logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2011, 07:38       Заглавие:  Преброяване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Колеги, ако има фенове на ловната стрелба, нека се разпишат тук. Да видим колко сме, за да стане ясно дали има смисъл да се пише в този подфорум.

Поздрави

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2011, 08:41       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Skeet, Trap, Sporting?
+1
Обаче в София - YÖK.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2011, 10:15       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Привет

Значи в София наскоро беше създаден нов клуб по ловна стрелба - "УИНЪРС". Те вече са членове на БФЛС. Клубът е отворен и всеки който желае може да се присъедини към тях. Най близкия скийт до София е Лозен. Друга сравнително бизка дестинация е Дупница - стрелбището им е добро /четири модула скийт и трап/, отлично стрелбище има в Луковит - два модула скийт трап и Спортинг.

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2011, 12:12       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Има и още едно преди Ихтиман (skeet)...
Но всички (с изключение на Лозен) са на един ден път с камила и трябва поне още един ден планиране... Само излизането от и прибирането в града отнемат 30-40 минути... и желанието да стреляш.
А най-обичам като ида, да заваря 20-ина чакащи (при все че предварително съм се обадил по телефона).
Аз бих искал да мръдна след работа за половин-един час и 1-2 серии...

Относно Уинерс: http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=30843 ?
Все някога ще се наканя да ида и да ги видя. :D При участие в клуб и твърда договорка със стрелбището нещата са по-гладки.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2011, 14:26       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Милен написа:
Привет

Значи в София наскоро беше създаден нов клуб по ловна стрелба - "УИНЪРС". Те вече са членове на БФЛС. Клубът е отворен и всеки който желае може да се присъедини към тях. Най близкия скийт до София е Лозен. Друга сравнително бизка дестинация е Дупница - стрелбището им е добро /четири модула скийт и трап/, отлично стрелбище има в Луковит - два модула скийт трап и Спортинг.


:tu:

мерси за инфото. точно тия дни се бях замислил, че съм я позабавил тая си страст, но задължително ще се присъединя към клуба (ако ме приемат, разбира се ;) )

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2011, 19:06       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Милене, извинявам се за лаишкия въпрос, но какво е "ловна стрелба"? - групово наименование на "паничковите" спортове или име на конкретна дисциплина?

Аз лично обожавам да мятам паници с личната си машинка, монтирана върху джанта от "Москвич". Даже с един приятел планираме да ходим заедно (аз с моята и той с неговата), че да мятаме по 2 паници едновременно и да вкараме още тръпка в начинанието.

От платено стреляне на професионално стрелбище ме отказват единствено цените. Някакси 20 лева за една серия скийт не бих дал - нали съм си скръндза... И дето вика и Извънземния - че и да чакам на опашка за това - айде нема нужда.

От търсене на клуб в Русе ме отказа нещо, което видях с очите си при едно практическо упражнение по стрелба, което беше част от ловния курс на потребителя HitCo. Един инструктор направи толкова грубо нарушение на мерките за безопасност, че чак ме е срам да го разкажа. Впоследствие разбрах, че същото лице е виден състезател по паничкови спортове от региона. Та си рекох, че по-добре никога организирано да не стрелям по паници, отколкото тоя да е около мене.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2011, 19:21       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
За ловната стрелба: http://btsf.bg
Сайтът е още в разработка.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2011, 08:09       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
JDredd написа:
Милене, извинявам се за лаишкия въпрос, но какво е "ловна стрелба"? - групово наименование на "паничковите" спортове или име на конкретна дисциплина?

Аз лично обожавам да мятам паници с личната си машинка, монтирана върху джанта от "Москвич". Даже с един приятел планираме да ходим заедно (аз с моята и той с неговата), че да мятаме по 2 паници едновременно и да вкараме още тръпка в начинанието.

От платено стреляне на професионално стрелбище ме отказват единствено цените. Някакси 20 лева за една серия скийт не бих дал - нали съм си скръндза... И дето вика и Извънземния - че и да чакам на опашка за това - айде нема нужда.

От търсене на клуб в Русе ме отказа нещо, което видях с очите си при едно практическо упражнение по стрелба, което беше част от ловния курс на потребителя HitCo. Един инструктор направи толкова грубо нарушение на мерките за безопасност, че чак ме е срам да го разкажа. Впоследствие разбрах, че същото лице е виден състезател по паничкови спортове от региона. Та си рекох, че по-добре никога организирано да не стрелям по паници, отколкото тоя да е около мене.


:D Ние българите сме уникум с този термин "ловна стрелба". Никъде по света стрелбата по панички не се нарича така. В ISSF , международна федерация по стрелба /спортна и "ловна"/ за стрелбата по панички се използва родовото понятие shotgun. Официалните дисциплини са три - скийт, трап и двоен трап. Това са олимпийски спортове, междувпрочем траповата стрелба е олимпийски спорт ако не ме лъже паметта от 1900, един от най-ранните спортове в съвременното олимпийско движение. Руснаците наричат тази стрелба "стенд" съответно круглой/скийт/ и траншей /трап/. Американците наричат тази стрелба International skeet в противовес на Америкън скийт, който е различен, Olympic bunker в противовес на америкън трап, който също се отличава. От доста години насам има спортинг - който има много разновидности, които могат да се разделят в три групи - Компакт, Стандарт и Гранд.
Причината ние българите да сме отново "уникални" е тази, че до приемането на първия закон за спорта у нас мисля през 1995 г., нямаше някаква чисто спортна организация за развитието на този спорт, а всичко минаваше през Ловнорибарския съюз и предполагам , без да съм сигурен, от там идва термина "ловна" за тази стрелба. Името на нашата федерация на английски е Bulgarian trap and skeet federation щото нали се сещаш че ако преведем БФЛС буквално, на запад ше има да се чудят и маят тия кви са и за кво се борят... PDT_Armataz_01_22
що се касае до случката в Русе - в Русе има клуб , но единствения състезател през последните години от там е неговата председателка Елисавета Досева. Тоя инструктор на млади ловци - повечето, които аз съм виждал са хал хабер. По-стриктно спазващи мерките за безопасност от състезателите по ловна стрелба аз в България не съм виждал. Изискванията към безопасността са жестоки. А за цените - да високи са , това е много скъп спорт. Ние си купуваме патроните евтино и паничките също, но като се стрелят с хиляди на година пак идва скъпо.

П.П. Апропо аз въобще не се сещам за евтин стрелкови спорт.

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2011, 08:21       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Mr. Smith написа:
Милен написа:
Привет

Значи в София наскоро беше създаден нов клуб по ловна стрелба - "УИНЪРС". Те вече са членове на БФЛС. Клубът е отворен и всеки който желае може да се присъедини към тях. Най близкия скийт до София е Лозен. Друга сравнително бизка дестинация е Дупница - стрелбището им е добро /четири модула скийт и трап/, отлично стрелбище има в Луковит - два модула скийт трап и Спортинг.


:tu:

мерси за инфото. точно тия дни се бях замислил, че съм я позабавил тая си страст, но задължително ще се присъединя към клуба (ако ме приемат, разбира се ;) )


В темата от линка който е дал Абсолют, има телефон. Пичовете са много готини и декларираха амбиция да развият един отворен клуб. Между другото имат и треньор, който е известен специалист у нас/мисля точно на Лозен работи/.
Като цяло София е голям длъжник на нашия спорт, в смисъл, че преди е имало много състезатели и бази, сега няма нищо /това в лозен въобще не го броя, то не е спортно, а комерсиално стрелбище/. А в София има много народ, и значителна част от него е с възможности...но засега това е. Просто земята е ужасно скъпа и всичко , което става за стрелбище е изкупено отдавна.

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2011, 08:53       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ех, то само цената на земята да беше... веднага спирам закуските. :sad:

Това за double trap-а не го знаех: :)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2011, 19:40       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Absolut написа:
Ех, то само цената на земята да беше... веднага спирам закуските. :sad:

Това за double trap-а не го знаех: :)


страхотно видео!
всичко е на световно ниво - полигон, организация, облекло, поведение на шампионите, подиуми, озвучаване .. и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2011, 14:03       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Милен написа:
Изискванията към безопасността са жестоки.


:D с нескрита скромност бих споделил, че тук от подобно твърдение няма кой да се уплаши :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2011, 08:28       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
Във всеки стрелкови спорт е така, иначе не биха останали състезатели :D

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2011, 16:38       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Милене, благодаря за отделеното време и за изчерпателните разяснения!

За N-ти пореден път гр. Русе се оказа пак от страната на булката, ама аз вече взех да свиквам май, та някакси го приемам по-лесно и се мъча да гледам на нещата от комичната им страна.

Елисавета Досева я познавам лично и дори ни свързва някаква далечна родствена връзка по сватовство. Тя беше инструктора по стрелба на курса ми за придобиване право на лов и ми направи впечатление, че е много добър методик в преподаването. От нея научих много тогава. Също така пак от нея знам, че тя стреля единствено трап. Къде и как тренира обаче не пожела да ми каже. Със сигурност не е в Русе, защото тук няма стрелбище...

Аз засега продължавам с личната си машинка, монтирана върху джанта от „Москвич”.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2011, 16:54       Заглавие:  Re: Преброяване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
JDredd написа:
Аз засега продължавам с личната си машинка, монтирана върху джанта от „Москвич”.

добре, де, ше ти подаря една лята от мерцедес! а имам и от фадрома :shock: :D

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer