .. ще затворят повечето заводи и складове
крепят се .. на заварено положение и удостоверение на търпимост
и засега нямаше политическа воля да се приложи на всички вече съществуващи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2021, 10:35       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище от закрит тип
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2014, 09:36
Мнения: 11
Павлин Андреев написа:
Колега, първо започваш с ТАЗИ наредба. Изискванията са конкретно разписани в Глава Пета, Раздел III.
Има някои препратки към Закона за устройство на територията и разбира се ЗОБВВПИ.

:tu:

Благодаря ти колега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer