logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 342 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 15:17       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
s226852824 написа:
Благодаря за
Ivo III написа:
следи от преждевременна есктракция


Моля опишете какви точно са те и къде се проявяват.
Иначе много благодаря и на двама ви за изчерпателната информация ! :)
Тестовете продължават.



налягането не е спаднало в цевта - куршума не е напуснал цевта или супресора удължава цикъла след като газовия порт е надул налягане към затвора

затвора започва да се се завърта, и опитва да изтегли гилзата от патронника, докато още е под налягане

това е описано във всеки наръчник за АР15 и .. навсякъде казват да се прекрати веднага стрелбата
защото нещо не е подходящо .. патрон, газ, порт, буфер пружини

в лекия вариант .. има следи от завъртане по гилзата, капсите се пробиват, падат, после чупи оси и екстрактори или .. се получава кабум

има много снимки по нета, но като се види отзад дъното на гилзата не може да се сбърка
трябва да се разбира газовия цикъл .. и да се настрои системата

ПП: при буталните положението е много по зле, защото буталото направо кове затвора и нещата става по драматични

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 18:14       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
но колега сложи супресор и е пред кабум с тях .. има ужасни следи от преждевременна есктракция
на Ругера, трябва първо да му сложиш газов регулатор .. иначе можеш да кабумнеш ако си със супресор


Предполагам, че супресор е заглушител - тръба напълнена с вата или нещо подобно и е с дупка за излизане на патрона без да е част от цевта. Питам се как влияе на налягането в цевта?

Преждевременна Есктракция - опит за екстракция на гилзта заедно с куршума. Това така ли е? Високото налягане в цевта идва от къде - избита капса или друго?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 21:04       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ivo III написа:
но колега сложи супресор и е пред кабум с тях .. има ужасни следи от преждевременна есктракция
на Ругера, трябва първо да му сложиш газов регулатор .. иначе можеш да кабумнеш ако си със супресор


Предполагам, че супресор е заглушител - тръба напълнена с вата или нещо подобно и е с дупка за излизане на патрона без да е част от цевта. Питам се как влияе на налягането в цевта?

Преждевременна Есктракция - опит за екстракция на гилзта заедно с куршума. Това така ли е? Високото налягане в цевта идва от къде - избита капса или друго?


съвсем не :)

изписахме се за газовата динамика .. в много теми
ето една - http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 51&t=20616

дуал тайминга е .. след като куршума мине през газовия порт има още малко цев отпред която прави време за задържане, супресора увеличава това време
супресор за АР15 се правят с клапи които изваждат напред налягането за да не духа и в очите на стрелеца и т.н.

https://www.rugerforum.net/threads/ar-1 ... ht.143116/

Цитат:
Преждевременна Есктракция - опит за екстракция на гилзта заедно с куршума. Това така ли е? Високото налягане в цевта идва от къде - избита капса или друго?

преди да почне да се измъква гилзата от патронника, трябва куршума да е напуснал цевта и да започна да спада налягането - тогава стените на гилзата отлепят
ако са под налягане, стените са залепени за патронника .. затвора има яко налягане от овъргазнати системи или от неправилни патрони и започва да има сила да почне да се движи назад .. ама гилзата още е под налягане

ПП: калашника има голям запас от кабум .. 7мм е хода, и 1-2 вида патрони .. иначе е брутален овъргаз
обаче Драгунов е много зле, и кабумва много лесно .. Тигъра също .. даже се принудиха да срежат цевката

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2022, 20:39       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Сеп 2022, 09:01
Мнения: 7
Преди малко стрелях по хищник и пушката пусна 2 патрона наведнъж!
Изстрелите почти се сляха, в първия момент не бях сигурен дали са два, отидох да снимам животното, след това проверих гилзоуловителя - няма грешка, 2 гилзи.
Преди това бях изстрелял 6 броя "заводско " Хорнади на стрелбище за тест, преди стрелбите днес пушката беше перфектно почистена и обслужена.
Патрона с който направих "дублето" беше мой - куршум LOS hunter-tac 52 gr. / N530 - 25 gr./COL = 56.6/primer CCI small rifle/гилза Hornady.
До сега не съм имал ядове с него, мята ми гилзите на 3 часа.Начална скорост - 990 м/с при 24 градуса по Ц.
Моля споделете какво би могло да доведе до такива двойни изстрели в стил АН94 :)

Благодаря предварително.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2022, 13:21       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
s226852824 написа:
Преди малко стрелях по хищник и пушката пусна 2 патрона наведнъж!
Изстрелите почти се сляха, в първия момент не бях сигурен дали са два, отидох да снимам животното, след това проверих гилзоуловителя - няма грешка, 2 гилзи.
Преди това бях изстрелял 6 броя "заводско " Хорнади на стрелбище за тест, преди стрелбите днес пушката беше перфектно почистена и обслужена.
Патрона с който направих "дублето" беше мой - куршум LOS hunter-tac 52 gr. / N530 - 25 gr./COL = 56.6/primer CCI small rifle/гилза Hornady.
До сега не съм имал ядове с него, мята ми гилзите на 3 часа.Начална скорост - 990 м/с при 24 градуса по Ц.
Моля споделете какво би могло да доведе до такива двойни изстрели в стил АН94 :)

Благодаря предварително.


На мен ми се се случвало няколко пъти на една тренировка, като се оказа, че имам натрупано "мръсно" на специфично място при зацепването на чукчето и се получаваше изпускане!

След наистина много хубаво и основно почистване, повече не го е правила!

Освен ако неволно си натиснал толкоооова бързо спусъка два пъти :armed:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2022, 03:40       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kouzi написа:
На мен ми се се случвало няколко пъти на една тренировка, като се оказа, че имам натрупано "мръсно" на специфично място при зацепването на чукчето и се получаваше изпускане!


При мен мръсен болт.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2022, 22:36       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
направих малко тестове .. с гилзи на един изстрел и на неизвестен брой, и неизвестно от къде събрани, но от една марка
с тези на един изстрел направих групи на 100 метра - 25 - 27мм, и то два пъти, докато с неизвестни гилзи 70-80мм се отваряше групата

куршуми, барут, капси, заряд, влагане - абсолютно един и същи, подготовка на гилзи - по един начин (измиване на мощна вана, тумблер 4 часа, формоване, подрязване, фаски отново тумблер 4 часа)

стрелях, легнал, задна опора торбичка, не от ръка, друнога, оптика Калес К16
стрелбище Дупница, почти идеални условия - виждат се прашинките във въздиха как не попмръдват (само слънцето свети малко кофти следобяд, ако има слънце разбира се)


стана ми интересно, и повторих теста след два дена, заредих по същия начин .. и отново същия резултат - 25-27мм групи от гилзи на един изстрел, и в пъти по лоши от гилзи на много изстрели и незнайно от къде, но сортирани по марки


сега съм приготвил да тествам - отгряти, на един изстрел само и неизвестни сортирани по марки


използвах
куршуми: 62грн, АРМСКОР (не са много качествени, но отлични за моите цели)
барут: Норма 201, 24.5грн
капси: Муром Компетишън
гилзи: SB и GFL

ПП: предполагам, че резултата ще ме накара да отгрявам и 556 гилзите, но .. да видим :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 11:09       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Много интересен казус, ще го следя с интерес.
И аз мисля че отгряването ще ни даде отговора защо са тези разлики.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 11:15       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Ivo III написа:
сега съм приготвил да тествам - отгряти, на един изстрел само и неизвестни сортирани по марки
:tu:

Моите адмирации Иво. Интересния за мене извод, е че гилзата контактува в едни 6-7 мм с куршума и тези 6-7 мм се оказват толкова много важни. Излиза, че точно те са най-важни не пушка, не куршум, не барут и т.н. а точно те, се явяват основния компонент където да наблегнеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 11:26       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
стрелям ги доста горещи заряди 62ката с 900-920м/с
в началото при един и същи заряд, но в зависимост от обема на гилзата
след това започнах да ги софтирам по малки .. и да компенсирам с заряда .. за да стават около 910м/с средно

а има и патрони които засилват 55грн .. с около 1000м/с, като цяло 556/223 .. си е горещ патрон и гилзата се одървя сериозно
освен, че не се формоват еднакво (отблъскване на рамене), не влизат еднакво от различната сила на притискане, също и при напускане ще дадат големи разлики в скоростите

при одървени гилзи, се налага да се регулира матрицата по ниско и с по голяма хлабина, за да не се получи недотикване
обаче с големи хлабини .. се вижда как започва капсата да се разплексва, въпреки че няма свръх налягане, това е защото при изстрел, ударника е избутал гилзата напред и отзад има място, където се изпълва от капсата ..

тази хлабина също е проблем за точноста .. а при отгряти гилзи, формоването става много точно и може да се работи с по-малки хлабини на раменете

въпроса е .. до колко е оправдана още една операция при мас релоада на 556/223 патроните :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 16:14       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Интересен дест и разбира се с очаквани резултати.

Многообразието на моите събрани гилзи ме отказа да ги сортирам по производители. Единствено, което правя е да ги сортирам по тегло (има огромна разлика в теглата). Сортирам ги в 5 категории и първите и последните ги изхвърлям.

Преди да ги меря изваждам капсите. Формувам гнездото на капсата на военните гилзи (отнема се малко материал).

Тестове не съм правил, но нямам изненади.

След като автоматизирам процеса на термообработка, ще почна масово да ги анилвам.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2022, 18:40       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ако са близки като обем, няма да има особен проблем
това което в при нас има около 30м/с разлика между различните марки

прави впечатление, че американските гилзи са с по-голям обем

за някой цели, 30м/с няма особено значение, важното е да работи на функция :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2022, 01:49       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
прави впечатление, че американските гилзи са с по-голям обем


Не знех, че това е така. Но няма нищо за очудване - в стремежа си за максимални печалби :-) :-) :-) , капитализмът подобри технолгията на гилзопроизводство и сега ги прави с по тънки стени. Консуматора на американските гилзи сега не е изложен на високи налягания при еднкъв барутем товар.

В тая връза спомням си колко дебела беше кожата на Запорожеца :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2022, 12:30       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ivo III написа:
прави впечатление, че американските гилзи са с по-голям обем


Не знех, че това е така. Но няма нищо за очудване - в стремежа си за максимални печалби :-) :-) :-) , капитализмът подобри технолгията на гилзопроизводство и сега ги прави с по тънки стени. Консуматора на американските гилзи сега не е изложен на високи налягания при еднкъв барутем товар.

В тая връза спомням си колко дебела беше кожата на Запорожеца :-)


затова ги сортираме :) защото -30м/с е много :D
колеги които стрелят надалеко, ги харесват, че събират повече барут, или пък поемат по тежки проектили

по важното е че са различни, и трябва да се сортират

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2023, 12:30       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5.56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
във Випа има нова доставка на Norma 201 ... и вече останаха около 70 бутилки

:happy: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 342 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer