logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2021, 12:16       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
https://www.pewpewtactical.com/best-ar15-precision-rifle-sling/?utm_campaign=%5BCopy%5D+Email+760+-+M4+%2B+Marlin+%2B+Mob+%2B+Long+Range&utm_medium=email&utm_source=drip


На LMT-то което в момента е конфигурирано като DMR съм с VTAC (padded) и мисля че е доста добра опция за подобни пушки които са с по-голямо тегло. Бързата регулировка е с две отделни "каишки" - една за пристягане и една за отпускане като задържането е чрез скоба/челюст и e доста солидно, също така има по два броя triglide от всеки край. За самото закрепване въпреки че до сега никога не съм имал проблеми с QD реших да провам в предната част с Magpul Paraclip плюс Magpul MSA, а в задната част го хванах директно за приклада и съм много доволен, стана много солидно и нямам притеснения че 8 кила пушка би могла да изпадне. На Колта за момента все още ползвам QD и Magpul MS1 който разчита единствено на сцепление за задържането на регулировката, но предвид че пушката е лека до сега не съм имал проблеми с нежелано отпускане.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2021, 12:45       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
мисля, че опцията с две места за регулировка .. не е много добра в екстремна среда (като състезанията например)

с едино място за регулиране, на мен ми е по интуитивно, и бързо
това на BlueForce .. е много прибрано, не е от някакви тежки метали, не тежи и е .. само една ръчка
искаш да регулираш - хващаш и просто теглиш в която и посока и под какъвтои ъгъл

ако си стегнал повече/или обратно, просто връщаш малко, със същата ръчка и става светкачно .. което не е така с два лоста да регулираш в двете посоки



имам такива зъбата и здрава закопчалки за ремъка за снайпера
там .. за тежки оръжия и сравнително статични позиции .. да има смисъл от такова закопчаване
но .. стягаш лесно и за да отпуснеш - има посока на откопчаване

всичко това за динамична среда с шмайзер не ми се вижда много бързо

колеги имат и VTAC, ще ги помоля да ги сравня по време на стреляне

това е моето усещане, хубаво е да се споделяме опит и да си помагаме :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2021, 13:56       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
ако си стегнал повече/или обратно, просто връщаш малко, със същата ръчка и става светкачно .. което не е така с два лоста да регулираш в двете посоки


Да това е недостатък, няма как да регулираш освобождаването, всъщност може, но си е играчка и трябва да се фокусираш единствено над това. Общо взето този тип ремъци са on-off ако може така да се обобщи. По тази причина е силно препоръчително основните настройки за дължината да са направени предварително в зависимост от това дали ще се ползва plate carrier или по обемиста тактическа жилетка.

Ivo III написа:
мисля, че опцията с две места за регулировка .. не е много добра в екстремна среда (като състезанията например)

с едино място за регулиране, на мен ми е по интуитивно, и бързо


Правил съм си някакви експерименти между VTAC-а и Magpul-а и като време не виждам голяма разлика, но с уточнението че това е в къщи и без стрес, шанса да объркаш нещо с ремък с две места за регулировка е значително по-голям ако си на състезание или срещи теб изкочи двукрак агресор :D . Нещо което ми допада от (гледна точка на скорост) е че при VTAC-а понеже пушката е тежичка и държи ремъка постояно под напрежение, като дръпнеш каишката освобождаването става веднага, недостатъка е че ако не я придържаш добре турета с паралакса и подсветката се забиват там където не трябва :D .

Иначе Blue Force-a и Slingster-a ми бяха фаворити когато търсех ремък за колт-а, но магпула ми изпадна за под $20 нов и с доставка и реших да му дам шанс, чел съм хора да се оплакват че при по тежки оръжия е възможно да се разхлаби малко, но това е основно при тичане/скачане, а и честно казано не мисля че е кой знае какъв проблем стига да не се освободи напълно.

Общо взето както при всичко мисията определя екипировката, за АР-15, АК, Скар и тнт мисля че такъв с единично регулиране и qd е най-добрия вариант, при по-тежки оръжия (над 6кг) като DMR, Battle Rifle или чисти снайпери където стрелбата не е толкова динамична (или си е направо от статични позиции) клоня към ремъци и монтажи които са по-солидни макар и по-бавни, там в повечето случеи и оптиките са по-скъпи (и по-чупливи) и просто не ми се иска да рискувам.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2021, 15:18       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на мен ми се случи на нощни стрелби, с очила .... в хубав мрак, сцена с пистолет и шмайзер

нещо си играех с регулировката и .. съм я стегнал повече, да ми е удобна за се предвижвам след стрелбата с пистолет
само че като отидох на позицията за шмайзер .. опаа ремъка къс, а е тъмно и съм с очила, с настроен фокус за 100метра т.е. не можеш да видиш на 50см .. и много бързо се оправих с регулировките

определено .. една регулировка е много добре
освен това на БлуФорс е от плат, ключалката е пласмаса и не закача и не пречи и не е обемна .. нито стърчи на 90 градуса

та за .. моите изисвания - аз давам 10 от 10 точки на БлуФорса
ще сравня и други модели .. и то на сцена, на нощни надявам се да дойде някой с останалите модели ремък :D

при нас предоладават AeroPrecision .. а те са доста по леки от масовите шмайзери, и са много добре баланстирани (не тежат отпред)
но ремъка на БлуФорс е с особена плетена лента и не виждам как ще изпусне .. дори и от повече маса

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2021, 03:06       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Да вдигна темата с няколко въпроса.

Къде си закачате ремъците на арките (пък и на другите)?
- В задната част го хващате за приклада или за end plate?
- В предната част - за handguard-a в началото(до receiver-ите), някъде по средата или възможно в най-предната част?

Случвало ли му се е на някой или пък да е бил свидетел qd mount да се откачи, ако да каква беше причината - дефект/повреда или инцидентно натискане?

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2021, 20:00       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Modular написа:
Да вдигна темата с няколко въпроса.

Къде си закачате ремъците на арките (пък и на другите)?
- В задната част го хващате за приклада или за end plate?
- В предната част - за handguard-a в началото(до receiver-ите), някъде по средата или възможно в най-предната част?

Случвало ли му се е на някой или пък да е бил свидетел qd mount да се откачи, ако да каква беше причината - дефект/повреда или инцидентно натискане?


носенето на оръжие с ремък е много специфично и зависи от употребата
дали ще се движиш, бягаш, използваш в походно положение, или заедно с друго оръжие и т.н. ... или ще позираш за снимка :D

от моя скромен опит с ремък .. избрах следното - ремъка трябва да е регулируем и двуточков

закачам най-отзад и високо ремъка - Магпул приклада има такава опция, защото с предно закачено и двуточков ще се обесиш :D
отпред имам няколко опции за закачане по ложата .. за сега използвам доста напред,
отзад не ми е удобно при походно положение, отпред .. обаче се закача ремъка, но средно по ложата ми трябва за спусъка на лазера :)

нагласям да ползвам АРката .. за походно, и за транзакция от пистолет към АР и обратното .. и за нощни сцени
моя ремък .. има много бърза регулировка напред назад и то само от един лост и засега се справям

ще е интересно да споделят колеги, какво са избрали и защо

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2021, 11:21       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Ivo III написа:
от прочетеното до тук .. излиза че ремъка за Т-Клас шмайзер трябва да е двуточков и с бързи регулировки

останалото е предпочитания, цвят и дали да има мекичко или не

Много хубава тема, Иване! Много интересни нови продукти.
Според теб едноточковите ремъци имат ли недостатъци при практикуване на спортна Т-клас стрелба?

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2021, 12:24       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
След използвани/изпробвани през годините различни марки ремъци с едноточков/двуточков монтаж за АR-15, все нещо не беше ок, докато не открих "моя" ремък: https://www.vikingtactics.com/product-p/vtac-mk2-ug.htm
Плюсове:
- ергономика и комфорт (край на протриването при незащитен врат);
- бърза регулировка и прогонване;
- различни опции за монтаж към карабина;
- качествена изработка, надежност;

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2021, 18:11       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Last Man Standing написа:
След използвани/изпробвани през годините различни марки ремъци с едноточков/двуточков монтаж за АR-15, все нещо не беше ок, докато не открих "моя" ремък: https://www.vikingtactics.com/product-p/vtac-mk2-ug.htm
Плюсове:
- ергономика и комфорт (край на протриването при незащитен врат);
- бърза регулировка и прогонване;
- различни опции за монтаж към карабина;
- качествена изработка, надежност;


тествах един модел .. с една зъбчата закопчалка незнам дали не е същия или подобен

не ми допаднаха две неща
- че при опънат ремък и регулиране има едно приплъзване при отпуснане на дръжката
- също и, че е обемиста самата ключалка за регулиренето и метална

тези закопчалки са много здрави, но със своите особености, такова използвам за снайпера .. но е 8+кг
за шмайзер препоръчвам на БлуФорс

хубаво е да има повече модели, да се тестват и пипнат от колегите :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2021, 18:23       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ivo III написа:
хубаво е да има повече модели


Аз ползвам ТОЗИ на Магпул, комплект с ТОВА

Тази комбинация позволява да става от двуточков в едноточков и обратно.

Задното QD го закачам на ТОЗИ приклад на Магпул (има си гнездо), а предното QD според ситуацията го закачам на едно от трите гнезда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2021, 01:56       Заглавие:  Re: Tactical AR15/M4 Slings
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Last Man Standing написа:
След използвани/изпробвани през годините различни марки ремъци с едноточков/двуточков монтаж за АR-15, все нещо не беше ок, докато не открих "моя" ремък: https://www.vikingtactics.com/product-p/vtac-mk2-ug.htm
Плюсове:
- ергономика и комфорт (край на протриването при незащитен врат);
- бърза регулировка и прогонване;
- различни опции за монтаж към карабина;
- качествена изработка, надежност;


Поръчах един такъв днес, доволен съм от този който имам в момента (не ъпгрейтвания) така че съм сигурен че и новия ще ми хареса. Той ще отиде на ЛМТ-то, а стария ще бъде ползван за една RECCE Ар-ка който сглобявам в момента. Също така поръчах едно от ТЕЗИ, което ще замени параклипа, понеже болтовете на Млок-а пречат да вадя цевта.
Иначе гледам да хващам ремъците възможно най-отпред и най-отзад, диагонално - лява страна на хендгарда, дясна на приклада.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer