logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:24




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 11:13       Заглавие:  Шумкарски драми. ютии и прочие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
https://youtu.be/4AOv20wUuU8

Ей тук се вижда защо се предпочита бавен и тежък с лош Б.К.
И друго ще споделя, но нататък.
П.П. "Ютия" се получава при:
Престабилизиран куршум,
- при износена цев,
- при - видяхте клипа...
Личен опит. Дори куршума да лизне ствол на дърво заради високата скорост и чуваш свирене ... А сега се сетете що е то

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 14:37       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Как ще получиш ютия от престабилизиран куршум и в същото от нестабилизиран куршум от износена цев ?
И изобщо кой оспорва факта, че по-тежкият проектил се държи по-добре в тая гора дето толкова ви бърка ?
Защо сменяте темата, новият патрон е с по-тежък проектил, сравнено с 5.56 задължително ще се държи по-добре в гората, за какво точно спорите след като това е очевидно…

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 15:08       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Искам да кажете публично, колко пъти сте стреляли извън стрелбище по мишена в ПГМ... ?
Не се мъчете, мога да позная, максимум 10 пъти да си ходили в ПГМ с оръжие и не си стреляли Никога.
Стреляли сте само и единственно в стерилна защитена обстановка.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 15:56       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
PufGun написа:
Искам да кажете публично, колко пъти сте стреляли извън стрелбище по мишена в ПГМ... ?
Не се мъчете, мога да позная, максимум 10 пъти да си ходили в ПГМ с оръжие и не си стреляли Никога.
Стреляли сте само и единственно в стерилна защитена обстановка.
Цоньо, какво общо има свиренето на куршумите в гората с разискването на новият калибър ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 16:55       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Има с това, че "мишените" се движат хаотично, биват скривани от храсти, чували със съмнителни субстанции, дървени и метални прегради, че на всичкото отгоре в някоИ "специални" случаИ и отвръщат на огъня.

Офис-стрелянето няма нищо с приложното такова ( било то и ловно ).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 17:44       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
kcv написа:
Има с това, че "мишените" се движат хаотично, биват скривани от храсти, чували със съмнителни субстанции, дървени и метални прегради, че на всичкото отгоре в някоИ "специални" случаИ и отвръщат на огъня.

Офис-стрелянето няма нищо с приложното такова ( било то и ловно ).


Тука, мисля си много прав :tu: !
НО!?!
Отдавна се търси златната среда между 5.56 и 7.62 боеприпаса . Този който успее да я намери, убеди и пласира на големите и платежеспособни армии - ще диктува калибрите и щурмовите карабини за в бъдеще.
Аз поне така мисля.
Предстои да разберем :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 19:09       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Те това е.
П.П. Това не е от книгата на Браян Лиц, но балистиката е еднаква
:wink:
:joke:


Прикачени файлове:
Screenshot_20220616-200448.png
Screenshot_20220616-200448.png [ 961.23 KiB | Прегледано 6467 пъти ]
Screenshot_20220616-200810.png
Screenshot_20220616-200810.png [ 958.89 KiB | Прегледано 6467 пъти ]

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 22:38       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
kcv написа:
Има с това, че "мишените" се движат хаотично, биват скривани от храсти, чували със съмнителни субстанции, дървени и метални прегради, че на всичкото отгоре в някоИ "специални" случаИ и отвръщат на огъня.

Офис-стрелянето няма нищо с приложното такова ( било то и ловно ).
Добре де, ама с кого точно спорите вие, дето ужким куршумите ви са свирили около главите ? Къде в темата някой е писал нещото на което опонирате ? Теорията е една, тя не е американска, руска, диванна или ваша дето сте ги слушали куршумите. Когато човек е на ясно с теорията, няма значение нищо друго, новият патрон може да се дискутира и да се предполага достатъчно точно какви са му качествата и недостатъците.
Какво точно дискутирате такива като тебе ? Мнението което съм цитирал е толкова не в час с темата, че се чудя защо си го написал, при положение, че първо никой не говори за тоя аспект и второ само потвърждава качествата на новият, по-тежък зигов проектил…

И стига сте се били в гърдите кой какво бил слушал по горите, тука има много дето знаеме как свирят куршуми но няма никакъв приложен смисъл да го споменаваме. И не са един и двама.
Мене са ме обстрелвали с калашници по две седмици всеки ден по 6 часа, всяка една от двете години служба. Окоп и каска задължително. Аз знам как свисти и куршум и как бръмчи рикошет, знам и как тупка в стената до тебе и макаренковски патрон и как пляка 9мм Лутър, не съм лежал само по дивани както ви се ще…

Цоньо, благодаря за снимките но нищо не се вижда както си ги плеснал батко…
Аз ще си намеря каквото ме интересува. За ефекта от износена и неправилно нарязана цев знам, виждал съм и съм стрелял с такива в 5.45. Знам, че при определени условия, някой пушечни проектили са не стабилизирани за известно разстояние след като напуснат цевта, но това е висш пилотаж от който никога не съм се интересувал много, не бях чувал за престабилизиран куршум да кихолва, човек се учи докъто е жив, и това се отнася до всички приятелю…

П.П. Ето ги двете страници… В първата става ясно нещо, горе-долу но не си снимал цялата страница, сакън да не научи някой нещо дето го има и другаде…
Другата страница само пише за вакуум и формата на мехеевите снаряди, нещо не е ясна връзката.
На мене лично малко ми омръзва да ви чета гатанките и въпросите…
Или имайте дупе да си застанете зад думите и да обясните нещо до края за да го научат всички ако е верно, или просто не ги пълнете тея в темите ебаси…

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 22:44       Заглавие:  Re: Шумкарски драми. ютии и прочие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
разчиствам темата .. за новия калибър

ловджийските драми .. ще ги трием, без обяснение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 22:49       Заглавие:  Re: Снайперизма навлиза при шмайзерите, или 500+ метра
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
tsb написа:
Тука, мисля си много прав :tu: !
НО!?!
Отдавна се търси златната среда между 5.56 и 7.62 боеприпаса . Този който успее да я намери, убеди и пласира на големите и платежеспособни армии - ще диктува калибрите и щурмовите карабини за в бъдеще.
Аз поне така мисля.
Предстои да разберем :tu: !


Ей на това е истината, хем да фърка бързо, хем да не се влияе от дребни фактори, хем да дупчи яко, хем да не е тежък ( в комплект с гилза и заряд ). Все ей такива дребни неща и ще се получи.

И да този новият ЗИГ-патрон има потенциал. :tu:

Според мен, ако се наложи нещо подобно, ще има нужда и от един по-тежък вариант на куршума, за по-близко, но сигурно.
Тогава би покрил и изискването за добро представяне и в ПГР.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юни 2022, 23:04       Заглавие:  Re: Шумкарски драми. ютии и прочие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kcv написа:
Според мен, ако се наложи нещо подобно, ще има нужда и от един по-тежък вариант на куршума, за по-близко, но сигурно.

130-140 грейна не е лек куршум. За сравнение, .308 ти е между 150 и 180 грейна.

Ето какви са били изискванията на американските военни за новия боеприпас: https://www.snipercountry.com/277-sig-fury-6-8x51mm/

Точност минимум 610 метра и пробиване на бронежилетките на противника на 500 метра.

С налягане от 80 PSI и 140 грейнови куршуми - животът на цевта я дават около 12К изстрела. Което е наистина нещо ново!

За сравнение, 250 грейново (16 грамово) кюфте на 9х39, субсоник на всичкото отгоре - въобще, коренно различни концепции. Които са също така крайно ограничени.

С 6,8х51 американците мачкат по всички показатели руския 5,45х39... дори и по отношение на свиренето в гората. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2022, 00:27       Заглавие:  Re: Шумкарски драми. ютии и прочие
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
ubboto написа:
С 6,8х51 американците мачкат по всички показатели руския 5,45х39... дори и по отношение на свиренето в гората.


Тук спор няма.

Но е добре да се помисли и за един 170-180-200 грейна куршум, дори с по-ниска скорост, но да е за друг терен освен поляната.
Както забелязваш дори в Незалежната Окраина, престрелки се водят и в заетите от растителност синури и крайпътища, а не само на открито или в града/селото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2022, 01:13       Заглавие:  Re: Шумкарски драми. ютии и прочие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Цитат:
Според мен, ако се наложи нещо подобно, ще има нужда и от един по-тежък вариант на куршума, за по-близко, но сигурно.
Четейки последните мнения ми става ясно кой-колко е погледнал постовете и клиповете в темата за новият патрон/калибър…
Ми те са два патрона, единият е оригиналният, другият с двукомпонентната гилза е за армията, с повишено налягане. Какво четете и какво коментирате е просто тъмна Индия… Хората ви го обясняват в началото на всеки клип, на английски и на полу-роден руски…

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2022, 08:02       Заглавие:  Re: Шумкарски драми. ютии и прочие
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
ubboto написа:
С 6,8х51 американците мачкат по всички показатели руския 5,45х39... дори и по отношение на свиренето в гората. PDT_Armataz_01_22

Без контрола на оръжието при автоматичната стрелба. Но 6,8х51 се позиционира с/у 7,62х54Р, а не с/у 5,45.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2022, 12:37       Заглавие:  Re: Шумкарски драми. ютии и прочие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
DDD написа:
Без контрола на оръжието при автоматичната стрелба.

Тук нещата до голяма степен опират и до стрелкови умения. На някои и "калашоида" им се гънел - стрелецът се гъне, а не пушката, на мене що нищо не ми се гъне дори с 7,62 на автоматична?! Но така или иначе, новата мириканска пушка до нас е изключително малко вероятно да стигне, така че всичко и занапред ще си остане в сферата на предположенията.

За боеприпаса - каква е щатната пехотна пушка на руските подразделения и на първа линия? АК-74 и чат пат АК-12 (украинците показаха един такъв пленен, без оптика). На ниво картечници вече - въпросът е за нова тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer