logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2022, 19:59       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Да сложим точка на дилемата.
Около обяд:
Изображение

Няколко часа по-късно:
Изображение

Има някаква разлика:
Изображение

Изображение

Първи впечатления
Абсолютно дърво както си е от магазина. След полиране на каквото, където и колкото трябва, нещата са...приемливи. Спусъка е около 4.5 либри и мисля, че като за носене си е идеален. Първоначалното впечатление, което пистолета прави е върла евтина пластмасария навсякъде където е било възможно и MIM на останалите места. Стреля горе в ляво, което е странно. Взех едни тритиеви прибори на Глок, които ще монтирам в някакъв момент. Заводските са отвратителни и разбира се пластмасови. Сравнявайки го с 19 е потресаващо удобен за носене и стреляне. Дръжката ми е много по-удобна отколкото на 19/17 но все пак си остава садило. Не рипа колкото очаквах - приятна изненада. Спусъка ми е малко странен - отделя чисто и консистентно на 4.5 либри но хода до стената е много по-тежък от този на 19/17, което считам за ОК като за пистолет за носене. Предполагам, че това се дължи на променената конфигурация на triggerhousing пружината. Имам някакви планове за пистолета, бъдещето ще покаже какво-що...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2022, 20:08       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Юни 2022, 23:52
Мнения: 105
Честито! Със здраве да си го ползваш и по предназначение. Сигурен съм, че в твоите ръце ще стане, както трябва!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 00:21       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
slaf4u написа:
...либри
Честито, добре изглежда.
Пише се "либри" чете се "паунд/а" научете го това нещо най-после, още повече че сте хора дето се занимават с тея неща едва ли не професионално,
ще го изтърсите пред някой "чужденец" и ще ви гледат като туземци...
Не е толкова сложно.
Извинявам се за коментара ама ерудирани хора да приказват така, особено в материята на това хоби, е просто неприемливо...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 07:27       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
.38 Super написа:
slaf4u написа:
...либри
... е просто неприемливо...

Не драматизирай. Обяснявал съм на англоговорящи хора използвайки съкращението "либс" и се ме разбират перфектно!
Ако го обсъждам с някой чужденец, особено амер, ще му обясня, че усилието на спусъка е 20 Нютона при температура на въздуха 25 градуса по Целзий и ход 12 милиметра.



Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 11:30       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
Стреля горе в ляво, което е странно.

Честито и от мен! :tu:

За спусъка: Всички субкомпакти на Глок, които съм пипал, по субективно усещане (не съм ги мерил) са с по-дървени спусъци от компакти/ пълноразмерни пищови. Най-вероятно, презастраховка от гледна точка на сигурността.

За стрелянето: Ходенето на попаденията нагоре може да се получи от засукването на рамата надолу. Аз като се случи да "дръпна" - "гмурна" надолу пищова, и той като гръмне на "изплуване" - попадението ми отива отгоре, а не отдолу. По 2-инчовите кръгчета това се вижда много добре - ако имам попадения отгоре, те са в резултат от засукване на рамата преди това надолу, а не от грешно мерене.

Ако си десничар, ходенето на попаденията вляво в повечето случаи е в резултат от прекомерното натягане на сухожилията на стрелящия пръст. Тук дръжката е по-тънка, и си требе свикване и внимание.

Мисълта ми е, че за мен е малко вероятно Глок фабрично да е прострелян сбъркано. Все пак - ще следя с интерес казуса! Също така, с интерес ще следя и последващите тунинги на оръжието. Там си луд фен, определено! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 11:47       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
Първоначалното впечатление, което пистолета прави е върла евтина пластмасария навсякъде където е било възможно и MIM на останалите места.

Не се сетих да снимам, миналата седмица сложихме един до друг Глок 45 на около 300 изстрела и моята 17-ка Ген.4, която е на между 20 и 30К - 45-цата имаше по-ясно изразена "усмивка" в горната предна част на цевта от 17-та. :punch: Моята цев отгоре вече е с две "усмивки" и пътечка м/у тях, но ужуленото на 45-та на мястото на първата "усмивка" - определено беше повече! Ще снимам другият път.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 15:46       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
ubboto написа:
slaf4u написа:
Стреля горе в ляво, което е странно.

Честито и от мен! :tu:

...

Мисълта ми е, че за мен е малко вероятно Глок фабрично да е прострелян сбъркано. Все пак - ще следя с интерес казуса! Също така, с интерес ще следя и последващите тунинги на оръжието. Там си луд фен, определено! :-)


Минах през стрелбището точно за 10 минути да резна два пълнителя за свое успокоение след покупката и нямах възможност да стрелям от опора. Така или иначе взех тритиеви прибори заедно с пистолета и ще ги сменя в момента в който намеря инструменти за целта ( в този ред на мисли - ако някой има и има желание да ги преотстъпи за два дни, моля да се обозначи. Плащам наем).
Що се отнася до тунингите, ще бъдат достатъчно умерени, все пак е за носене. Това което не ми харесва в момента е профила на спусъка - един остър ми идва като форма и импулса от изстрела се проектира ясно в пръста, а това дразни порядъчно.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 17:53       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
slaf4u написа:
Не драматизирай. Обяснявал съм на англоговорящи хора използвайки съкращението "либс" и се ме разбират перфектно!
Ако го обсъждам с някой чужденец, особено амер, ще му обясня, че усилието на спусъка е 20 Нютона при температура на въздуха 25 градуса по Целзий и ход 12 милиметра.
"Либс", в разговорният английски означава "Либерали" и ако не е контекста на разговора за оръжието ще те гледат странно. Не че няма да те разберат, просто се връщаме в идеята от предишният ми пост... Съкращението Lb реално означава "тежест" и да кажеш че спусъка ти тежи "4 тежести" е нонсенс, но това е за англоговорящи, нормално е да не го разбираш.
Малко образователна литература за да не го приемаш лично когато някой ти прави забележка: https://www.southernliving.com/food/kit ... the%20word.
Цитат:
....The word "pound" comes from ancient Roman when the unit of measure was libra pondo, which meant "a pound by weight." The English word "pound" draw from the pondo part of the phrase, according to the BBC. However, the abbreviation "lb" is derived from the libra part of the word...

Така че изобщо не драматизирам, просто ми е смешно когато почнете да се самозалъгвате, че сте по-наясно с термините от хората дето са ги измислили.
А обяснението ти за нютони и температура по Целзии е също толкова префърцунено ако го представиш сериозно на някой "чужденец"
Не че не е вярно, просто никой не говори по тоя начин...
Дефакто, приказвай както си искаш, аз просто се опитвам да ти дам идея, че звучиш извън материята, нищо друго, нито пък имам нещо лично, не дай-си Боже...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 19:01       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
"Префърцунено" казваш...
Нерде Ямбол - Нерде Стамбул
Хората в този форум, които ме познават лично знаят, че съм достатъчно прост и начина ми на писане е характерен.
Хубавото на контакта очи в очи е че можеш да се усетиш дали отсреща стоящия има желание и нужда да бъде поучаван. В моя случай - благодаря ти за поправките и уточненията, но те моля, следващия път да си ги спестиш- не защото се имам за всезнаещ или можещ а защото втъкнати ни в клин ни в ръкав вместо да си постигнат целта, разводняват и осират темата и създават предпоставки за заяждане - особено имайки предвид начина по който беше написано мнението ти.




Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 20:21       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Както написах на един многоуважаван от мене съфорумник - дано да го преживееш. Ако не беше подскачал толкова за НАЧИНА по който ти се е видяло написано мнението ми, нямаше и да пишеме тея всички обяснения.
Нищо лично нямам, адмирации за стрелянето ти и т.н.т. просто както пак му казах на колегата - мисля, че приказките на свестните стрелци трябва да са на нивото на стрелянето им, мнението ми целеше единствено да коригира използването на "либри" което е нонсенс в езика с който може да ти се налага да комуникираш и за това го обясних по-подробно.
Надявам се да си пишем за в бъдеще повече за по-важни неща вместо да се обясняваме. Бъди здрав и извинявай ако съм те засегнал с нещо, последното нещо което съм имал предвид е било.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 22:30       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
Минах през стрелбището точно за 10 минути да резна два пълнителя за свое успокоение след покупката и нямах възможност да стрелям от опора.

Ще ми е интересно и друг да пробва с фабричните мерни прибори - досега не съм виждал или чувал за фабрично грешно прострелян Глок. Но пък едно 10 човека само от моята практика имам, които идват за прострелка на пищова (щото им биел долу и/ или вляво), а проблемът всъщност се оказва изцяло в работата на стрелящия им пръст. За кодошите по този въпрос мога да отворя нова тема, но нито вече ми се занимава, нито пък искам да засирам тази. Просто казусът с фабрично грешно простреляния Глок ми е интересен. Съдейки по качеството на новата Глок продукция (че продължават да ми спорят "разбирачи", че нямало разлика в качеството м/у старото и новото Глок производство) - нищУ чудно Глок да са ударили дъното и по направление на фабричната прострелка - да го карат наизуст, за да пЕстят и от патронье. PDT_Armataz_01_22

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 22:43       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Силно се надявам да го взема от прострелка в Четвъртък и да е с мен в Пазарджик в Събота. Ако се случи ще има достатъчно независими тестери :)

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2022, 23:10       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
slaf4u написа:
ubboto написа:
slaf4u написа:
Стреля горе в ляво, което е странно.

Честито и от мен! :tu:

...

Мисълта ми е, че за мен е малко вероятно Глок фабрично да е прострелян сбъркано. Все пак - ще следя с интерес казуса! Също така, с интерес ще следя и последващите тунинги на оръжието. Там си луд фен, определено! :-)


Минах през стрелбището точно за 10 минути да резна два пълнителя за свое успокоение след покупката и нямах възможност да стрелям от опора. Така или иначе взех тритиеви прибори заедно с пистолета и ще ги сменя в момента в който намеря инструменти за целта ( в този ред на мисли - ако някой има и има желание да ги преотстъпи за два дни, моля да се обозначи. Плащам наем).
Що се отнася до тунингите, ще бъдат достатъчно умерени, все пак е за носене. Това което не ми харесва в момента е профила на спусъка - един остър ми идва като форма и импулса от изстрела се проектира ясно в пръста, а това дразни порядъчно.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Слав е достатъчно скромен да спомене, че групата, която е направил след "резването" на първите два пълнителя, е впечатляваща! Да ти е честит новия пищов, Славчо! Само радост да ти носи! И не забравяй, че си ми обещал дуел- ти с ГлоГа, аз с Компакта! :)

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2022, 12:56       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Честито Слав!
Най доброто решение според мен.
Много удобен за стреляне, още по удобен за носене!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2022, 22:31       Заглавие:  Re: Суб/Компакт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
delf написа:
Честито Слав!
Най доброто решение според мен.
Много удобен за стреляне, още по удобен за носене!
Благодаря ти!
Странно ми се видя, че тритиевия мерник няма предвидени стопорни винтове. Няма ли опасност да мръдне или излезе при повечко стрелба?
Изображение

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer