logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2021, 17:24       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
само не уцелваме само защото имаме Калес или друга скъпа оптика


Това имам предвид.
Оптиката е последното нещо, което ще ти помогне да уцелиш :)

Калеса е много добра оптика, но за мен е твърде скъпа за целите, които имам.

Вортекса ми върши работата, БДЦ-то съм го пробвал на тази само до 300м, но на предната си работеше до 500м.
При възможност ще го пробвам на макс. разстояние.

РД-то ми е Холосън, и съм го сравнявал с ЕОТЕХ 552.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2021, 17:33       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
Ivo III написа:
само не уцелваме само защото имаме Калес или друга скъпа оптика


Това имам предвид.
Оптиката е последното нещо, което ще ти помогне да уцелиш :)

Калеса е много добра оптика, но за мен е твърде скъпа за целите, които имам.

Вортекса ми върши работата, БДЦ-то съм го пробвал на тази само до 300м, но на предната си работеше до 500м.
При възможност ще го пробвам на макс. разстояние.

РД-то ми е Холосън, и съм го сравнявал с ЕОТЕХ 552.



целта беше да има техническа дискусия .. а не тънки схеми и заклеймеване на най-доброто техническо постижение
няма да се оправим никога :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 08:03       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Всяка една тема в този форум съм я следял с голям интерес и където съм имал да казвам нещо съм го казвал/ споделял или питал.

Като за начало искам да се позова на това което е на схемата в мнението на Бързилов

Ivo III написа:

Изображение


Стрелял съм с ЕоТех който е на един приятел, а така и с тубулярен ред дот...
Вярно е че от марка до марка има разлика и това не го отричам важно е и какво се вижда през дадения прицел и каква точност се постига ...
Да си призная с ЕоТех не съм си задавал задачата да стрелям за точност и минимално свита група, но с другия си го наложих и да си призная че си правих доста прилични групи под 1 МОА на 100 метра и дори се принудих да го тествам и на 200 метра

Конфорта, който предоставя ЕоТех-а е в зрителното поле, и реакцията за произвеждане на изстрел, но имам чувството , че като точност ще издъхне пред туболярния ред дот ( известно ни е, че пълно щастие няма, а така също и унивесален инструмент.)

Лично аз съм скептично настроен за този тип мерни прибори Pistol Red Dots , които в началото, се поставяха дори и на гладкоцевни пушки, помпи полуавтомати и дори карабини, защото при най малкото попадане на сняг и затрупване на излъчвателя нещата приключват.... и по тази причина все повече се поставят на пистолети, които не са основно а второ или резевно оръжие и по начин да се виждат и механичните/ метални мерни прибори ( при стоковия глок са пласмаса :D )

Вида на точката ... при едните била точка при другите като звезда с ръзлични по дължина лъчи ... всичко зависи от качеството на продукта или да кажем ценови клас и реноме на фирма производител и съответно ползвателя трабва да преглътне волю неволю тези недостатъци.

На тема с кое се стреля по точно или прецизно искам да ви покажа едно мнение на Росен 71

rosen71 написа:
Това имам предвид.
Оптиката е последното нещо, което ще ти помогне да уцелиш

Калеса е много добра оптика, но за мен е твърде скъпа за целите, които имам.

Вортекса ми върши работата, БДЦ-то съм го пробвал на тази само до 300м, но на предната си работеше до 500м.
При възможност ще го пробвам на макс. разстояние.

РД-то ми е Холосън, и съм го сравнявал с ЕОТЕХ 552.


Да за мен Росен е прав ако неможеш да стреляш за чий ... ти е нещо, което неможе да му ползваш възможностите и обратно ако може да стреляш за чий .. тие тази пръчка която ще ти порязва уменията ...

Ето го за мен и потвържданието
Ivo III написа:
с Калеса пробвах БКто дали се изчислява правилно и уцелвах стабилно на 630метра .. при вятър 7м/с ..

колеги с добри оптики и малко стрелкови опит - се класираха отлично на реални състезание
и стрелят стабилно на 300м и повече

колега с оптика - прав и от коляно умерва 15см гонг на 300метра


само не уцелваме само защото имаме Калес или друга скъпа оптика
това вече е цял комплекс и система - оръжие, патрон, заряд, оптика, монтаж, умения


ако някой си мисли че ще си купи скъпа пушка или оптика - и без да тренира, ще умерва сама пушката
ми .. надул си балонче, което ще се спука при първия опит


Какво трябва ... т.е аз го написах спорад задачата и инструмента ...
За супер бъзи изстрели на близо просто казано бързомер , за стрелба на близки и средни дистанции LPVO с кратност от 1-10 с голям диаметър на тубус или да речем призматичен прицел , а на големи си иска оптика с голяма кратност да речем като минимум 4- 28.

Немога да разбера този идея с тоз Magnifiers колкото по тежко и накипрено оръжие толкова по - лошо било холограмен било ред дот до т.н. за вас според стрелока MRD , а за мен до където е правия изстрел на самия боеприпас/ препоръчителна дистанция на прострелка.
Искаш бързомер с Magnifiers ... по добре си вземи призматичен прицел.

П.П. Ако очите ми са млади и не уморени за щурмова карабина да кажем, като калаша ще търся монтаж на който да поставя ред дот от туболярен вид, но същевремнно през него да виждам и механичните мерни прибори. С бързомера ще стрелям на дистанция до 150 - 190 метра ( свързвам го с калибри като 5,45 х 39, 5,56 х 45 мм , 7,62 х39; .308w/ 7,62х 51 и архаичния 7,62х54) а над посочената дистанция ще ползвам механичните мерни прибори, като да речем съм поставил мерника на 3 за стрелба на 300 метра.
В предвид напредването на възрастта , а това е неизбежно избора ми ще е LPVO , като бих търсил вариант оръжието да си има задължително механични мерни прибори, но да не са разположени странично ( това страничното за мен е простотия ).

П.С. Искаш да определяш разстояние до цел по скала за бързомера ти стига точката да кажем до 200 метра от там какво ... над 200 метра скалата на прицатичен прицел или на LPVO като стигне 500 метра си иска скала на друг прибор - намеквам за солидна оптика

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 12:17       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
Изображение

диаграмата показва двата основни принципа на РД

холограмния е ясен, използва лазер и три отражения

а РД .. дали е открит или в тубус .. работи на един принцип, само че единия е в траба, другия открит

в момента тече тенденция за мини затворени РД за пистолет, точно заради опасноста от мръсотия или сняг да спре лазера

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 12:24       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
предлагам темата Оптика срещу РД .. да е в отделна тема :)
целия свят минава на LPVO, не е въпроса дали е по добро, а въпрос на бюджет

РД е компромис - когато нямаш пари за LPVO
Холо е по добро от РД
ако нямаш пари за качествен RD .. тогава по добре на механика
това е природен закон и .. не може да се заобиколи, колкото и да се правят сиромашки сметки


тази тема е Холо срещу РД, за тези които не могат да си позволят LPVO или за тези които искат да играят нощни

ПП: видях вече няколко NVG с прогорени еопи от процел най-вече на Еотеч
използвано е или без нощен режим или е нямал нощен режим

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 12:44       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Ветеран
Ветеран
Online

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Ivo III написа:
Изображение

Аз пък искам да изкоментираме тази картинка по-горе. Че сравняват Холограмен с малка точка с Ред дот с голяма(има Ред дот с точка 1 МОА) е ясно и показва тенденциозността на статията, но че ми онагледяват как точката на Холограмния почти покрива главата на целта, НО С МАГНИФАЕР ТОЧКАТА СТАВА ПО-МАЛКА ОТ ГЛАВАТА вече на нищо не прилича!!! Магнифаера( увеличителят) увеличава пропорционално обекта и проектираната върху него точка и няма, как това съотношение да се промени!!!! За мен тази статийка е тенденциозна, лобистка и зад нея прозира желанието да се продават повече скъпи холограмни прицели пред евтини и достпни Ред дот.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 12:56       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
Баян написа:
Ivo III написа:
Изображение

Аз пък искам да изкоментираме тази картинка по-горе. Че сравняват Холограмен с малка точка с Ред дот с голяма(има Ред дот с точка 1 МОА) е ясно и показва тенденциозността на статията, но че ми онагледяват как точката на Холограмния почти покрива главата на целта, НО С МАГНИФАЕР ТОЧКАТА СТАВА ПО-МАЛКА ОТ ГЛАВАТА вече на нищо не прилича!!! Магнифаера( увеличителят) увеличава пропорционално обекта и проектираната върху него точка и няма, как това съотношение да се промени!!!! За мен тази статийка е тенденциозна, лобистка и зад нея прозира желанието да се продават повече скъпи холограмни прицели пред евтини и достпни Ред дот.


да да .. виновни са комунистите на капиталистите или обратното .. в зависимост от читателя :) или мъката ще е безкрайна, и до края на живота


ПП: не виждате ли, че са военни приборите които тестват?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 14:06       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Ветеран
Ветеран
Online

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Каквито и да са, ако точката покрива главата ще я покрива и с магнифайър. ;) :P
И, какво значи "Типичен РД"? Обикновените китайски РД не са с 4 а с 3МОА точка. По-добрите са с 2МОА.
На Терзиев Холосъна е с няколко "балистични"(за 7,62х39) точки с диаметър 1МОА.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 16:59       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
на илиенци има нов внос 1.9 мУа макс

30 кинта, бг кинта!
и 2 кинта за бариерата ако се пациента режи да се почувства човек, пеша е само 30 кинта

има зелена, червена точка .. класически диод и за скупи модели оптики :wink:
даже е в кутия и с батерии

и не може го чупим и на фул ауто с москвича

пп: не се излагайте с тези балистични скали, че излагате и спорта, толкова ли не научихте балистиката :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2021, 22:37       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Ами тя главната разлика между холограмата и РД е отдавна известна и не случайно точно това е обяснено в самото начало на статията от рекойла. Останалото е празно сравняване на ябълки и круши.

Магнифайърите са вече някакво компромисно решение с оглед постигане известно ниво на универсалност на системата, но и това е ясно, че не води до пълно щастие.

ПП
Продавам един нов триджикон РМР 6 моа, ако някой се интересува :-)

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2021, 11:28       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
И колко $ го продаваш ?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2021, 01:15       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Баян написа:
НО С МАГНИФАЕР ТОЧКАТА СТАВА ПО-МАЛКА ОТ ГЛАВАТА вече на нищо не прилича!
Колега, никой не казва, че точката става по-малка, напротив, изрично е писал, че с Еотека не се увеличава толкова колкото с конвенционалият РД.
Мился, че си прав и че с магнифаера няма как точката да остане една и съща а би трябвало да се увеличи, но ако точката е вътре в главата на целта,
тя ще е пак там и когато я увеличи магнифаера, говориме за холограмният РД но в никакъв случай нито схемата показва по-малка точка, нито някой го твърди...
После, ние я четеме тая статия но някой направил ли си е труда да види кой я е писал ? :D Тоя сигурно има настрел една кутия патрони,
статията му е събрана от информация която всеки може да си намери в интернет...
Цитат:
Изображение
Written By Eric Hung
Hi, I'm Eric Hung and I got into guns when I was around 25 and started with YouTube videos, scouring forums, and eventually taking a bunch of classes.
I soaked up as much information as I could online, at competitions, and from tinkering in my workshop. I became my group's "gun guy" and everyone who had questions came to me.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2021, 21:00       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Ветеран
Ветеран
Online

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
.38 Super написа:
Баян написа:
НО С МАГНИФАЕР ТОЧКАТА СТАВА ПО-МАЛКА ОТ ГЛАВАТА вече на нищо не прилича!
Колега, никой не казва, че точката става по-малка,

Разгледай хубаво картинката в лявата и част. На х1 точката е малко по- малка от главата, а на х3 вече е много по- малка от главата. Размерът и е почти непроменен. Това е некоректното. А на картинката с РД са изпляскали огромна, грозна точка! Аз лично РД с такава огромна точка не съм виждал. Сигурно има...

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2021, 22:37       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
вече поне 10бр. Еотеч от новия модел има в Т-Клас, ще ги сравним :) с която и точка кажете

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2021, 02:00       Заглавие:  Re: РД vs. Холограмен прицел
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Баян написа:
Разгледай хубаво картинката в лявата и част. На х1 точката е малко по- малка от главата, а на х3 вече е много по- малка от главата. Размерът и е почти непроменен. Това е некоректното. А на картинката с РД са изпляскали огромна, грозна точка! Аз лично РД с такава огромна точка не съм виждал. Сигурно има...
Възможно е да си прав, според мене в ляво двете точки са с еднакъв размер а в дясно точката е омащабена точно толкова колкото и фигурата.
Съгласен съм, че сигурно няма толкова голяма точка като тази в дясно но все пак не знаем на какво разстояние е даден примера... Изобщо това са нереални схеми, мисля просто са дадени за онагледяване. За това и посочих кой я е писал статията, най-вероятно мисли че ще я четат хора дето не стрелят... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer