logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2022, 22:53       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
MolonLabe написа:
О, няма нужда - това е достстъчно гадно

:wink:
Има и микро таргети ..... , които все още ги няма у нас , но ще се внесат.
Много успешно имитират мишена на 100-150м. от 20м.
:armed:
ВАЖНО!!!
Всеки състезател след завършването на стейдж 7 , веднага да се придвижва към стейдж 8 и по същия начин от 8 към 1.
РО на стейджове 7 и 8 няма да чакат цял скуад , а ще пускат на групи от по 2-3 човека, за да се печели време за придвижване.
Тайминга ще е ориентировъчен и само за РО, за да се спазва поредността на скуадовете.

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 07:53       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
А как ще се имитира параболата на куршума и влиянието на вятъра с тези “имитиращи” мишени?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 10:28       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ti6kata написа:
А как ще се имитира параболата на куршума и ...

Ами поличаваш приятното усещане, че стреляш 308, но без адекватния за калибъра recoil. С една дума Мето ти подарява удоволствието да опиташ FN SCAR, без да сменяш арката PDT_Armataz_01_22
Или още по-накратко:
Прикачени файлове:
tempFileForShare_20220909-112127.jpg
tempFileForShare_20220909-112127.jpg [ 229.6 KiB | Прегледано 3312 пъти ]

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 10:29       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
ti6kata написа:
А как ще се имитира параболата на куршума и влиянието на вятъра с тези “имитиращи” мишени?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Със странични вентилатори и дозвукови потрони :D :armed: :tu:

Еййй, няма угодия за шампионите PDT_Armataz_01_22

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2022, 11:18       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
hitman47 написа:
Тайминга ще е ориентировъчен...

:D :D :D
Дори и извадено от контекста ипсц-то в бг е непобедимо :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 08:29       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Засега (днес поне), метеорологичните условия в село Ягода-село Шаново са чудесни. Дори започна да напича. Дано и утре на самото състезание да бъде така.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 11:13       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
andrei p226 R написа:
Засега (днес поне), метеорологичните условия в село Ягода-село Шаново са чудесни. Дори започна да напича. Дано и утре на самото състезание да бъде така.

Ха дано ама надали... Въпреки, че по прогноза го дават да вали чак към 22.00, някак си съм убеден, че Мето ще измисли как да ни стъжни живота! За някакви водоноски ми говореше вчера... :joke:

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2022, 15:07       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
slaf4u написа:
andrei p226 R написа:
Засега (днес поне), метеорологичните условия в село Ягода-село Шаново са чудесни. Дори започна да напича. Дано и утре на самото състезание да бъде така.

Ха дано ама надали... Въпреки, че по прогноза го дават да вали чак към 22.00, някак си съм убеден, че Мето ще измисли как да ни стъжни живота! За някакви водоноски ми говореше вчера... :joke:

Славчо, в момента е жега брат. С разкъсана облачност. Ако и утре е така на Шаново, с това шановско слънце, ядове няма. Най много някой да получи топлинен удар. В момента е жега, та да изгориш на слънце


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2022, 17:17       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
Благодаря на всички за коректното отношение по време на състезанието!
Както винаги има всякакви коментари, но преобладаващото е че си требе повече тренировки. :smoke:
"Квадратчетата" поозориха бая народ, но все пак не са нещо непреодолимо.
БЛАГОДАРЯ на целия РО състав за бързата и коректна работа.
Началника си удържа на думата и включи слънцето. :happy:
Наградихме се почти един час преди предвиденото и този път мисля че нямаше драми с резултатите. PDT_Armataz_01_22
Приемам градивни критики и предложения за следващите карабини. :tu:
КЛАСИРАНЕТО


Прикачени файлове:
Overall by stages BGRN 2022.pdf [193.06 KiB]
786 пъти
Overall BGRN 2022.pdf [22.69 KiB]
556 пъти

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2022, 03:42       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
hitman47 написа:
Благодаря на всички за коректното отношение по време на състезанието!
Както винаги има всякакви коментари, но преобладаващото е че си требе повече тренировки. :smoke:

1. Ние също благодарим за гладкото протичане, оценявайки усилията на организатори, съдийски състав, участници... a особено благодарен съм/сме
2. за интересните, бих казал референтни сцени - толкова разнообразни и поучителни, позволяващи всеки ясно да види пропуските в стрелковото си образование и умения с дълго..
Отличниците се справиха както обикновено, масовката - също (както обикновено).
3.Тренировките с дълго явно не са най-популярни (по разбираеми причини) за мнозинството колеги... А трябва!
Както знаем, от гледната точка на тактическото разбиране по отношение на късото - неговото значение е само да даде възможност на боеца да се добере до дълго...
И си помислих - обединява ли/спомага ли за надграждането на уменията ни за дългото, тренировката/сътезанието с РСС-то?
Според мен - до голяма степен!
4. Но ние обикновено играем РСС на пистолетните сцени по организационни и икономически съображения. Тези сцени, (от днес) според мен, бяха идеални (от гледна точка на "дай максимума си") и за РСС.
Е, проблемът е организационно - икономически.
Решението - ако цената на организирането на състезането е Х лева, делим я на броя участници (в случая с РСС) и всеки решава - това смислено похарчени пари ли биха били.
- Защото на Лозен (в Софиянския случай) би могло да се похарчат подобни пари за тренировка с дълго, която ще е със значително по-ниска образователна стойност...
- На 360градуса има един хангар, където за целта би могло да се аранжират 2-3 мини сцени (обаче като се губи елемента на изненадата, не е така дидакично,
- Капчето - също не предлага някакви особени екстри.
- Плевен - може би? Не мога да кажа, а и не претендирам за изчерпателност в инвентаризацията на стрелбищния фонд :joke:

hitman47 написа:
Приемам градивни критики и предложения за следващите карабини. :tu: ...

Мето, не разваляй тези сцени, моля!
На дългата - аранжирай плейтове от 50 до 200 метра и дай да спретнем нещо за дълго в 9х19 за края на Октомври.

Нека колегите също се изкажат, моля - биха ли искали подобно мероприятие?
Моля, ако модератор прецени, нека да обособи дискусията в отделна тема :armed:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2022, 19:44       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Приятели, моите 2 ст. по изминалия БГ Райфъл шампионат за 2022 г., като интересното е, че ......не присъствах на него и по принцир нямам право да коментирам. Ама какво да се прави .... не устисках. Гледах клипове от сцените от моит приятели, които са ги публикували във фейсбук. Малко отклонение - имам около 1200 "фейсбук приятели" от динамичните стрелци по целия свят. Отново оклонение - не съм участвал в турнири извън БГ. От тези 1200 приятели динамични стрелци виждам на какви турнири и какви сцени стрелят в повечето случаи. Та да си дойдем на думата - това, което видях като Райфъл турнир на 11.09.2022 г. в БГ тотално се разминава с това, което виждам по клиповете на другите ми фейсбук приятели. Това не е нищо ново, всички си го знаем. С две думи искам да кажа, че този Райфъл в БГ няма нищо общо с нормалния Райфъл извън БГ. Спокойно мога да кажа, че нашия Райфъл е нещо като роден Франкенщайн на Райфъла по света. ОК, такива са ни възможностите ще кажете. Прави сте. Но, като имаме само такива възможности, поне сцените да се доближават до понятието Динамична стрелба. Това, което видях по клиповете от изминалия наш шампионат, тотално ме отказа да участвам в такива състезания, дори и да не ме спираха финансови причини. Според моите разбирания, сцените в динамичната стрелба трябва да предразполагат поне първия на дадената сцена да има хит фактор поне 4-5, че и доста повече. Ще кажете - това е Райфъл. И какво от това - динамична стрелба ли практикуваме или прецизна. Като ще е "български вариант" поне да си го направим както трябва. Ще го кръстим "Динамичен райфъл" :) :) :)
Сега ще "залитна" малко към PCC-то.
MolonLabe написа:
Тези сцени, (от днес) според мен, бяха идеални (от гледна точка на "дай максимума си") и за РСС.

Г-н Минчев, участвате на турнири извън БГ. Моля обърнете внимание на турнирите за PCC. Мното рядко на международните турнири /пак казвам, не съм участвал, но гледам доста клипове на моите небългарски фейсбук приятели/ има такива "сцени" /нарочно го казвам в кавички/.
А пък
MolonLabe написа:
На дългата - аранжирай плейтове от 50 до 200 метра и дай да спретнем нещо за дълго в 9х19 за края на Октомври.
и се изпълни това, за предпочитане е хората да не си паркират автомобилите на паркинга над тази сцена - стрелба с 9х19 на 200 метра си е направо .......... - като знам, че повечето PCC са с бързомер "прострелян" на не повече от 25-30 метра, си представям едно непреценено "вдигане" на мерната линия за да компенсира траекторията на куршума какво ще доведе - вече сме го "яли" на райфъл, където участваха и PCC.
Та да завърша - чест и почитания на Мето - опитва се и влага всико от себе си - респект от мен за него /и аз организирам от време на време някой и друг вътрешен турнир на нашия клуб и ми е ясно, какво му коства/. Но.... с такива сцени в Райфъл-а, за мен това не е Динамична стрелба. По скоро се доближава до прецизна или нещо подобно. А пък има и друго мнение - аз не мога да стрелям и сега си търся оправдания. Каквото вие си изберете :) :) :)

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2022, 21:11       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
s_savchev написа:
Приятели, моите 2 ст. по изминалия БГ Райфъл шампионат за 2022 г., като интересното е, че ......не присъствах на него и по принцир нямам право да коментирам. Ама какво да се прави .... не устисках. Гледах клипове от сцените от моит приятели, които са ги публикували във фейсбук. Малко отклонение - имам около 1200 "фейсбук приятели" от динамичните стрелци по целия свят. Отново оклонение - не съм участвал в турнири извън БГ. От тези 1200 приятели динамични стрелци виждам на какви турнири и какви сцени стрелят в повечето случаи. Та да си дойдем на думата - това, което видях като Райфъл турнир на 11.09.2022 г. в БГ тотално се разминава с това, което виждам по клиповете на другите ми фейсбук приятели. Това не е нищо ново, всички си го знаем. С две думи искам да кажа, че този Райфъл в БГ няма нищо общо с нормалния Райфъл извън БГ. Спокойно мога да кажа, че нашия Райфъл е нещо като роден Франкенщайн на Райфъла по света. ОК, такива са ни възможностите ще кажете. Прави сте. Но, като имаме само такива възможности, поне сцените да се доближават до понятието Динамична стрелба. Това, което видях по клиповете от изминалия наш шампионат, тотално ме отказа да участвам в такива състезания, дори и да не ме спираха финансови причини. Според моите разбирания, сцените в динамичната стрелба трябва да предразполагат поне първия на дадената сцена да има хит фактор поне 4-5, че и доста повече. Ще кажете - това е Райфъл. И какво от това - динамична стрелба ли практикуваме или прецизна. Като ще е "български вариант" поне да си го направим както трябва. Ще го кръстим "Динамичен райфъл" :) :) :)
Сега ще "залитна" малко към PCC-то.
MolonLabe написа:
Тези сцени, (от днес) според мен, бяха идеални (от гледна точка на "дай максимума си") и за РСС.

Г-н Минчев, участвате на турнири извън БГ. Моля обърнете внимание на турнирите за PCC. Мното рядко на международните турнири /пак казвам, не съм участвал, но гледам доста клипове на моите небългарски фейсбук приятели/ има такива "сцени" /нарочно го казвам в кавички/.
А пък
MolonLabe написа:
На дългата - аранжирай плейтове от 50 до 200 метра и дай да спретнем нещо за дълго в 9х19 за края на Октомври.
и се изпълни това, за предпочитане е хората да не си паркират автомобилите на паркинга над тази сцена - стрелба с 9х19 на 200 метра си е направо .......... - като знам, че повечето PCC са с бързомер "прострелян" на не повече от 25-30 метра, си представям едно непреценено "вдигане" на мерната линия за да компенсира траекторията на куршума какво ще доведе - вече сме го "яли" на райфъл, където участваха и PCC.
Та да завърша - чест и почитания на Мето - опитва се и влага всико от себе си - респект от мен за него /и аз организирам от време на време някой и друг вътрешен турнир на нашия клуб и ми е ясно, какво му коства/. Но.... с такива сцени в Райфъл-а, за мен това не е Динамична стрелба. По скоро се доближава до прецизна или нещо подобно. А пък има и друго мнение - аз не мога да стрелям и сега си търся оправдания. Каквото вие си изберете :) :) :)

"

Догодина, като се намалят състезанията "Райфъл" на 1 или максимум на 2 за една година, защото нали "много хора" идват "много хубаво ще е", нали...Тогава и това няма да го има..
Само с намиране на кусури, нема да стане! Това знам аз. Това са възможностите - това е положението. Всичко друго е ала-бализми, просто разговори и съждения, които не кореспондират с реалността. Какво било в чужбина и прочее. Който може, има кинтаж, желание и подготовка, отива навън да стреля и това е и не гледа останалите и не им пука за останалата масовка. Евалла на тия хора, да са живи и здрави. Това е нормално.
За останалата масовка, състезанията по карабина на Шаново са за разтоварване, приятни емоции, начесване на крастата, за удоволствие, любителско аматьорско-спортно участие и трениране.
И понеже, зададените от теб въпроси в крайна сметка опират до проблемът за разполагаемият финансов ресурс, то тук неизбежно се стига до проблемът с участието (с бройката на участниците).
Ами положението е следното (съдя по това, което аз лично съм видял само за тази година):
За тази година 2022, на 3 от общо 4-те състезания "карабина", организирани от Методи Марков, се събираха по 30-на(да, не е грешка на езика ТРИДЕСЕТИНА) - 40-на (ЧЕТИРИДЕСЕТИНА )човека...Това "сериозно" отношение ли е към организатора, а и към самата дисциплина?
Хипотетична ситуация:
Ако трябва членовете на БФДС да се бръкнат с троен-четворен-петорен и т.н. годишен членски внос ([i]визирам средствата, които от годишният членски внос, внасян от всеки спортист-аматьор по смисъла на ЗФВС биват алокирани за финансиране на БФДС)[/i], за да се посъберат някакви пари за стрелбище на федерацията (не, че ще стигнат за нещо, де, при тия зцени на недвижимите имоти и тая инфлация), но дори и да приемем, че се открием и се наеме подходящ обект за стрелбище с достатъчна дълбочина за провеждане на състезания "карабина", в условията на дългосрочен наем_(Правилникът за прилагане на Закона за държавната собственост дава някои преференции на юридическите лица с нестопанска цел, каквото качество има и Сдружение "БФДС", при наемане на имоти със статут на частна държавна собственост) , много ми е "интересно" как ли ще го приемат хората? Нали, защото дори и едно леко повишаване на годишният членски внос ще се приеме "на нож" и "на кръв", убеден съм..Все пак сме си българи! Все гледаме "да не настинем и да не се минем"..Тук в България се правят мега тънки сметки за най-малките неща.....Българи сме си, все пак.
Нищо лично, това не е заяждане към теб. Просто трябва да се гледа реално на нещата. И да се оценяват и такива неща, като специфичния роден манталитет (Виж по-горе житейското кредо на българина "да не настине и да не се мине")
А човек, ако наистина има желание да дойде на състезание, все ще намери начин да го направи, въпреки ограниченията (в краен случай ще вземе назаем пари, ако опира до липса на финанси). Освен, ако НЕ дай Боже е болен или има друг сериозен проблем или ангажимент, който обективно препятства участието му(случвало ми се е и го знам от първа ръка).
Като знам, оръжия за какви пари се използват и колко струват нещата, дори за едно най-базово, начално, минималистично оборудване, то разходите, които всеки участник в състезание прави са съвсем малка част от цялата тази "инвестиция"...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2022, 23:03       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Избягвам да пиша в такива теми, но тоя път ми се иска да споделя нещичко като съдия, но в типичния свой стил започвам от по-назад :D

Та така...
Едно от нещата, които много ме дразнят като съдия, е когато ще започвам брифинг - и някой да го няма - ей така, за спорта.
Тук категорично изключвам случаите, когато човекът го няма по уважителна причина: още стреля на предходна сцена; отишъл по нужда; отишъл да вземе от колата тежко оборудване за ремонт или чистене, което обичайно не се носи по сцените и др. Интересното е, че когато това отсъствие е по уважителна причина - всички (или поне някои) от хората в скуада му са информирани и тази информация веднага достига до мен. Не, аз говоря за тези случаи, когато човекът просто го няма: шляе се някъде; с някого си говори; отишъл през 9 бъбрека в десети да следи конкуренцията и т.н.
Друго от нещата, които много ме дразнят като съдия, е когато в един момент стрелялите състезатели се изнижат нанякъде (обикновено към съседната сцена) и зарежат последния или последните 2-3 човека. Да се чуди човек защо ме дразни това, при положение че въпросното явление не касае пряко мене или моята работа... Ами адски неспортсменско ми стои това, не знам за вас как е... Особено пък когато в даден скуад са преимуществено от един клуб и 1-2-3 само са "външни": стрелят еднолклубните и в момента, в който мине последния - вкупом се изпаряват, като зарязват външните като боливийски сирачета :confused: Много грозно е...

И сега, който е отделил време да прочете горното, се чуди защо го пиша това именно в тази тема. И както милиционера във вица за общинския бик отговарям: ами защото на това републиканско не видях нито едно от двете явления, описани по-горе, които за мое голямо съжаление са ми постоянен спътник в работата ми като съдия. И ще бъда безкрайно откровен с вас - това нито ми се беше случвало досега, нито съм вярвал или очаквал, че ще има и такова състезание без нито веднъж да видя поне едното от двете. Трогна ме много и моментът в който всички от един скуад вкупом се втурнаха да помагат и да предлагат решение на проблема, който възникна с оръжието на един състезател.

Предвид горното искам да благодаря на участниците за спортсменството! За мен беше удоволствие да работя на този турнир. Искрено се надявам това, което видях, да не се окаже някакъв изолиран случай, а да е крачка напред към едно по-спортсменско бъдеще на този спорт у нас.

Сцените не мога да коментирам (щото съм един състезател - да пази Господ от такива като мене), нито да ги сравнявам с такива на турнири в други държави. Обаче ще си позволя да дам един коментар, пък който ме разбере - разбере: причините и последиците не вървят по права линия, а се въртят в кръг. Някои биха го определили като порочен. А дали ще е такъв реално - зависи единствено от участниците в процеса.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2022, 19:12       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Приятели, аз ли не се изразявам добре или не сте ме разбрали правилно.
andrei p226 R написа:
Само с намиране на кусури, нема да стане!
. Въобще не ги търся, напротив.
andrei p226 R написа:
Това са възможностите - това е положението.
. Да съм казал нещо различно, прочети пак поста ми.
andrei p226 R написа:
За останалата масовка, състезанията по карабина на Шаново са за разтоварване, приятни емоции, начесване на крастата, за удоволствие, любителско аматьорско-спортно участие и трениране.
. За да стане това, сцените трябва да са "достъпни и приятни", а не "напрягащи".
andrei p226 R написа:
Ако трябва членовете на БФДС да се бръкнат с троен-четворен-петорен и т.н.
и т.н. Това пък въобще не кореспондира с това, което искам да кажа.
andrei p226 R написа:
А човек, ако наистина има желание да дойде на състезание, все ще намери начин да го направи, въпреки ограниченията
. Разбира се, само има една подробност - трябва да му е най-малкото интересно, забавно и т.н., освен социалните контакти по време на турнира, естествено.
Казах основно 2 неща - първото е - евала на Мето, че въобще се нагърбва да прави такива турнири. 2-то е, че сцените на тези турнири /поне в последните 2 години/ са по-скоро "прецизни", отколкото "динамични". Сигурен съм, че при друг вид сцени /на които хората могат да се отпуснат и да си постреля с кеф, а не да се напрягат чак толкова и да завършват сцените с оклюмали носове/ ще има много повече участници и много повече "забавление".
Поздрави на всички. Аз приключих с тази тема.

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2022, 13:58       Заглавие:  Re: BG RIFLE NATIONALS 11.09.2022
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Стефане,
Коментар и препоръки към събитие, на което не си присъствал е несериозен "преразказ по картинки".
Мисля, че в случая показваш фундаментално неразбиране на дисциплината "карабина". Каква невероятна динамика очакваш, какъв висок хит-фактор?!
Имайки предвид възможностите, които предоставя стрелбището, състезанието бе балансирано и сцените позволяваха изява на цялата палитра от умения за стрелба с дълго нарезно оръжие. Не искам да засягам тези, които неволно биха се припознали, но имам субективното усещане, че фокусът в практикуване единствено на PCC, води до странни очаквания за останалите дисциплини в IPSC.
Поздрави!

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: I.cost и 58 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer