logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 19 Май 2022, 00:45

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 09:50       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Избираме преса според нуждите и възможностите. Аз 10-дена се радвам на LEE Load Master 9х19. JDredd-a знае колко негативно мнение имам за LEE. Но цената ми дойде 658 лв. ДДС и Мито си ги избих.

Какво мога да кажа за пресата? Наистина е впечатляващо простотата и ефективността на инженерните решения. Подаване на гилзи, дозиране на барут, индексиране. Аз накапсявам на ръка така че не мога да коментирам този аспект. Качеството на патроните може би една идея по-добре от тези на едничката. Разбираемо има по-добра повторяемост. Недостатъци, малко трудно се до наглася при смяна на барут, куршум но се преживява. Нямаш голяма свобода при дозирането имаш обем който горе-долу е в средата на дозата. Нямаш опция за греийн нагоре или грейн надолу. Прогресивната преса иска много повече внимание и мислене. Аз лично се издъних докато я събирам. Скъсах си синджира за обратния ход на дозатора. Но заминаха само 8 възела та пак съм в играта.

Определено пести време. Вече и аз имам моите двеста патрона за 45 минути.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 13:56       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?

Ветеран
Ветеран
Аватар

b5202s написа:
...Скъсах си синджира ...

И аз :shock:
Но го съединих с лустър клема и работи безотказно повече от половин година...

Силата не е резултат от физическите ти възможности.
Тя идва от несломимата воля.

Иван Минчев НКПС "Динамик"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2021, 22:57       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?

Ветеран
Ветеран
Аватар

MolonLabe написа:
b5202s написа:
...Скъсах си синджира ...

И аз :shock:
Но го съединих с лустър клема и работи безотказно повече от половин година...

Отивате на практикер и си купувате на метър колкото искате от този синджир. Макар, че има и по добри решения от него със велосипедна спица.

Иван Желев

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2021, 17:56       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?

Eкспериментатор
Eкспериментатор

Благодаря, четох с интерес :) май и на мен ми дойде времето да мина от сингъл стейдж на прогресивна и определено се радвам, че започнах от тук!!!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7