logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 06:47       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Аз не знам от чие име говориш, но хиляди стрелци използват 100% пресите си. Но все пак това е въпрос на прагмамтичност и вкус. Надежността никога не може да бъде гарантирана. Дори и при марковите патрони. Говорим все пак за обикновенни пистолетни патрони за спорт и кеф, презаредени от събрани гилзи с барути, които в момента ги има по магазините. .

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 09:38       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Yank написа:
....
Правил ли е някой измервания с пистолет, на 15 метра например, колко е вертикалната разликав между попаденията на два куршума при разлика в скоростите от 20 - 30 м/сек? И разбира се сравнена с възможностите на стрелеца да подържа мерната линия в този диапазон.
.....

Аз! На 15 м, разликата е никаква! Тук са три вида различаваши се по тегло на проектила, доза на барута и скорост, като единия е и фабричен!
Прикачени файлове:
received_3305298829710950.jpeg
received_3305298829710950.jpeg [ 85.44 KiB | Прегледано 2051 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 09:59       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Yank написа:
Гоненето на минимален SD важи само за прецизна стрелба - пистолет или пушка. При такива изисквания, единствения начин е всеки патрон да бъде комплектован ръчно.

Правил ли е някой измервания с пистолет, на 15 метра например, колко е вертикалната разликав между попаденията на два куршума при разлика в скоростите от 20 - 30 м/сек? И разбира се сравнена с възможностите на стрелеца да подържа мерната линия в този диапазон.

С други думи - успеха на всичките описани и изпълнявани дрилове тук, абсолютно не зависят от гонената super ниска SD.


Не, не, явно не си ме разбрал. Тука става въпрос каква преса да си избере човека, аз просто дадох пример. И дума не може да става за необходимост или практичност от това да гониш минимално SD при пистолет. Просто реших, че това е едни добър критерий оценяващ най-добре машина, човек и резултата от тяхното взаимодействие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 17:31       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
emil5koff написа:
На 15 м, разликата е никаква! Тук са три вида различаваши се по тегло на проектила, доза на барута и скорост, като единия е и фабричен!
Прикачени файлове:
received_3305298829710950.jpeg


:tu: на който знае какво прави и стреля добре.
b5202s написа:
Не, не, явно не си ме разбрал.


Явно, че е така. Sorry.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 17:32       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Yank написа:
Правил ли е някой измервания с пистолет, на 15 метра например, колко е вертикалната разликав между попаденията на два куршума при разлика в скоростите от 20 - 30 м/сек? .

132 грейна куршум,300м-с и 142 грейна куршум 280м.с дава разлика от 5см на 25м.
Почти същото е и на 50м. тежките и бавни куршуми стрелят по-долу. На 50м. не съм мерил колко по-долу е защото не съм ходил до плейта. Боядисвам го с бял фасаген един път седмично и като е прясно боядисан се вижда ясно.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2022, 22:19       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Аз не знам от чие име говориш, но хиляди стрелци използват 100% пресите си. Но все пак това е въпрос на прагмамтичност и вкус. Надежността никога не може да бъде гарантирана. Дори и при марковите патрони. Говорим все пак за обикновенни пистолетни патрони за спорт и кеф, презаредени от събрани гилзи с барути, които в момента ги има по магазините. .


Янк
имам сигурно над 100 хиляди изстреляни патрони .. 9х19 и нула (0) засечки и откази или каквото и да е било по вина на патрона (чупих веднъж само екстрактор, на тренировка) .. по описания по горе метод, за мен работи и душата ми се чувства в комфорт
имам 10 години активни състезания .. и нито една ама нито една засечка :)

иначе, американските гилзи са добри и мислени за релоад .. но у нас идва най-долното качество патрони/гилзи .. по едно време имаше селиери без фаска на капсулното гнездо .. други са с по плитки гнезда, трети по дълбоки и т.н. финни детайли

та всеки сам си решава .. как да подходи
и кое му е по скъпо дали времето или една засечка на най-критичната сцена :) и забрави за златен медал

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2022, 03:09       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Чест и почитания Иво :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2023, 06:21       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
едно ревю от опитен и относително комерсиален лектор, но е най-детайлното което до сега съм срещал:

за лично "пердаша" на Lee и съм умерено доволен

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2024, 14:58       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Човек и добре да живее, рано или късно стига до Dillon.
Много по-бързо и лесно върви процеса, но ентусиазиран и увлечен в ритмичното дърпане на лоста, можеш много лесно да натрупаш големи количества брак, ако си се "заблеял" :punch:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2024, 19:48       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
MolonLabe написа:
ако си се "заблеял"


Сложи си една LED лампичка в средната дупка на dies holder и я "програмирай" да присвеква на 1-2 минути интервал. Докато свети ще виждаш нивото на барута. Механичните дефекти се усещат на ръката дето държи лоста.
А за Dillon си прав, но "автоматична" без надзор не е работа.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2024, 14:08       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Много благодаря за съветите Yank.
Да, доста си поиграх, веднага след като я придобих и в момента я намирам за доста удобна:
Прикачени файлове:
ogledalo.jpg
ogledalo.jpg [ 325.06 KiB | Прегледано 418 пъти ]

Прикачени файлове:
дилън.jpg
дилън.jpg [ 1.42 MiB | Прегледано 418 пъти ]

И да благодаря на Кольо за настройките й.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2024, 16:53       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
:tu:
Много е яка твоята установка. Вероятно правиш 500/час. Сигурен съм, че и надуваш музиката заради шума от feeder-a. Колко калибри правиш?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2024, 07:07       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
На Дилъна само 9х19, .45 все още на Лии. За дълго все още не правя.
Все още експериментирам с различни навески, на 10-15 патрона правя проверка на теглото на заряда, за сега предпочитам тежки куршуми за 1911-ката ми и 115 за РСС. После ги попилявам по стрелбища и състезания и цикълът започва отново.. Хубав weekend и на теб :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2024, 08:27       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Преди време един чиляк се появи по Gun Shows и продаваше алуминиеви блокове дето държат матриците - пълно копие на Дилън. Грабнах сума ти и инсталирах всичко което имах по кутиите. В момента 9мм, 45 АСР, .380 Auto, .357/.38 Special and .223. .223 има и една добавка - фуния за сипване на предварително дозиран барут, ако търсиш еднаквост. Имам приятел, на който цялото 4-членно семейство стреля F-Open. Той на Дилъна прави .284 Winchester.

За 1911 - 230 грейна.

Какво е РСС?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2024, 14:47       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Yank написа:

Какво е РСС?

PISTOL CALIBER CARBINE
Прикачени файлове:
CMMG.jpg
CMMG.jpg [ 956.31 KiB | Прегледано 332 пъти ]

Прикачени файлове:
MPX.jpg
MPX.jpg [ 1.02 MiB | Прегледано 332 пъти ]

Chicago Typewriter, MP 38, ППШ Шпагин, кто и Судаев съобразно това определение също PCC-та. Първите 2 бих ги искал, но няма как да ги притежавам. А и това означава и много много релуди PDT_Armataz_01_31

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer