logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2022, 02:16       Заглавие:  AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Изплю последните 3 патрона.
Причини?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2022, 05:45       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
С релоуди ли си?
Виждал съм веднъж такова нещо - човека беше с 10” цев, с релоуди и мнооого олекотен спусък. Почти целия пълнител го изкара на редове по 2-3
Виж УСМ-то


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2022, 05:52       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Firing pin-a свободно/леко ли се движи, ако да, какъв е спусъка(случайно да е Timney?), правени ли са промени по него?
Ако по втората част отговора също е да е възможно sear-a и disconnector-а да не "прихващат" (lapping).
Може да го тестваш със стандартния тест за функция
На празно оръжие:

Издърпваш и връщаш charging handle
Натискаш спусъка и задържаш в крайно положение
Дърпаш и връщаш charging handle отново
Отпускаш спусъка, който трябва да се reset-не, но чукчето не трябва да пада
Натискаш спусъка при което вече чукчето трябва да падне

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2022, 07:26       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
На релоуд съм. Бях направил 1000 - изстрелях 600 без проблем. Спусъка е Timney - инсталиран и настроен във фабриката. Въобще не съм го пипал. Мисля, че е 2 или 2.5 паунда.

Една подробност - пушката (Rock River 20 inch barrel) не е чистена от години.

Стрелях я на 400 ярда на не много голяма електронна мишена. Късмет беше, че я удържах инче щях да изпукам електрониката.

Благодаря за съветите - ще я изчистя и ще я прегледам.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Май 2022, 10:08       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
огледай спусъка, особено ако има регулировки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2022, 01:35       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
До сега не съм виждал tripple tap, но всичките двойни на автоматична за които съм чувал са били:
1) Timney спусък който е допълнително модифициран или настройван.
2) Пушка която не е чистена и релоуди с мек праймер.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2022, 03:54       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Напълно възможно е за праймерите но не зщото са меки (CCI), но може би не са дотикани до края. Нямам под ръка стандарти за влагането на праймери (мисля, че беше около 0.007-8 инча от основата на гилзата). Аз релоудвам на индекс преса и е напълно възможно на първата станция (ресйз, декап и прайминг) да се е пропуснало нещо.

Спусъка не е пипан

Ще се чисти основно.

Има ли значение на къде хвърчат гилзите? Моите хвърчат по посока 2 часа. Устройват ме добре, щото аз стрелям от лявото рамо.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2022, 05:11       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Може и това че праймерите не са вложени до края да е причината, все пак пробвай теста за функция на спусъка и също я почисти основно.
Yank написа:
Има ли значение на къде хвърчат гилзите? Моите хвърчат по посока 2 часа. Устройват ме добре, щото аз стрелям от лявото рамо.


Доста хора ще кажат че 2ч е овъргасната и трябва да се гони 3-4ч, аз лично за пушка на която евентуално бих разчитал под някаква форма за самозащита предпочитам да 2-3ч. В твоя случей предвид че ползваш релоудс предполагам че са с малко по-високи налягания така че мисля че е наред.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Май 2022, 15:27       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Modular написа:
Може и това че праймерите не са вложени до края да е причината, все пак пробвай теста за функция на спусъка и също я почисти основно.


Продължавам да се офлянквам с почистването. :-) :-)
Но ми светна в главата, в тази връзка, че ако иглата от мърсотия не се прибере обратно пушката ше изстреля и последния патрон в пълнителя.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2022, 01:25       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Yank, не вярвам да е това. Затворите със свободно движещи се игли са с по-големи допуски от тези с пружина и тук е така.
Имам случай при които почиствам една АР ка JP, там затвора беше с покритие някакво Даймънт всичко е полирано , гладко и лесно се чисти. При сглобен затвор иглата се движи изключително лесно чак "звънти". Та всичко е сглобено затвора е на затворна задръжка вкарвам пълнител с два патрона натискам бутона за спускане на затвора и.......изстрел и дупка в стената. Когато ушите спряха да свирят много разсъждавах по темата и мисля че тази игла е конструирана никога да не заклинва.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2022, 02:39       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Mistar cz написа:
Та всичко е сглобено затвора е на затворна задръжка вкарвам пълнител с два патрона натискам бутона за спускане на затвора и.......изстрел и дупка в стената


Ей, тези експерименти само на полето. Навремето Витан проби пода на къщата. :-) :-) :-)

Не мога да разбера кое е накарало твоя патрон да гръмне? Аз описвах сценарии (може и да не е вероятно да стане както ти казваш) в който иглата се е заклинила извън затвора от нагар и мърсотия.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2022, 07:17       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Мисля си и друго, при работата си затвора един вид се удължава и скъсява, когато се заключва и отключва и ако заклини то ще е веднага след изстрел, но когато затвора отключи ще отклини иглата и тя за следващия изстрел ще е наред.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2022, 17:39       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Mistar cz написа:
Yank, не вярвам да е това. Затворите със свободно движещи се игли са с по-големи допуски от тези с пружина и тук е така.
Имам случай при които почиствам една АР ка JP, там затвора беше с покритие някакво Даймънт всичко е полирано , гладко и лесно се чисти. При сглобен затвор иглата се движи изключително лесно чак "звънти".


Update:

Затвора беше разглобен. Иглата падна със звън. Дупката от където излиза иглата беше запушена от зрънце барут (след като пушката беше спряла да произведе изстрел).

От вътрешното простарнство на затвора изпадаха още зрънца. Барута вероятно се е намерил там след като експериментирах с по дълги патрони и проктила засядаше в цевта след което барута се е изсипвал свободно.

Възможно е също иглата да е останала затъната и от там на автоматична.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2022, 21:01       Заглавие:  Re: AR-15 превключи на автоматична
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Yank написа:
Възможно е също иглата да е останала затъната и от там на автоматична.


Най-вероятно това е причината.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer