logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 09:50       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Избираме преса според нуждите и възможностите. Аз 10-дена се радвам на LEE Load Master 9х19. JDredd-a знае колко негативно мнение имам за LEE. Но цената ми дойде 658 лв. ДДС и Мито си ги избих.

Какво мога да кажа за пресата? Наистина е впечатляващо простотата и ефективността на инженерните решения. Подаване на гилзи, дозиране на барут, индексиране. Аз накапсявам на ръка така че не мога да коментирам този аспект. Качеството на патроните може би една идея по-добре от тези на едничката. Разбираемо има по-добра повторяемост. Недостатъци, малко трудно се до наглася при смяна на барут, куршум но се преживява. Нямаш голяма свобода при дозирането имаш обем който горе-долу е в средата на дозата. Нямаш опция за греийн нагоре или грейн надолу. Прогресивната преса иска много повече внимание и мислене. Аз лично се издъних докато я събирам. Скъсах си синджира за обратния ход на дозатора. Но заминаха само 8 възела та пак съм в играта.

Определено пести време. Вече и аз имам моите двеста патрона за 45 минути.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2021, 13:56       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
b5202s написа:
...Скъсах си синджира ...

И аз :shock:
Но го съединих с лустър клема и работи безотказно повече от половин година...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2021, 22:57       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
MolonLabe написа:
b5202s написа:
...Скъсах си синджира ...

И аз :shock:
Но го съединих с лустър клема и работи безотказно повече от половин година...


Отивате на практикер и си купувате на метър колкото искате от този синджир. Макар, че има и по добри решения от него със велосипедна спица.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2021, 17:56       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Май 2021, 14:47
Мнения: 3
Благодаря, четох с интерес :) май и на мен ми дойде времето да мина от сингъл стейдж на прогресивна и определено се радвам, че започнах от тук!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 11:31       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Lee Precision Load Master Progressive Press или Lee Pro 4000 коя бихте предпочели?Плюсове и минуси.

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 14:28       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Дилън

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2022, 14:35       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
suzi1973 написа:
Lee Precision Load Master Progressive Press или Lee Pro 4000 коя бихте предпочели?Плюсове и минуси.

Аз познавам повече от 5 човека, които снаредяват пистолетни патрони с Лоуд Мастър. Всички имат хубави патрони и нямат грижи. Как е ЛИЙ Про 4000 не зная.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2022, 06:20       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
moderna написа:
Аз познавам повече от 5 човека, които снаредяват пистолетни патрони с Лоуд Мастър. Всички имат хубави патрони и нямат грижи.

:tu:
Ако ти е по джоба Дилън е по-ефективна.
За Лий Лоуд Мастър г-н Модерна го е казал напълно точно - също могат да се постигат максимални резултати, но изисква повече усилия - настройките могат да са по-чести. Зависи какви калибри и какви количества планираш...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 19:09       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Благодаря

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 19:11       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Колко струва цялата окомплектовка на Дилън за 9x19?

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 19:58       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
suzi1973 написа:
Колко струва цялата окомплектовка на Дилън за 9x19?

Пресата + 9мм Лугер кит:
XL750 - 2090лв - налична в БГ
Loadmaster - 1180лв - с поръчка 10-тина дни
За контакт в подписа. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2022, 07:31       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
Ако си сръчен в ръцете и Pro 400 ще ти върши перфектна работа.
Скорост от 100 до 400 на час. Зависи от индивидуалните качества и опита на снаредяващия.
Познавам трима колеги с такава преса. Двете са закупени от релоадерс.бг

Поздрави :-)

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 09:26       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
MolonLabe написа:
За Лий Лоуд Мастър г-н Модерна го е казал напълно точно - също могат да се постигат максимални резултати, но изисква повече усилия - настройките могат да са по-чести


За Дилон не мога да кажа нищо. За Load Master не виждам никаква причина да правиш 9х19 със SD < 5. Сортираш си гилзите, по марка, тегло и височина, сортираш си куршумите по тегло. Аз накапсявам на ръка и формовам на единична преса с матрица от Дилън, но и на лии формоващата матрица е много хубава. С патрони, които трябва да са брак (брутално не минават amocheck матрицата) 30 от 1500 стреляни на три серии по 10 най-малкото SD < 8. Като нали това са криви гилзи на незнаен брой релоади и т.н. Ако искаш да смъкнеш SD-to още под 4 пълниш барута повече от половината, пропускаш първите 10 после правиш 10-15 и те ща са ти еднакви.

Единственото, което съм забелязал, е че на shell plate-а всяка една позиция прави патрона различно дълъг дължината играе със до +- 0.1 mm. Предполагам че и това е въпрос на регулиране, но не ми е проблем.

BornToDrink написа:
Loadmaster - 1180лв - с поръчка 10-тина дни


Ако следиш промоциите, моята ми дойде 740 лв. от Амазон, продадох матриците с които дойде, защото си имах, колега от форума ми поръча от Чехия чинията с дупки за автоматично подаване на гилзи и ми дойде под 700 лв. цялата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 20:44       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Най доброто на прогресивната преса е, че с един удар правиш resize, decap, cap, powder charge, bullet seating and crimp. Всяко отклонение е губене на време и лимитирано изпозлване на пресата. Вярно, че тегаво да нагласиш всички операции да работят както трябва, но трябва да се настоява. Outshouting на някой операции в никой случай не подобряват стрелковите възможности на патрона.

Гоненето на минимален SD важи само за прецизна стрелба - пистолет или пушка. При такива изисквания, единствения начин е всеки патрон да бъде комплектован ръчно.

Правил ли е някой измервания с пистолет, на 15 метра например, колко е вертикалната разликав между попаденията на два куршума при разлика в скоростите от 20 - 30 м/сек? И разбира се сравнена с възможностите на стрелеца да подържа мерната линия в този диапазон.

С други думи - успеха на всичките описани и изпълнявани дрилове тук, абсолютно не зависят от гонената super ниска SD.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2022, 20:55       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Най доброто на прогресивната преса е, че с един удар правиш resize, decap, cap, powder charge, bullet seating and crimp. Всяко отклонение е губене на време и лимитирано изпозлване на пресата. Вярно, че тегаво да нагласиш всички операции да работят както трябва, но трябва да се настоява. Outshouting на някой операции в никой случай не подобряват стрелковите възможности на патрона.

Гоненето на минимален SD важи само за прецизна стрелба - пистолет или пушка. При такива изисквания, единствения начин е всеки патрон да бъде комплектован ръчно.

Правил ли е някой измервания с пистолет, на 15 метра например, колко е вертикалната разликав между попаденията на два куршума при разлика в скоростите от 20 - 30 м/сек? И разбира се сравнена с възможностите на стрелеца да подържа мерната линия в този диапазон.

С други думи - успеха на всичките описани и изпълнявани дрилове тук, абсолютно не зависят от гонената super ниска SD.


понеже ние държим на 100% качество и надежност, при използвамне на различни модели гилзи
ние разделяме операциите

формоваме и слагаме капсите отделно и .. готови накапсени ръчно и прецизно гилзи слагаме на прогресивната

различните модели гилзи, имат различни капсулни гнезда .. и влагането е различно и няма как да се разчита на прогресивна преса :)

но всеки сам си преценя - дали иска 100% надежност, или времето му е по скъпо

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer